Test anteny LTE Sorensen 1800

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: matek451 »

Kolega @patryk7588 to funboy Plusa i do niego nie trafiają argumenty, że w innych lokalizacjach jego ukochany operator może działać kiepsko. Jego argument to DL 142Mb/s na LTE Plusa i tak ma być wszędzie. Cóż miłość bywa ślepa. Ja wybieram ofertę, która jest dla mnie najlepsza.Obecnie to LTE bez limitu w Play za darmo. A że DL" tylko" stabilnie15Mb/s , nie jestem fanem prędkości dla sportu i przechwałek. Szkoda, że tylko jeszcze 7 m-cy. Po nowym roku wybiorę znowu najkorzystniejszą opcję nie kierując się sentymentami. Może to będzie T-Mobile, Orange a nawet CP(Plus). W mobilnym wszystko szybko się zmienia :) Może i Plus wróci do czasów z Ipluspobieraczem.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: patryk7588 »

Sam jesteś funboy matek, wszędzie piszesz na jedno kopyto że tylko Orange i Orange...
To że w Plusie jest dwa razy większy limit na LTE niż na 3G chciałeś zgłaszać do UKE, UOKIK, a nawet donieść o tym Jarosławowi Kaczyńskiemu.... ale że Playowe 200GB działa tylko na LTE już dla Ciebie problemem nie było.... Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: matek451 »

Co do dzielenia klientów na lepszych i gorszych w zależności od technologii to inaczej byś mówił gdybyś nie miał tego sławnego "142Mb/s"i LTE. LTE bez limitu( po 200GB wcale nie zwalnia) w Play jest za darmo i to jest zasadnicza różnica z Plusowym 2Xwięcej na LTE z "nędznym limitem 50GB w nocy". Gdyby nie działania konkurencji ; Play z LTE, zmiany w T-mobile czy rabaty w Orange to Plus nie dałby ci tych 2xLTE. Orange doradzam ludziom , którzy mieli CDMA a teraz są w zasięgu NetWorks i mogą zyskać duże transfery za niewielkie pieniądze i to dla nich jest najlepsza , naturalna opcja. Dodam, że sam mam też internet CP czyli właściciela" twojego Plusa i T-mobile z HSPA+DC. Jak zdobędziesz doświadczenie w tym temacie to może przejżysz na oczy, że nie warto darzyć ślepą miłością jednego operatora. Ja w każdej ofercie staram się zauważać plusy i minusy. Czego tobie życzę.Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

Panowie, upuście trochę pary z kotłów ok? ;)

Nie ma złych i dobrych operatorów. Wszystko zależy od warunku. Ostatnio Orange i Play są polecane bo mają taką a nie inną ofertę. Teraz jednak lepsza pojawiła się w T-Mobile. Oczywiście jeśli mowa o kosztach. Sam teraz nie wiem co zrobić z łączem bo umowa w Orange się kończy, a internet zaczął chodzić tragicznie gdzie dla porównania Play na kartę chodzi bardzo dobrze.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: matek451 »

Podzielam zdanie, dlatego wybieram to co dla mnie najlepsze w danej chwili. Ale słowa kolegi, że nasze forum jest miejscem reklamy Orange czy Play uważam za nadużycie. Zresztą podobne, prowokacyjne posty zamieścił w dwóch wątkach. Na dodatek te jego posty nic do nich nie wnoszą. Podobnie jak w tym, który dotyczy anteny LTE i tego się trzymajmy. Antena jak napisał kolega-autor spisuje się dobrze i to jest najważniejsze a nie jakieś bzdety o osiąganiu rekordów na jedynym słusznym LTE w Polsce.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Wrócę jeszcze pośrednio do tej anteny Antena jest sprzedawana bez kabli więc trzeba je we własnym zakresie zorganizować Na szczęście mam dwa kable antenowe ale jeden jest bez wtyku N
Na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/wtyk-typu-n-na-kabel- ... 50817.html

Miał już ktoś styczność z takim rozwiązaniem?
Ewentualnie jak to się sprawuje w użytkowaniu?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

Ile ja bym dał za taki wtyk kilka lat temu jak antenkę budowałem. Nigdzie tego nie mogłem dostać, a już w ogóle wersji FME. Chyba teraz też ciężko z takim FME.
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Norfnet »

W opisie aukcji nie było mowy o kablach ale odbierałem osobiście i dostałem nawet nie upominając się. Kable o dł 4m a więc bez rewelki ale są w komplecie.Jedyne czego nie było to konektory do modemu.
Profesor Doktor Wiktor Wektor
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: kmy »

ja.michal pisze:Chyba teraz też ciężko z takim FME
O taki chodzi?
http://www.conrad.pl/Styk-skr%C4%99cany ... &pi=741363
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

