Zmiana huawei b618s-22d na?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
radca78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-09-22, 19:37

Zmiana huawei b618s-22d na?

Post autor: radca78 »

Cześć,

Będę wdzięczny za doradzenie dotyczące wyboru modemu / routera do internetu mobilnego Orange. Obecnie mam huawei b618s-22d i jest na strychu poddasza (w odległości około 700m od BTSa). Do niego skrętką wpięty jest Archer AX73 i to główny router w domu. Prędkości to od 30 (zazwyczaj) - 150 (porankami) Mbit/s.

Na telefonie (dane komórkowe) mam praktycznie zawsze powyżej 100 Mbit/s i marzy mi się aby tyle mieć z routera mobilnego.

Dostęp mam obecnie tylko do LTE i w ofercie Orange mogę sobie wziąć TP-Link LTE Archer MR600. Czy Waszym zdaniem ten mode lub inny jest w stanie na osiąganie prędkości jak na telefonie?

Zrzuty info o sygnale z telefonu: https://files.fm/u/9tqnmpq3v
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Zmiana huawei b618s-22d na?

Post autor: Mig25 »

TP-Link LTE Archer MR600 jest gorszym routerem od b618s-22d...

Na BTS Gałęzinowo jest komplet pasm więc porzebny router z conajmniej 4rema agregacjami ( i jeszcze dobrze byłoby ,żeby miał 2 agregacje UL..)
Szukaj Np. B818 , LBR20 , może uda Ci się dostać MC801A ( bo daleko do BTSa nie ma , i chyba zewnętrznych anten i tak nie używasz).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana huawei b618s-22d na?

Post autor: matek451 »

Screen z aplikacji dla HiLINK na Windows lub Android dla poszczególnych pasm LTE2600,LTE2100, LTE1800, LTE800 i speedtest dla kazdego z pasm, tylko na jakimś normalnym serwerze.
radca78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-09-22, 19:37

Re: Zmiana huawei b618s-22d na?

Post autor: radca78 »

Hej , dzięki za info o MR600.

Chcę w aplikacji HiLINK zrobić speedtest dla poszczególnych pasm, ale nie mam pewności jak. W Operator sieci > Preferowana sieć mam tylko wybór Auto, Tylko 2g, Tylko 3g, Tylko 4g. Czy chodzi o ręczne wskazanie każdej z sieci i dla niej pagespeed?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana huawei b618s-22d na?

Post autor: matek451 »

Speedtest masz zrobić np. na https://www.speedtest.net/pl i do tego screen z aplikacji do zarzadzania pasmami na Android lub Windows dla sprzętu HiLink, to jest elementarz dla kazdego uzytkownika HuaweI i klonów, te aplikacje pozwalają wymuszać konkretne pasma na HiLinkach, ty masz sprawdzić po kolei wymienione pasma pojedyńczo.
radca78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-09-22, 19:37

Re: Zmiana huawei b618s-22d na?

Post autor: radca78 »

Problem w tym, że ani w samym b618s, ani w HiLink nie widzę możliwości zmiany samego pasma aby ustawić konkretne częstotliwości. Mogę tylko wybrać 2-3-4G ale bez MHz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana huawei b618s-22d na?

Post autor: matek451 »

Problem to polega na tym ze ty przychodzisz na Forum i nie przeczytałeś ani jednego tematu na temat Huawei I ZARZADZANIA PASMAMI na nich, sa ich tysiace a aplikacje na Android to HManager, HuaCTRL, na Windows LTEInspecteur lub LTE H-monitor, pobiera się któryś z nich, loguje w aplikacji jak na stronę czyli 192.168.8.1 i wykonuje to co potrzeba.
radca78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-09-22, 19:37

Re: Zmiana huawei b618s-22d na?

Post autor: radca78 »

Widzę, że zaczyna się pouczanie. Tylko od Ciebie zależy, czy w takim tonie chcesz pomóc, czy pokazać jak jesteś dobry.

O zarządzaniu pasmami nie znalazłem informacji w moim routerze i właśnie dlatego założyłem tu konto aby ktoś doradził jaki model routera/modemu wybrać (sądząc, że nie mam wpływu na widoczność pasm). To Ty zasugerowałeś wspomniane oprogramowanie i sprawdziłem je zarówno na Androidzie jak i Windowsie. Przez ten soft logowałem się do routera jako admin ale takich opcji jak zarządzanie pasmami tam nie widzę, może nie potrafię znaleźć.

Sprawdzę oprogramowanie, które jeszcze podałeś. Dziękuję.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana huawei b618s-22d na?

Post autor: matek451 »

Jakie pouczanie, ja nie muszę pokazywać ze jestem dobry. To jest fachowe Forum , na temat routerów Huawei i aplikacji do zarządzania pasmami jest wszystko, w tym nawet oddzIelne tematy o aplikacjach które wymieniłem, to żadna nowość.
Minimum wkładu własnego to zapoznanie się z nimi. HiLink to ogólne pojęcie dotyczace routerów LTE od Huawei z konkretnym softem i nie ma nic wspólnego z aplikacją HILINK, KTÓRA JEST DO NICZEGO NIEPOTRZEBNA I NIKT Z NIEJ NIE KORZYSTA.
To są podstawy, od nich zaczyna się po zakupie HiLinka Huawei, w tym B618, to są aplikacje tworzone przez pasjonatów. Huawei nigdy na oficjalnym sofcie oraz oficjalnych aplikacjach ani w WebUI nie miał i nie ma zarzadzania pasmami. Ten producent wszystko w kwestii softu zawdzięcza społecznościom i ludziom którzy stworzyli modowane softy i te aplikacje. Bez nich softowo to tylko przeciętny sprzęt.
ODPOWIEDZ