Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

Xil pisze:ale nadal muszę mieć kartę od jakiegoś operatora (np. PC/PLUS), który będzie miał limit tak ?
Nie wiem co rozumiesz przez limit ale kartę SIM musisz mieć, i wykupiony abonament do niej albo prepaid, co kto lubi.
Nie pomagam na PW!
Xil
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-28, 10:56
Lokalizacja: Rudna

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Xil »

Chodzi mi o to, że mogę kupić ten zestaw ale koniec końców i tak muszę wziąć jakiś abonament np. z PLUSa, na którym będę miał limit danych i na którym w razie jego przekroczenia będą mi mogli przyciąć prędkość do poziomu, przy którym nie będzie można z niego korzystać. Czyli dostaję dokładnie to samo co przy ODU tylko na lepszym sprzęcie ?
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

Dokładnie, było już o tym w "mojej" sprawie. "Lejka" sprzętem nie naprawisz ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

Xil pisze: Czyli dostaję dokładnie to samo co przy ODU tylko na lepszym sprzęcie ?
Mylisz pojęcia, jeżeli jesteś skazany na CP/Plus to faktycznie lejek nakłada taki że nie da się korzystać ale jeżeli masz zasięg Play LTE to bez umowy (prepaid) za 45zł masz 100GB i potem limit do 2Mbps miesięcznie z tego co pamiętam. Poczytaj wątki na forum o LTE Play.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Właśnie od sprawdzenia zasięgu w Plusie/CP oraz Play proponuję zacząć. Gdzie ta Rudna? w Plusie/CP warto brać umowę ze sprzętem. W Play bez.
Rados
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2015-04-19, 22:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Rados »

