problem z gc75

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mimo

problem z gc75

Post autor: mimo »

witam,

mam taki problem. w jednym lapku necik idzie bardzo dobrze. w drugim natomiast pochodzi kilka minut i przestaje odbierac dane. nie rozumiem gdzie jest problem. oprogramowanie w jednym i drugim kompie jest to samo.



pozdr
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: problem z gc75

Post autor: sardo nunspa »

Poczuwam sie do obowiązku coś napisać na ten temat. Odkąd jestem na tym forum próbuję tego dociec i jak na razie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nie wiem :oops:. Inni też nie wiedzą bo pytałem. Krążą po forum pewne domysły : procesor AMD, chipset SIS, ustawienia APN itp ale za jaja tego problemu jescze nikt nie złapał :cry: :wink: .
Latka lecą...
mim0o

Re: problem z gc75

Post autor: mim0o »

procki oba intela - pierwszy pentium mobile 3 - 1,3 (hp omnibook 6100) - drugi celeron M 1,4 (hp nx 8220)
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: problem z gc75

Post autor: sardo nunspa »

Chyba coś ciekawego znalazłem. jak wejdziesz do menagera urządzeń i zaznaczysz modem i klikniesz prawym myszki to pokażą sie właściwości. Tam w zakładce diagnostyka będzie opcja pokaż dziennik. skoro masz dwa laptopy to możesz porównać wpisy w tych dziennikach. Może sie cos pokaże jakiś numer błedu.... albo cos inaczej niż w tym działającym.
Latka lecą...
mimo

Re: problem z gc75

Post autor: mimo »

w dzienniku jest to samo. dziwne, bo ten problem wystepuje tylko na karcie heyah. na karcie orange nie ma tego problemu. tyle ze heyah w tym drugim kompie chodzi bez problemu. badz tu madry. moze jeszcze sprobuje z simdata

pozdr
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: problem z gc75

Post autor: sardo nunspa »

Heyah to ERA, a ERA nie działała u mnie wstacjonarce na gc75. Idea i plus działały bez zarzutu. No a to, że na jednym laptopie działa a na innym nie dowodzi, że nie sieć zawodzi, tylko jest coś nie tak między laptopem a modemem.
Z każdym nowym problemem rosnę w wiedzę :lol:. Może mnie oświeci :wink:
Latka lecą...
mimo

Re: problem z gc75

Post autor: mimo »

jak znajde chwilke wolnego to posiedze jeszcze z simdata i tak takiem. w sumie jak heyah ma problemy to tt tez powinien. gorzej jak wyjdzie to na simdacie. w sumie zastanawiam sie czy to moze sam widnows. w hp6100 mam wszystkie aktualizacje, natomiast na hp8220 tylko winxp z plyty i sp2

pozdr
mino

Re: problem z gc75

Post autor: mino »

zastanawiam sie czy nie jest to kwestia anteny oraz miejsca w ktorym jest laptop.
mimo

Re: problem z gc75

Post autor: mimo »

jade teraz na t68i via irda. ciekawe czy tez sie zawiesi. pozdr
mimo

Re: problem z gc75

Post autor: mimo »

wlozylem simdate do gc75, sciagnalem ponad 7 mega i zero problemu. transfer nawet troszke lepszy od ery. cos czuje ze wykupie sobie abo w plusie.
ODPOWIEDZ