Problem z ZTE MF297D

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Piotr007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2024-03-26, 20:13

Problem z ZTE MF297D

Post autor: Piotr007 »

Witam wszystkich
Mam taki problem do rozwiązania podczepiłem pod router 2 anteny zewnętrzne poniżej link do anten

https://allegro.pl/oferta/antena-atk-lo ... 7875244473

Anteny umiejscowione ma maszcie na kominie. Chcąc złapać najlepszy sygnał zabrałem laptopa na komin i kręciłem masztem w celu znalezienia najlepszego sygnału ( informacje zmieniały się względem ustawienia anten więc było ok )....po ok. 10 minut zauważyłem całkowity brak internetu dioda na routerze wyświetliła czerwony kolor po wejściu w ip routera wyświetlało dostęp ograniczony i brak połączenia (znaczek przekreślonej sieci) anteny zewnętrzne wyczepiłem na początku myślałem że to problem po stronie T-Mobile ale szybko myśląc wrzuciłem kartę do innego routera no i tam śmigało. Wracając do tematu zdecydowałem się wykonać resert routera ZTE po tym zabiegu dioda wróciła na kolor niebieski ale problem pozostał.... Router kompletnie nie pobiera danych jest 0b/s a wysyłanie jakieś śmieszne 5kb/s ponowne resety nic nie dały. Co mogło się wydarzyć ? Może nie odpowiednie anteny ?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Problem z ZTE MF297D

Post autor: Mig25 »

Brzmi to jak uszkodzone wzmacniacze końcowe modemu...
No coż , trzeba przywracać do ustawień fabrycznych i mieć nadzieję , że to pomoże...

Niewielkim fartem może tylko gniazda antenowe uszkodzone np tak , że zwierają do obudowy/ GND... Mała szansa ale zawsze.
Piotr007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2024-03-26, 20:13

Re: Problem z ZTE MF297D

Post autor: Piotr007 »

Reset urządzenia nic nie pomógł chyba że jest jeszcze jakiś hard reset?..... Router jest na gwarancji więc chyba nic innego nie pozostaje jak odesłanie do serwisu.
wojtekPBK23
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2023-11-02, 22:07

Re: Problem z ZTE MF297D

Post autor: wojtekPBK23 »

A router bez podpiętych anten jak się zachowuje ? Nie jest to problem żądania np PIN ?
ODPOWIEDZ