Tak czytam, czytam i także dochodzę do wniosku że najwięcej do powiedzenia na temat ci którzy nigdy nie mieli styczności z przedmiotem dyskusji.
Może opiszę moją historię.
Po odpuszczeniu sobie TPSa gdzie internet zwykle potrafił my wyświetlać "nie można wyświetlić strony" a po deszczu prawie zawsze nie działał (zalana studzienka) zacząłem się bawić w Router Linksys WRT-160NL z wgranym alternatywnym oprogramowaniem i wciśniętym modemem na USB. Jakoś to chodziło, ale szału nie było, czasami się rozłączało, prawie zawsze przy rozmowie przez Skype, czasami trzeba było pociągnąć z prądu i znów chodziło. Kombinowałem a to tak, a to siak, dokupiłem antenę do modemu, dokupiłem aktywny HUB żeby modemowi nie brakowało prądu, wszystko na nic. Jak kulało tak kulało. Przy tym rozwiązaniu trzymał mnie tak długo fakt posiadania służbowej karty sim - służbowej znaczy darmowej. Na mieście już dawno hulało LTE, u mnie na peryferiach bardzo cieniutko. Kiedy w okolicy zaczęły pojawiać się śladowe sygnały LTE postanowiłem spróbować, na początek przy użyciu telefonu. W domu - kompletne zero. Wystawiona ręka z telefonem za okno -125dBm. Szału nie ma. Poleciałem na dach - 4 piętro ja mieszkam na 3. Tam -105dBm czyli też tyłka nie urywa, ale pare Mb/s leci - jest jakaś nadzieja. Może jakaś antena zewnętrzna kierunkowa czy coś i będzie gitara. Patrzę na dostępne oferty u operatorów. Od razu zainteresował mnie ten zestaw IDU-ODU. Jest w Plusie opcja na próbę więc mówię - a co mi szkodzi. Nie będzie działać to oddam. Wróciłem do domu z zestawem, wskoczyłem na dach, przykręciłem ODU na sztukę, kabel na dół do IDU, zasilacz do prądu i czekam. Lampki pomigały, na końcu ta z napisem ODU LTE i ku mojemu zdziwieniu DZIAŁA!!! Połączyłem się jeszcze smartfonem z dachu z IDU po WiFi żeby mieć aktualny odczyt sygnału RSSI i zacząłem kręcić ODU do uzyskania najwyższego poziomu - kręceniem ODU można parę dBm-ów zyskać. Jakież było moje zdziwienie gdy w miejscu gdzie telefon maksymalnie pokazywał -105dBm ja na ODU wykręciłem -67dBm ??? Byłem w szoku! Poskręcałem, idę na dół - teraz czas na pomiar prędkości. I tu znowu szok! 20-30 Mb/s chodzi z palcem. No to dobra moja. Przewody po starym Linksys-ie już są po domu, podłączam drugi stacjonarny, Smart TV LG i sprawdzam - wszystkie urządzenia są szczęśliwe. Myślę sobie - Linksys dopiero na alternatywnym oprogramowaniu pracował jako Media Server, więc nie spodziewam się aby IDU-100 na stack-owym SW dawał taką możliwość, no ale znów sprawdzam - i znów szok! TV widzi wszystkie komputery i może odtwarzać z nich dostępne multimedia. Tak samo połączony prze WiFi smartfon może wyświetlać na TV co ma. Smartfom także potrafi sterować TV jak pilot Magic - jednym słowem miód z benzyną! Po tym wszystkim i po kilku dniach testów nie oddałem tego zestawu. Mam go już pewnie z rok i nie żałuję tego wyboru.
Co więcej - moi rodzice - fani siatkówki strasznie się wkurzali że nie mogli oglądać mistrzostw. Ja im mówię - ale ja mam i mogę oglądać. Dopytałem się ich co mają za internet w tym SatFilmie - 4Mb/s do tego zacinające się niby cyfrowe programy TV i to z telefonem stacjonarnym za furmankę pieniędzy. Mówię im - wiecie co, jest taka oferta, internet taki jak mój (taki z siatkówką i do tego o wiele szybszy) wraz z TV Cyfrową w ramach Smart Domu wyjdzie taniej, szybciej i lepiej niż to co macie. Jak tak to dawaj! No i zakupiłem im Polsat Cyfrowy z internetem - teraz już się nie zastanawiając - ze sprawdzonym zestawem IDU-ODU, wszystko jednym przewodem z balkonu poleciało do domu i już starzy uszczęśliwieni gapią się w mistrzostwa w piłce siatkowej, a młodszy brat z bananem na gębie obserwuje transfery na torrentach. Zauważyłem jednak że niby ten sam zestaw co w Plusie, ale jednak nieco inny. Inny jest APN, do tego ten w zestawie z Plusa da się edytować, a ten z CP jest wyszarzony co może utrudnić jego użycie u innego operatora. Zestaw z Plusa jakby nie miał tego ograniczenia i gdzieś widziałem ogłoszenie na allegro że ktoś sprzedawał ten zestaw bez karty sim, ale zapewniał że można włożyć dowolną kartę sim i to testował na kilku operatorach że działa.
Ja w swoim zestawie nie mam Power LTE, rodzice już mają - i dzieki Bogu, bo młody potrafi transfer w 1 dzień wykorzystać, ale to co mu pozostaje czyli prędkość do 10Mb/s to i tak o wiele więcej niż to co miał w SatFilmie, więc banan z gęby mu nie spada. Ja to jak 5-10GB na miesiąc wykorzystam to max, zwłaszcza że www nie zdejmuje z limitu, a ja głównie po www śmigam.
A żeby jeszcze dołożyć to powiem że jak byłem u żony rodzinki to tam też urząd Miasta udostępniał internet dla mas - chyba 2Mb/s i jak poprosili o obniżkę bo dorgo to im powiedzieli że nie obniżą ale mogą dołożyć jeszcze 2Mb/s. Śmiech na sali. Zapytałem się za ile - tyle i tyle. Wyskoczyłem ze smartfonem na podwórko - złapałem LTE, zmierzyłem cos ok 45 Mb/s więc wróciłem do domu z dobrą wiadomością - jest opcja - będzie taniej i szybciej. Biorą? Jak tak to biorą! I tym razem znów bez zastanowienia poszedł zestaw IDU-ODU, miał być z Plusa, ale że akurat im wyszły to poszedł z CP bo tam mieli od ręki. I kolejni ludzie zostali uszczęśliwieni!
Reasumując - znam ograniczenia tego zestawu, że tylko LTE i tylko 1800. LTE800 juz jest i co? Na szerokości pasma 5MHz to póki co przy dobrych wiatrach 15-20 Mb/s można wyciągnąć, czyli mniej niz w 3G HSPA+. Znam też ograniczenie dotyczące 32Mb/s - i co z tego? Tak naprawdę jak często jest mi potrzebna wyższa prędkość? Przecież nie będę siedział przed komputerem z odpaloną stroną speedtest i się onanizował obserwując jak leci 100Mb/s - a czasami odnoszę wrażenie że niektórzy piszący tu posty tak właśnie robią - przynajmniej ja mam taką wizualizację czytając ich wypociny.
Jedyne co zauważyłem to Linksys miał lepszy zasięg WiFi po domu niż IDU-100, ale też daje radę.
Było długo, ale może komuś pomogę. Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

Rados, dzięki za podzielenie się pozytywnymi doświadczeniami. :) Generalnie w sieci przeważają negatywne (na jakikolwiek temat).

Prawda jest taka, że każdy musi wybrać to czego potrzebuje. Jak masz sygnał znośny to taki zestaw będzie ok. W przypadku problemów z zasięgu będzie potrzeba montażu dodatkowej anteny i ten zestaw już się nie sprawdzi. Podobnie z prędkościami - jednemu tyle wystarcza, innemu nie.

Koncepcja tego urządzenia jest bardzo fajna. Szkoda, że tam mało elastyczna. Jeśli coś takiego istniałoby z szerszym zakresem częstotliwości i kategorii byłoby fajnie. Sam bym pewnie polował za czymś takim.
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

Dyskusja na temat ODU-100 powinna być chyba rozłożona na dwie grupy

- sprzęt
- oferta dostawcy

Na upartego to do samego sprzętu (jako amator) tak samo bym się nie miał do czego przyczepić i tak samo po dokładnie takich samych przejściach z TP SA zdecydowałem się na ODU-100 jak kolega @Rados. Pierwszy raz czytam też o poprawie sygnału kręcąc modemem na dachu. W takiej sprawie to nawet monter jak i konsultant twierdzili,że to nic nie daje.
Nawet jak coś daje to podejrzewam,że bardzo mało.
Sprzęt podłączony i działa z taką predkością jaki ma sygnał i tyle.

