Co wybrać? Czy warto Orange?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iplus_netbox
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-02-02, 13:06
Lokalizacja: Tuszyn i okolice

Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: iplus_netbox »

Witam!

Jako że nic nie wyszło z innym dostawcą internetu bezprzewodowego (jest jeszcze jedna firma, ale prawdę mówiąc nie napalam się zbytnio, że będzie u mnie działała RAINBOWNET) będę chyba zmuszony wybrać znów internet komórkowy.

Wiem, że z Plusem nie przedłużę umowy, bo ciągle nie potrafią powiedzieć kiedy będzie u mnie technologia EDGE, a i te ich wspaniałe "oferty specjalne" jakoś nie bardzo mnie interesują.

Myślę teraz nad Orange, bo wiem, że mają u mnie EDGE (kupiłem Orange Free na kartę i sprawdziłem, bo nie ufałem ich mapom). No i teraz podnieśli transfer z 0,5 GB na 1 GB (gdyby nie ta zmiana, nie sprawdzałbym nawet). Tylko jak to wszystko wygląda? Jak u nich z cięciem prędkości transferu? Czy warto zdecydować się na ich ofertę? Myślałem też o zakupie na orange.pl, bo wychodzą mniejsze koszty. Co o tym sądzicie? Jak jest z obsługą?


Z chęcią wysłucham waszych opinii. Mile widziane opinie osób, które od dłuższego czasu korzystają z oferty orange (miłe i nieprzyjemne doświadczenia).


Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: Patryk »

iplus_netbox pisze:Myślę teraz nad Orange,
Kup prepaida - Orange Free na kartę,i potestuj.
W ciemno nie ma co brać - u mnie np.nie dość,że jest tragiczny zasięg "pomarańczy" (ale to da sie załatwić wystawiając nad dach na tyczce ATK-20),to jeszcze BTS jest masakrycznie obciążony - w godzinach szczytu i w weekendy trudno skorzystać z telefonu,a co dopiero mówić o internecie...
iplus_netbox
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-02-02, 13:06
Lokalizacja: Tuszyn i okolice

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: iplus_netbox »

Patryk_ pisze:Kup prepaida - Orange Free na kartę,i potestuj.
a co wcześniej napisałem
kupiłem Orange Free na kartę i sprawdziłem, bo nie ufałem ich mapom
Na razie jestem zadowolony z działania tego free na kartę. U mnie na NetBoxie (NetBoxy nie mają simlocka) działał z prawie maksymalną prędkością, a gdybym wziął tego Option Icon, miałbym jeszcze większe prędkości (chyba, bo wyższa klasa EDGE). A i sam nadajnik jest niedaleko i niczym niezasłonięty.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: DJ1910 »

jako iż jestem Handlowcem ww sieci Rainbownet, moge Cie poinformować iż jednak niedługo bedziemy pracować nad tym, by w Twojej okolicy odpalić jakiś nadajnik. Nie wiem czy to Ty pisales do mnie na gg, ale ktos z tej okolicy sie pytał jak tam wyglada sprawa z zasiegiem mej sieci :P
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: trybun »

iplus_netbox pisze:Witam!



Z chęcią wysłucham waszych opinii. Mile widziane opinie osób, które od dłuższego czasu korzystają z oferty orange (miłe i nieprzyjemne doświadczenia).


Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi.
A więc tak, z orange free korzystam już 16 mies.( modem ED77) i praktycznie zero problemów, Sredni transfer około 17 kBs. Jak sprawa wygląda po przekroczeniu limitu transferu- nie wiem. bo jeszcze nie zdarzyło mi się przekroczyć. Neta używam do przeglądania stron. poczta, komunikatory, aktualizacje windows i linux na to spokojnie wystarcza ten limit ( 0,5 GB)
lukasz100
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-12-24, 10:18
Lokalizacja: okolice Olecka

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: lukasz100 »

Im lepiej działa internet tym szybciej skończy Ci się limit :dobani: Ja na Twoim miejscu poczekałbym i sprawdził czy jest jakakolwiek inna możliwość niż Internet GSM. Radia internetowego nie posłuchasz, plików za wiele nie ściągniesz, filmików nie obejrzysz w necie, a o grach online już nawet nie wspominam(nawet kwadratowa Tibia ma lagi, na których nie da się grać). Ale zależy do czego Ci to potrzebne. Do sprawdzenia poczty,gg i znalezienia info do szkoły wystarczy, ale już oglądanie aukcji na allegro "zagraża" limitowi. U mnie innej opcji nie było i jestem skazany na GSM. Lepiej to niż nic, ale nikomu nie polecam żadnej sieci GSM.
ED 77+ antena kierunkowa 16,5dB
transfery: 10KB/s-20KB/s
Pingi: takie jak ka?dy 600ms-1000ms
System Mechanic dzia?a cuda:)
iplus_netbox
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-02-02, 13:06
Lokalizacja: Tuszyn i okolice

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: iplus_netbox »

A co sądzicie o wyborze modemu. Czy Option ICON GlobeSurfer 7.2 będzie dobrym wyborem? Wiem, że nie ma wejścia na antenę zewnętrzną, ale teraz chyba nie ma innego wyjścia w Orange jeśli chodzi o modemy USB dostępne modemy.

