T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Szraty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-08-06, 12:24

T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Szraty »

Cześć. Zastanawiam się nad zmianą oferty i sprzętu dla internetu, który jest moim głównym łączem w domu. Potrzebuję waszych rad.

Od ponad 2 lat korzystam z oferty T-Mobile w pakiecie M (bez limitu danych, prędkość z limitem do 60 mbps) wraz z routerem Alcatel HH71. 2-letnia umowa miała być okresem przeczekania do budowy sieci światłowodowej, natomiast projekt tak przeciąga się w czasie, że nie zamierzam się dłużej na to oglądać (choć sprawia wrażenie, że jest bliżej końca niż początku). Umowa z T-Mobile przeszła na czas nieokreślony, a cena wzrosła do 70 zł/msc. Na prędkość nie narzekałem, zwykle trzymało górne granice, natomiast w ostatnim okresie umowy pojawiały się problemy w godzinach szczytu (spadek prędkości, wysoki ping). Reklamacja, informacja zwrotna o problemach z nadajnikiem, prace trwają, numer dołączono do zgłoszenia, otrzymam informację po zakończeniu prac. Kilka miesięcy minęło od reklamacji i żadnej informacji nie otrzymałem. Może warto znaleźć coś za niższą cenę lub o lepszych parametrach (albo to i to). W najbliższym czasie rozpoczynam pracę zdalną, więc chciałbym możliwie jak najstabilniejsze łącze.

Potrzebuję minimum 500 GB miesięcznie, najlepiej bez umowy (choć nie wykluczam całkowicie tej opcji), nie mam problemu ze zmianą kart SIM i dobrze jakby udało się wyciągnąć wyższe prędkości/polepszyć stabilność połączenia/zmniejszyć ping (nawet jedno z tych trzech będzie na plus). Moja lokalizacja to 49.671188384628785, 22.026688313033105. Posiadam wyniki testów trzech operatorów, tj. Orange, T-Mobile (w ofercie z limitem prędkości), Lycamobile (wyczytałem że korzysta z nadajników Plusa, a miałem akurat pod ręką).

Testy na telefonie:

Lycamobile/Plus, 1 piętro, miejsce w którym stoi router (przy ścianie):
Obrazek
Obrazek

Lycamobile/Plus, 1 piętro, ten sam pokój, za oknem (potencjalne miejsce na antenę):
Obrazek
Obrazek

Orange, 1 piętro, miejsce w którym stoi router:
Obrazek
Obrazek

Orange, 1 piętro, ten sam pokój, za oknem (potencjalne miejsce na antenę):
Obrazek
Obrazek

T-Mobile, 1 piętro, miejsce w którym stoi router:
Obrazek
Obrazek

T-Mobile, 1 piętro, ten sam pokój, za oknem (potencjalne miejsce na antenę):
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo, zasięg w routerze Alcatel HH71 (bez dodatkowych anten, w domu, pierwsze piętro) dla T-Mobile wygląda tak:
Obrazek

speedtest (połączenie po kablu):
Obrazek

zasięg za oknem:
Obrazek

zasięg w routerze Alcatel HH71 (bez dodatkowych anten, w domu, pierwsze piętro) dla Orange:
Obrazek

speedtest (połączenie po kablu):
Obrazek

zasięg za oknem:
Obrazek

*miałem załączyć wyniki testów prędkości również po wifi, ale testy lubiły raz zadziałać z pełną prędkością, a raz nie przekraczać 15mbps, zarówno w T-Mobile, jak i w Orange. Może to kwestia wątpliwej jakości routera.

**zabrakło kabla by przeprowadzić testy prędkości po kablu dla routera za oknem.

Zastanawiam się czy zmiana operatora, routera i montaż anteny pozwoliłyby mi wycisnąć coś więcej w obecnej lokalizacji. Przejrzałem trochę wątków i rozważam zakup używanego Huawei B535-232 (agregacja 2 pasm, możliwość podłączenia anten) lub ZTE MF286D (agregacja 3 pasm, ale z tego co się orientuję nieopłacalność montażu anten). Nie chcę też przeprowadzać dużej inwestycji bo mam świadomość, że to rozwiązanie ciągle tymczasowe, do otrzymania przyłączu światłowodowego.