Nie.
Przyłącze zaciskowe ułatwia instalację tego wtyku FME.
Nie widziałem kmy skręcanego FME.
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Norfnet »

atento pisze:Kolega z pierwszego tematu jak odłączy ten badziewny router to i prędkości zapewne wzrosną.
A jaki router polecacie do modemu ZTE MF-821 lub Huawei e398 ? Oczywiście w podobnej cenie.Bo za 400 czy 700 zł to przy osiąganych prędkościach nie kalkuluje mi się dla kilku Mbit/s dokładać kilku stów.
Ostatnio zmieniony 2014-05-31, 10:11 przez Norfnet, łącznie zmieniany 1 raz.
Profesor Doktor Wiktor Wektor
Edgar23
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2014-06-08, 17:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Edgar23 »

Udało mi się kupić tą antenę za 169 zł nową w pudełeczku z logo Telia.Wyniki są podobne jak u autora.Łącze zrobiło się powiedzmy symetryczne. Bardzo poprawił się upload,i to kilkunastokrotnie. Mieszkam pod Poznaniem i do najbliższego nadajnika mam ok 7 km w dość trudnym terenie.Download wzrósł około 3 krotnie.Teraz pakiet w Cyfrowym Polsacie wydaje mi się być nieco mały bo wszystko mocno przyspieszyło.
Co ciekawe pomimo że pisze że to LTE 1800 to na Orange 3G zasięg na modemie Huawei e173u-2 poprawił się bardzo mocno i dzięki temu prawie w całości przeszedłem na batony Lion :)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Edgar23 pisze:Co ciekawe pomimo że pisze że to LTE 1800 to na Orange 3G zasięg na modemie Huawei e173u-2 poprawił się bardzo mocno
Na 1800 ma (lub powinna mieć) największy zysk
2100 leży w pobliżu więc i na to pasmo się nadaje choć zysk jak i dopasowanie będzie gorsze

[ Dodano: 2014-06-09, 07:26 ]
Edgar23 pisze:Udało mi się kupić tą antenę za 169 zł
A mi się udało wytargować 130zł z przesyłką :hyhy:
Jak dojdzie to napiszę to i owo o tej antenie
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Antena dotarła Wszystko zafoliowane czyli nówka sztuka

Obrazek

Dlugość kabli 4m raczej nie jest odpowiednia ale dla routerów pod dachem powinna być dobra Całość wykonana dość starannie Dodam że złożona jest w taki sposób że mogłem zajrzeć do środka :hyhy: i... nie zobaczyłem tam płytki drukowanej :cfaniak:

Na chwilę obecną pogoda nie pozwala na montaż anteny na dachu
Edgar23
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2014-06-08, 17:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Edgar23 »

Dobra cena :)
I tak twierdzę że nie przepłaciłem bo warta.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: krystianb »

Andrzejz78 pisze: Dodam że złożona jest w taki sposób że mogłem zajrzeć do środka
Jeśli to nie otwór odprowadzający wodę to niezbyt dobrze o niej świadczy. Z resztą anteny do LTE powinny mieć możliwość montażu w polaryzacji +45 stopni.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

krystianb pisze:Jeśli to nie otwór odprowadzający wodę to niezbyt dobrze o niej świadczy
Sklejona była raczej szczelnie tylko dość elastycznym silikonem więc powoli "rozmontowałem" ją
krystianb pisze:anteny do LTE powinny mieć możliwość montażu w polaryzacji +45 stopn
Jest jakaś mała regulacja ale na pewno nie 45 stopni

[ Dodano: 2014-06-13, 19:23 ]
Właśnie ją zamontowałem Jeśli chodzi o zasięg z tej anteny to rewelacja Z 15km mam 58-64% sygnału Ale pojawiło się pewne "ale" Na mojej Yagi na 2100 miałem sygnał w LTE 30% z tej samej odległości i bez problemu mogłem się połączyć Na Sorensenie przy tak dobrym sygnale nie mam cid i lac czyli nie wpuszczają mnie do sieci
Trudno teraz powiedzieć co może być przyczyną bo po zmianie anteny zmienił się też Cell ID Na Yagi było 200 a na tej jest 491 Albo coś jest ze stacją albo się już zmądrzyli i nie wpuszczają z takiej odległości
Jutro zmienię antenę i zobaczę czy na starej da się zalogować
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

Albo źle ustawiona.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Prawdopodobnie już poprawili konfigurację i już nie wpuszczają z takiej odleglości Jutro sprawdzę czy faktycznie BTSy działają ale wydaje mi się że skończyło się dla mnie LTE Dobre i dwa dni ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: krystianb »

Andrzejz78 pisze:Na Sorensenie przy tak dobrym sygnale nie mam cid i lac czyli nie wpuszczają mnie do sieci
TNI przed zalogowaniem potrafi pokazać moc przypadkowej sieci, może nie wycelowałeś tam gdzie trzeba. Kable antenowe przy modemie zamieniałeś, TX jest chyba tylko na jednej antenie?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

TNI przed zalogowaniem potrafi pokazać moc przypadkowej sieci, może nie wycelowałeś tam gdzie trzeba
Wszystkie dostępne sieci mam akurat tylko w jednym kierunku
krystianb pisze:Kable antenowe przy modemie zamieniałeś, TX jest chyba tylko na jednej antenie?
Tak ale bez rezultatu
Podobną sytuację miałem kiedyś w Plusie Sygnał LTE około 40-50% i w domu oczywiście bez cid i lac W miarę zbliżania się do stacji w odległości około 5km przy słabym sygnale (sam modem) pojawił sie cid i lac i już mogłem się połączyć Cell ID oczywiście ten sam
Podjadę dziś pod stacje T-Mobile i sprawdzę czy faktycznie działają Mam taką cichą nadzieję że zostały zabarowane na jakiś czas i stąd te problemy
Plus to wiem na 100% że nie wpuszcza z tak daleka a w Orange dwa dni bez problemu LTE działało

