Orange funbox 6 światłowód Wzmacniacz - rozszerzenie sieci

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xsysiu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2012-08-14, 00:28
Lokalizacja: Olsztyn

Orange funbox 6 światłowód Wzmacniacz - rozszerzenie sieci

Post autor: xsysiu »

Cześć, po kilkunastu latach przesiadłem się z Vectry do Orange. Mam teraz problem z lanem. Swój router Huawei AX2 przełączyłem w tryb wzmacniacza wifi-wifi, działa jak powinien na parterze gdzie miał poszerzyć zasięg. Drugi natomiast, Huawei AX3 po kablu z funboxa miał rozszerzyć sieć na piętra. W tryb wzmacniacza skonfigurował się poprawnie ale wifi ma ssid z routera, nie funboxowe. Zmienić ssid nie mogę, przez to chyba dekoder tv na piętrze nie wykrywa mojej sieci. Nie wiem, ale obstawiam zabezpieczenia ze strony Orange, jak to ugryźć. Nie chcę brać dedykowanych urządzeń od Orange jak mam jeszcze kilka routerów w zapasie. Jak to ugryźć żeby ta nieszczęsna telewizja zadziałała na piętrze. Internet jest w całym domu, pełen gigabit jak powinno być, wszystko chodzi na podsieci 192.168.1.1
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange funbox 6 światłowód Wzmacniacz - rozszerzenie sieci

Post autor: wojteks »

Połączyć routery kablem i TV ręcznie przypisać pod jakieś SSID z najbliższego routera. Tryb wzmacniacz czyli repeater to zło.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