Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: alias »

W sierpniu będę podróżował wakacyjnie po kilku krajach UE, ale zaczynam 28 lipca. W sumie 3 tygodnie.

Sytuacja wygląda następująco:
- mam obecnie bezterminową umowę w Otvarta (z pakietem 21GB za 19 zł), co w zupełności pokrywa moje bieżące potrzeby - ale ta usługa NIE POSIADA ŻADNEGO PAKIETU INTERNETU W ROAMINGU W UE
- w telefonie Motorola posiadam drugi wolny slot na kartę SIM

I teraz - potrzebuję mieć internet działający w roamingu w UE w celu:
- korzystania z nawigacji w trybie online
- słuchania radia internetowego (sporadycznie)
- do typowych usług w telefonie, Gmail, FB, Signal, itd.

Mam więc do wyboru:
A - zmienić operatora (ale koniecznie z zachowaniem numeru), ale nie wiem czy zdążę z tym do 28 lipca?
B - dokupić jakąś drugą usługę, tylko do zapewnienia tego internetu w UE, jako drugą kartę SIM (i pewnie jako usługa na kartę)?

Zależy mi, aby tego internetu w roamingu było jak najwięcej, ale w jakiś sensownych kosztach oczywiście).
Nie wiem który wariant będzie dla mnie korzystniejszy (A czy B), bo sytuacja może się powtarzać w kolejnych latach. Zupełnie nie mam rozeznania co na tę chwilę ciekawego proponują poszczególni dostawcy.
Co byście doradzili w moim temacie?
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: RolnikBezŻony »

Jeżeli potrzebujesz roamingu na tak krótki okres i jesteś z obecnego operatora zadowolony to po co go zmieniać? Ja bym przed wyjazdem kupił i aktywował kartę Orange, doładował za 10 zeta i skorzystał z tej promocji:
https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte

Wówczas za 15 zeta dostaniesz 6.56GB w roamingu. Jak przewidujesz, że za mało to można kupić dwie albo więcej kart.

Ewentualnie wersja oszczędna - kupujesz teraz kartę i ją teraz aktywujesz, po 33 dniach ją ładujesz za 5 zeta, wysyłasz zgodę na marketingowy bełkot, dostajesz za to 10 zeta i aktywujesz ten sam pakiet co wyżej. Czyli masz to co wyżej za 10 zeta.

Lub wersja "a może się uda" - kupujesz teraz starter, aktywujesz i czekasz, bo może w lipcu Orange da jakiegoś bonusa, który przedłuży ważność konta. Jeżeli by tak było to zgoda na bełkot marketingowy, dostajesz 10 zeta i masz 6.56GB za 5 zeta w roamingu :)
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: alias »

Dzięki za tę poradę.
A gdybym jednak zdecydował się na zmianę operatora (może być abonament), to nadal Orange jest tym który daje największe pakiety w roamingu EU, czy wtedy kierować się ku innym usługodawcom?
Bo może koszty nie są aż tak kluczowe dla mnie, jak raczej święty spokój i nie bawienie się w zmianę tej drugiej karty np. jak mi zabraknie pakietu gdzieś na autostradzie w nocy. :)

Nigdzie nie doczytałem co się dzieje u operatorów jak tego pakietu roamingowego braknie. Czy jest stop transmisji i tyle, czy jednak działa ale pobiera z abonamentu/doładowania?
Najbardziej bym chciał taką opcję (o ile to możliwe), że jednak działa mi dalej - a jedynie mam ostrzeżenie że już poza limitem.
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: alias »

p.s.
komórkomat podpowiada takie takie zestawienia (chyba dość aktualne):
https://komorkomat.pl/pakiet-internetowy-roaming-ue/
https://komorkomat.pl/internet-mobilny-za-granica/
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: RolnikBezŻony »