Rozważam pozostanie w T-Mobile (70zł/msc, limit prędkości 60 mbps, bez limitu danych), przejście do Orange w ofercie flex (80zł/msc, bez limitu prędkości i danych, łącznie z smsami i połączeniami, ale oferta na internet no-limit może zostać w każdej chwili wycofana) lub przejście do Play (600gb za 50zł/msc, bez limitu prędkości). Doliczając ofertę Lyca, z której korzystam na telefonie, realistycznie dochodzi +10zł do Play/T-Mobile, w Orange mógłbym korzystać z wielu kart sim na ten sam numer.

Jaka opcja jest waszym zdaniem najlepsza w mojej lokalizacji? Na jaki sprzęt warto się zdecydować by móc lepiej wykorzystać warunki różnych operatorów i czy da to realną poprawę?

Osobiście skłaniam się ku skorzystaniu z oferty promocyjnej w Orange Flex przy przeniesieniu numeru i skorzystaniu z najwyższego pakietu przez 3 miesiące, a po 3 miesiącach mogę zostać przy tym pakiecie jeśli będę zadowolony, lub ewentualnie skorzystam z oferty Play (jeśli ten będzie miał dobre osiągi w mojej lokalizacji). Do tego wymiana routera na Huawei B535-232 i dokupienie anteny. Natomiast potrzebuję pomocy w odczytaniu czegoś z wyżej dodanych zrzutów, ponieważ nie za bardzo wiem jak interpretować te parametry.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: matek451 »

A w jakich godzinach te speedtesty bo ta trójka operatorów wypada prawidłowo? Brak testów Play, B535-232 to raczej żart, w domu zasięg dostateczny co najwyzej na pasmach zasięgowych LTE900/800,duzo lepiej choć na pasmach pojemnościowych LTE dostatecznie. MF286d ewentualnie na zewnatrz jesli nie zalezy ci na optymalnych osiagach. Przy wymianie kart w Virgin 430GB/m-c za 13,6-15 zl. Play na pre-paidzie 650GB/m-c za 50 zł.
Szraty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-08-06, 12:24

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Szraty »

Testy przeprowadzone o godzinie 10, przeprowadzę je ponownie o godzinie 18 i porównam wyniki. Play przetestuję jutro (nie mam aktualnie karty z Play by móc sprawdzić tę sieć) i dodam w odpowiedzi do wątku. Jeśli zależy mi na optymalnych osiągach to Huawei B818 jest jedynym słusznym wyborem?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: matek451 »

A dlaczego B818? W Plusie liczy się tylko LTE2600+1800 ALE PRZEDEWSZYSTKIM 5g2600 z BTS-a na Górnej, operatorzy NetWorks maja stacje z agregacją 3 pasm LTE a Play z agregacja 4 pasm LTE ale jak wiadomo LTE800 się nie liczy.
Szraty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-08-06, 12:24

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Szraty »

Pomiary po 19. 1 piętro, za oknem, to samo miejsce co wcześniej. W dodatku zachmurzenie i przelotny deszcz (może to też w jakiś sposób wpłynęło na jakość sygnału). Prawdopodobnie to godziny szczytu w mojej okolicy, potwierdza się też, że T-Mobile ma u mnie problemy wieczorami, tak jak wspominałem w poście o ostatnim okresie. Odczuwalnego spadku prędkości doświadczam w godzinach 17-22. Natomiast te spadki są czasem ciężkie do wyłapania, ponieważ kolejny pomiar (po kablu, karta w routerze, router przy ścianie na pierwszym piętrze) dał już wynik pobieranie 70 mbps, wysyłanie 26 mbps, ping 30 ms.

Lycamobile/Plus:
Obrazek
Obrazek

Orange:
Obrazek
Obrazek

T-Mobile:
Obrazek
Obrazek

Skąd pomysł zakupu Huawei B818? Czytałem w kilku miejscach sugestie by zakupić ten router jako dobre i uniwersalne rozwiązanie by osiągnąć optymalne wyniki. Jaki sprzęt polecasz?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: matek451 »

T-mobile z Górnej zapchane, parametry sygnalu na LTE800 DOSTATECZNE , NA lte1800/2100 słabe. Podobne z Grabownicy. Z tego BTS-a masz Orange, parametry sygnalu porównywalne do tego z Górnej, działa poprawnie, Plus z Górnej dostatecznie na LTE2600/1800 i poprawny speedtest. Sprawdź PLAY, B818 to router bez wsparcia Huawei.
Szraty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-08-06, 12:24

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Szraty »

Dorzucam jeszcze test T-Mobile po godzinie 20, złapało nadajnik z Grabownicy i prędkość wróciła do normy. Jutro dodam testy Play w podobnych godzinach.

