potrzebny router z dobrym zasięgiem, do kamer LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
suchejro
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2020-10-15, 11:53
Lokalizacja: peryferia Układu Słonecznego

potrzebny router z dobrym zasięgiem, do kamer LTE

Post autor: suchejro »

Witam, szukam dobrego i taniego routera do obsługi kamer WI-FI. Potrzebny jak najlepszy zasięg z wbudowanych anten, ewentualnie router do którego można zainstalować dobrą i tanią antenę. Router będzie stać na 2 piętrze, budynek z cegły, jedna kamera będzie po jednej stronie budynku około 30-40 metrów od wejścia do klatki, druga po drugiej stronie budynku około 50 metrów od okien mieszkania w którym będzie router. Po prostu parkingi są po obu stronach budynku i wieczorem jak się wraca do domu to nigdy nie wiadomo po której stronie znajdzie się miejsce do zaparkowania. Więc kamerki muszą być na oba parkingi.
No i teraz - jak to ogarnąć żeby działało? Myślałem o routerze Huawei B535 albo ZTE MF286, ale wyczytałem o jakiś problemach z ZTE i słabym zasięgu anten. Zapewne jest masa sprzętu, więc pytam tu bo może ktoś robił jakieś testy itp i się orientuje. Druga sprawa jak to zrobić, żeby mieć możliwość podglądu na żywo jak kamera się wzbudzi i zacznie nagrywać albo samemu zobaczyć co się dzieje jak będzie się chciało. Mam na myśli podgląd w smartfonie. I jak można jakoś połączyć router do laptopa żeby nagrywał wszystko zamiast na kartach pamięci w kamerkach? Tzn połączyć kablem sieciowym, ale co jest jeszcze potrzebne, jakieś oprogramowanie zapewne, może są darmowe? Jeśli ktoś coś wie, to bardzo proszę o namiary gdzie to jest łopatologicznie wytłumaczone.

I jeszcze ciekawi mnie czy da się użyć kamerki LTE w którą po włożeniu karty SIM można mieć podgląd on-line no i ona też zapisuje po wykryciu ruchu.
Są jakieś darmowe aplikacje zeby zobaczyć na żywo co się dzieje? Potrzebna mi taka kamerka na działce bo ciągle są włamania. Widzę takie kamerki po około 300zł LTE z alarmem na telefon i zapisem na karcie, mają też możliwość podglądu na żywo, ale czy też zapisują w tym czasie jak się patrzy on-line, to nie wiem, ponoć część zapisuje a część nie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: potrzebny router z dobrym zasięgiem, do kamer LTE

Post autor: wojteks »

2x zewnętrzny punkt dostępowy (AP) podłączony kablem do routera, na zasięg z wbudowanego WiFi w router nie licz (w żaden router).


Co do nagrywania i podglądu to kup zestaw z rejestratorem. Zagłuszenie WiFi i LTE dla złodzieja to nie jest żaden problem, menela może odstraszy taka kamerka, złodzieja raczej nie, co najwyżej będziesz miał zapis na karcie gościa w kapturze/kominiarce.
Nie pomagam na PW!
suchejro
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2020-10-15, 11:53
Lokalizacja: peryferia Układu Słonecznego

Re: potrzebny router z dobrym zasięgiem, do kamer LTE

Post autor: suchejro »

no właśnie tak podejrzewałem, wprawdzie sprawdziłem tym ZTE 801A i zasięg do planowanego miejsca dla kamerki by był, ale co z drugą... to może druga to LTE skoro wi-fi nie łapie. No nie wiem jak to jest ze złodziejami, ale chyba nie każdy zawsze ma zagłuszacze włączone? Ja te kamerki chcę ukryć tak, żeby nie były widoczne. Będą dobrze ukryte. A swoją drogą to takie kamerki LTE czy wi-fi nie mają jakiejś funkcji, że dają znać że tracą połączenie/sygnał i wiadomo, że ktoś zagłuszył sygnał? Na jaki dystans działają te zagłuszacze LTE? Jak ją ustawię 30 metrów z boku parkingu, to zagłuszą czy nie? Skąd będą wiedzieli o kamerce jak będzie schowana?

Jakbym zaczął ciągnąć kable po całej okolicy, to na pewno od razu każdy by wiedział, a podejrzewamy osoby z okolicy, więc nie można tak się afiszować.
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: potrzebny router z dobrym zasięgiem, do kamer LTE

Post autor: skansen »

Jeśli problemem są uszkodzenia samochodu, to możesz rozważyć kamerkę samochodową+power bank do zasilania na parkingu. Są też wersje z LTE które wysyłają na bieżąco dane do chmury...
Ostatnio zmieniony 2023-12-08, 18:08 przez skansen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: potrzebny router z dobrym zasięgiem, do kamer LTE

Post autor: wojteks »

Z 30m to co najwyżej postać człowiek będzie widać a nie żeby go rozpoznać. Założysz kamerkę dla lepszego samopoczucia a nie żeby coś w niej zobaczyć istotnego.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Niejednokrotnie samo założenie kamer skutecznie odstrasza (przynajmniej tych trzeźwych) złodziei czy wandali, tym bardziej że AFAIK i tak jeśli kamera "patrzy" na teren publiczny to musi być wywieszona o tym informacja. Ale faktem jest też, że kominiarka czy kaptur równie skutecznie utrudnia (lub wręcz uniemożliwia) identyfikację.
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
ODPOWIEDZ