Kraków pingi??

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gadek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-28, 15:11
Lokalizacja: internet

Kraków pingi??

Post autor: gadek »

Witam wszystkich przeglądających to forum!!
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że w kwestii internetu bezprzewodowego jestem laikiem. Moje pytanie kieruję do mieszkańców Krakowa a brzmi ono: jakie macie pingi zarówno w nocy jak i w dzień oraz z jakiej usługi korzystacie (iplus, orange, blueconnect). W domu mam neo 1mb z pingami do 100ms, lecz teraz studiuję w Krakowie a właścicielka nie zgodziła się na zainstalowanie internetu więc muszę sobie sam radzić :cfaniak:

Z góry dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi ;)
Jarek no.1

Re: Kraków pingi??

Post autor: Jarek no.1 »

Nie ma znaczenia czy ktoś jest z Krakowa czy nie, pingi realnie będą w granicach 130 (HSDPA) - 1000 (EDGE/GPRS). Tuż przy nadajniku ok. 50-70.
Wszystko zależy ile będziesz miał do BTS'a. Mapka w moim podpisie prawdę ci powie :P
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kraków pingi??

Post autor: zDaleKi »

Jarek no.1 pisze:Nie ma znaczenia czy ktoś jest z Krakowa czy nie, pingi realnie będą w granicach 130 (HSDPA) - 1000 (EDGE/GPRS)
Ponadto dodam jeszcze, że ilość BTSów w Krakowie jest dość duża, a "jakość" sygnału na każdym z nich może być inna i zależna np. m.in od jego obciążenia.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
DJMETRIX
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 311
Rejestracja: 2007-11-04, 18:20
Lokalizacja: KŁODAWA

Re: Kraków pingi??

Post autor: DJMETRIX »

Witam!
EDGE
Ja mam pingi w orange 800 - 1000 a w plusie 400-600 (da sie grac w csa przez neta) .
nadajnik plusa mam dalej od orange.
Pod kazdym wzgledem plus lepszy ... szkoda ze mam umowe z orange na 3 lata.
Dlaczego tak jest??
POZDRAWIAM! Kłodawa
Sony Vaio VPCF11ME - Alcatel One Touch Link Y858 Orange LTE
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Kraków pingi??

Post autor: DJ1910 »

w CSa przy pingu 400 juz za bardzo sie nie pogra

a czemu Orange ma syf sygnał? bo ma syf sprzęt i malo go, stad jest ciagle przeciazony, a w necie GSM te pingi to wlasnie wina przeciażeń BTSów
Awatar użytkownika
DJMETRIX
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 311
Rejestracja: 2007-11-04, 18:20
Lokalizacja: KŁODAWA

Re: Kraków pingi??

Post autor: DJMETRIX »

pogra sie pogra.
Sony Vaio VPCF11ME - Alcatel One Touch Link Y858 Orange LTE
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Kraków pingi??

Post autor: DJ1910 »

ja gram w CSa 1.5 jak mialem Iplusa, to na 150-200 grało sie ok, na pingu 250 juz było dosc niekomfortowo, na 300 kaszana, a powyzej FlushPacket itd sie pojawiało....tak wiec na 400 nawet jesli sie pogra, to masakrycznie do bani musi to wygladac....nie lubie półśrodków i nie polecam ich nikomu :)
ODPOWIEDZ