Oferta natomiast to zupełnia inna para kaloszy. Potężna reklama,że masz LTE bez limitu pozostaje czystym, bezczelnym kłamstwem

Rados

Skoro po przejściach z routerami i "gwizdkami" jesteś zadowolny z decyzji przejścia na ODU-100 to OK.
Piszesz
Znam też ograniczenie dotyczące 32Mb/s - i co z tego? Tak naprawdę jak często jest mi potrzebna wyższa prędkość? Przecież nie będę siedział przed komputerem z odpaloną stroną speedtest i się onanizował obserwując jak leci 100Mb/s - a czasami odnoszę wrażenie że niektórzy piszący tu posty tak właśnie robią - przynajmniej ja mam taką wizualizację czytając ich wypociny.
32Mb/s??
Lejek schodzi do 32kb/s

Płacisz za ODU-100 jakiś tam "abo" przez 24 mieisące (ja płace 69.90 za 30GB bez limtu a potem prędkość do 20Mb/s) i nagle się okazuje,że dostajesz systematyczne lejki po wykorzystaniu transferu i to oczywiście w godzinach najbardziej kiedy tego potrzebujesz (czyt. wieczorami)
Nie życze Ci tego ale wierzę,że pewnego dnia przeklniesz lejek kiedy Ci go właczą i będzisz akurat neta bardzo potrzebował w dobrej prędkości.

Nie naskakuję na Twoją wypowiedź ale u mnie doświadczenia z ODU-100 są złe (podkreślam chodzi o ofertę nie sprzęt) natomiast rozwiązanie z router+"gwizdek" sprawdziło się doskonale. Tak, mam w tej chwili jedno i drugie.

Za 19.60/ miesiąc mam zadawalająca predkość neta 20-40 Mb/s i to bez żadnego lejka.

Reasumując posiadam:
ODU-100 za 24x69,90=1677,60 i do tego systematyczny lejek po wykorzystaniu 30GB
WDR4300+HUB+E3372 za 340 + 19,60/miesiąc (to teraz, jak długo się to utrzyma to nie wiem bo to nie abonament). Jeżeli tak pozostanie to skończę na 340+(19,60x24)=810,40 i żadnego lejka.

Również moje "wypociny" są dla tych co ewentualnie rozważają zakup jakiejś ofery internetowej.

Pamiętajcie o tym,że w przypadku ODU-100 a konkretnie oferta Polsatu (bo nie wiem jak Plusa) macie owszem czas na zwrot (jak ja kupowałem to było 10 dni) ale daję Wam (potencjalnym nabywcom) 100% gwarancji,że przez te 10 dni będziecie mieli wszystko na tip-top ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Ten sprzęt na dzień dzisiejszy nie powinien być oferowany w ofercie Plusa/CP i z zasady wycofany z oferty. Przecież działa tylko na LTE1800. Mają jeszcze zapasy złomu to go wciskają nieświadomym klientom. Tymczasem operator w reklamach sam chwali się zasięgiem LTE w 90% populacji. Uzyskano go dzięki uruchomieniu LTE800 Sferii i oferowanie sprzętu bez LTE800 jest jawnym wprowadzaniem klienta w maliny. Ale to przecież Plus/CP i takie kwiatki u tego operatora to normalne. Kolego Rados spróbuj na tym ODU-IDU w Power LTE skorzystać z 100GB limitu nocnego, Plus oferuje go tylko na 3G i jest dla użytkowników ODU niedostępny. W ten sposób są oni dyskryminowani i pozbawieni możliwości wykorzystania usługi internetowej w pełni. Gdzie ty masz nielimitowany LTE w Plusie/CP? Gwarantowany to tylko limit podstawowy a ostatnio drastyczne lejki ( nawet 32kb/s) tuż po nim. Prędkości na LTE w Łodzi drastycznie spadły, BTS-y wieczorami koszmarnie przeciążone. Zakup IDU-ODU u operatora całkowicie nieopłacalny, w ofercie Plusa/CP za tą sama cenę B315 czy B593s-22 wart dużo więcej o możliwościach nie wspominając. IDU-ODU nikt nie odkupi, zero zainteresowania tym sprzętem. Huaweie idą jak ciepłe bułeczki. Do tego porządna antena kierunkowa na wybrane pasmo i mamy zestaw, który umożliwia korzystanie z oferty wszystkich operatorów w lokalizacjach gdzie uzytkownicy ODU-IDU o internecie mobilnym mogą pomarzyć. ODU-IDU chwalą tylko ludzie, którzy nigdy nie mieli do czynienia z porządnym sprzętem do mobilnego i nie mają o technologii żadnego pojęcia. Jedynym wyznacznikiem są dla nich reklamy LTE Plusa/CP i ślepa wiara w no-limit u tego pseudolidera LTE. ODU-IDU miał zrewolucjonizować sprzęt a zalega magazyny CP i okazał się niszowym rozwiązaniem ( zero wsparcia ze strony operatora, brak jakiejkolwiek aktualizacji FW), którego Plus/CP nie rozwija. Nikt rozsądny mający minimum wiedzy na jego temat nie weźmie tego wynalazku od operatora.
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

matek451 pisze:IDU-ODU nikt nie odkupi,
Z tego co kojarzę to w Polsacie ten sprzęt należy po wygaśnięciu umowy i nie przedłużeniu oddać więc problem z ewentualnym odsprzedaniem jest rozwiązany ;)
matek451 pisze:Gdzie ty masz nielimitowany LTE w Plusie/CP?
To do kolegi Rados czy do mnie? Bo się pogubiłem.
Jak do mnie to sprecyzuję bo może się źle wyraziłem.
Wg umowy mam na miesiąc 30GB z predkością do 100MB/s a po wyczerpaniu 30GB pędkość ma spaść do 20Mb/s.

