Karta SIM nie przeznaczona do routera mówi konsultant (?)

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Stefan321
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-10-07, 11:31

Karta SIM nie przeznaczona do routera mówi konsultant (?)

Post autor: Stefan321 »

Witam,
Nie wiem jaką kombinacją słów mógłbym wyszukać w czasie do godziny (próbowałem), jeśli treści na ten temat już są. Przepraszam jak coś.
Zagadnienie jest takie: konsultant jednego z operatorów mówi, że widuje w systemie dopisek "karta nie przeznaczona do routera" lub coś bardzo bliskiego, w odniesieniu do kart abonamentowych/prepaid nie dedykowanych do ofert tylko internetowych. Interpretacja tej osoby jest taka: prawdopodobnie zachodzi różnica techniczna.
Nie umiem szybko znaleźć takich tematów w odniesieniu do operatorów w PL.
Odnośnie UK znalazłem:
https://www.ispreview.co.uk/talk/thread ... sim.36483/
Ktoś tam pisze że prawo UE tego zabrania. Ktoś pisze że jednak sieci mogą implementować istotne dla prędkości/stałości różnice w łączeniu tych SIMów ("data only sim", "mobile sim").
Częściowo np. taki wątek jest o tym, ale brakuje stwierdzenia że w PL któreś sieci różnicują : https://forum.dobreprogramy.pl/t/czy-do ... u/656022/7
Czy ktoś się spotkał w PL z kwestią słabszego działania SIMów "nie-wyłącznie-internetowych" w routerach/modemach?
Kontekst jest taki: abonament tylko internetowy "no limit" wychodzi drożej niż prepaid z promocjami kilkasetGB/mc, konsultant na to: ale jakość połączenia w routerze może być gorsza.
No i właśnie: może? bywa?
(dla docenienia: konsultant zasugerował kupienie prepaid i potestowanie (ale mam problem z krótkim czasem na taki test do terminu konieczności podjęcia decyzji))
Z góry dzięki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Karta SIM nie przeznaczona do routera mówi konsultant (?)

Post autor: wojteks »

Jaka sieć konkretnie w PL bo zdarzają się oferty nie przeznaczone do routerów np. w T-Mobile czy powiązany SIM z konkretnym routerem.
Nie pomagam na PW!
Stefan321
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-10-07, 11:31

Re: Karta SIM nie przeznaczona do routera mówi konsultant (?)

Post autor: Stefan321 »

Ok, to podam (wahałem się wcześniej czy podać, nie wiem czemu :) ):
Sieć: T-mobile
[Edit: rozglądam się za modemami z RJ11 i VoLTE by wykorzystać "do wszystkich", oprócz samych GB, w jednej z obecnych ofert T-mobile GO. Ale konsultant zasugerował że ich dedykowany do internetu SIM w dedykowanym routerze od nich, na abonamencie, może jakością przewyższać rozwiązania z prepaidem. Jestem właśnie na ich domowym bez limitu LTE i przychodzi moment odnowienia umowy lub jakiejś zmiany]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Karta SIM nie przeznaczona do routera mówi konsultant (?)

Post autor: wojteks »

Na dziś routerów z rj11 i VoLTE za bardzo nie ma i pewnie nie będzie.

Zwykle oferty prepaid działają lepiej/sprawniej bo takiego użytkownika nic w sieci nie trzyma. Abonamentowy będzie narzekał ale zostanie przynajmniej do końca umowy a że sieć wyłączy mu agregację, przytnie prędkości to nie będzie miało większego wpływu na decyzję o przedłużeniu umowy.

Konsultant musi coś opowiadać żeby klienci dali się naciągnąć na przedłużenie umowy czy zakup nowej.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Karta SIM nie przeznaczona do routera mówi konsultant (?)

Post autor: matek451 »

A konkretnie to chcesz korzystać z oferty głosowej z pakietem to kup starter GO, doładuj i uruchom 460GB/m-c i no limity za 45zł/m-c i korzystaj, sam mam taką kartę w routerze .Do tego router z bramka GSM i RJ11 z podłączonym telefonem analogowym, bezprzewodowym i masz co chcesz, wybór routerów z bramką GSM spory, koszt od 150 zł do 400 zł, część działa w 3g/3G ale sa juz tez wspierajace VoLTE.
ODPOWIEDZ