Sky DSL jakie IP?dzielenie łącza, itp.

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
komati
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2005-10-31, 11:03

Sky DSL jakie IP?dzielenie łącza, itp.

Post autor: komati »

Witam i pytam:
1. Jaki typ IP jest przydzielany przez skyDSl? statyczne czy dynamiczne? I jakie dns'y sa w tej usludze
2. Czy jako abonent skyDSL mam prawo legalnie rozprowadzac net w okolicy ??
3. O co chodzi z nielimitowanym łączem w classic 3? W umowie nic nie ma to tym, ze po sciagnieciu 4 GB zostalo mi przyciete pasmo, ale w trakcie rozmowy telefonicznej z skyDSL powiedziano mi, ze po wygenerowaniu ok. 4GB transferu, net zostaje mi przyciety. Nie wiem dlaczego i w jaki sposob(ilosc danych czy predkosc w kbit/s).
4 Interesuje mnie dostep do netu przez satelite, by moc to rozdzielic na okolo 100 userów. I moje pytanie: czy koniecznie musze miec na kompie winzgroze zeby dzialal net, i dopiero do tego kompa wpinam swoj serwer na linuxie i dziele na nim lacze dla userow?
5. Chce miec skyDSL na poziomie ok. 2mbit i nielimitowany transfer, czy jest to w ogole mozliwe? A jak nie to jaki wariant wybrac.
6 co to znaczy np. :
Premium 3
ponad
1000 kbit/s

priorytet 1-2

nielimitowany ***

4 GB priorytet 2
ponad 1000kbit/s, to znaczy do ilu?
nielimitowany ruch do 1000kbit/s, czyli jak przytne na linuxie predkosc do 1mbit/s to moge do woli sciagac pliki, np miesiecznie 500 GB??
Bardzo prosze o porady na w/w pytania, najlepiej tych z was, ktorzy juz wprowadzili jakis czas temu skyDSL, bo jak widze to tylko moderator na razie odpowiada, a to nie wydaje mi sie obiektywne zrodlo informacji.

PS: Jezeli w mojej wsi nie ma EDGE, tylko GPRS (modem , nie komora) nie uzyskam downstreamu z satelity powyzej 500kbit/s, tak jak jest to napisane na www??
aha jeszcze jedno: Jaki najlepiej wybrac modem do kanalu zwrotnego (chodzi mi o marke, i predkosc przesylu)
Z góry THX za porady i odpowiedzi.
PZDR
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sky DSL jakie IP?dzielenie łącza, itp.

Post autor: marcin »

komati pisze:Witam i pytam:
1. Jaki typ IP jest przydzielany przez skyDSl? statyczne czy dynamiczne? I jakie dns'y sa w tej usludze
Dynamicznie, pula wewnętrzna. DNSy Eutelsat lub TeleS lub dowolne.
komati pisze: 2. Czy jako abonent skyDSL mam prawo legalnie rozprowadzac net w okolicy ??
Tak, ale należy pamiętać o limitach transferu.
komati pisze: 3. O co chodzi z nielimitowanym łączem w classic 3? W umowie nic nie ma to tym, ze po sciagnieciu 4 GB zostalo mi przyciete pasmo, ale w trakcie rozmowy telefonicznej z skyDSL powiedziano mi, ze po wygenerowaniu ok. 4GB transferu, net zostaje mi przyciety. Nie wiem dlaczego i w jaki sposob(ilosc danych czy predkosc w kbit/s).
Dostęp nielimitowany jest wspomagany mechanizmem Fair Use Policy (Polityka sprawiedliwego dostępu). Polega na tym, że operator, mimo iż nie stosuje limitów danych, to ogranicza przepustowość u tych użytkowników ("heavy users"), którzy kosztem innych nadmiernie przeciążają łącza. Robi to automat, ale z praktyki wiem, że transfer dla kont generujących duży transfer (powyżej 3-4 GB na Classic 3 lub 5-10 GB na Premium i Professional) jest redukowany systematycznie.
komati pisze: 4 Interesuje mnie dostep do netu przez satelite, by moc to rozdzielic na okolo 100 userów. I moje pytanie: czy koniecznie musze miec na kompie winzgroze zeby dzialal net, i dopiero do tego kompa wpinam swoj serwer na linuxie i dziele na nim lacze dla userow?
To za duża sieć na skyDSL. Usługę możemy uruchomić wyłącznie dla małych sieci firmowych lub sąsiedzkich.
komati pisze: 5. Chce miec skyDSL na poziomie ok. 2mbit i nielimitowany transfer, czy jest to w ogole mozliwe?
Tak, ale tylko z Fair Use Policy.
komati pisze:
Jezeli w mojej wsi nie ma EDGE, tylko GPRS (modem , nie komora) nie uzyskam downstreamu z satelity powyzej 500kbit/s, tak jak jest to napisane na www??
aha jeszcze jedno: Jaki najlepiej wybrac modem do kanalu zwrotnego (chodzi mi o marke, i predkosc przesylu)
GPRS + modem np. Siemens ES75 + skyDSL to minimum 500 kbit/s prędkości ściągania plików.

Jeżeli nie pojawią się komentarze użytkowników skyDSL, spróbuj tutaj na http://forum.esat.pl/viewforum.php?f=26
ODPOWIEDZ