W praktyce mam prędkość na poziomie 15-20 MB/s (pewnie po prostu słaby zasięg) a po wyczerpaniu 30GB podobnie (rano, noc) a wieczorami lejek.

Obrazek
Rados
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2015-04-19, 22:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Rados »

ja.michal pisze:Rados, dzięki za podzielenie się pozytywnymi doświadczeniami. :) Generalnie w sieci przeważają negatywne (na jakikolwiek temat).

Prawda jest taka, że każdy musi wybrać to czego potrzebuje. Jak masz sygnał znośny to taki zestaw będzie ok. W przypadku problemów z zasięgu będzie potrzeba montażu dodatkowej anteny i ten zestaw już się nie sprawdzi. Podobnie z prędkościami - jednemu tyle wystarcza, innemu nie.

Koncepcja tego urządzenia jest bardzo fajna. Szkoda, że tam mało elastyczna. Jeśli coś takiego istniałoby z szerszym zakresem częstotliwości i kategorii byłoby fajnie. Sam bym pewnie polował za czymś takim.
Przez mój osobisty przypadek opisany jako pierwszy chciałem przekazać coś zupełnie innego. W miejscu gdzie zestaw Linksys z Modemem Huawei E-398 i anteną zewnętrzną - taką dookólną na dachu bloku nie widział nawet śladu LTE zestaw IDU-ODU wykręcił -67dBm - jak dla mnie to był i jest wyczyn. Dlatego zraziłem się do zestawów routera z wyniesioną anteną bo zwykle jest tak że jak musisz mieć trochę więcej przewodu to co uda Ci się zyskać na antenie to stracisz na przewodzie i tyle. Nie jest sztuką mieć zadowalające osiągi w dobrym zasięgu sieci bo tam wszystko będzie chodziło. Sztuką jest to zrobić tam gdzie tego zasięgu teoretycznie brak. Nawet według mapy zasięgu Plusa w miejscu w którym mieszkam LTE nie jest osiągalne - wiem, mapa jest tylko poglądowa, ale własnie dlatego polecam ten zestaw że sprawdził się właśnie tam gdzie inne rozwiązania nie dawały rady. Dziś mam tam RSSi na poziomie -56dBm więc musieli dostawić jakiś kolejny nadajnik gdzieś w pobliżu, natomiast przed blokiem ze smartfona jak włączę transmisję danych to telefon niby łapie LTE, ale po chwili przelogowuje się na 3G i tak już zostaje - znaczy że nadal mieszkam w dziurze zasięgowej LTE. Na szczęście na moim dachu wisi ODU-100 który pomimo pewnych ograniczeń ma jedną wielką zaletę - ma wyniesioną na dach antenę i jest pozbawiony strat sygnału w przewodzie antenowym bo modem znajduje się w tej samej obudowie. Tego w warunkach słabego zasięgu nic nie zastąpi.

[ Dodano: 2015-04-20, 10:34 ]
Pierwszy raz czytam też o poprawie sygnału kręcąc modemem na dachu. W takiej sprawie to nawet monter jak i konsultant twierdzili,że to nic nie daje.
Nie pamiętam jaki był rozrzut, ale kilka dBm na pewno, a przecież 3dBm to już 2x więcej - nie prawda? Konsultanci to mogą nie wiedzieć, a czy instalatorom się chce kręcić skoro działa? Nie wiem. Widać nie bardzo.

[ Dodano: 2015-04-20, 10:41 ]
mrtur pisze:Oferta natomiast to zupełnia inna para kaloszy. Potężna reklama,że masz LTE bez limitu pozostaje czystym, bezczelnym kłamstwem
Powiem tak. Młodszy brachol o którym wcześniej wspomniałem raz obudził się rano i już nie miał transferu. Nawet z reklamacją zadzwoniłem do CP i wyszedłem na idiotę - Okazało się że włączone na noc torrenty wyssały do 8:00 rano cały transfer. Więc dalej cały miesiąc chodził na Power LTE tym bez limitu, czyli na tej niby ściemie. I cały miesiąc transfer miał taki jaki miał być czyli do 10 Mb/s. Teraz bardziej uważa, ale i tak transfer starcza ma na tydzień góra dwa. Ale i tak się tym nie przejmuje bo 10Mb/s to i tak 3x więcej niż miał do tej pory w SatFilmie.

[ Dodano: 2015-04-20, 10:43 ]
mrtur pisze:32Mb/s??
Lejek schodzi do 32kb/s
Nigdy nie doświadczyłem takiego ograniczenia na żadnym z zestawów które opisywałem.

