Netgear Powerline 1000 - jakość połączenia

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Netgear Powerline 1000 - jakość połączenia

Post autor: ygreko »

Testowałem dziś urządzenie Powerline WiFi 1000 Model: PLW1000v2. Niestety, nie wiem jakie było wyjście na świat (kablówka Vectra), ale speedtest był masakryczny - 250-1000 ms i jakieś dziwne 5-10 mbps, zakładam, że najtańsza kablówka daje dużo więcej, więc jak sądzę urządzenie dość słabo przekazuje sygnał.

Jakie są kluczowe warunki sukcesu aby taki extender zadziałał? Co mam zrobić inaczej? Przekładałem z gniazdka do gniazdka i nie było lepiej.
Być może będę zmuszony korzystać z takiego urządzenia w tamtym miejscu i w tej chwili wydaje się, że internet będzie nieużywalny do wideorozmów online. Nie korzystałem z takich urządzeń wcześniej, ale Netgear to nie jest zły sprzęt, producent pisze o 1000 mbps przepustowości a dostaję 1/200 z tego.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Netgear Powerline 1000 - jakość połączenia

Post autor: Mig25 »

Kluczowe jest to , żeby nadajnik i odbiornik były na tej samej fazie...
wojtekPBK23
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2023-11-02, 22:07

Re: Netgear Powerline 1000 - jakość połączenia

Post autor: wojtekPBK23 »

Oraz aby te urządzenia nie były wpięte przez listwy z filtrami przeciwprzepieciowymi, które mają filtry w.cz.
ODPOWIEDZ