D-Link DWR-X1820

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MarcinPT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-11-19, 11:09

D-Link DWR-X1820

Post autor: MarcinPT »

Witam

Jak w temacie czy ktoś posiada może D-Link DWR-X1820 i mógłby coś o nim powiedzieć ?

Interesuje mnie router z agregacją pasm i obsługą 5G i najlepiej by nie był to sprzęt oparty o Huawei, przy czym nie jest to mój prywatny wymóg a raczej służbowa rekomendacja
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-Link DWR-X1820

Post autor: matek451 »

A na jakiej podstawie sądzisz ze D-Link jest bezpieczniejszy od Huawei, ta firma to mistrz w kwestii wpadek z routerami i dziurawym softem na nich. Pomijam jakość wykonania, kiepski soft, awaryjność. W Polsce tylko z Plusa bo tylko ten operator dystrybuuje te sprzety z 2 ligi, w przypadku D-Link nie mozna wykluczyć ze to jest jakaś chińska produkcja brandowana przez D-Linka, to stała praktyka tej firmy. On zleca to firmom zewnętrznym, dziurawe z reguły jak ser szwajcarski.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: D-Link DWR-X1820

Post autor: Mig25 »

Co wcale nie znaczy , że ten też jest dziurawy , z kiepskim softem i awaryjny. Dla mnie wgląda obiecująco , i chciałbym go przetestować .
Co nie zmienia aktu , że na pewno go robią Chińczycy :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-Link DWR-X1820

Post autor: matek451 »

D-Link zaliczył tyle wpadek z softem że jest liderem w tej kwestii, a co do awaryjności to w swojej praktyce akurat D-linki padały najczęściej, szczególnie mobilne zabawki. Tu nie chodzi o to ze robią je Chińczycy ale to ze D-Link nakleja tylko naklejki na sprzęt a sprzęt i soft to twórczość jakiś no name firm ale jak wpadnie ci w ręce to testuj, tylko z dystrybucji Plusa bo na stronie D-Link on nie występuje,wsparcie zerowe, modem to standard na X62.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: D-Link DWR-X1820

Post autor: wojteks »

Do firmy nie kupujemy Huawei (bo jest niepożądany), D-linków, Tp-Linków i innych sprzętów z najniższej półki.

Wiem, kupujemy najtańsze bo tak ktoś kazał :(
Nie pomagam na PW!
MarcinPT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-11-19, 11:09

Re: D-Link DWR-X1820

Post autor: MarcinPT »

matek451 pisze:A na jakiej podstawie sądzisz ze D-Link jest bezpieczniejszy od Huawei, ta firma to mistrz w kwestii wpadek z routerami i dziurawym softem na nich. Pomijam jakość wykonania, kiepski soft, awaryjność. W Polsce tylko z Plusa bo tylko ten operator dystrybuuje te sprzety z 2 ligi, w przypadku D-Link nie mozna wykluczyć ze to jest jakaś chińska produkcja brandowana przez D-Linka, to stała praktyka tej firmy. On zleca to firmom zewnętrznym, dziurawe z reguły jak ser szwajcarski.
Hej. Nic nie napisałem że sądzę że D-Link jest bezpieczniejszy :) ale z uwagi na banowanie Huawei przez USA i w Europie powstają różne rekomendacje firm w tym kierunku. Szukam dobrego ruterka w przystępnej cenie i dopiero się orientuję co jest dostępne w cenie powiedzmy ok 1000zł. Nie mam obecnie zakazu stosowania ZTE czy Huawei ale nie mam też pewności że się taki nie pojawi. Jeśli twierdzisz że D-Link jest kiepski proszę doradziłbyś jakiś inny sprawdzony model z 5G
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: D-Link DWR-X1820

Post autor: Mig25 »

Masz możliwość wziąć go na testy , to go bierz ,najwyżej oddasz , bo na razie pisanie ,że jest kiepski ,bo jakiś d-link wcześniej był dziurawy , to trochę na wyrost jest...
Równie dobrze na podstawie MF258 mógłbym powiedzieć , że każdy ZTE to chłam , a tak nie jest.
ODPOWIEDZ