[NEWS] Tańszy Internet w Play

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

[NEWS] Tańszy Internet w Play

Post autor: compile »

Tańszy Internet w Play

2008-04-17 11:42

Internet bezprzewodowy polskich operatorów jest droższy od brytyjskiego nawet o ponad 40%. Play zapowiada, że to się zmieni jesienią - pisze Gazeta Prawna.

Play chce, podobnie jak to miało miejsce przed rokiem, gdy pojawił się na rynku z usługami głosowymi, znacząco obniżyć ceny transmisji danych. Atrakcyjne ceny będą jednak obowiązywały tylko wtedy, gdy klient Play będzie znajdował się w zasięgu stacji nadawczo-odbiorczych tej sieci, a nie w roamingowym zasięgu Plusa.

Komercyjny start transmisji danych planujemy na przełomie III i IV kwartału. Poprzedzimy je dużymi testami konsumenckimi - powiedział Marcin Gruszka, rzecznik P4, operatora sieci Play.

Ceny ryczałtów na Internet nie zmieniają się od ponad 3 lat. Operatorzy zmieniają jedynie limity. Spada więc rzeczywisty koszt 1 MB transmisji, który w najtańszym z dostępnych abonamentów (Blueconnect 39) wynosi 9,29 gr, zaś w najdroższym (Blueconnect 129 ) 1,54 gr.

Osoby traktujące usługę jako podstawowe źródło dostępu do Internetu, muszą liczyć się z wydatkiem około 120 zł miesięcznie, za które otrzymują 4 - 5 GB transferów. Wówczas 1 MB - w zależności od sieci - kosztuje od 2,36 gr (sieć Era, usługa Blueconnect 99) do 2,93 gr (sieć Orange, usługa Orange Free Premium).

Dla porównania w Wielkiej Brytanii za 15 funtów otrzymać można 3 GB miesięcznego transferu danych, co daje 2,09 gr za 1 MB. Warto dodać, że i na Wyspach nie od razu było tak tanio, impulsem stały się agresywne obniżki sieci 3UK. 3UK odnotowała dzięki nim wzrost ruchu w sieci o 700%, zaś konkurencja obniżyła ceny swoich ofert o prawie połowę. (LuiN)


źródło: Gazeta Prawna
znaleziono na telepolis.pl
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Tańszy Internet w Play

Post autor: zDaleKi »

compile pisze:Atrakcyjne ceny będą jednak obowiązywały tylko wtedy, gdy klient Play będzie znajdował się w zasięgu stacji nadawczo-odbiorczych tej sieci, a nie w roamingowym zasięgu Plusa
Czyli troszkę na to poczekamy... ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Alcek
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2008-04-14, 13:31
Lokalizacja: Małopolska

Re: [NEWS] Tańszy Internet w Play

Post autor: Alcek »

Tak siłą rzeczy za marny zasięg infrastruktury playa powinna być niższa odpłatność. Nie wiem, co to za radocha w jednym miejscu płacić 5 PLN za 1MB a w innym 10 gr. Czy użytkownik będzie miał zawsze informację czy znajduję się w zasięgu nadajnika playa czy roamingowym. Na początek to mogą być najwyżej płatne hotspoty.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Tańszy Internet w Play

Post autor: ja.michal »

Alcek pisze:Czy użytkownik będzie miał zawsze informację czy znajduję się w zasięgu nadajnika playa czy roamingowym.
Na wyświetlaczu telefonu wyświetlaczu się czy jesteś w Play czy w roamingu plusa.
Alcek
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2008-04-14, 13:31
Lokalizacja: Małopolska

Re: [NEWS] Tańszy Internet w Play

Post autor: Alcek »

To miło, będą mieli mały zasięg, to powinni zjechać z ceną poniże 5 gr za 1 MB, inaczej to będzie rozbój w biały dzień :D
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: [NEWS] Tańszy Internet w Play

Post autor: raven18 »

Play miał startować z tym swoim internetem chyba w lutym czy marcu
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Tańszy Internet w Play

Post autor: ja.michal »

Ale za mało btsów mieli. ;)
Alcek
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2008-04-14, 13:31
Lokalizacja: Małopolska

Re: [NEWS] Tańszy Internet w Play

Post autor: Alcek »

Jak będą je stawiać w takim tempie jak się buduje u nas autostrady, to nie będzie to nic innego jak sieć płatnych hotspotów z transmisją danych w promocyjnej cenie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Tańszy Internet w Play

Post autor: ja.michal »

Alcek pisze:sieć płatnych hotspotów z transmisją danych w promocyjnej cenie.
Raczej. :]
Awatar użytkownika
marus81
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-12, 13:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: [NEWS] Tańszy Internet w Play

Post autor: marus81 »

Ja trzymam kciuki za Play niech jak najszybciej uruchamiają swoją ofertę i budują sieć :ok:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Tańszy Internet w Play

Post autor: ja.michal »

marus81 pisze:niech jak najszybciej uruchamiają swoją ofertę i budują sieć
Zgadza się. Tylko, żeby oferta była naprawdę dobra. ;)
Sądzę, że play jest jaki jest z powodu umowy z plusem.
ODPOWIEDZ