Zmiana Huawei B818 na inny

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rybus85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2024-01-30, 15:58

Zmiana Huawei B818 na inny

Post autor: Rybus85 »

Witam wszystkich.
Posiadam od 3 lat ofertę z T-Mobile na nielimitowany internet domowy. Od operatora na początku dostałem router który okazał się dramatem. Prędkości rzędu 5-8Mbps. Router zmieniłem na Huawei 4G CPE PRO 2. i była poprawa. Na spokojnie okolice 30-40Mbps. Po roku stwierdziłem że sprawdzimy inny model Huawei jakim jest B818. I znów poprawa i wyniki średnio w okolicy 50Mbps. Czasem się trafi w okolicach 60-70Mbps.
Router na piętrze,sprawdzałem różne pomieszczenia itd. i najlepiej jest w tym miejscu(ale ideału nie ma). Brak możliwości założenia anteny,więc trzeba posiłkować się routerem w domu.
Zastanawia mnie obecnie chęć sprawdzenia np modelu Huawei 5G CPE PRO 2 lub ZTE MC801A. Zależy mi na poprawieniu wyników. Teoretycznie internet mam do 90Mbps.
Z internetem zero problemów,mam aplikacje HuaCTRL PRO(ale kilka razy tylko używana była przy starszych routerach,przy B818 wystarczy na auto),dwa nadajniki T-Mobile w podobnej odległości,około 3km.
Jeden nadajnik to ID42838 dzielony z Orange drugi to ID44797. Odległości podobne. Czasem łączy się z jednym BTS za kilka dni z innym. Obecnie z tym pierwszym.
Szału nie ma jeżeli chodzi o parametry ale wrzucam
RSRQ -11.0dB
RSRP -103dBm
RSSI -75dBm
SINR -1dB
I na takich właśnie spokojnie lata w okolicach 50Mbps.
Zmiana będzie miała jakiś sens czy zostać przy obecnym B818? Mogą być inne propozycje,ale nie za miliony monet :) Z tego co widzę to 5G CPE i ZTE w podobnych pieniądzach,a za swojego mógłbym jakieś pieniądze odzyskać. Jak coś więcej podać to dopisze.
Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