Jaka antena do modemu USB Comander EDGE????

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MaciekAdv

Jaka antena do modemu USB Comander EDGE????

Post autor: MaciekAdv »

Witam mam modem USB Comander EDGE, mam 5 na 7 kresek i jestem w zasiegu edge. Czytałem ze jesli sie zamontuje jakas zewnetrzna antenke to parametr łacza wzrastaja, w tej chwili łacze sie z predkoscia 115kb/s
i mam do 12KB ale skacze strasznie. Jaka antenke kupic????
Awatar użytkownika
forester
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2005-12-28, 20:02
Lokalizacja: Piszczac

Re: Jaka antena do modemu USB Comander EDGE????

Post autor: forester »

Odpowiedź jest prosta antana ATK 20 z końcówką SMA możesz ją kupić na www.dipol.pl za 69 zeta polecam tak zrobić a będziesz miał zasięg 7/7 i ........... transfer taki sam hi hi hi hi jak masz :D
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaka antena do modemu USB Comander EDGE????

Post autor: tracer.on »

Polecam tę antenę mam ją i edge z 15km. antena na www.dipol.com.pl
Ale skoro masz transfer ok 12kB/s to bym się zastanowił nad tą anteną chyba że ci skacze na GPRS i transfer wtedy to lipa.
MaciekAdv

Re:antenka

Post autor: MaciekAdv »

No skacze ten transfer i zdarze sie ze sie zawiesza i pomoga tylko restart wtedy. Czy taka antenka by pomogła na to zawieszanie? jesli nie to co jest przyczyna?i jakie jest lekarstwo??? :D
MaciekAdv

Re:antenka

Post autor: MaciekAdv »

Ma ktos moze taki modemik USB Comander EDGE z ta antenka co wyrzej pisza??? jesli tak to prosze napisac czy cos sie zmieniło, czy transfery sie ustabilizowały bo mi strasznie skacze raz mam 3 raz 7,10 itp.
Czy antenk to zmieni?????
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaka antena do modemu USB Comander EDGE????

Post autor: tracer.on »

Śmiało bierz tę antenę ja bez tej anteny miałem tylko GPRS.
Z anteną mam EDGE bez prodlemu, na pewno będziesz miał stabilny transfer . tylko musisz wycelować w btsa anteną.

jak ci działa modem bo mój jest w serwisie wywalało mnie po ok 1godz. i był zwiech pcta
MaciekAdv

Re:modem

Post autor: MaciekAdv »

Witam

Mi modemik nawet smiga, ja jestem połaczony srednio od 8 rano do 2 w nocy non stop. Zdarza sie ze sie zawiesi raz dziennie ale restart kompa ze scan diskiem zawsze pomaga. Thx za info o antenie, chyba bede zeczywiscie musial ja zakupic.
Kondzik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-21, 07:57

Re: Jaka antena do modemu USB Comander EDGE????

Post autor: Kondzik »

Mam pytanko, do uzytkownikow tego modemu. Antena ATK20 ma max. zysk 16,5dB, a w instrukcji tego modemu napisano ze mozna podlaczyc dowolna antene gsm o max uzysku do 7dB!!!
Jeszcze nic nie podlaczalem, bo boje sie ze duzo silniejszy sygnal uszkodzi modem.
Czy u Was ten modem z ta antena chodzi bez problemow przez dluzszy czas?
iPLUS - usb commander
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaka antena do modemu USB Comander EDGE????

Post autor: tracer.on »

Kondzik pisze:Mam pytanko, do uzytkownikow tego modemu. Antena ATK20 ma max. zysk 16,5dB, a w instrukcji tego modemu napisano ze mozna podlaczyc dowolna antene gsm o max uzysku do 7dB!!!
Jeszcze nic nie podlaczalem, bo boje sie ze duzo silniejszy sygnal uszkodzi modem.
Czy u Was ten modem z ta antena chodzi bez problemow przez dluzszy czas?
Śmiało bierz ATK20 mi modemu nie uszkodziło, był w serwisie ale po wymianie na nowy śmiga.

Rozłącza mi się czasami jak korzystam p2p to zn. wysyła zapytanie ale nie dostaje odpowiedzi, lub odwrotnie. Myślę że to Plus rozłącza, bo przy przeglądaniu stron się nie zwiesza.

Ma może ktoś na to lekarstwo???
Modem Comander i ATK 20
--
DRACULA
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-11, 21:51

Re: Jaka antena do modemu USB Comander EDGE????

Post autor: DRACULA »

Witam. Mam pytanie ja mam modem TechLab Nokia ED77 czy ta antenka tez bedzie pasowac? rowniez mam wejsce sma :) i mimo ze jestem w zasiegu edge to mecze sie na gprsie przy sile sygnalu 4-5/7.

Pozdrawiam

WU TC Mod Leader
ODPOWIEDZ