LTE na wsi 14-411 Jelonki - analiza testów i dobór CPE/modemu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kabaniura889
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2024-02-01, 11:36

LTE na wsi 14-411 Jelonki - analiza testów i dobór CPE/modemu

Post autor: kabaniura889 »

Cześć,
zapraszam do analizy i dyskusji. Narobiłem testów tylko nie umiem w pełni tego przeanalizować.

Lokalizacja 54.03578390162678, 19.562796773076553 zaznaczone jak wisi CPE
Obrazek


Używane CPE mikrotik RBSXTR R11e-LTE - Modem pożyczony wiec nie ma co gadać ale antena słaba bo nie ma agregacji ale za to można wymusić pasmo więc testy dla każdego operatora poniżej.

Testy robione z dwóch stron domu dla każdego operatora, obecnie korzystam z karty PLAY bo mam 600 GB msc. Od sierpnia 2023 antena głównie wisi w kierunku masztu Krosno około 4.2 km,( chwile wisiała po drugiej strony ale play lepsze wyniki dawał na kierunku Krosno wiec tego się trzymałem) ostatnie 2 tygodnie to pogorszenie transferu stąd testy i prośba o pomoc co wybrać. W pierwszej kolejności jaki sprzęt będzie dobry czy ODU/CPE czy Modem i zewnętrzne anteny?

testy z NetMonster robiłem na dwa telefony realme 8 i redmi note 7, jeden screen jest z innego telefonu na chwile miałem dostęp wiec na szybko z okna zrobiłem test na orangu w agregacji 1800 + 2100 było 45 mbps pobierania i 15 mbps wysyłanie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


testy z mikrotika w kierunku masztu Krosno
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


mikrotk w kierunku masztów Nowe Dolno i Markusy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Prawdopodobnie we wsi stanie masz PLAY
Obwieszczenie było opublikowane w maju 2023
https://rychliki-ug.bip-wm.pl/public/getFile?id=380942
budowa instalacji radiokomunikacyjnej operatora P4 na działce o numerze ewidencyjnym 6/2 w obrębie Jelonki, gmina Rychliki.

działka 6/2 jest duża gdzie dokładnie stanie masz nie wiem
Obrazek

CPE mogę powiesić z każdej strony domu jest przygotowana skrętka, rozwiązanie wygodne bo z drabiny jest dostęp do wymiany karty SIM jak 600 gb zbraknie ale jak lepszym rozwiązaniem będzie masz antenowy na dachu to go postawie tylko wtedy to już chyba wolałbym anteny aby był swobodny dostęp do wymiany kart SIM.

Jak to widzicie w mojej lokalizacji?
kabaniura889
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2024-02-01, 11:36

Re: LTE na wsi 14-411 Jelonki - analiza testów i dobór CPE/modemu

Post autor: kabaniura889 »

Cześć,
dzisiaj powtórzyłem testy na telefonie, dla play i t-mobile, test na zewnątrz, tylko jedna karta w telefonie.

test play
https://youtu.be/21TjrCWK-C0

test t-mobile
https://youtube.com/shorts/a1Wisv4TT1k?feature=share

telefon redmi note 7, telefon nie łapie 2600 ,ale mikronik który mam jak na sztywno ustawie 2600 to łapie sygnał z Play (26006) ID: SZT0901
Lisi Las - gm. Dzierzgoń, nadajnik 18 km od domu. dzisiaj rano na tej częstotliwości było 45/20 mbps.
Dowiedziałem się że pozwolenie na budowę masztu w Jelonkach jest, umowy miedzy play a właścicielem działki też są ,w teorii wszystko jest i miał stanąć w zeszłym roku ale na razie na działce gdzie ma stanąć nic się nie dzieje.

mogę coś kupić z allegro na testy i po 14 dniach oddać ale co proponujecie na ta lokalizację?
ODPOWIEDZ