[ Dodano: 2015-04-20, 10:48 ]
matek451 pisze:Ten sprzęt na dzień dzisiejszy nie powinien być oferowany w ofercie Plusa/CP i z zasady wycofany z oferty. Przecież działa tylko na LTE1800. Mają jeszcze zapasy złomu to go wciskają nieświadomym klientom. Tymczasem operator w reklamach sam chwali się zasięgiem LTE w 90% populacji. Uzyskano go dzięki uruchomieniu LTE800 Sferii i oferowanie sprzętu bez LTE800 jest jawnym wprowadzaniem klienta w maliny
Oby był jak najdłużej.
LTE1800 to na dzień dzisiejszy najbardziej rozbudowana sieć.
3x wybrałem ten sam zestaw z pełną świadomością - raz mogłem się pomylić, ale nie 3x.
A LTE800 to dopero raczkuje, jeszcze przetarg na tą częstotliwość nie jest przesądzony i nie wiadomo jeszcze jak będzie, a póki co transfery na LTE800 są słabsze niż na 3G.

[ Dodano: 2015-04-20, 11:38 ]
matek451 pisze:IDU-ODU nikt nie odkupi, zero zainteresowania tym sprzętem.
Te aukcje które widziałem jednak poszły.

[ Dodano: 2015-04-20, 11:44 ]
matek451 pisze:Do tego porządna antena kierunkowa na wybrane pasmo i mamy zestaw, który umożliwia korzystanie z oferty wszystkich operatorów w lokalizacjach gdzie uzytkownicy ODU-IDU o internecie mobilnym mogą pomarzyć.
Mam zupełnie odwrotne doświadczenia o czym już pisałem powyżej, co prawda nie z Huaweiem o którym wspominasz ale z modemem E-398 Huawei pod routerem Linksysa, ale o tym już też pisałem. A jeszcze na dodatek LTE chodzi teraz raczej w MIMO, czyli podwójna antena, co się wiąże z dwoma przewodami i dwiema dziurami w ścianie. Zestaw IDU-ODU pozwolił mi pozostać na istniejącym już przewodzie od satelity i chwała mu za to.

[ Dodano: 2015-04-20, 11:48 ]
matek451 pisze:ODU-IDU chwalą tylko ludzie, którzy nigdy nie mieli do czynienia z porządnym sprzętem do mobilnego i nie mają o technologii żadnego pojęcia.
Nie wiem jakie Ty kolego masz pojęcie i doświadczenie, ale pomimo że to chyba Ty kilka postów wcześniej obiecywałeś to nadal powtarzasz w kółko to samo niczym mantrę. Może już czas się odpętlić? Masz i stosujesz pewne rozwiązanie z którego jesteś zadowolony - super! Opisuj je i chwal, może ktoś z Twojego rozwiązania skorzysta. Widzę jednak że bardziej skupiasz się na udawaniu eksperta w temacie rozwiązania o którym tylko słyszałeś i nie miałeś nawet okazji liznąć i sprawdzić jak działa, na dodatek próbujesz nie tylko mnie ale i innych przekonać do tego że nie powinienem i nie mam prawa być z niego zadowolony, bo to jest badzie który nie ma prawa działać. Otóż działa i na dzień dzisiejszy nie widzę lepszego rozwiązania dla mnie. Jak mi się będzie kończyć umowa to zrobię rekonesans na rynku czy coś bardziej spełni moje oczekiwania, a póki co to co mam spełnia je w 100%

[ Dodano: 2015-04-20, 11:52 ]
matek451 pisze:Nikt rozsądny mający minimum wiedzy na jego temat nie weźmie tego wynalazku od operatora.
W salonie kiedy brałem mój pierwszy raz ten zestaw i jeszcze się wahałem co wybrać to radziłem się sprzedawców czy to dobry wybór. Odpowiedzieli mi jedno co mnie przekonało - sami korzystają właśnie z tego rozwiązania chociaż jako pracownicy mają pewnie dostęp do wszystkich rozwiązań z oferty. To mi wystarczyło i do dziś nie żałuję tego według Ciebie nierozsądnego wyboru.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

mrtur pisze:32Mb/s??
Lejek schodzi do 32kb/s
Tu nie chodzi o lejek a o maksymalną możliwą do uzyskania na tym sprzęcie prędkość nawet przy idealnym sygnale, takie ograniczenie sprzętowe.
Nie pomagam na PW!
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

No to mnie zaskoczyłeś. Nie wiedziałem. Człowiek sobie ubzdura,że LTE jest do 100 więc tak powinno być a o ograniczenia sprzętu są ukrywane. Faktycznie nigdzie na stronie Polstau nie mogę się doszukać podania max'a prędkości. Dzięki za info.
Tym bardziej czuję się nabity w butlekę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

