MC889 zawiesza się przy torrentach

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fafarafa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2024-04-29, 13:19

MC889 zawiesza się przy torrentach

Post autor: fafarafa »

Cześć,
mam MC889 zamontowany ładnie na balkonie, ma widoczność do BTS Orange z N78, ma kartę Flex Unlimited i generalnie działa ekstra - speedtesty po kilkaset mbitów, tak 400 - 800mbit, upload do 100, no bajka.
Ale jak uruchomię torrenty, szczególnie parę sztuk naraz i popularnych, jak transmisja przekracza ok 100 mbit - modem zalicza zwiechę i wymaga prądowego restartu, żeby internet wrócił. Modem jest zasilany oryginalnym POE injectorem ZTE 15W 48V 0,31 A.
Rozumiem że mogę sobie podmienić zasilacz jeszcze do testów, ale może ktoś się spotkał z tym problemem? Latają Wam torrenty "pełną rurą" na 5G na ZTE MC889 bez problemu? Modem kupiłem na allegro jako używkę za ok 1200zł, ale poza zwiechami z torrentami, działa idealnie - żadnych uwag, płynna praca, bez utraty jakości w stosunku do wcześnieszego, kablowego UPC.
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 512
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: MC889 zawiesza się przy torrentach

Post autor: alias »

Pewnie zabijasz mu procesor ilością pakietów jakie masz router ma do przerutowania w każdej sekundzie. Nie transfer ma tu znaczenie ile ilość pakietów.
fafarafa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2024-04-29, 13:19

Re: MC889 zawiesza się przy torrentach

Post autor: fafarafa »

Ale zaraz zaraz, łaski nie robi, ma działać. Rozumiem że problem może wynikać z dużej liczby pakietów, ale modem za tysiaka nie powinien się ot tak zawieszać. Stąd pytanie o doświadczenia innych użytkowników.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1773
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: MC889 zawiesza się przy torrentach

Post autor: Mig25 »

A dlaczego modem za tysiaka nie powinien , może za dwa tysiaki nie powinien :)
Jak MF889 tak robi , to nie wiem czy znajdzie się jakiś co tego nie robi.
W programie do torrentów ustawia się chyba jakieś limity połączeń ,limity prędkości , może tak to wyżyłowałeś ,że i światłowód tego nie wytrzyma :)
fafarafa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2024-04-29, 13:19

Re: MC889 zawiesza się przy torrentach

Post autor: fafarafa »

Nie no Panowie, to nie jest mój pierwszy mobilny sprzęt. Ogólnie torrenty potrafią zamulić łącze, na ADSLu pingi były czterocyfrowe i wypadały, na LTE było lepiej, na DOCSISie tylko lekko rosły a latać potrafiło pół gigabita, ale tutaj jak urządzenie dostanie trochę ruchu to się tak zawiesza, że w ogóle nie ma dostępu do internetu, do momentu restartu urządzenia. Moim zdaniem to może być wada tej konkretnej sztuki, ale nie mam drugiej na podmianę, żeby porównać.
Oczekuję od drogiego sprzetu stabilności, jakby mi się zawieszał dziesięcioletni Hilink na usb to bym pewnie nie zakładał wątku.
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 512
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: MC889 zawiesza się przy torrentach

Post autor: alias »

fafarafa pisze: 2024-04-29, 14:43 ... ale modem za tysiaka nie powinien się ot tak zawieszać.
To są przykładowo router które się nie zawieszą takich warunkach (sprawdzone empirycznie), ale kosztują kilka tys. dolców.
https://cradlepoint.com/products/endpoi ... expandable
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 358
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: MC889 zawiesza się przy torrentach

Post autor: Debik »

A moja rada nie piracić, jak stać Cię na sprzęt za tysiaka, to i na legalne treści chyba też.
GChmurka
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2023-02-15, 18:17

Re: MC889 zawiesza się przy torrentach

Post autor: GChmurka »

Jak jesteś podpięty do MC889, bezpośrednio czy przez T3000 który był w zestawie?
Jak przez T3000 to może ten badziewny router nie daje rady z ilością pakietów albo połączeń do wielu peerów.
ODPOWIEDZ