Obrazek
Obrazek
Szraty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-08-06, 12:24

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Szraty »

Test Play na karcie Virgin, ok. 19:45.
Obrazek
Obrazek

Która z sieci ma najlepsze parametry, czy jednak jest to zbliżony poziom skoro łączą się z tym samym nadajnikiem? Wydaje mi się, że Play wypada najlepiej, ale czy warto w takiej lokalizacji inwestować w lepszy sprzęt? Co do wyboru ewentualnego routera to myślę, że przejdę z tym do odpowiedniego działu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: matek451 »

A nad czym tu mysleć, napisałem ze PLAY ma stacje z 4 CC CA i 3 pasmami pojemnościowymi LTE na 50MHz pasma i się nie myliłem, wiejskie BTS-y o takiej pojemności dają wysokie prędkości. Do tego pre-paidy z setkami GB za grosze, koszt routera z 3 CC CA QAM256 , nowego 400-450 zł plus antena za 200 zł. Test Virgin na zewnątrz czy w domu?
Szraty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-08-06, 12:24

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Szraty »

Na zewnątrz, w tym samym miejscu co testy innych sieci. Chciałem się upewnić czy cię dobrze zrozumiałem i dostarczyć testy o których mówiłem. Dzięki za interpretację i wskazówki.
Szraty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-08-06, 12:24

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Szraty »

Widzę że jest ciekawa oferta w Plusie, pisałeś też o 5G Plusa z Górnej, więc jeszcze dorzucam do puli wyniki testu z 5G Plusa. 18:45, za oknem na pierwszym piętrze, to samo miejsce co wszystkie testy, starałem się skierować telefon w stronę tego nadajnika. Puściłem kilka testów, DL 70-120 mbps, UL raz 30 mbps, później kilka razy ok. 5 mbps.

Obrazek
Obrazek

MC889 + T3000, 99 zł/msc. Koszt na 2 lata ok. 2400zł. 4G Virgin z routerem 3 CC CA QAM256 + antena ok. 1000zł na 2 lata (zakładając dostępność promocji Virgin). Za to wartość sprzętu z Plusa o wiele wyższa (może mieć znaczenie przy ewentualnej odsprzedaży). Warto iść w tym kierunku czy zostać przy 4G Virgin/Play?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: matek451 »

Plus w tej ofercie wypada OK, 500GB za 79 plus 20 zł rata za ten zestaw wyglada OK. Ale ja jak wiadomo jestem mistrzem januszowania więc pre-paid to mój żywioł . Plus jak juz to tylko 5G2600 z tym zestawem. Zrób test w okolicy BTS-a na Górnej na swoim kierunku, zobaczymy jak działa przy optymalnych parametrach sygnału na 5g2600. A a propos Play to karta Virgin Mobile i 320GB /m-c za 3,6 zł bo po tylę kupuję w hurcie startery .
Szraty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-08-06, 12:24

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Szraty »

No jednak w kwestii opłacalności Virgin wypada bezkonkurencyjnie, myślę że przy tym zostanę. Zamówiłem już B628-350 z prawie dwuletnią gwarancją, będę testował. Plus mimo ciekawej oferty raczej skreślę bo jednak ta sieć światłowodowa może być bliska finalizacji, a tu znowu związałbym się na dwa lata umową. Przetestuję nadajnik na Górnej jak będę w pobliżu, nawet jeśli zostanę z LTE, to zrobię to z czystej ciekawości, podzielę się też wynikiem w wątku (pewnie w weekend). Przez chwilę też wpadł mi pomysł zakupu routera 5G + Plush w prepaidzie, ale bez urządzenia na zewnątrz i montażu go jak najwyżej się da to raczej nie ma sensu, BTS Górna schowany za drzewami, więc zasięg pewnie byłby niezadowalający, telefon też miał problemy i na 1 piętrze przeskakuje na LTE. Czy ta antena do B628-350 + Play/Virgin: https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html będzie optymalnym wyborem?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1726
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Mig25 »

W plusie są też umowy na 12 miesięcy, sam taka podpisałem z MC889 za te 540pln i abonamentem 59pln za 1000GB ,tyle że też musiałem druga umowę na telefon mieć tez za 59pln.
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Kacperoo »

Sam się zastanawiam nad zmianą umowy z T-Mobile (do 17.08.2023) na Orange Flex. Od różowych dostęp do internetu ostatnio to kpina, pomarańczowi radzą sobie lepiej jak robiłem testy na starterze.