@Rados twoje negatywne doświadczenia z routerem Linksysa i E398 nie mają żadnego znaczenia. Zastosowałeś pseudoantenę jakąś dokólną, wielozakresową i oczekiwałeś cudu. A wystarczyło zakupić antenę Dual LTE na 1800MHz do E398 aby mieć LTE i pewnie z prędkościami większymi od tych nędznych 20-25 Mb/s jak na ODU. Takie prędkości to ja mam ma HSPA+DC w Orange. Uważasz , że złapałeś Pana Boga za nogi bo LTE ci działa i to na jednym kablu co jest jedyna zaletą tego IDU-ODU. Miałem do czynienia z tym zestawem u sąsiada, montowałem mu to cudo ale przy odległości 4 km od BTS-a LTE1800 Mobylandu internet LTE na wynalazku okazał się porażką. Oczywiście zwrot i szybka wymiana na B593s-22 i Dual LTE1800MHz z Cybertecha i po problemie. Sąsiad brał to zachęcony przez konsultanta CP, wtykają go niezorientowanym klientom, podobnie jak tobie. To normalna polityka każdego operatora, któremu zalega niechodliwy sprzęt. LTE800 w Plusie/CP nie raczkuje tylko działa na pozwoleniu Sferii i jest mocno reklamowany przez CP ale twój ODU z niego nie skorzysta. Jesteś zadowolony z IDU-ODU to twoja sprawa, korzystaj jak najdłużej. Ale nie proponuj tego rozwiązania innym. To urządzenie skierowane do ograniczonej grupy użytkowników, którzy mają blisko do BTS-a LTE1800Mobylandu i na dodatek nie chcą korzystać z 100GB limitu nocnego co wobec pseudo internetu bez limitu czyli Power LTE jest dla wielu jedynym ratunkiem. ( Lejki wbrew temu co piszesz są i to drastyczne, zajrzyj na forum http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=8775 ). Wszyscy pozostali użytkownicy, którzy do BTS-a LTE1800Mobylandu maja daleko chcą korzystać z pełnej prędkości jaką umożliwia sieć i ratują się nocnym limitem na 3G twoje rozwiązanie mają gdzieś. Dla nich dwa kable od anteny nie są problemem. Nigdzie nie pisałem, że IDU-ODU nie działa, wskazuję ograniczenia tego sprzętu oraz brak jakiegokolwiek zainteresowania nim ze strony operatora( brak wsparcia, aktualizacji FW dla IDU mimo kilku błędów). To sprzęt bez przyszłości i kupowanie go od operatora na dzień dzisiejszy jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Dlatego z czystym sumieniem nie polecę go nikomu. Nie mam żadnego doświadczenia w temacie sprzętu i polecam rozwiązania o których nie mam zielonego pojęcia. Czyli porządne routery/ modemy i do tego skuteczne anteny kierunkowe na wybrane pasmo. Dzięki moim pseudoradom kilka osób zyskało dostęp do internetu mobilnego. Nie brak wśród nich "zadowolonych" użytkowników IDU-ODU. Kolega @mrtur należy do nich, reklamować LTE 150Mb/s i oferować sprzęt 32Mb/s , takie cuda tylko w Plusie/CP.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

mrtur pisze:Człowiek sobie ubzdura,że LTE jest do 100
W Plusie/CP do 150 a u pozostałych do 70 (LTE1800).
Nie pomagam na PW!
Rados
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2015-04-19, 22:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Rados »

matek451 pisze:Zastosowałeś pseudoantenę jakąś dokólną, wielozakresową i oczekiwałeś cudu.
Masz rację tak było, a oczekiwałem chociaż trochę, nie było nic.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

Rados, jak to był bacik magnetyczny to do nich dołączane kable mają duże tłumienie powyżej 1 GHz.
Rados
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2015-04-19, 22:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Rados »

matek451 pisze:A wystarczyło zakupić antenę Dual LTE na 1800MHz do E398 aby mieć LTE i pewnie z prędkościami większymi od tych nędznych 20-25 Mb/s jak na ODU
Mam nawet taką antenę kupioną pod E-3276, ale zakup okazał się zbędny, nie wyjąłem jej nawet z folii bo nie było potrzeby. To miało iść na inną lokalizację gdzie niby miało zrywać i zrywało, ale nie połączenie modemowe tylko firewall blokował ruch i rozłączał VPN - antena została. Może się kiedyś przyda.

[ Dodano: 2015-04-20, 17:22 ]
ja.michal pisze:Rados, jak to był bacik magnetyczny to do nich dołączane kable mają duże tłumienie powyżej 1 GHz.
Dokładnie tak jak mówisz, napisałem o tym wcześniej i mam tego świadomość ze za 30 złotych i na przewodzie grubości sznurowadła to szału nie będzie i nie było.

[ Dodano: 2015-04-20, 17:23 ]
matek451 pisze:Miałem do czynienia z tym zestawem u sąsiada
Ty nawet nie chcesz wiedzieć z czym ja miałem do czynienia u sąsiada... :facepalm:

[ Dodano: 2015-04-20, 17:28 ]
matek451 pisze:Oczywiście zwrot i szybka wymiana na B593s-22 i Dual LTE1800MHz z Cybertecha i po problemie.
Ty chyba w tym Cybertechu pracujesz albo masz jakieś udziały bo choć anten i producentów jest wielu to znów jak mantrę powtarzasz właśnie tą. Ja tą co mi zalega obecnie we folii to kupiłem tą co poniżej:
http://kopier.iai-shop.com/product-pol- ... 3-10m.html
Pewnie będzie zła bo nie jest z Cybertecha.