Obecnie złapany sygnał LTE nie jest taki zły Przy znacznie gorszym było połączenie
Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze:Przy znacznie gorszym było połączenie
Mnie się wydaje że problem spotka wielu klientów na granicy zasięgu, będą odrzucani przez system aby nie obniżać wydajności stacji bazowej.

Na pewno czytałeś posty w innych tematach o optymalnej wielkości komórki w LTE (do 5km w otwartej przestrzeni) oraz o tym jak szybko degraduje się wydajność komórki przy klientach o słabym sygnale.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Tak czytałem i wiem mniej więcej o co chodzi z zasięgiem wydajnością itp. Zaskoczeniem było dla mnie że z tak daleka udało się połączyć i to stabilnie Myślałem że może w ramach NetWorks wprowadzili jakieś zmiany czy nowy standard co do zasięgu LTE
Narobili mi tylko apetytu na LTE Prędkość nie powalała bo miałem tylko 13,5Mb/s ale niższy niż w DC ping 26ms powodował że strony znacznie szybciej i płynniej się otwierały Druga sprawa to stabilność prędkości Prawie jak na kablu linia prosta na wykresie podczas pobierania

[ Dodano: 2014-06-15, 19:41 ]
Byłem w terenie i jak się okazało to co do mnie dolatuje a nie ma CID i LAC to sygnał Plusa ID 491 E-ARFCN 1300 a moja stacja T-Mobile ID 200 E-ARFCN 1599 jest wyłączona Co kilka godzin włączają na chwilę więc znaczy że coś robią Niestety anteny są umieszczone na niskim budynku szpitala więc rewelacji z sygnałem nie ma co się spodziewać
Przy okazji byłem pod drugą nową stacją T-Mobile i ta okazało się że działa ale prędkości nie powalają choć ping jest ładny

Obrazek
Edgar23
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2014-06-08, 17:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Edgar23 »

Wracając do tematu tej anteny to mam do Was pytanie:
Antena jest OK,prędkość wzrosła i to bardzo,siła sygnału z jednej kreski poszła na maxa ale w komplecie kable trochę jak dla mnie krótkie.Modem z routerem musiałem postawić na oknie w samym słońcu bo antena poszła na dach.Czy lepiej kupić dłuższe kable (są na Allegro 10-cio metrowe) i czekać na przesyłkę,czy też w sklepie niedaleko mnie widziałem 3 metrowe przedłużacze i miałbym od ręki.
W tym drugim przypadku boję się pogorszenia sygnału bo jak by nie patrzeć to jest tu łączenie które sprawia że kabel przestaje być koncentryczny.
Co o tym myślicie.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

W przedłużaczu dojdą straty na dodatkowym połaczeniu wtyk-gniazdo
Można też zrobić samemu odpowiednią długość kabla Kupujesz odpowiednią długość kabla do tego wtyk/gniazdo skręcane Może to nie będzie takie jak gotowy kabel ale przy odrobinie staranności na pewno też dobre
Ja mam jeden kabel oryginalny a drugi był "robiony" i nie zauważyłem jakiegoś istotnego pogorszenia sygnału na tym robionym
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze:W przedłużaczu dojdą straty na dodatkowym połaczeniu wtyk-gniazdo
Skoro mu sygnał skoczył na maxa to przedłużacz się nada byle z dobrego kabla był.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Napisałem ogólnie że dodatkowe połączenia wnoszą zawsze jakieś straty ale skoro w tym przypadku jest full to nie powinno zaszkodzić
Edgar23
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2014-06-08, 17:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Edgar23 »

Kupiłem przedłużacz 2x3m na kablu h155 i nawet nie widzę aby sygnał był słabszy.Spokojnie producent mógłby dawać dłuższe kable bo antena ma duże wzmocnienie i myślę że spokojnie na 10m kablu by chodziła ze sporym zyskiem.
Dzięki temu że przedłużyłem kable ,mogłem w lepszym miejscu zamontować antenę i wreszcie jestem zadowolony z LTE.
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Norfnet »

Test robiłem na 4 metrowych kablach z zestawu bo antenę wystawiłem po prostu za okno ale podpinałem też kable 10-cio metrowe od anteny Yagi i nie było zauważalnej straty sygnału i dlatego nie opisywałem tego.Myślę że nawet 15-to metrowe kable nie sprawiły by tej antenie problemu.
Profesor Doktor Wiktor Wektor
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Widocznie kable są takie bo pewnie producent myslał że będzie antena pracować z routerem zamontowanym gdzieś w pobliżu
A może w Dani mają lepszy sygnał i nie muszą wysoko anteny wynosić ;)
ODPOWIEDZ