SŁABY ZASIĘG - CO ROBIC??

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adii997

SŁABY ZASIĘG - CO ROBIC??

Post autor: adii997 »

Witam. Niedawno przeprowadziłem się na wieś i chciałem założyc internet. Neostrada odmówiła mi z powodów technicznych - jakies braki w skrzynce wolnych miejsc. Zakupiłem modem z I Plusa - PCMCIA, HSDPA 7,2 ready z wyjściem na zewnętrzną antenę. Jednak nie wszędzie mam zasięg. Będąc na strychu mam nawet dobry zasięg i szybki transfer ale jak zejde na dół to juz nie mam w cale. Im jestem wyżej tym zasięg jest lepszy. Najczęściej GPRS, ale czasem EDGE.

Chiałbym się dowiedzieć czy można kupić jakieś anteny do tego modemu i jeśli tak to jakie.

Myślę że znajdą się osoby na forum ktore mi pomogą....
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: SŁABY ZASIĘG - CO ROBIC??

Post autor: Sundance_kid »

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343 tutaj najdziesz bardzo wiele o doborze anteny.
I na przyszłość nie pisz tematów dużymi literami i staraj się precyzować temat :nienie:
adii997

zeby to bylo takielatwe

Post autor: adii997 »

OK. dzieki. juz cos niecos wiem wiecej. Ale nie wszystko. ze s\trony www.btsearch.org sciagnolem tabele, w ktorych umieszczone sa lokalizacje tych calych BTS-ow. okalalo sie ze sa jakies nadajniki w miejscowosci oddalonej odemnie o jakies 7 km. o czestotliwosci 900MHz. Z tego co wiem to bede sciagal jedynie GPRS z tej czestotliwosci. Tylko teraz nie wiem jaka antene mam dobrac dokladnie. O jakich parametrach. Czy mocniejsza - mieszkam w okoklicy pagorkowatej i wokolo mnie jest wiele lasow wiec nie wiem jakiej dokladnie szukac. Czy moze byc taka czy za mocna?http://www.allegro.pl/item297216472_ant ... fikat.html NIe wiem czego mam dokladnie szukac. Mam nadzieje ze ktos z Userow mi pomoze. :P
Jarek no.1

Re: SŁABY ZASIĘG - CO ROBIC??

Post autor: Jarek no.1 »

Nie wiem dlaczego nie kupisz po prostu w dipolu albo równie dobrej firmie?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: SŁABY ZASIĘG - CO ROBIC??

Post autor: Ufo atakuje »

ATK10 lub ATK20 ( obie sa na 900Mhz) +maszt na dachu powinny wystarczyć. ;)

PS. Chyba widzisz, że w tym linku jest na 5GHz, czyli nic Ci nie da taka antena...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: SŁABY ZASIĘG - CO ROBIC??

Post autor: sardo nunspa »

Rany boskie :gwiazdki: ta antena z linku jest na 5GHz, a Ty potrzebujesz na 900MHz. Kup sobie z Dipola tak jak radzi @Ufo atakuje
Latka lecą...
ODPOWIEDZ