A to sorki - ofert to już za Ciebie szukać nie będę. To już musisz powęszyć. Najlepiej na stronach operatorów, bo te rankomaty to tak sobie działają, że tak to ujmę :)
Osobiście korzystam z Lyca Mobile z przedpłatą na 6 miesięcy z góry, co daje 14.45 zł miesięcznie za no limit i 35 GB w Polsce i 3.9GB w roamingu. Jedni marudzą na tę sieć(brak mmsów - kto obecnie z nich korzysta?; kiepska infolinia i zasięg Plusa) inni sobie chwalą - u mnie póki co nie było problemów. Obecnie korzystam z tego:
https://www.lycamobile.pl/pl/bundle/to-all-s/

Ewentualnie - mają wyższy pakiet też z opcją przedpłaty na wybrane okresy:
https://www.lycamobile.pl/pl/bundle/to-all-m/

No ale pytanie - czy jeżeli wybierasz się na wakacje poza granice i tyle Cię tam widzieli, jeżeli pasuje Ci oferta obecnego operatora i masz wolny slot w telefonie to czy chce Ci się bawić w zmianę operatora pod wakacje? :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: wojteks »

Pod nawigację i podstawowe używanie zapewne wystarczy kilka GB zakładając że jedziemy do kraju UE, poza UE trzeba i tak lokalną kartę kupić.

Natomiast jeżeli ma to być internet do normalnego używania to lokalna karta ale zwykle tanio nie będzie. W PL internet mobilny jest bardzo tani więc może trzeba kilka kart prepaid z pakietami roamingowymi zabrać i używać w drugim slocie telefonu albo w mobilnym routerze.
Nie pomagam na PW!
stefano
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2022-01-09, 13:16

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: stefano »

RolnikBezŻony pisze:A to sorki - ofert to już za Ciebie szukać nie będę. To już musisz powęszyć. Najlepiej na stronach operatorów, bo te rankomaty to tak sobie działają, że tak to ujmę :)
Osobiście korzystam z Lyca Mobile z przedpłatą na 6 miesięcy z góry, co daje 14.45 zł miesięcznie za no limit i 35 GB w Polsce i 3.9GB w roamingu. Jedni marudzą na tę sieć(brak mmsów - kto obecnie z nich korzysta?; kiepska infolinia i zasięg Plusa) inni sobie chwalą - u mnie póki co nie było problemów. Obecnie korzystam z tego:
https://www.lycamobile.pl/pl/bundle/to-all-s/

Ewentualnie - mają wyższy pakiet też z opcją przedpłaty na wybrane okresy:
https://www.lycamobile.pl/pl/bundle/to-all-m/

No ale pytanie - czy jeżeli wybierasz się na wakacje poza granice i tyle Cię tam widzieli, jeżeli pasuje Ci oferta obecnego operatora i masz wolny slot w telefonie to czy chce Ci się bawić w zmianę operatora pod wakacje? :)
Wtym pakiecie to all S co dałeś powyżej przy zakupie online na 3/6/12 mc-y dla obecnych użytkowników jest w końcu 35GB czy 70GB? Bo widzę że jest przekreślony 35GB na 70GB i każdy mówi inaczej, a strona nie jest jednoznaczna:/ Jak kupiłeś na 6mcy to dostałeś tylko 35GB ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6467
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: onken »

Jest 35 GB co miesiąc

Z peppera była oferta na 12 miesięcy, płatne co miesiąc, ten sam pakiet i co miesiąc po 70 GB, a to wszystko za 10 zł miesięcznie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: RolnikBezŻony »

stefano pisze:Wtym pakiecie to all S co dałeś powyżej przy zakupie online na 3/6/12 mc-y dla obecnych użytkowników jest w końcu 35GB czy 70GB? Bo widzę że jest przekreślony 35GB na 70GB i każdy mówi inaczej, a strona nie jest jednoznaczna:/ Jak kupiłeś na 6mcy to dostałeś tylko 35GB ?
Jest 35GB w przedpłacie. 70GB jest dla nowych klientów w opcji zakupu na 30 dni.
Jak przeniosłem numer to na 30 dni dostałem pakiet to all S za free za przeniesienie, a później kupiłem ten pakiet na 6 miesięcy. Ale... z zakupem pakietu nie ma co się spieszyć jak coś, ja się pospieszyłem i miałem dwa równoległe pakiety - ten za darmo i ten kupiony, bo te dwa pakiety się nie łączą.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: consigliero »

