Router ZTE MF286D od Playa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
witer30
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2021-07-20, 07:53

Router ZTE MF286D od Playa

Post autor: witer30 »

Cześć, skończyła mi się umowa z Palyem a że internet od nich to totalna padaka (transfer wieczorem max 3MB) po testach zdecydowałem się na Orange, 20-30MB to już coś w porównaniu do 3 od Playa.
Ale mam problem bo Orange ma pin do karty. Wyłączyłem go w telefonie ale mam dziwny objaw. Router po restarcie się łączy i pięknie działa ale po pewnym czasie ikona 3G/4G świeci na niebiesko światłem ciągłym. Przy transferze miga. W diagnostyce zauważyłem że karta nie jest zarejestrowana w sieci. Ale przecież działało... Po ponownym restarcie rutera działa pięknie ale po godzinie znowu ta sama historia.
No bez sensu jest restartować ruter ciągle.
Router nie ma opcji zapamiętania PIN, jest funkcja do zarządzania PIN ale nie działa to w ogóle...
Przy próbie zmiany PIN wywala błąd...
Proszę pomóżcie mi rozwiązać ten problem z Orangem i ruterem ZTE...
Czemu bez restartu rutera karta jest wyrejestrowana z sieci...?
Z góry dzięki za porady i wyjaśnienia
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router ZTE MF286D od Playa

Post autor: onken »

Wygląda na uszkodzony modem w routerze

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
witer30
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2021-07-20, 07:53

Re: Router ZTE MF286D od Playa

Post autor: witer30 »

tak ale na karcie play chodzi bez problemów
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router ZTE MF286D od Playa

Post autor: onken »

Hmm, to faktycznie dziwne.
Czyli jakby się gryzło z samym operatorem Orange i wywala się modem.
To nie ma żadnego związku z PINem, bo ten nawet juz pisałeś że wyłączyłeś.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
antonsap
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-10-19, 17:52

Re: Router ZTE MF286D od Playa

Post autor: antonsap »

ja mam cos podobnego z MF286R brand plus - na karcie Playa sie wiesza po kilku godzinach, chyba ze ustawie na sztywno jedno pasmo, na karcie nju brak tego objawu..mozliwe ze to kwestia softu od operatora
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Router ZTE MF286D od Playa

Post autor: Mig25 »

Spróbuj nakleić coś na kartę, żeby była grubsza (ale bez przesady bo jak wejdzie z ciasno to nie wyjdzie). Styki wtedy będą bard,iej dolegać.
Turtle
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2022-01-26, 13:52

Re: Router ZTE MF286D od Playa

Post autor: Turtle »

Ja miałem podobny przypadek z używanym routerem Orbi LBR20. Finalnie go zwróciłem - allegro.
Próbowałem z jedną, dwiema warstwami taśmy. Działała karta tylko jednego operatora :))
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Router ZTE MF286D od Playa

Post autor: Mig25 »

Bo kupiłeś LBR20 ,które kiedyś były sprzedawane jako uszkodzone. One właśnie takie problemy miały.
Miałem takiego jednego , też się dziwiłem co się dzieje , a on miał zwarte wewnątrz anteny , po podłączeniu pigtaili i anten zewnętrznych (nie do gniazd tylko właśnie w środku do PCB) wszystko nagle ruszyło.
Jeden operator z najsilniejszym sygnałem się logował, ale internet kiepski i po jakimś czasie się przegrzewał i rozłączał, reszta operatorów <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie chciała się zalogować.
witer30
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2021-07-20, 07:53

Re: Router ZTE MF286D od Playa

Post autor: witer30 »

Mig25 pisze:Spróbuj nakleić coś na kartę, żeby była grubsza (ale bez przesady bo jak wejdzie z ciasno to nie wyjdzie). Styki wtedy będą bard,iej dolegać.
super pomysł, dzięki nie pomyślałem, przetestuje i dam znać...
witer30
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2021-07-20, 07:53

Re: Router ZTE MF286D od Playa

Post autor: witer30 »

witer30 pisze:
Mig25 pisze:Spróbuj nakleić coś na kartę, żeby była grubsza (ale bez przesady bo jak wejdzie z ciasno to nie wyjdzie). Styki wtedy będą bard,iej dolegać.
super pomysł, dzięki nie pomyślałem, przetestuje i dam znać...
Ok to 3 tasiemki bezbarwne pogorszyły sprawę, po włożeniu karty po chwili się wywalił , wyglądało jakby się zresetował w szybkim tempie, wszystkie lampki przygasły i kicha, po zdjęciu tasiemek zaczął normalnie działać tylko jak długo...
Oczywiście kilka razy reset urządzenia i podobne zachowanie... Czyżby coś z gniazdem karty...? Miał ktoś podobną sytuację?
wojtekPBK23
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2023-11-02, 22:07

Re: Router ZTE MF286D od Playa

Post autor: wojtekPBK23 »

Można by sprawdzić czy pod obiazeniem nie "przysiada" napięcie zasilacza.
ODPOWIEDZ