Niby nie daleko od nadajnika bo 3km w linii prostej ale 90% to zalesienie, korzystam z anteny mikrotik rblhgr&r11e-lte6
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: matek451 »

A na jakiej podstawie twierdzisz ze Orange będzie działał lepiej od T-mobile, który to BTS NetWorks ?
Szraty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-08-06, 12:24

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Szraty »

Update ode mnie.

Telefon za oknem na pierwszym piętrze + Virgin:
Obrazek
Obrazek

Alcatel za oknem na pierwszym piętrze + Virgin:
Obrazek
Obrazek

B628-350 za oknem + Virgin + auto:
Obrazek
Obrazek

B628-350 za oknem + Virgin + ręczne wymuszenie na 1800,2100,2600:
Obrazek
Obrazek

B628-350 + antena Cybertech za oknem + Virgin + auto:
Obrazek
Obrazek

B628-350 + antena Cybertech za oknem + Virgin + ręczne wymuszenie na 1800,2100,2600:
Obrazek
Obrazek

B628-350 + antena Cybertech za oknem + Virgin + ręczne wymuszenie na 2600:
Obrazek
Obrazek

B628-350 + antena Cybertech za oknem + Virgin + ręczne wymuszenie na 2100:
Obrazek
Obrazek

B628-350 + antena Cybertech za oknem + Virgin + ręczne wymuszenie na 1800:
Obrazek
Obrazek

Połączenie z tym samym BTS-em i to również ten z którym miałem się łączyć:
Obrazek

Długość kabli od anteny to 6m. Sprawdzę jeszcze parametry na dachu. Jakieś sugestie? Inwestycja 600zł dla +16 mbps dl wydaje się przerostem formy nad treścią.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: jfk »

Szraty pisze: Długość kabli od anteny to 6m. Sprawdzę jeszcze parametry na dachu. Jakieś sugestie? Inwestycja 600zł dla +16 mbps dl wydaje się przerostem formy nad treścią.
Po raz n-ty potwierdzasz kiepską jakość tej anteny/upload przy tych parametrach sygnału jest tragiczny... .
Szraty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-08-06, 12:24

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Szraty »

jfk pisze:
Szraty pisze: Długość kabli od anteny to 6m. Sprawdzę jeszcze parametry na dachu. Jakieś sugestie? Inwestycja 600zł dla +16 mbps dl wydaje się przerostem formy nad treścią.
Po raz n-ty potwierdzasz kiepską jakość tej anteny/upload przy tych parametrach sygnału jest tragiczny... .
Muszę szybko sprostować poprzedni post. Mimo zauważalnej poprawy zasięgu testy nie dawały popraw prędkości. Wstępnie założyłem, że może to być spowodowane obciążeniem nadajnika, ale nie dawało mi spokoju to, że mając podobne parametry zasięgu co na telefonie osiągam mniejsze prędkości, aż doszedłem do ustawień karty sieciowej, a tam "Speed & Duplex" miał blokadę na 100mpbs. Router rozpoznał antenę, ale w konfiguracji jeszcze dla pewności ustawiłem na sztywno zewnętrzne anteny. Wyniki po zmianie na na 1gbps full duplex z pierwszego piętra, antena wewnątrz przy oknie (dlatego lekko gorsze parametry zasięgu ale nie będę już wisiał za oknem po 22 :D), nakierowana na nadajnik:

Obrazek
Obrazek

Upload waha się w granicach 15-30mbps, co faktycznie nie robi szczególnego wrażenia, ale myślę, że na dachu będzie jeszcze lepiej, a może to jakieś ograniczenia nadajnika/położenia, bo na telefonie też miałem takie prędkości. Nie oczekuję też cudów od anteny za 150zł. Z osiąganych wyników jestem zadowolony, router też oferuje o wiele większą stabilność sieci oraz lepszy zasięg (na xx testów nie zdarzyło mi się, żeby speedtest wypluł jakieś śmieszne wartości rzędu download 10mbps, gdzie przy alcatelu to się zdarzało, poza tym po wifi w innych pokojach na tym samym piętrze spokojnie dobija nawet do 100mbps). Zmiana jak najbardziej na plus, dokładnie tego się spodziewałem i tego oczekiwałem.

