5G Jaki tel. zamiast routera ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: 5G Jaki tel. zamiast routera ?

Post autor: alias »

Mig25 pisze: 2024-04-17, 12:47
Albo jeszcze prościej nawet gumką aptekarską przyczepić jakiś mały wiatraczek (jak od starych procesorów o średnicy 5 cm) zapewniając mu mały dystans od obudowy (np. za pomocą śrubek wkręconych w te 4 otworki wiatraczka). No i go zasilić oczywiście.

Ta motorola mi się absolutnie nie grzała, więc zupełnie zbędne były takie zabiegi - ale może tpopowe model się grzeją? Nie miałem okazji i potrzeby sprawdzać. ;)
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: 5G Jaki tel. zamiast routera ?

Post autor: jfk »

alias pisze: 2024-04-16, 20:47 Patrząc na koszt produkcji i ceny smartfonów 5G dochodzę do wniosku,
że ceny routerów 5G to jakaś zmowa cenowa czy też mafia routerowa.

Nie wiem co uzasadnia że tak wysokie ceny się utrzymują. :zdziwko:
Bo zaiste może tak być-podział producenci/telekomy, ale rynek jest tak rozległy że nie łatwe takie praktyki do udowodnienia (tych urządzeń w brew pozorom sprzedaje się dużo/jest oczywistym że popyt na telefony jest x razy większy, ale podaż stukrotnie większa...).
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: 5G Jaki tel. zamiast routera ?

Post autor: alias »

Jutro i pojutrze zasięgnę języka, bo jadę na Akademię Integracji AB SA.
głównego dystrybutora-dostawcy między innymi większości marek routerowych i smartfonowych naszych telekomów.
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: 5G Jaki tel. zamiast routera ?

Post autor: alias »

Obiecałem zasięgnąć języka, i to uczyniłem. Duża porcja wiedzy jak się pyta u źródła i muszę sobie to po kolei poukładać w głowie.
Z vendorów którzy są z branży tele. byli m.in.: zte, realme, cudy, motorola, samsung, aruba.
I odpowiedź na pytanie czy mamy odczynienia z mafią routerową czy nie to każdy chyba sam musi sobie ocenić.
Podam taki przykład - jak operator albo sieć marketów zamawia 888 w ilości 10K-15K sztuk to może liczyć na cenę około $102,
jak ma być brandowany to rośnie o około $2 (obie kwoty netto).
Jest to cena najnowszej wersji, bo w ciągu 2 lat jego produkcji napędzający go x62 zmieniał się (lekkie modyfikacje) choć cały czas jest to x62.
Aha Pro i Ultra to teoretycznie to samo (inna regionalna nazwa handlowa) ale podwersją x62 mogą się różnić - jednak z technicznego punktu widzenia różnica jest bez znaczenia.
Cudy, fajny producent ale jednak drobnica. Na rynku dużych dostaw nie istnieje.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: 5G Jaki tel. zamiast routera ?

Post autor: jfk »

alias pisze: 2024-04-19, 10:16 Obiecałem zasięgnąć języka, i to uczyniłem. Duża porcja wiedzy jak się pyta u źródła i muszę sobie to po kolei poukładać w głowie.
Z vendorów którzy są z branży tele. byli m.in.: zte, realme, cudy, motorola, samsung, aruba.
I odpowiedź na pytanie czy mamy odczynienia z mafią routerową czy nie to każdy chyba sam musi sobie ocenić.
Podam taki przykład - jak operator albo sieć marketów zamawia 888 w ilości 10K-15K sztuk to może liczyć na cenę około $102,
jak ma być brandowany to rośnie o około $2 (obie kwoty netto).
Jest to cena najnowszej wersji, bo w ciągu 2 lat jego produkcji napędzający go x62 zmieniał się (lekkie modyfikacje) choć cały czas jest to x62.
Aha Pro i Ultra to teoretycznie to samo (inna regionalna nazwa handlowa) ale podwersją x62 mogą się różnić - jednak z technicznego punktu widzenia różnica jest bez znaczenia.
Czyli tak jak myślałem-cena jest z 4 liter. :dobani: Ostatnim/bilansowanym produktem był Huawei B818-na którym była racjonalna marża i dostępny przy premierze za 650zł. Co by tutaj nie pisać to w każdym przedziale produktów-telefon/modem 5G, cena wyprodukowania telefonu jest wyższa.
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 342
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: 5G Jaki tel. zamiast routera ?

Post autor: Kaloteck »

alias pisze: 2024-04-17, 12:58 Ta motorola mi się absolutnie nie grzała
OK ale masz ją aktualnie puszczoną jako router 24/7 ?
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: 5G Jaki tel. zamiast routera ?

Post autor: alias »

Kaloteck pisze: 2024-04-22, 11:14 OK ale masz ją aktualnie puszczoną jako router 24/7 ?
Teraz nie, od 3 tygodni jestem już na stałe w domu gdzie mam światłowód.
ODPOWIEDZ