[OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

W przypadku kabla i portów 1 Gb/s prędkość masz na poziomie około 940-950 Mb/s. No ale jak dla ciebie 50-60 Mb/s, a ponad 2,5 Gb/s to żadna różnica to nie mam pytań XD Tylko coś się to nie klei do twoich postów.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: Mig25 »

Bo ten co zarzuca innym "czytanie ze zrozumieniem" przeważnie sam tego nie umie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

Widzę, że nie masz nic sensownego do napisania to zaczynają się docinki personalne bez konkretów. Standard.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 381
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: jfk »

ksx4system pisze: niezależnie od tego czy mi się to podoba finansuję takie projekty ;) Zarówno w formie drakońskich podatków jak i opłacania usług komercyjnych, z których zysk może być wykorzystany do utrzymania usług o charakterze socjalnym.
Jeżeli zarabiasz średnio płacisz wyjątkowo niskie podatki 12% PIT/niżej się nie da, jeżeli wyższe to jest skok na wyższy próg 32% (wg mnie powinna być 3 stawka pośrednia/bo ten przeskok jest zbyt drakoński), VAT-mógłby być niższy o te 3-punkty/ale 500-800 ma swoje koszty/trzeba im sprostać (czy to jest dobre czy złe, tj. trudny temat-bo nie jesteśmy Indiami, demografia jest nieubłagalna... ). Liberałowie lubią nazywać składki emerytalne.rentowe i zdrowotne podatkami-niestety fakty są inne/brutalne, może 'jesteś piękny/młody i zdrowy" i wydaje ci się że takie rzeczy jak opieka medyczna, emerytury są zbędne. Niestety życie brutalnie to już zweryfikowało (tutaj chciwość/przymus finansowy naszych "gwiazdeczek" to brutalnie obnażył w tabloidach które się rozpisywały jak "żyć za 1600zł"/bo się nie płaciło składek mimo grubych przychodów...). Tylko wyjątki dorobią sobie "na scenie w stringach w wieku 75 lat/ za 100tys. zlotych za imprezę. Inną sprawą jest niesprawiedliwy podział/ likwidacja OFE... .
ksx4system pisze: To jest patologiczne zachowanie ze strony operatora światłowodowego, którego infrastruktura dociera do Twojej nieruchomości. Biznesowe łącza powinny służyć raczej zagwarantowaniu parametru CIR, a nie do reglamentacji dostępu do podstawowych funkcji modemu/terminala dostępowego.
Wow, jesteś pierwszą osobą która trafia w sedno z oceną. O problemie pisałem ponad połowę dekady temu na trzepaku/tam jest cała masa kont małych ISP/byłem ciekaw reakcji (takie moje małe badanie socjologiczne... )-żaden się nie zająknął że tu jest jakiś problem (dla mnie jest oczywiste że każdy z nich stosował jakieś praktyki nie fair wobec klientów... ). To jest w wielu dziedzinach identyczna postawa/ rynek bez regulatora zawsze prowadzi do jakiś patologii. Dobrze regulowany rynek- świetne standardy, niskie ceny, powszechność usług-najlepszym przykładem są sieci "GSM". :)
Mig25 pisze: Nie ma urządzeń ( ale jak byś dobrze poszukał to jednak jakieś byś znalazł) bo nie było szybkiego połączenia. Pojawiają się szybkie łącza , pojawią się i urządzenia z portami 10Gb/s , i to nim się obejrzysz.
Sorry nie jesteś przeciętnym user-em i pewnie na Ali, ... znajdziesz sobie coś w rozsądnej cenie. Dla statystycznego klienta liczy się co jest w ME/MM/EURO... , więcej jest masa nowych produktów/odtwarzaczy 4K w których dla oszczędności kilku złotych zrezygnowano z GE-choć uniwersalne na android. Kupując pierwszego Macbook w 2007r nie było już w żadnym modelu FE, dziś jest Thunderbolt 2, 40 Gb/s dla Thunderbolt 3 i 4[13] [przez kabel światłowodowy do 100 Gb/s] (na odległość do 100 metrów). Tzn że podłączysz go do routera? W Vectra kupisz łącze kliencie 100Gbps? I sprzęt staje się coraz mniej dostępny dla przeciętnego usera.
Mig25 pisze:A dlaczego z 2014 roku ? To było dużo wcześniej, ok 2010 rok , kiedy karty wifi mialy 150Mbit , a z MIMO2x2 300MBit , a Ethernetu Gigabitowego trzeba było ze świecą szukać , i to nie było WiFi , które się dziś nazywa WiFi5 , standard N się to nazywało.
Wtedy był czas routerów typu TP-Link TL-WR841ND ( gnazda 100Mbit , WiFi w standardzie N 300Mbit) .
Przecież tego tak się nie oblicza/w realu sprzęty mogły się zbliżyć co najwyżej do max. możliwości FE.
Mig25 pisze: Czy producent podaje "realne prędkości" swoich sprzętów ?
Przy ethernecie 1Gb też nie osiągasz "realnie tyle" , a mimo to jest 1Gbit...
Ba nawet na początku niektórzy ISP oferowali łącza 900Mbps/żeby się nie tłumaczyć co bardziej namolnym klientom (sprzętu 2.5Gbps praktycznie nie było dostępnego na półkach w sklepie/teraz już jest, dlatego na luzie są oferowane). GE tj. standard/nośnik, jak tak próbujesz filozofować to spróbuj wyciągnąć z USB 2.0 480mbps... .
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: Mig25 »

Ta, jak w ME/MM/EURO nie ma to znaczy że nie ma :) Za bardzo w reklamy tych sklepów wierzysz.

A co do filozofowania , to jak specyfikacja mówi 1Gbit to ja to nazywam właśnie tak , jak mówi 150/300Mbit
w standardzie N , to ja to nazywam właśnie tak , i jak w USB 2.0 standard mówi o 480Mbps ,to ja też o takiej prędkości właśnie myślę ,choć wiem ,że będzie to mniej. A ile mniej... o ile po drucie da się to powtórzyć , o tyle bezprzewodowo to nikt tego nie przewidzi jakie będą warunki , i tu na pewno nie ma czegoś takiego jak realna prędkość.
Ja kończę ten off top.
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: Erbit »

ksx4system pisze:... to już nie brak wiedzy czy ignorancja, ...
To właśnie brak wiedzy i ignorancja. Kolega się doinformuje jaką wartość niosą tereny zajęte przez sowietów na Ukrainie. To jest wojna potęg gospodarczych o zasoby, które są ważnym elementem jakże pożądanego przez Kolegę "postępu".

Kolega oczywiście może wierzyć w co chce i nic mnie do tego. Może Kolega wierzyć w złego Putina i rycerza na białym koniu (czy też policjanta świata jak USA niektórzy nazywają) ale oni są warci siebie, tak Rosja jak i USA.

EOT.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

Mig25
Tyle, że w przypadku kabla ta różnica to 50 nawet niech będzie 100 Mb/s, a w przypadku WiFi np 6 ta różnica to ponad 2,5 Gb/s, ale oczywiście różnicy zapewne w tym nie widzisz.
6G_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2024-01-10, 11:35

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: 6G_ »

Z ciekawości zapytałem o ten Internet -> Dostępny w wybranych lokalizacjach, rzadko gdzie. Ceny: 250 zł za 10G/10G i 150 zł za 2.5G/2.5G.
ODPOWIEDZ