[ Dodano: 2015-04-20, 17:33 ]
matek451 pisze:To urządzenie skierowane do ograniczonej grupy użytkowników, którzy mają blisko do BTS-a LTE1800Mobylandu i na dodatek nie chcą korzystać z 100GB limitu nocnego co wobec pseudo internetu bez limitu czyli Power LTE jest dla wielu jedynym ratunkiem.
To widocznie ja jestem właśnie ten ograniczony, a jak byś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś już wiedział że nie mam blisko do nadajnika. A w nocy to ja śpię i nie korzystam z nocnych limitów bo nie potrzebuję.

[ Dodano: 2015-04-20, 17:36 ]
matek451 pisze:Lejki wbrew temu co piszesz są i to drastyczne, zajrzyj na forum
Może i są, na forum rożne rzeczy różni ludzie piszą. Ktoś tam wcześniej pisał że ma lejki wieczorami. To nie są lejki tylko godziny szczytu obciążenia a lejek jak się dostanie to z tego co wiem do końca okresu rozliczeniowego. Ja w każdym razie żadnego lejka jeszcze nigdy nie doświadczyłem.

[ Dodano: 2015-04-20, 17:42 ]
matek451 pisze:Wszyscy pozostali użytkownicy, którzy do BTS-a LTE1800Mobylandu maja daleko chcą korzystać z pełnej prędkości jaką umożliwia sieć i ratują się nocnym limitem na 3G twoje rozwiązanie mają gdzieś. Dla nich dwa kable od anteny nie są problemem.
No to ja nie jestem z tych co chcą korzystać z pełnej prędkości bo jak już wcześniej wspomniałem nie mam zamiaru onanizować się przed stroną speedtestu patrząc jak mi wskazówka skacze do 100Mb/s. Mi do szczęścia wystarczą szybko ładujące się strony www, niezacinające się materiały video w jakości HD i poprawnie działający Skype na TV. Nie zgrywam całego internetu na HDD a zestaw który mam pozwala mi w pełni korzystać z usług które potrzebuję. Aż tyle i tylko tyle.

[ Dodano: 2015-04-20, 18:06 ]
matek451 pisze:wskazuję ograniczenia tego sprzętu oraz brak jakiegokolwiek zainteresowania nim ze strony operatora( brak wsparcia, aktualizacji FW dla IDU mimo kilku błędów).
Ograniczenia mi są znane i mimo to wiedząc o nich zdecydowałem się 3x na ten zestaw uważając zalety za ważniejsze niż ograniczenia.
Brak wsparcia? Nie wiem jakiego wsparcia potrzebujesz dla tego zestawu, kilkakrotnie wymieniony był SW w tym sprzęcie przez czas jaki go posiadam, ale co tu poprawiać skoro działa i spełnia swoją funkcję? Według mnie najprostsze rozwiązania są najlepsze a często dodatkowe wodotryski wnoszą więcej złego niż dobrego.
BTW, a możesz mi unaocznić błędy jakie dostrzegłeś w tym IDU - tak z czystej ciekawości.

[ Dodano: 2015-04-20, 18:20 ]
matek451 pisze:reklamować LTE 150Mb/s i oferować sprzęt 32Mb/s , takie cuda tylko w Plusie/CP.
Wiesz co, wolę już te reklamy bo wiem że te prędkości są do osiągnięcia, (wiem - nie na moim zestawie ale są), niż reklamy np Play którzy od paru lat wmawiali ludziom że HSPA+ to 4G a teraz kiedy już sprzedają sprzet pracujący w paśmie LTE to i tak prędkości jakie u nich można osiągnąć są tożsame z HSPA+ u innych operatorów. Ja mój zestaw wybrałem ze świadomością że mam ograniczenie do 32Mb/s i sprawdzając go w boju biorąc na próbę. Sprzęt może i nie jest rozwojowy, ale potężne pieniądze jakie Plus/CP zainwestował w infrastrukturę LTE1800 raczej nie zwróci się szybciej niż czas trwania mojej umowy. Jak dla mnie zestaw który mam za złocisza który na niego wydałem wydaje się być dobrą inwestycją.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Przyjemnego korzystania z tego zestawu, który na dzień dzisiejszy nie spełnia wymogów operatorów internetu mobilnego w Polsce i jego świadomych użytkowników. Mam nadzieję, że dzięki moim postom odwiodłem od jego zakupu osoby zaglądające na fora. Mielecka firma (kupiona ostatnio przez CP) przyznająca się do tego niedopracowanego pomysłu od 1,5 roku nie zrobiła nic w jego temacie o aktualizacji FW nie wspominając. Widać, ze projekt powędrował do lamusa a Plus/CP szuka takich jak ty aby im upłynnić zapasy złomu zamiast poddać nieudany sprzęt utylizacji. Mamy połowę 2015 roku a ty polecasz sprzęt bez obsługi UMTS900, UMTS2100 do 3G . Do tego brak LTE800 czy LTE2600, czyli częstotliwości, która będzie w miastach. Ograniczenie do 32Mb/s na LTE1800(na 20MHz pasma Mobylandu) wyraźnie wskazuje, że to zabytek. Nie ma żadnego racjonalnego powodu aby brać teraz toto od operatora. To są fakty i twoje osobiste, subiektywne odczucia tego nie zmienią. Ja w zamian polecam sprzęt Huawei, który twój wynalazek wyprzedza o lata świetlne. Co do anten Cybertecha to produkt broni się sam, od trzech lat sprzedawany i używany przez doświadczonych użytkowników. Polski produkt wart polecenia w przeciwieństwie od chińszczyzny sprzedawanej na Allegro. Anteny kupione przez ciebie są idealnym dowodem na poziom twojej wiedzy na temat technologii internetu mobilnego i sprzętu do niego. Wątpliwa ozdoba domu a sprzedający je wypisuje bzdury na temat polaryzacji. Na temat oferty CP/Plusa szkoda czasu na dyskusję z tobą. Ponad 500 stron na forum Plusa, mnóstwo informacji i filmów w internecie pozwala ci twierdzić, że u tego operatora nie ma problemów z Power LTE. To oferta dla użytkowników, którym wystarcza 30-40GB/m-c. Tylko czemu jest to reklamowane jako bez limitu i miało zastąpić internet kablowy( Neostradę)? Za 1 zł zafundowałeś sobie sprzęt, którego już dziś nie chce i to 3x . Za te pieniądze miałbyś B593s-22, który od 1,5 roku dzięki Plusowi/CP zdominował rynek routerów z wbudowanym modemem LTE/3G. Jego następcą jest B315s-22 i to on teraz będzie hitem u tego operatora a nie chwalony przez ciebie zestaw. O Play i jego LTE nie masz zielonego pojęcia. Ten operator w ciągu roku zbudował sieć LTE1800, którą Plus budował 3 lata. Korzysta tylko z pasma 10MHz i max DL to 70Mb/s. Realne transfery http://www.speedtest.net/my-result/4290607990, w nocy 60Mb/s. No i najważniejsze operator pozwala na transfery 300-400GB/m-c bez lejka. O cenach i różnorodności jego oferty nie wspomnę bo to nie ten temat.
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

