EDGE a Licencja GPRS

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

EDGE a Licencja GPRS

Post autor: Gość »

Czy mając kupioną Licecję GPRS (tę z VOBIS, bez limitu, zakupioną w kwietniu 2004), będzie mi automatycznie działał EDGE?

Kupiłem sobie modem 3G i nie wiem, będzie łapał nową usługę, jak na razie
wygląda, że w moim miejscu zamieszkania nie ma pokrycia, choć z mapki wynika że jest. Inaczej mówiąc pytam tych, co mają Licencję GPRS i mają u siebie zasięg, czy bez problemu korzystają z dobrodziejstwa szybszej transmisji danych dawanej przez EDGE.

Gościu
ShockeR WAP

Re: EDGE a Licencja GPRS

Post autor: ShockeR WAP »

Z mapki zapewne wynika, ze zasieg bedzie dostepny w drugiej polowie roku. Zaznaczyli, bo im sie nie chce robic nowej mapki co chwile.
EDGE to technologia, a nie usluga, wobec czego bedziesz smigal po GPRSie majac modem EDGE w ramach nielimitowanego internetu w idei.
Matroxi

Re: EDGE a Licencja GPRS

Post autor: Matroxi »

Osobiście zakupiłem Licencje GPRS, modem GC75 wyrzuciłem a korzystam z telefonu z technologią EDGE, i z całą pewnością twierdzę że EDGE działa na zwykłej licencji GPRS - prędkość w praktyce jaką osiągam spowodowana jest przepustowością telefonu 115kb/s.
Podsumowywując radzę zakupić licencje w Idei za 60zł miesięcznie kupić telefon z EDGE i cieszyć się stałym dostępem do internetu
Gość

Re: EDGE a Licencja GPRS

Post autor: Gość »

czy ktoś może wie jakie anteny zenętrze stosować do edga ideii 900 czy 1800? bo niema dwuzakresowych.
Gość

Re: EDGE a Licencja GPRS

Post autor: Gość »

ShockeR WAP pisze:Z mapki zapewne wynika, ze zasieg bedzie dostepny w drugiej polowie roku. Zaznaczyli, bo im sie nie chce robic nowej mapki co chwile.
EDGE to technologia, a nie usluga, wobec czego bedziesz smigal po GPRSie majac modem EDGE w ramach nielimitowanego internetu w idei.
michal

kontakt

Post autor: michal »

:?: cze mam pytanko do Matrioxi czy dasz mi swoj e-mail lub numer telefonu bo ja jestem zielony a mam w idei Licencje GPRS i modem GC75
a chcia
  • bym <font color="#FF00FF"><b>»»korzysta««</b></font>

    Kod: Zaznacz cały

     z niego tak jak ty czyli z pro
[/list]
michal

kontakt

Post autor: michal »

:?: cze mam pytanko do Matrioxi czy dasz mi swoj e-mail lub numer telefonu bo ja jestem zielony a mam w idei Licencje GPRS i modem GC75
a chcialbym <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> z niego tak jak ty czyli z predkoscia 115k/s mam kilka pytan jezeli wie ktos cos to podawajcie swoke e-maile????
Moj mail to [email protected]
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: EDGE a Licencja GPRS

Post autor: marcin »

Na GC75 nie będziesz miał EDGE, tylko na GC 85. Matroxi napisał, że nie korzysta już z tego modemy tylko z telefonu z EDGEm. Osobiście do szybkich połączeń polecam najnowszego Siemensa MC75 [EDGE (E-GPRS) Multislot Class 10, GPRS Class 12].
ps2master

gprs

Post autor: ps2master »

chyba coś pokręciłem wyjaśnie jeszcze raz chce mieć edga na licencji gprs czy jest to możliwe mam komórke która obsługuje edge tylko <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jak to połączyć skąt wziąść sterowniki itd. mam nokie 6020 ????? HELP (może ktoś poleci jakąś inną komórke bo mi chodzi bardziej o dostęp przez komórke :?:
Gość

Re: EDGE a Licencja GPRS

Post autor: Gość »

Próbowałem edga na tej komórce i dziala dosyć dobrze, szkoda ze ten telefon nie ma klsy 10 edga tylko chyba jest 6. Laczylem telefon do laptopa przez podczerwień inie sa ptrzebne dodatkowe sterowniki chodzi to na standardowych windowsa xp jako "Standardowy mode irda" Nie uzywałem tego przy licencji GPRS tylko na zwyklym popie
ODPOWIEDZ