Czy warto wymienić wifi 5 na wifi 6.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Czy warto wymienić wifi 5 na wifi 6.

Post autor: mdx87 »

Witam ponownie. Korzystam w tej chwili z orbi netgear LBR20 i dedykowanych satelit. Czy warto wywalić satelity, ustawić lbr w tryb modemu i dorzucić rbr850 i satelity dedykowane tylko po to żeby mieć wifi 6 zamiast 5 ? Na pewno parę stówek trzeba by dorzucić.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czy warto wymienić wifi 5 na wifi 6.

Post autor: Mig25 »

Kto bogatemu zabroni....
Jeden powie po co Ci Ferrari , skoro po mieście jest ograniczenie 50km/h , a i takie samochody jeżdżą...
Chcesz wymieniać bo pomiędzy urządzeniami w domu jest za mała prędkość ? ( Internet jak masz z LBR20 , to zakładam ,że szybszy jak 250Mbps nie jest , a to stare satelity powinny ogarnąć).
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Czy warto wymienić wifi 5 na wifi 6.

Post autor: mdx87 »

Jest dużo mniejsza prędkość internetu. Bardziej pytałem czy warto dla urządzeń które mają wifi 6 np u mnie telefon czy kamery. Chodziło mi o to czy to fetysz czy po prostu komunikacja miedzy urządzeniami bedzie mocno zauważalna po takiej wymianie. Prędkość internetu oczywiście zostanie bez zmian po ewentualnej wymianie więc chodziło mi tylko o komunikację.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy warto wymienić wifi 5 na wifi 6.

Post autor: wojteks »

Jak dla mnie przy tym zastosowaniu to fetysz. Na większe zasięgi nie liczyłbym a prędkości rzędu 250Mbps po WiFi wystarczają do wszystkiego. Jeżeli nie wystarczają to to coś powinno być kablem podłączone.

Kamery nie będą działać szybciej, co ma dać to szybciej? Masz NASa po WiFi na którego przesyłasz dziennie TB danych?
Nie pomagam na PW!
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Czy warto wymienić wifi 5 na wifi 6.

Post autor: mdx87 »

Nie mam, dlatego zapytałem, żeby ktoś mnie na ziemie sprowadził. Z kolei wymiana lbr20 na coś z 5g to też fetysz ?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czy warto wymienić wifi 5 na wifi 6.

Post autor: Mig25 »

Jak nie masz szans na złapanie 5G to jak najbardziej :)
Możesz też łapać pseudo 5G ,czyli n1 , no i to też niewiele da w porównaniu z tym co zagreguje LBR20 w LTE, i tu też raczej fetysz.
No ale jak jesteś w zasięgu N41 Plusa lub tym bardziej N78 pozostałych to jak najbardziej trzeba w to iść :)
EDIT: Iść , w sensie przetestować najpierw czy faktycznie się poprawi.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Czy warto wymienić wifi 5 na wifi 6.

Post autor: mdx87 »

Mig25 pisze: 2024-03-15, 14:38 Jak nie masz szans na złapanie 5G to jak najbardziej :)
Możesz też łapać pseudo 5G ,czyli n1 , no i to też niewiele da w porównaniu z tym co zagreguje LBR20 w LTE, i tu też raczej fetysz.
No ale jak jesteś w zasięgu N41 Plusa lub tym bardziej N78 pozostałych to jak najbardziej trzeba w to iść :)
EDIT: Iść , w sensie przetestować najpierw czy faktycznie się poprawi.
W jaki sposób to sprawdzić? Bo 5g się świeci w telefonie ale być może to fake.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czy warto wymienić wifi 5 na wifi 6.

Post autor: Mig25 »

Aplikacja Netmonster...
No i np w Samsungach w BW pokazuje szerokości poszczególnych pasm , ostatnie to szerokość 5G.
Generalnie wyjdź na dwór, albo na dach skieruj telefon na ten BTS , zrób speedtest na telefonie i jednocześnie zrób printscreena z Netmonstera i wstaw...
ODPOWIEDZ