konfiguracja jak wyżej, 1800:
Obrazek
Obrazek

2100:
Obrazek
Obrazek

2600:
Obrazek
Obrazek

1800+2100+2600:
Obrazek
Obrazek

2100+2600:
Obrazek
Obrazek

I by pokazać wpływ anteny, oraz to, że jednak coś daje, nawet w szybkim teście i przebijająca się przez szybę na pierwszym piętrze: Router bez anteny zewnętrznej, ustawiony w tym samym miejscu co antena (1 piętro, za szybą, nakierowany na nadajnik) + wymuszone 1800+2100+2600:
Obrazek
Obrazek

PS. Widzę, że wymuszona agregacja dała jeszcze lepszy wynik. Pytanie z czystej ciekawości, z czego to wynika, tzn. jaką przewagę ma taka wymuszona agregacja nad trybem auto? Że nie łapie przypadkiem pasma 800?
Szraty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-08-06, 12:24

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: Szraty »

Słowem podsumowania dla potomnych by z mojej strony zamknąć ten wątek.

Mój zestaw to router Soyealink B628-350 + antena dualna Cybertech (17dbi mimo 1800-2600mhz). Router pod dystrybucją Huawei dla Play, natomiast w pudełku znajdował się Soyealink. Całość zestawu kosztowała mnie ok. 600zł.

Zmiana warta zachodu, inwestycja w sprzęt dość szybko spłaci się przez różnicę w cenie miesięcznej za internet, do tego mam po prostu lepsze łącze. Wystarczyło poświęcić trochę czasu i zwiększyć własną świadomość z nieocenioną (a właściwie to ocenioną w mbps) pomocą na forum. Zasięg na dachu na bardzo zbliżonym poziomie co na pierwszym piętrze, za to speedtesty wypluwały niższe wyniki, więc decyduję się na montaż za oknem. W godzinach szczytu walory sprzętu są lekko tłumione, ale domyślam się, że to kwestia nadajnika. Nawet wtedy pojedyncze testy nie schodzą poniżej okolic 90 mbps. Zwykle więcej, najczęściej ok. 180 mpbs, górna granica ponad 200 mbps. Upload stabilnie 20-30 mbps; w porównaniu z poprzednim operatorem i routerem to spora poprawa, bo w godzinach szczytu wartości dl potrafiły wypluwać jakieś śmieszne wartości. Router oferuje bardzo dobrą stabilność sieci, agregacja 3 pasm zapewnia optymalne wyniki prędkości, a zasięg po wifi też jest bardzo przyzwoity. Wpływ anteny na zasięg również jest ewidentny, parametry uległy poprawie zgodnie z przewidywaniami (należy brać pod uwagę stratę na kablu i konektorach), a za tym poszła poprawa prędkości. Dodatkowo, antena umożliwia montaż w ciężko dostępnych miejscach, co też jest niewątpliwą zaletą.

W przypadku podobnych wątpliwości osobiście polecam zmianę. Dziękuję za pomoc i wszystkie wskazówki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile M + Alcatel HH71 - ewentualna zmiana oferty/operatora i wybór sprzętu - potrzebna pomoc

Post autor: matek451 »

Zestaw który ci poleciłem sprawdza się nie tylko u ciebie, ja nigdy nie wypisuję bzdur, polecam tylko sprzet który sam dogłebnie sprawdzę sam u siebie i w wielu innych lokalizacjach u klientów. I tym sie róznię od takich jak @jfk. To co wypisuje od lat to bełkot niewart czytania, tu po raz kolejny udowodnił ile warte sa te jego posty, ośmieszył sie po raz n-ty, fakty jak zawsze przecza temu co wypisuje ale jak powszechnie wiadomo wg. niego to gorzej dla faktów.Na szczęscie jest od lat traktowany jak swoisty folklor i nikt tych wypocin jego autorstwa nie bierze na poważnie i bardzo dobrze bo takie porady jakie prezentuje są szkodliwe dla pytajacych. :dobani:
ODPOWIEDZ