odległość

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

odległość

Post autor: Gość »

mam pytanie(szukałem na tym forum ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem) radiówka jest w odległości około 5 km na tej przestrzeni praktycznie znajduje sie las czy mozliwe jest abym jakis sygnal i mógł korzystać?
wiesiek <lol>

Re: odległość

Post autor: wiesiek <lol> »

Wątpie, chyba że walniesz po antence kierunkowej gdzieś wyskoko tak, żeby się widziały. Pół biedy, jak nadajnik tej radiówki jest wysoko, to wtedy ty dasz antene kierunkową i net chodzi :D
Gość

Re: odległość

Post autor: Gość »

wiesz co ten nadajnik jest gdzies na wyskokosci okolo 10 metrów a ja maksymalnie moge umieścic antene na wyskokosci 5 metrow?myslisz ze da rade?
Wiesiek <lol>

Re: odległość

Post autor: Wiesiek <lol> »

Spróbuj, może akurat się uda :lol:. Nejlepiej, żeby obie antenki się "widziały", więc przy takiej wysokości powinno dać radę. Zawsze możesz pożyczyć od kogoś antenę, podłączyć pod kompa i sprawdzić programem, czy jest jakiś sygnał.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: odległość

Post autor: ikw »

moze nie to ze najlepiej tylko musza sie wiedziec! pozatym to co przedstawiasz to troche jakies trudno do wyobrazenia...antena 5 km dalej i las...ale gdzie ten las...zaras za twoja antena? czy moze w polowie odleglosci? czy to jest jakas rownina? bo jak tak no to wydaje mi sie ze lasy maja przecietnie troche wiecej wysokosci niz 5 m. no chyba ze to szkolka lesna - to sie bedziesz martwil za kilka lat.
lukasz18021987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-21, 14:18

Re: odległość

Post autor: lukasz18021987 »

mam podobną sytuacje a minowicie nadajnik jest na wysokości 20-30 m ja swoja antene kierunkowa moglbym umiescic na wyskosci 7-10metrow,a radiowka jest ode mnie oddalona o 4,3km?odleglosc te pokrywa las a odleglosc moja do lasu wynosi okolo 1km?
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: odległość

Post autor: ikw »

prosta sprawa...wez lornetke...i jak widzisz nadajnik to ok. reszta juz tylko w rekach mocy i sprzetu.
pzdr!
ODPOWIEDZ