Jak jest z tym sklepem orange.pl? Warto na nim kupować, bo ceny mają niższe, ale nie wiem jak z obsługą (długo się czeka)? Zauważyłem też, że zgodnie z nową promocją limit jest 1 GB, a w sklepie internetowym wyświetla się info, że wybierając Free Standard mamy 0,5 GB. Czy to jakaś pomyłka, czy jeszcze nie zaktualizowali strony?

Czy w Orange można korzystać z płatności "za poleceniem zapłaty"?

Za ile mógłbym później sprzedać mój stary modem NetBox, bo na alledrogo żadnej oferty nie znalazłem, a w cenach tych urządzeń się nie orientuję.
Ostatnio zmieniony 2008-03-24, 22:01 przez iplus_netbox, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: Jaco »

iplus_netbox pisze:A co sądzicie o wyborze modemu. Czy Option ICON GlobeSurfer 7.2 będzie dobrym wyborem?
Będzie o ile nie będziesz miał problemów z zasięgiem.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: Sundance_kid »

iplus_netbox pisze:mój stary modem NetBox,
Jak kiedyś patrzyłam to dwójki były po około 200 złotych. Ale to dane sprzed 3 miesięcy około. Więc licz to 200 jako górną granicę.
iplus_netbox
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-02-02, 13:06
Lokalizacja: Tuszyn i okolice

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: iplus_netbox »

Tak, jak myślałem - nic nie wyjdzie z internetem od firmy Rainbownet, ponieważ dostałem odpowiedź, w której napisano mi, że dostarczanie internetu w okolice Tuszyna będzie się opłacało, jeżeli dochód będzie wynosił minimum 500 zł netto miesięcznie (tak przynajmniej wywnioskowałem z tej odpowiedzi, bo trochę niejasna była).

Czyli pozostaje Orange Free.
yellowfox
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2008-03-07, 07:49
Lokalizacja: Ruda Slaska

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: yellowfox »

@iplus_netbox przecież to nie twój problem żeby ten Rainbownet znalazł klientów, niech sie sila i przeprowadzają akcje marketingowa, ja tak marudziłem mojemu dostawcy ze nawet mnie na 5Ghz przepna a pod tym linkiem podpiety jestem tylko ja
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: DJ1910 »

klient to se może marudzic, wszystko zależy tak czy siak od szefa firmy, i od tego czy dana lokalizacja bedzie sie firmie opłacać :P

Radziłbym koledze z Tuszyna zgadac sie z sasiadami, znaleźć pare osob chetnych na neta i wtedy szybko bym mógł coś zdziałac...bo pojedyncze lokalizacje nie zaawsze sie oplacają niestety:/
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: raven18 »

iplus_netbox pisze:Czy w Orange można korzystać z płatności "za poleceniem zapłaty"?
można,
tyle że orange wystawia rachunki jakie chce, znów mi wystawili zawyżony rachunek :zdziwko: w sumie to już trzeci raz mam z tym problem od 5 miesięcy, raz wcale nie wystawili rachunku mimo że kilka razy do nich dzwoniłem i w końcu wyłączyli mi neta na kilka dni
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: pidsud »

Najgorsze w Orange jest predkość po limicie... 16kb/s...

U mnie Plus wg. ich mapy zasięgu nie ma EDGE - urywa się jakieś 3km przed moją wiochą. Ale wczoraj włożyłem kartę Plusa do samsunga L760 i gdy byłem w domu kilka razy przemknęła literka E, ale było to przy 1-2kreskach zasięgu, i prędkość była gorsza niż GPRS, ale gdy wyszedłem na dwór złapało 3 i pliczek wielkości 4MB wciągnęło w 4:30 min, czyli prędkość ok. 14KB/s.

Czyli Plus wypada lepiej niż na mapce :hyhy: I po limicie da się coś zrobić, a w Orange chyba będzie to trudne...
iplus_netbox pisze:Wiem, że z Plusem nie przedłużę umowy
jeśli przedłużyłbyś dostałbyś chyba 2GB transferu. Sprawdź czy z pomocą antenki nie złapiesz EDGE. Do tego nadajnika z EDGE mam jakieś 9km, pewnie z dachu domu byłoby widać świecidełka na szczycie wieży telewizyjnej na której jest BTS
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co wybrać? Czy warto Orange?

Post autor: Patryk »

pidsud pisze:Najgorsze w Orange jest predkość po limicie... 16kb/s...
i niemożność dokupienia dodatkowego limitu,co jest wielkim atutem Plusa ! :)
ODPOWIEDZ