siemens es75

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mic

siemens es75

Post autor: mic »

witam wszystkich, łącze się za pomocem tego modemu i dostaje kur....., po połączeniu około 10min zostaje rozłączony i nie mogę sie połączyć , musze odinstalować modem i sterowniki i znów moge sie połączyć, modem nosiłem do serwisu i jest ok, czy ktoś może mi pomóc co sie dzieje bo juz jestem na skraju wytrzymałości. POMOCY !!!!!!!!!!!!1
Jojo

Re: siemens es75

Post autor: Jojo »

sprawdz jeszcze ten modem na innym kompie jak będzie to samo to pokarz im w salonie co się dzieje z tym g. mam ten sam modem ale inny problem był już w serwisie i okazało sie ze sprawny ale co się okazało z moich prób to jednak wina modemu jak jeszcze raz powiedza ze sprawny to chyba zuce go w nich. sprawdzalem go wszedzie a nie moge go na razie oddac bo mi net potrzebny nawt taki jaki mam teraz musze sie pomeczyć trudno przecierpię. one chyba jakąłś wade fabryczną mają bo to normalnie nie sposub na nie. :evil:
Kudi

Re: siemens es75

Post autor: Kudi »

Mam ten sam problem.Podobno kupienie anteny kierunkowej pomoże.Moje prywatne zdanie na temat tego modemu: jest to wielkie g....
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: siemens es75

Post autor: Suzan »

Tez mam od 2-óch tygodni. Jak do tej pory bez problemów. Tzn od wczoraj coś się zaczyna kilka razy na dzień rozłączać, ale ponownie łączę i nie ma problemu. Nie muszę nic odinstalowywać, instalować itp.
Czy używasz do łączenia oprogramowania Siemensa, czy może dostarczonego przez Ere?
MarcinZ

problemy z ES75

Post autor: MarcinZ »

Mam ten modem od połowy stycznia, 2 razy był w serwisie, za pierwszym razem wgrano nowy firmware bo się sam rozłączał bez przyczyny, po powrocie z serwisu już się nie rozłączał ale działał jakby wolniej, 2 tygodnie później spalił się zasilacz i płyta głowna (2 wysyłka do serwisu) po powrocie z serwisu praca koszmarnie wolna przez kilka dni, poza tym modem się grzeje (wcześniej tego nie zauwałyłem), po wielu próbach różnych ustawień i konfiguracji (oprogramowanie fabryczne, oprogramowanie z ERY, same sterowniki-też się da, podłączenie przez USB i RS-232) znowu zaczął pracować w miarę szybko tzn. pobieranie OK ale wysyłanie powoli i "skokowo" (wysyła, stoi, wysyła ...). Zamówiłem antenę kierunkową zewnętrzną i zobaczę co się zmieni. Wcześniej robiłem testy Skype i można było gadać ale tak jak przez krótkofalówkę (nie na raz obie strony, tylko na zmianę), poza tym spore opóźnienia - długie pingi są winne.
adams

Re: siemens es75

Post autor: adams »

jak staraci połaczenie odlącz zasilacz i podłącz ponownie powinno pomóc, lepsze od oddawania modemu do serwisu(2 tygodnie albo lepiej) w którym stwierdzą że wszystko jest ok ale dla mnie najszybszy modem na rynku[/img]
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: siemens es75

Post autor: Suzan »

Jak pisałem wcześniej, przez dwa dni mi się rozłączał. Minęło po dwóch dniach i jest OK. Może byc non stop podłączony i jest cały czas połączenie. Zauważyłem tez, że przyspieszył. Oby tak dalej.
adams

Re: siemens es75

Post autor: adams »

nie będę zakładał nowego tematu,
automatycznie wybiera apn www.idea.pl hasło idea uzytkownik idea,
jak to zmienić na apn internet hasło internet użytkownik internet
ODPOWIEDZ