GC89 i HP Omnibook 6000 - bardzo głupia sprawa z kursorem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomek79

GC89 i HP Omnibook 6000 - bardzo głupia sprawa z kursorem

Post autor: Tomek79 »

Witam,

od grudnia używam GC89 (z Ery) z moim archaicznym Omnibookiem. Co jakiś czas pojawiał się pewien problem, który obecnie wskoczył na stałe i nie bardzo da się korzystać z netu.

Każda aktywność połączenia obserwowana na jego ikonce powoduje przesuwanie kursora w lewą stronę ekranu. Szybkość przesuwu uzależniona jest od tego czy akurat jest wysyłanie danych, odbiór, czy też jedno i drugie - wtedy to leci jak wściekły.

Problem występuje zarówno przy używaniu touchpada, trackpointa czy zewnętrznej myszki. Nie występuje natomiast przy zerowym transferze i przy nieustanowionym połączeniu. Wiem, że to wszystko brzmi dziwnie, ale tak właśnie jest.

Czekam na jakieś sugestie, może dokupić zewnętrzną antenę do GC89? Nie bardzo da się pracować walcząc z kursorem...
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: GC89 i HP Omnibook 6000 - bardzo głupia sprawa z kursorem

Post autor: magmike »

Na pewno to nie brzmi dziwnie i problem jest znany, pomysł z zewnętrzną anteną jest dobry.
pozdrawiam, magmike
Tomek79

Re: GC89 i HP Omnibook 6000 - bardzo głupia sprawa z kursorem

Post autor: Tomek79 »

Ok, kupię antenę. Ale przez 2 miesiące problem był sporadyczny, a teraz non-stop. Co się mogło stać?
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: GC89 i HP Omnibook 6000 - bardzo głupia sprawa z kursorem

Post autor: Varmack »

Co się mogło stać ? Sam się zastanawiam, na samym początku też tak miałem, potem przez jakieś 2 miesiące było super (tzn. kursor się nie ruszał), niedawno problem powrócił, a od kilku dni znów jest spokój :D Nie wiem od czego to zależy. Ja mam GC79 i PeCeta
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Tompey

Re: GC89 i HP Omnibook 6000 - bardzo głupia sprawa z kursorem

Post autor: Tompey »

ja tak mialem na laptopie toshiby i bez polaczenia z netem... nie wiem od czego... kursor lecial w lewy gorny rog
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: GC89 i HP Omnibook 6000 - bardzo głupia sprawa z kursorem

Post autor: magmike »

Myślę że to zależy od częstotliwości na której pracuje karta/telefon; to jest podobnie jak ze skakaniem monitora czy odgłosami w głośnikach, Era i Plus działają na 900 MHz i wszystko świruje, podczas gdy pracująca na 1800 Idea, sorki Orange, nie powoduje żadnych objawów niepowołanych (mówię tutaj o rozmowach głosowych i dawno temu postawionych BTSach, bo z tymi nowszymi to różnie bywa).
Mam zwykłe łącze stałe i też mi leci kursor w lewo, a co najdziwniejsze, jest tak od momentu kiedy przeszedłem z 98 na XP :], ale łączę to z tym, że komórka leży blisko myszy no i powstają takie dziwy.
pozdrawiam, magmike
Tomek79

Re: GC89 i HP Omnibook 6000 - bardzo głupia sprawa z kursorem

Post autor: Tomek79 »

Otrzymałem info z innego forum, że problem może być spowodowany również zatłuszczonym touchpadem i można to rozwiązać przecierając go ściereczką zwilżoną spirytusem. Jak dorwę spiryt to spróbuję, przynajmniej wyeliminuję jedną potencjalną przyczynę.

Potem rozejrzę się za anteną.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za uwagi.
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: GC89 i HP Omnibook 6000 - bardzo głupia sprawa z kursorem

Post autor: Suzan »

Tomek79 pisze:Otrzymałem info z innego forum, że problem może być spowodowany również zatłuszczonym touchpadem i można to rozwiązać przecierając go ściereczką zwilżoną spirytusem. Jak dorwę spiryt to spróbuję, przynajmniej wyeliminuję jedną potencjalną przyczynę.

Potem rozejrzę się za anteną.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za uwagi.
No za chwilę spadnę z fotela. Taka odpowiedź to Ci szykowałem na samym początki, ale piszesz że
Problem występuje zarówno przy używaniu touchpada, trackpointa czy zewnętrznej myszki. Nie występuje natomiast przy zerowym transferze i przy nieustanowionym połączeniu.
Dlatego tagich podstaw nie chcaiłem proponować.

Jeśli pomoże, to daj znać.
blue connect/Huawei E160
Tomek79

Re: GC89 i HP Omnibook 6000 - bardzo głupia sprawa z kursorem

Post autor: Tomek79 »

Suzan, touchpad czysty, problem pozostał. Tonący brzytwy się chwyta, nie da się pracować w ten sposób. Mam drugiego, ale niekompletnego Omnibooka 6000. Przerzucę bebechy ze swojego i zobaczę jak będzie. Ale to jutro.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: GC89 i HP Omnibook 6000 - bardzo głupia sprawa z kursorem

Post autor: magmike »

Myślę że Twój sprzęt jest bardzo wrażliwy na to promieniowanie i tylko antetna zewnętrzna tu pomoże.
pozdrawiam, magmike
ODPOWIEDZ