Jaki modem do RTK dla nawigacji Trimble ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kufcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-07, 14:48

Jaki modem do RTK dla nawigacji Trimble ?

Post autor: kufcio »

Witam
z racji obecności na forum modemowo/routerowym:) proszę Was o jakiekolwiek sugestie w pewnym temacie...

Mam w ciągniku rolniczym nawigacje do prowadzenia równoległego CFX-750, system ten posiada modem GSM model DCM300 podłączony po kablu USB, Niestety modem jest tylko 3G a to u mnie oferuje tylko Orange gdzie zasięg na polach mam tragiczny (do zeszłego roku pięknie chodził PLAY), dlatego szukam czegoś np. z obsługą LTE.

Rozglądam sie za innym modemem i najtańszy polecany to Sierra V55 za ok4000zł. Ciężko mi uwierzyć ze tylko te preferowane modemy będą współpracowały okazuje sie ze każdy modem który obsługuje komendy AR? AT? cos takiego może działać...
Czy ktoś spotkał sie z czymś takim?
Za każdą sugestie serdecznie dziękuje.
Pozdrawiam
Konrad
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Jaki modem do RTK dla nawigacji Trimble ?

Post autor: Mig25 »

Możesz wstawić jakieś zdjęcie tego modemu ?
Bo to co w internecie znajduje pod nazwą DCM300 to wcale modemem USB nie jest... (w sensie może i to jest modem , ale wtyczki USB on nie ma)

Generalnie wiele modemów USB obsługuje komendy AT ( choćby poczciwy E3372) , tyle ,że najpierw to urządzenie musi taki modem wykryć.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki modem do RTK dla nawigacji Trimble ?

Post autor: wojteks »

kufcio pisze:CFX-750
To Trimble, bardzo zamknięta architektura i oprogramowanie a DCM300G to nie jest tylko modem a całe specyficzne urządzenie którego funkcjonalności są odblokowywane kodami passcode.
kufcio pisze:i najtańszy polecany to Sierra V55 za ok4000zł.
Kto poleca tego Sierra V55?
kufcio pisze:Ciężko mi uwierzyć ze tylko te preferowane modemy będą współpracowały
To Trimble, wyboru nie masz. Może pora wymienić CFX-750 na coś nowego?

Tak czy tak raczej jesteś skazany na serwis Trimble albo producenta ciągnika. Może potrzebujesz odblokować WiFi w DCM300 i o ile ma taką funkcjonalność to z jakiegoś WiFi wpuszczać mu poprawki RTK (VRS czy własne?)
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