Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maku109
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-01-04, 13:06
Lokalizacja: Legnica

Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

Post autor: maku109 »

Witam, moja lokalizacja to

51.078296, 16.355739

Czy po przegladnieciu btsow z mojej okolicy mozna cos wysnuc czy zostawac przy tmobile czy zmienic operatora?
Aktualnie korzystam z B525s-23a i internet lekko mowiac nie chodzi zadowalająco. Anteny zewnetrznej brak. Wiem ze jakies testy by sie przydaly ale aktualnie jestem w DE. Na weekend wrzuce Netmonster i speedtest. Jesli trzeba (a pewnie tak) moge wymienic i modem i dokupic antene.
maku109
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-01-04, 13:06
Lokalizacja: Legnica

Re: Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

Post autor: maku109 »

witam, zrobiłem test z t-mobilem oraz z kartą play.

play na zewnatrz
Obrazek
Obrazek

t-mobile z domu
Obrazek
Obrazek

t-mobile na zewnatrz
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Ktoś coś poratuje? :)
kvboe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-09-05, 13:36
Lokalizacja: Żukowo

Re: Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

Post autor: kvboe »

Generalnie z tego co widzę to T-Mobile/Orange (NetWorks) pod względem ilości pasm wygrywa. Reszta to jakieś wydmuszki. Polecałbym jednak zaopatrzyć się w antene i skierować je w strone BTS. Gdzie jest ustawiony b525? Na zewnątrz? W pomieszczeniu?

A swoją drogą - b525 obsługuje tylko agregacje 2 pasm, raczej szału się bym na nim nie spodziewał...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

Post autor: matek451 »

Brak wyników testów nie pozwala mi pomóc ale ty wypisujesz bajki, fachowa analiza okolicznych stacji bazowych wszystkich operatorów mówi zupełnie co innego.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

Post autor: wojteks »

kvboe pisze:Generalnie z tego co widzę to T-Mobile/Orange (NetWorks) pod względem ilości pasm wygrywa.
Bajkopisarz który wcina się w tematy nie mając pojęcia o tym co pisze :dobani:
Nie pomagam na PW!
kvboe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-09-05, 13:36
Lokalizacja: Żukowo

Re: Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

Post autor: kvboe »

W takim razie nie rozumiem jak to działa albo nie mam dostępu do magicznych danych. Na btsearch nie widzę innego nadajnika dającego tyle pasm.

Zatem chętnie dowiem się o co chodzi (śmiertelnie poważnie, bo wtedy sam się czegoś nauczę).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

Post autor: wojteks »

btsearch to nie wyrocznia a tylko pewna pomoc, skoro nie wiesz to nie radź innym co mają zrobić. Jak się już wszystkiego dowiesz i nauczysz to wtedy zabieraj głos bo na razie zamęt siejesz.
Nie pomagam na PW!
kvboe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-09-05, 13:36
Lokalizacja: Żukowo

Re: Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

Post autor: kvboe »

wojteks pisze:btsearch to nie wyrocznia a tylko pewna pomoc, skoro nie wiesz to nie radź innym co mają zrobić. Jak się już wszystkiego dowiesz i nauczysz to wtedy zabieraj głos bo na razie zamęt siejesz.
Dlatego pytam - skąd macie dane? Jak mam się nauczyć skoro nie chcecie odpowiedzieć? Skąd się dowiedzieć i nauczyć? Na forum nie widziałem opisu jak interpretować dane, są tylko odpowiedzi pod konkretne przypadki.

Kolega wyźej pomógł mi w moim przypadku (a raczej dopowiedział czego brakuje i co zrobiłem źle) za co jestem mu wdzięczny. Teraz chciałbym jednak poznać „skąd to się bierze”.

