BTS w orange

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: BTS w orange

Post autor: tom_kas »

WITAM WSZYSTKICH
dawno nie pisalem ale chce podzielic sie wrazeniami korzystania z internetu w orange.Ostatnio zauwazylem wzrost predkosci na moim ed77 strony otwieraja sie szybciej prowadzilem testy przez caly dzien srednio ok 160kb/s wstawilbym obrazki ale nie wiem jak Jestem srednio zaawansowany w tych rzeczach Pomozcie jak wstawic obrazek i link bo to moze smieszne dla was ale nie umie tego zrobic POZDRO
tom_kas
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: BTS w orange

Post autor: Jaco »

tom_kas pisze:Pomozcie jak wstawic obrazek i link (...)ale nie umie tego zrobic
Proszę bardzo;
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=37385#37385
tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: BTS w orange

Post autor: tom_kas »

witam dlugo sie nie odzywalem a to dlatego ze wyjechalem za chlebem do holandii Mam pytanko chce sprawdzic komendy at w hyperterminalu a tu wyskakuja hieroglify nie mozna wpisac zadnych komend MOZE COS PORADZICIE PROSZE moj modem ed77 w orange dodam ze formatowalem xpeka a przed formatowaniem wszystko bylo ok Moze to jakas blachostka POMOZCIE
tom_kas
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: BTS w orange

Post autor: Jaco »

tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: BTS w orange

Post autor: tom_kas »

dokladnie tak co zrobic prosze o rade
tom_kas
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: BTS w orange

Post autor: Jaco »

A czytałeś dalej co @Ufo atakuje napisał. Szczerze ja nigdy z czymś takim się nie spotkałem.
tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: BTS w orange

Post autor: tom_kas »

sprawdze z podaniem pinu ale teraz nie mam mozliwosci Jednak dzieki za informacje POZDRAWIAM
tom_kas
jatom3k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-05-09, 22:31
Lokalizacja: woj.?ódzke

Re: BTS w orange

Post autor: jatom3k »

Witam! Mam kilka pytań. Posiadam modem GT Combo EDGE i ciekaw jestem jaką prędkość powinien mi dawać. Z tego co wiem posiadam w mieście co najmniej jeden bts z orange (bo o tą sieć mi chodzi!), a btsów jest kilka?! Czasami zwłaszcza późną nocą net działa ok. Ale są też momenty że prędkość spada poniżej 10kb/s! No i wtedy jest kiepsko! Mam też w linii prostej ok. 5 km przydrożnego btsa, takiego pomiędzy miastami! No i tyle wiem że raz łape ten swój (Łask), a raz ten przydrożny(miejscowość Okup ale wyświetla Zduńską Wole?) Sprawdzałem telefonem. Czy dałoby jakoś sprawdzić czy te wszystkie btsy chodzą w EDGE? I jeszcze jedno, ile kb/s powinienem wyciągać teoretycznie, bo jak czytam to niektórzy wyciągają prędkości w kB/s(?) w EDGE i trochę się już zaczynam w tym gubić! Z góry dzięki za odpowiedź! :idea:
Ostatnio zmieniony 2007-09-03, 22:19 przez jatom3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: BTS w orange

Post autor: Ufo atakuje »

Większość odpowiedzi możesz znaleźć sam w naszym FAQ (temat o hyperterminalu i inne). Polecam. :wink:
tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: BTS w orange

Post autor: tom_kas »

Witam Waw bardzo serdecznie po dlugiej nieobecnosci.Nie zakladam nowego tematu a mam do was pytanko potrzebuje konektor antenowy do Option Icon 3G/HSDPA posiadam atk20 zakonczony wtykiem sma a Option Icon ma fme.Czy moglibyscie podac mi jakis link bo nie jestem pewny...potrzebuje konektor ktory z jednej strony ma zlacze sma a z drugiej fme.Wybaczcie ze zagmatwalem sie troche mam zamtlik w glowie Pozdro i dziekuje
tom_kas
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: BTS w orange

Post autor: Ufo atakuje »

Option nie ma FME. Zobacz w FAQ temat o złączach. Wszystko jest dokładnie rozpisane. ;)
tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: BTS w orange

Post autor: tom_kas »

Teraz wiem ze ten modem ma mc card ale grzie znajde przejsciowke aby podlaczyc optiona po starym modemie ed77 wykorzystujac atk20 prosze o pomoc w znalezieniu. Na allegro nie znalazlem (przynajmniej ja) Dzieki z gory za pomoc Pozdro
tom_kas
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: BTS w orange

Post autor: Patryk »

tom_kas pisze:grzie znajde przejsciowke aby podlaczyc optiona po starym modemie ed77
odcinasz wtyk SMA od kabla ATK20,zarabiasz na kablu gniazdo FME,i do modemu podpinasz konektorem "pigtailem"...tak chyba najprościej będzie.
tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: BTS w orange

Post autor: tom_kas »

a czy moglbys podac jakies linki wybacz za bardzo nie kumaty jestem w tych sprawach co dokladnie musze kupic .Z gory dziekuje
tom_kas
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: BTS w orange

Post autor: Ufo atakuje »

Przecież są przejścówki SMA-FME. Kosz kilka zł. Znajdź sprzedawce, który będzie miał konektor i taką przejściówkę- będzie mniejszy koszt przesyłki.
tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: BTS w orange

Post autor: tom_kas »

Witam Prosze pomóżcie mi nie moge znalezc konektora typu mc card sma żenskie albo jestem tak slepy ze nie moge znalezc nie chce nic odcinac chce tylko podlaczyc optiona 3g prosze podajcie mi jakies linki juz mnie glowa boli od tego szukania wczesniej podlaczalem ed 77 i kabel od anteny zakonczony jest sma meskie Pewnie dla niektorych to blachy problem ale ja juz wysiadlem Dzieki za wyrozumialosc i pomoc
tom_kas
Tracer
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2008-05-11, 13:12
Lokalizacja: Wawa

Re: BTS w orange

Post autor: Tracer »

Lepiej jak byś miał antenę zakończoną FME, bo takie przejściówki są ...
http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1
ODPOWIEDZ