Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ir0k3z
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2023-12-09, 13:17

Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: Ir0k3z »

Witajcie.


Rozważam zakup nielimitowanego internetu mobilnego (domowego) od T-mobile w wersji L, z routerem: TP-Link NX510v 5G bez anteny (czy to nie jest rozsądny wybór w mojej lokalizacji?).

W chwili obecnej posiadam internet radiowy od lokalnego operatora, który jest bardzo stabilny w grach jeżeli chodzi o ping (download 15-20 mbit/s, upload 1 mbit/s, pingi 15-30 ms.), a na tym mi bardzo zależyu.


Testuje od kilku dni kartę od T-mobile włożoną w jakimś starym telefonie z LTE służącym jako router i teraz w weekend to są prędkości rzędu 25 mbit/s, w tygodniu 30 - 50 mbit/s. Do najbliższego BTS-a mam ok 1,3 km

Czy jest możliwe że router "wyciągnie" więcej, niż telefon? Czy 5G coś zmieni i ma sens (według mapy jestem w zasięgu)?

Dołączam kilka pomiarów wykonanych przeze mnie w domu + mapę BTS-ów.


Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dt1989
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2023-12-09, 15:24

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: dt1989 »

Wydaje się to rozsądne. Sprawdź w telefonie, czy masz zasięg 5G na pewno i jak działa. Potestuj. Router z zasięgiem 5G to nie mały koszt. Dlaczego akurat T-mobile? Nie masz możliwości niczego po kablu?

------
https://mapanadajnikow.pl
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: onken »

2 lata cyrograf to dość ryzykowna sprawa...

Rozważ może naszą ofertę, nie podpisujesz umowy i rezygnujesz kiedy chcesz :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: jfk »

onken pisze:2 lata cyrograf to dość ryzykowna sprawa...
... nie podpisujesz umowy i rezygnujesz kiedy chcesz :)
Zdecydowanie lepsze rozwiązanie, dziś oferty no-limit obarczone są bardzo dużym ryzykiem wszelkiego rodzaju lejków (i tu w ogóle klient nie musi ściągać bardzo dużych ilości danych/liczonych w TB... )/QoS na nadajnikach jest bezwzględny.
Ir0k3z
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2023-12-09, 13:17

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: Ir0k3z »

dt1989 pisze:Wydaje się to rozsądne. Sprawdź w telefonie, czy masz zasięg 5G na pewno i jak działa. Potestuj. Router z zasięgiem 5G to nie mały koszt. Dlaczego akurat T-mobile? Nie masz możliwości niczego po kablu?

Przy tych 24 miesiącach, można mieć go za 199 zł na start (TP-Link NX510v 5G). Nie mam telefonu z 5G niestety, tylko LTE, który podłączam do kompa jako "router". Chociaż teraz weekendową nocą wynik jest fenomenalny, radiówka za to tylko 15 mbit/s. :D


Niestety nie mogę mieć tutaj kabla: światłowodu brak, ewentualnie po telefonicznym kablu, gdzie Orange i tak mi oferuje max 20 mbit/s i to w wielkich bólach.

Wyłącznie jest ten operator radiowy. Nie mogę narzekać, pomimo niskiej przepustowości działa to w miarę sprawnie. Tylko że zbliża się deadline, do 31 grudnia mogę ewentualnie wypowiedzieć umowę, ze względu na podwyżkę abonamentu, teraz w głowie siedzi mi ten T-mobile. :D

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: matek451 »

Ja tu zadnego fenomenu nie widzę, jakoś to działa ale nawet w nocy gdy na BTS-ie hula wiatr a nie klienci prędkośc przeciętna,w domu dostateczne parametry sygnału na LTE2100, podobnie na LTE1800, niski SINR. BTS NetWORKS Krojanty ale widać ze jesteś na skraju 1 sektora.
Stacja bazowa po modernizacji 2m-ce temu , dostała do LTE2100+1800+800 jeszcze 5MHzna LTE900 i zapewne 5G2100 DSS z LTE2100.
Wybór routera oczywiście wątpliwy.
Ir0k3z
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2023-12-09, 13:17

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: Ir0k3z »

matek451 pisze:Ja tu zadnego fenomenu nie widzę, jakoś to działa ale nawet w nocy gdy na BTS-ie hula wiatr a nie klienci prędkośc przeciętna,w domu dostateczne parametry sygnału na LTE2100, podobnie na LTE1800, niski SINR. BTS NetWORKS Krojanty ale widać ze jesteś na skraju 1 sektora.
Stacja bazowa po modernizacji 2m-ce temu , dostała do LTE2100+1800+800 jeszcze 5MHzna LTE900 i zapewne 5G2100 DSS z LTE2100.
Wybór routera oczywiście wątpliwy.


Środek niedzielnego dnia, a tu max 22 mbit/s. Martwi mnie to, że np. teraz upload czasami jest wyższy niż download.


Czy biorąc pod uwagę to wszystko co napisałeś, to jest sens się "zaprzyjaźnić" z tym internetem? Jako punkt odniesienia podam obecny stan: stabilna radiówka 20 mbit/s. :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: matek451 »

Tylko ta radiówka to przy tym UL 1Mb/s to nieporozumienie. Trzeba by przetestować T-mobile ale nie z tego BTS-a no i sprawdzić też PLAY, testy na zewnątrz, screeny z NetMonster i speedtestów.
Ir0k3z
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2023-12-09, 13:17

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: Ir0k3z »

Ten UL mogę zwiększyć o 4 Mb/s za 100 zł jednorazowo, więc ewentualnie jeszcze taką opcję rozważam.


Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi. Na dniach porobię trochę testów i dam znać co i jak.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: matek451 »

W T-mobile BTS Krojanty nie ma sektora na ciebie, BTS Kłodawa ma sektor na azymut 130 mozliwe ze jest mniej obciązony , wisi na maszcie Play który ma tam LTE2100+1800+800 , sektor 2 też na 130 ale 3 sektor ma tez LTE2600, trzeba zweryfikować pasma na 2 sektorze, test PLAY wskazany.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: jfk »

Ir0k3z pisze:Ten UL mogę zwiększyć o 4 Mb/s za 100 zł jednorazowo, więc ewentualnie jeszcze taką opcję rozważam.
Z Twoich opisów wynika że T-Mobile tj. sens brać jedynie bez cyrografu, pozostaje sprawdzić Play lub przeprosić się z radiówką.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: wojteks »

Wybór Tp-Linka to też jakby proszenie się o brak wsparcia producenta i zapewne wspólnoty.

Tp-Link jest tani i przy tym pozostańmy.
Nie pomagam na PW!
op252
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-28, 20:18
Lokalizacja: Chojnice

Re: Nielimitowany internet domowy T-mobile vs internet radiowy.

Post autor: op252 »

Ir0k3z pisze:Ten UL mogę zwiększyć o 4 Mb/s za 100 zł jednorazowo, więc ewentualnie jeszcze taką opcję rozważam.
Skoczyłem w okolicę tego BTS w ostatni dzień roku i sprawdziłem wyniki. Całkiem fajny upload, zresztą w obu kierunkach dobre wyniki.
Test na S23U ale dobry router poleci podobnie.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