Co wybrac?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Co wybrac?

Post autor: Gość »

Witam,

Dostalem telefon z UMTS (SE K600i), ale okazalo sie, ze musze sie go pozbyc - w moim miescie (Kalisz) ta siec jest jeszcze nie dostepna (i szybko jej nie bedzie - tak mi powiedziano w Plusie). Musze wiec zmienic na taki aparat, ktory bedzie dzialal takze z EDGE. Mam znajomych, ktorzy chwala sobie Nokie 6230, ale patrzac na ceny tej nokii na alegro (ok. 700) zastanawiam sie czy kupic sobie taka nokie czy tez na firme o 300 zl drozszy modem Globetrottera, ktory teoretycznie jest sprawniejszy (GPRS --> EDGE --> UMTS a w Nokii tylko GPRS -->EDGE) bo niezaleznie od modelu telefonu wykorzystuje dostepne w danym miejscu szybkosci transferu...
Prosze o jakies "za" lub "przeciw" modemowi/telefonowi - nie znam sie na tym a praca moja wymaga bycia prawie non-stop on-line...
Dodam, ze mam aktywna usluge iPlus...

pozdrawiam
MaTi
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: Co wybrac?

Post autor: Miszka01 »

Szanowny kolego !!! Jesli masz na swoim numerze aktywny IPLUS to radziłbym telefon ze wzgledu na wykonywanie połączeń głosowych.Odradzam w takim przypadku modem, bo to sie wiąże z przekładaniem kart i brakiem wykonywania połączen w czasie połączenia internetowego.

Są wady i zalety. Wybór należy do Ciebie
Gość

Re: Co wybrac?

Post autor: Gość »

zaraz, zaraz -jezeli chodzi o te druga opcje (z modemem) to idac po niego do plusa i podpisujac umowe dostaje oddzielna karte z oddzielnym numerem. Tak mi to tlumaczono w plusie...

pozdrawiam
MaTi
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: Co wybrac?

Post autor: Miszka01 »

tak, masz racje . Musisz podpisac umowe na dwa lata.
Jesli masz na swoim numerze usługe iplus mozesz w kazdej chwili z niej zrezygnowac. Tak jak mówiłem są wady i zalety
ODPOWIEDZ