Kolosalna różnica między internetem mobilnym z routera, a z telefonu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KamilZdunek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-10-09, 18:52

Kolosalna różnica między internetem mobilnym z routera, a z telefonu

Post autor: KamilZdunek »

Cześć.

Od długiego czasu męczę się z internetem mobilnym z t mobile. Mieszkam w ścisłym centrum Szczecina, 100 metrów od bts t mobile. Różnica jaka jest w tym samym czasie między dwoma urządzeniami to 100 mbit na telefonie lte, a 3 mbit na wifi z internetu mobilnego. Gdzie szukać przyczyny? Czy uszkodzony jest router? Czy jest nieodpowiedni do miejsca mojego zamieszkania? Oba urządzenia łączą się z tym samym bts, na tych samych częstotliwościach. Może mam złe ustawienia routera? Router to ZTE MF286D
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kolosalna różnica między internetem mobilnym z routera, a z telefonu

Post autor: wojteks »

Jaki telefon, jakie taryfy w każdym.
Nie pomagam na PW!
KamilZdunek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-10-09, 18:52

Re: Kolosalna różnica między internetem mobilnym z routera, a z telefonu

Post autor: KamilZdunek »

Z ciekawości właśnie odkopałem stary router Huawei b525s-23a, prędkość na nim to 40mbit. Na zte było 2-3 mbit. Skąd ta przepaść? Internet na telefonie poco f3 5g to tmobile bez limitu, na routerze mobilny bez limitu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kolosalna różnica między internetem mobilnym z routera, a z telefonu

Post autor: wojteks »

Jaki router masz z umowy przypisany do internetu?
Nie pomagam na PW!
KamilZdunek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-10-09, 18:52

Re: Kolosalna różnica między internetem mobilnym z routera, a z telefonu

Post autor: KamilZdunek »

Teraz mam ten ZTE MF286D. Na początku nowej umowy sprawdzałem prędkości na dwóch osobno, bo też były cyrki. Wtedy nie różniły się w ogóle i wybrałem ten nowy. Ostatnio prędkości spadły jeszcze bardziej i myślałem, że to z winy t mobile, bo na infolinii dostałem informację, że ktoś niby ściąga sygnał. Dwa miesiące minęły i bez poprawy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kolosalna różnica między internetem mobilnym z routera, a z telefonu

Post autor: wojteks »

Skoro masz MF286 do nowej umowy to pozostaje reklamacja u dostawcy, zapewne dostaniesz odpowiedź że to lejek techniczny bo przeciążałeś sieć czy coś w tym stylu.
Nie pomagam na PW!
KamilZdunek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-10-09, 18:52

Re: Kolosalna różnica między internetem mobilnym z routera, a z telefonu

Post autor: KamilZdunek »

No właśnie nie ma możliwości, żebym sieć przeciążył. W ciągu dnia wifi jest praktycznie nie używane. Wieczorami tylko do vod używamy. 4 lata temu w innej lokalizacji na covid używaliśmy stary router ze słabszą umową i nie było żadnego problemu. Zostanę przy starym routerze w takim razie, a nowy może rzeczywiście zareklamuję.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kolosalna różnica między internetem mobilnym z routera, a z telefonu

Post autor: wojteks »

4 lata temu i inna lokalizacja to opowieść z mchu i paproci. Na dziś TM stosuje intensywnie ograniczenia i lejki z wyłączaniem agregacji włącznie.

Kup kartę prepaid TM (może maja akurat jakąś promocję) i sprawdź transfery na niej albo zamień karty SIM z telefonem na testy.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