Mamy abonament w orange żona za 36,9 brutto mój powiększyłem aby mieć więcej internetu w UE oraz paczkę międzynarodową obecnie płace 56,85. Jak się nic nie zepsuje podczas zmiany okresu to żona w UE ma ponad 11 GB a u mnie jest ponad 15 GB. Jadąc na Bałkany kupowałem miejscowego sima a do Szwajcarii raz miałem Lycamobil
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: alias »

RolnikBezŻony pisze: Osobiście korzystam z Lyca Mobile z przedpłatą na 6 miesięcy z góry, co daje 14.45 zł miesięcznie za no limit i 35 GB w Polsce i 3.9GB w roamingu. )
A korzystałeś Lyca Mobile w roamingu EU? Pytam, bo przeglądając róże grupy na FB powiązane w mniejszym lub większym stopniu z roamingiem widziałem sporo wpisów, że Lyca Mobile niestety nie działała po przekroczeniu granicy kraju - albo jej działanie pozostawiało wiele do życzenie.
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: RolnikBezŻony »

Korzystałem w Holandii - nie było problemów.
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: alias »

Chciałbym podpytać Was o taką kwestię (operator jest tu przykładowy).

Mamy ofrtę heyal L: za 55 zł na kartę. Tam jest akurat 10,55GB internetu w roamingu EU.
https://www.heyah.pl/oferta

Jest też link do regulaminu, który akurat nie wiele wyjaśnia, ale na stronie jest też link do innych regulaminów - między innymi do usług roamingowych:
https://www.heyah.pl/c/_bffapi/webcms-p ... bf153be689

I kiedy go czytam nie wszytko jest dla mnie jasne, więc może ktoś pomoże upewnić mnie czy dobrze myślę.

1. Punkt 2.1.6 [.Po wykorzystaniu w Strefie Roamingowej 1A Limitu Danych UE, w przypadku korzystania z danych z pozostałej części Limitu Bazowego Danych w tejże strefie, transmisja danych w tej strefie będzie taryfikowana według stawki 10,43 zł za 1 GB (1024 MB).]
- czy po wykorzystaniu tego limitu stan mojego konta będzie wynosił 0 zł, i muszę mieć dodatkowe pieniążki na koncie żeby korzystał z internetu w EU, czy też jeszcze coś z tych początkowych 55 zł mi zostaje do wykorzystania? Zakładam, że nie korzystam w tym czasie z żadnych innych usług.

2. Na stronie Pakiety i usługi: https://www.heyah.pl/pakiety-i-uslugi jest zakładka Roaming a w niej dwa pakiety (przykładowo droższy to "Travel&Surf UE 3 GB" za 50 zł na 7 dni. W opisie mamy info o tym, że to bardzo atrakcyjny pakiet.
Ale, przecież te 3 GB za 50 zł to znacznie drożej niż korzystanie normalnie z roamingu w EU poza limitem, bo tam płacimy w/g stawki z punktu 2.1.6 - czyli za 50 zł mamy bez mała 5 GB. O co tu chodzi? Czy ja to źle interpretuje? A może ten regulamin nie dotyczy usług na kartę, ale wtedy jaki dotyczy?

Pomóżcie proszę starszemu panu to ogarnąć. :)
stefano
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2022-01-09, 13:16

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: stefano »

Czy poza zakupem karty Orange na kartę za 5zł i doładowaniem za 10zl oraz włączeniem promocyjnego pakietu 15zł/30dni nolimit z 6.56GB w roamingu UE jest coś lepszego z większą ilością GB bez konieczności zakupu wielu takich sim'ek? Zależało by mi na 15-20GB.
RolnikBezŻony
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2022-06-12, 16:54

Re: Internet w telefonie na wakacyjne wojaże po UE

Post autor: RolnikBezŻony »

W ramach grzebania w aplikacji T-Mobile zauważyłem, że dają 5 GB roamingu w strefie UE na 30 dni za darmo, więc kilka kart kupić, zarejestrować, aktywować te pakiety i można ruszać ;)
ODPOWIEDZ