Czy po aktywacji esim mogę nadal używać fizycznej karty Play?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Czy po aktywacji esim mogę nadal używać fizycznej karty Play?

Post autor: ygreko »

Wziąłem starter Play aby spróbować zasięg. Włożyłem do modemu i działa. Ale jest możliwość abym zrobił sobie z niego eSIMa i wgrał do telefonu jako drugi numer. Czy wtedy ta fizyczna karta SIM będzie wciąż mogła logować się do sieci? Chodzi mi o taką sytuację, że karta jest w modemie stacjonarnym, a jak wychodzę w teren to nie muszę go zabierać ze sobą, tylko włączam ten sam numer w telefonie i dalej korzystam z internetu w Play, po czym po powrocie wyłączam telefon, włączam znowu router z fizyczną kartą i korzystam z internetu przez wifi.
Czy coś takiego jest możliwe, czy też aktywacja eSIM w Play oznacza, że karta fizyczna idzie do śmieci a ja zostaję tylko z eSIMem?
-0-
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2021-01-04, 01:13

Re: Czy po aktywacji esim mogę nadal używać fizycznej karty Play?

Post autor: -0- »

W Play fizyczna karta SIM przestaje działać. Jak chcesz mieć dwie karty to wybierz Orange Flex.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Czy po aktywacji esim mogę nadal używać fizycznej karty Play?

Post autor: ygreko »

Ech, zawsze pod górkę... ;). Orange właśnie mam, szukam dodatkowego internetu aby mieć opcję gdy Orange nie działa.
Dzięki za info!
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Czy po aktywacji esim mogę nadal używać fizycznej karty Play?

Post autor: ygreko »

Właśnie próbowałem wymienić fizyczną SIM na eSIM w aplikacji na iPhone i opcja jest niedostępna. Czat Play twierdzi, że są problemy i można to zrobić tylko w salonie.
-0-
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2021-01-04, 01:13

Re: Czy po aktywacji esim mogę nadal używać fizycznej karty Play?

Post autor: -0- »

Nie lepiej było zmienić operatora na Play ? Karty Play mają roaming krajowy z Orange. Ja mam Play i dodatkowo jako backup kartę Plusa.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: Czy po aktywacji esim mogę nadal używać fizycznej karty Play?

Post autor: -niXon- »

do Orange Flex niestety trzeba mieć jakiś jeden z nowszych smartfonów, niewiele modeli przyjmie to rozwiązanie.
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy po aktywacji esim mogę nadal używać fizycznej karty Play?

Post autor: ksx4system »

-niXon- pisze:do Orange Flex niestety trzeba mieć jakiś jeden z nowszych smartfonów, niewiele modeli przyjmie to rozwiązanie.
Dlaczego? Tradycyjne karty SIM nadal są dostępne dla oferty Flex (albo nie są dostępne ale w Orange nie byli łaskawi zaktualizować treści na swojej stronie). Teoretycznie po samej aktywacji pakietu w aplikacji można przełożyć fizyczną kartę SIM choćby do Nokii 5110.
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
-0-
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2021-01-04, 01:13

Re: Czy po aktywacji esim mogę nadal używać fizycznej karty Play?

Post autor: -0- »

-niXon- pisze:do Orange Flex niestety trzeba mieć jakiś jeden z nowszych smartfonów, niewiele modeli przyjmie to rozwiązanie.
O czy Ty piszesz ? Jakie rozwiązanie ? :cfaniak:
Wystarczy aktywować pakiet w aplikacji na dowolnym urządzeniu z androidem czy iOS.
Do korzystania czy to z głównej czy dodatkowych kart wystarczy Nokia 1600... wiadomo tylko głos/sms ale działa.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: Czy po aktywacji esim mogę nadal używać fizycznej karty Play?

Post autor: -niXon- »

lista urządzeń obsługujących eSIM w Orange Flex z 2020r :
https://antyweb.pl/lista-urzadzen-obslugujacych-esim
ODPOWIEDZ