[CO KUPIĆ] Mały router pod ONT Orange / Światłowód

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dreamlike9345
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-12-05, 11:25

[CO KUPIĆ] Mały router pod ONT Orange / Światłowód

Post autor: Dreamlike9345 »

Witam wszystkich,

Szukam i nie za bardzo wiem co wybrać, potrzebuje router o następujących parametrach:

- MAŁY, jak najmniejszy wymiar ze względu na to że chciałbym go zmieścić w skrzynce elektrycznej
- wi-fi
- Własny ONT lub WAN umożliwiający połączenie się z ONT Orange (czyli PPPoE + Vlan)
- przynajmniej 1 port LAN dla serwera NAS

Pozostałe parametry schodzą na dalszy plan, aktualnie używam Funbox 6 ale ma on dosyć popularny problem z drukarką Brothera po WI-FI którego nie idzie rozwiązać. Mam też Huawei B535 na którym tego problemu nie ma i puszczam go po WAN z Funboxa, ale w miejscu gdzie mam sprzęt robi się dosyć ciasno (funbox + huawei + serwer NAS). Mały i kompaktowy router działający z ONT orange (lub wbudowanym ONT) rozwiązałby moje problemy.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [CO KUPIĆ] Mały router pod ONT Orange / Światłowód

Post autor: wojteks »

Masz Funboxa więc od Orange raczej nie dostaniesz ONT ani w to miejsce nie podłączysz własnego ONT. Niby da się kupić takie konfigurowalne moduły ONT ale cena zabija i jeszcze wiedza potrzebna do konfiguracji.

Pozostaje wymiana B535 na coś małego (jeżeli on daje tylko WiFi do drukarki), druga opcja wymiana drukarki i pozbycie się B535, trzecia opcja wyprowadzenie czegoś poza skrzynkę (wymiana skrzynki na większą).
Nie pomagam na PW!
Dreamlike9345
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-12-05, 11:25

Re: [CO KUPIĆ] Mały router pod ONT Orange / Światłowód

Post autor: Dreamlike9345 »

wojteks pisze:Masz Funboxa więc od Orange raczej nie dostaniesz ONT ani w to miejsce nie podłączysz własnego ONT. Niby da się kupić takie konfigurowalne moduły ONT ale cena zabija i jeszcze wiedza potrzebna do konfiguracji.

Pozostaje wymiana B535 na coś małego (jeżeli on daje tylko WiFi do drukarki), druga opcja wymiana drukarki i pozbycie się B535, trzecia opcja wyprowadzenie czegoś poza skrzynkę (wymiana skrzynki na większą).
Mam już ONT od Orange.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 381
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: [CO KUPIĆ] Mały router pod ONT Orange / Światłowód

Post autor: jfk »

Dreamlike9345 pisze: Szukam i nie za bardzo wiem co wybrać, potrzebuje router o następujących parametrach:

- MAŁY, jak najmniejszy wymiar ze względu na to że chciałbym go zmieścić w skrzynce elektrycznej
- wi-fi
- Własny ONT lub WAN umożliwiający połączenie się z ONT Orange (czyli PPPoE + Vlan)
- przynajmniej 1 port LAN dla serwera NAS
Jeżeli małe i wydajne/to przejrzyj sobie ten arsenał https://www.gl-inet.com
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: [CO KUPIĆ] Mały router pod ONT Orange / Światłowód

Post autor: skansen »

@Dreamlike9345 na Twoim miejscu rozważyłbym jakiś mały, kompaktowy router bez WiFi. A w dogodnej lokalizacji, już poza puszką dałbym AP.
Dreamlike9345
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-12-05, 11:25

Re: [CO KUPIĆ] Mały router pod ONT Orange / Światłowód

Post autor: Dreamlike9345 »

jfk pisze: Jeżeli małe i wydajne/to przejrzyj sobie ten arsenał https://www.gl-inet.com
Ooo, fajne.
skansen pisze:@Dreamlike9345 na Twoim miejscu rozważyłbym jakiś mały, kompaktowy router bez WiFi. A w dogodnej lokalizacji, już poza puszką dałbym AP.
Też to jest jakaś opcja, ale jak już mam trzymać router poza puszką to wolę tak jak teraz w szafcie w salonie trzymać (2 routery + NAS)
ODPOWIEDZ