ZTE T3000 - budowa sieci wifi z roamingiem

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
d_p
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2023-10-10, 09:35

ZTE T3000 - budowa sieci wifi z roamingiem

Post autor: d_p »

Cześć, dzięki pomocy forum mam zestaw ZTE MC889 + ZTE T3000. Sam internet działa ok ale tak jak się niestety spodziewałem żelbetowy strop zabija sygnał wifi.
Mam puszczone w różne miejsca skrętki CAT6 więc mogę dołożyć AP po kablach. Czy ma ktoś doświadczenie z Routerem ZTE tj. czy mogę tylko z jego pomocą i innego access point zrobić sieć z roamingiem? Nie chcę używać ZTE easyMesh chyba, że da się to jednak jakoś zrobić kablem.
Czy jednak iść w topologię Modem ZTE ---> Router ZTE --> Switch ---> Kontroler sieci (np. na Malince) -----> access pointy (np takie używane: ACCESS POINT CISCO MERAKI MR18 OPENWRT LuCi)?
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: ZTE T3000 - budowa sieci wifi z roamingiem

Post autor: Erbit »

Pomysł z Meraki nie jest najgorszy ale nie jestem przekonany, że rozumiesz co napisałeś o roamingu.

Generalnie roaming WiFi działa w obszarze jednego producenta i to wtedy gdy AP potrafią się ze sobą komunikować więc często taka komunikacja występuje tylko w obszarze konkretnego modelu. W Twoim przypadku chyba nic nie będzie współpracowało z IDU (ZTE T3000) w zakresie roamingu. Ja bym wyłączył WiFi w tym ZTE lub nawet odłączył ten IDU o ile tak się da tylko po to aby mieć roaming WiFi ) o ile rzeczywiście roaming jest Twoim celem - w co także wątpię.

Kontroler sieci na malince ? Do czego ? Na pewno nie do Meraki z LuCi.
ODPOWIEDZ