Nie chce się z wami kłócić Panowie, a przynajmmiej nie taka była moja intencja. Forum jest chyba po to, aby przekazywać wiedzę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

Post autor: matek451 »

Orange u niego to zasięg z BTS-a NetWorks Mierczyce, drugi sektor na azymucie 125 ale to golec majacy jedynie 10MHz pasma na LTE800, normalny BTS to Bielany z L;TE2100+1800+800 na 35MHz pasma i 3 sektor na azymucie 280. Do tego LTE1800+800 w Targoszynie na 20MHz, pierwszy sektor na Damianowo oraz Wądroże Wielkie z LTE2100+1800+800 i sektor 3 na Augustów.
Konkurencja czyli PLAY i 55MHz pasma w agregacji LTE2600+2100+1800 na BTS-ie Bielany i 3 sektor na azymucie 290, do tego Targoszyn na 35MHz
z LTE2100+1800+800 , sektor 1 na Marcinkowice, taki sam w Snowidzy i sektor 1 na azymucie 80 oraz stacja bazowa z LTE 2600+2100+1800+800 w Wierzchowicach i 3 sektor na Dobrzany.
Reasumujac NetWORKS 4 BTS-y i razem 100MHz pasma, PLAY 4 BTS-y i na nich razem 180MHz do dyspozycji klientów.
Analiza wymaga lat pracy, doświadczeń, wiedzy i poszukiwań w kilku źródłach oraz właściwej interpretacji i wniosków na tej podstawie. W wielu wypadkach to żmudna sprawa, niestety niedoceniana przez wielu.
Ale decydujące znaczenie ma test w konkretnej lokalizacji oraz pokazanie screenów z nich. Na ich podstawie weryfikacja teoretycznego zasięgu oraz końcowe wnioski. A ponieważ sieci stale się zmieniają, modernizują , rozbudowują min.o 5G to nauka cały czas i tak ponad 15 lat.
kvboe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-09-05, 13:36
Lokalizacja: Żukowo

Re: Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

Post autor: kvboe »

matek451 pisze:Orange u niego to zasięg z BTS-a NetWorks Mierczyce, drugi sektor na azymucie 125 ale to golec majacy jedynie 10MHz pasma na LTE800, normalny BTS to Bielany z L;TE2100+1800+800 na 35MHz pasma i 3 sektor na azymucie 280. Do tego LTE1800+800 w Targoszynie na 20MHz, pierwszy sektor na Damianowo oraz Wądroże Wielkie z LTE2100+1800+800 i sektor 3 na Augustów.
Konkurencja czyli PLAY i 55MHz pasma w agregacji LTE2600+2100+1800 na BTS-ie Bielany i 3 sektor na azymucie 290, do tego Targoszyn na 35MHz
z LTE2100+1800+800 , sektor 1 na Marcinkowice, taki sam w Snowidzy i sektor 1 na azymucie 80 oraz stacja bazowa z LTE 2600+2100+1800+800 w Wierzchowicach i 3 sektor na Dobrzany.
Reasumujac NetWORKS 4 BTS-y i razem 100MHz pasma, PLAY 4 BTS-y i na nich razem 180MHz do dyspozycji klientów.
Analiza wymaga lat pracy, doświadczeń, wiedzy i poszukiwań w kilku źródłach oraz właściwej interpretacji i wniosków na tej podstawie. W wielu wypadkach to żmudna sprawa, niestety niedoceniana przez wielu.
Ale decydujące znaczenie ma test w konkretnej lokalizacji oraz pokazanie screenów z nich. Na ich podstawie weryfikacja teoretycznego zasięgu oraz końcowe wnioski. A ponieważ sieci stale się zmieniają, modernizują , rozbudowują min.o 5G to nauka cały czas i tak ponad 15 lat.
Bardzo dziękuję matek za wytłumaczenie! Teraz rozumiem swój błąd. Przepraszam za wprowadzenie zamętu!

Dobrego wieczoru Panowie! :zdrowko:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny z T-mobile. Zmiana operatora? Proszę o podpowiedź.

Post autor: matek451 »

Sugerowałeś się btsearch.pl i tym co w Bielanach, stacja jest po modernizacji w sierpniu 2022 i dostała 4 pasma LTE. Powinna mieć też 5G2100 w DSS z LTE2100. Mozliwe ze BTS NetWorks na pozwoleniu T-mobile w Bielanach ma też 5G2100 tego operatora w DSS z LTE2100 bo na niej przeprowadzono pomiar PEM 9.02.2023 czyli 6 m-cy po poprzednim pomiarze a takie działania są wymagane po wprowadzeniu zmian na BTS-ie.
ODPOWIEDZ