3 Skypephone. Komórka-skype

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

3 Skypephone. Komórka-skype

Post autor: Boras »

"Nie potrzebujesz już komputera, aby rozmawiać za darmo.
Zamiast niego używaj 3 Skypephone. To elegancki telefon komórkowy, przez który możesz rozmawiać, wysyłać SMS-y, a także robić zdjęcia. Ale to nie wszystko! Możesz też dzwonić i wysyłać wiadomości błyskawiczne do znajomych na Skype. Za darmo."
cytat pochodzi ze strony http://www.skype.com/intl/pl/products/3skypephone/
W Polsce jeszcze niedostępna ale może być bardzo ciekawą alternatywą dla komórek. Co o tym myślicie?

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-02-06, 15:25 ]
Przenoszę do "Nowych Technologii". :ok:
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: 3 Skypephone. Komórka-skype

Post autor: Artur_prezes »

Widziałem wczoraj ten bajer, telefon zgrabny i przypomina trochę Nokię, jechałem w busie i bardzo nieładnie podgladałem jak pewien gostek bawi się tyn telefonikiem, menu jest podobne kształtem do Skype, telefon robi szybko zdjęcia, a kosztuje w salonie sieci 3 jedyne 29.99e, tylko po co kupowac jak u nas w Polsce to jeszcze nie działa.
CLEARW'RE
Broadband
Mavie

Re: 3 Skypephone. Komórka-skype

Post autor: Mavie »

Skype pod Windows Mobile dziala calkiem fajnie :)
Mogliby w koncu udostepnic wersje pod Symbiana.
jacek4591
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-11, 14:09
Lokalizacja: GB

Re: 3 Skypephone. Komórka-skype

Post autor: jacek4591 »

Witam. Mam właśnie taki telefon i nie wiem jak dzwonić z niego na telefony stacjonarne przez Skype jest to chyba nie wykonalne. No i jeszcze mam numer skype-in i te połączenia też nie działają. poza tym telefon super.
Tracer
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2008-05-11, 13:12
Lokalizacja: Wawa

Re: 3 Skypephone. Komórka-skype

Post autor: Tracer »

W Skypie trzeba doładować konto przelewem albo z karty bankowej i można dzwonic na stacjonarne 7 gr za minutę :)
Przynamniej w tym na PC ale zapewnie i w tym komórkowym też .
jacek4591
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-11, 14:09
Lokalizacja: GB

Re: 3 Skypephone. Komórka-skype

Post autor: jacek4591 »

No właśnie konto załadowane i w skype na kompie działa a na skypephonie nie. Tak samo jak ktoś dzwoni do mnie na wykupiony w skype numer stacjonarny (skype in) połączenie widoczne jest tylko na kompie a nie w telefonie. Natomiast jeśli dzwoni ktoś ze skype telefon działa bez problemów moim zdaniem rozmowy te blokuje sieć komórkowa której używam.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: 3 Skypephone. Komórka-skype

Post autor: mar_kow »

Boras pisze:[...]Zamiast niego używaj 3 Skypephone.[...]
Jeżeli ktoś posiada palmtopa z wbudowanym voip'em (większość posiada tę funkcję) nie musi już nic kupować. Wystarczy zainstalować programik SkypeForPocketPC i rozmawiać do woli. Testowałem go już - działa bez problemu, wystarczy się zologować jak na PC.

Żeby działało na 3 Skypephone trzeba skonfigurować automatyczne logowanie wpisując swoje dane. No i oczywiście wylogować się na kompie. Widziałem u znajomego coś takiego. Rozmowa niczym się nie różni od zwykłej przez telefon.
ODPOWIEDZ