Rados pisze:Ktoś tam wcześniej pisał że ma lejki wieczorami. To nie są lejki tylko godziny szczytu obciążenia a lejek jak się dostanie to z tego co wiem do końca okresu rozliczeniowego.
Piszesz tak bo jeszcze tego lejka nie doświadczyłeś i tyle.
Jak już pisałem. Masz ten zestaw i jesteś zadowolony to OK ale ja dalej przestrzegam żeby ktoś się w to nie pakował.
To jest "lejek". Nigdy nie mam drastycznego spadku w godzinach wieczornych jeżeli mam w dalszym ciągu niewykorzystany transfer. Problemy zawsze zaczynają się w momencie wyczerpania wykupionego limitu 30GB.

Nie onanizuję się (jak to już drugi raz powtarzasz) patrząc na wyniki speedtestów ale płacąc prawie 70pln na miesiąc oczekiwałem czegoś więcej niż takie drastyczne spadki (chyba już poniżej oferty Aero).Oczekuje szybkiego i stabilnego neta a takim oferta CP nie jest. Jak już pisałem za kwotę o połowę mniejszą mam szybszy i stabilniejszy dostęp do neta niz oferta CP i nie wierzę,że jeżeli w jakimś rejonie jest zasieg ODU-100 to nie będzie dobrego zasięgu na dobrej antenie kierunkowej. No chyba,że jako amator się mylę to zwracam honor.

No i jeszcze o tym lejku dla przypomnienia
Odpowiedź dla jednego z klientów który złozył reklamacje na transfer

"Uprzejmie informujemy, że posiada Pan założoną blokadę FUP (FAIR-USAGE-POLICY), która ma za zadanie chronić Klientów korzystających z Internetu w mniej intensywny sposób. Chcemy umożliwić wszystkim Abonentom ciągłość dostępu do sieci. Pojemność sieci radiowej jest ograniczona. Duża liczba użytkowników stale podpiętych do danego sektora i przesyłających bardzo duże ilości danych może spowodować, że kolejny użytkownik, który będzie próbował skorzystać z usługi, nie będzie miał takiej możliwości. Cyfrowy Polsat chce zapewnić wszystkim swoim Klientom dostęp do usługi.

Podkreślamy, iż zgodnie z Regulaminem Promocji „Internet Power LTE" §3 pkt4: "W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej zmiany parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu określonego w Cenniku, z zachowaniem kolejności określonej dla klas, o których mowa w ust. 3 powyżej."
Jak wyżej czytasz piszą "czasowej zmiany"
oraz przykładowe zrzuty wspaniałego transferu za czasów gdy reklamowałem usługę
Obrazek
Obrazek
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

Rados pisze: Pewnie będzie zła bo nie jest z Cybertecha.
Zła, ale nie ze względu na producenta, a na charakterystykę. Ta antena ma kołową, a w Polsce żaden operator takiej nie stosuje. U nas jest skośna.
matek451 pisze:Tylko czemu jest to reklamowane jako bez limitu i miało zastąpić internet kablowy( Neostradę)?
Bo jest. Również wiele razy to było poruszane. Nie ma limitu danych. Limit prędkości to inna sprawa. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

matek451 i mrtur, spuście trochę z tonu. :nienie: Osobiste wycieczki proszę przerzucić na PW.
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

Nie ma problemu. Osobiście uważam,że nie obrażam, nie "krzyczę" ani nie atakuję personalnie.
Kolega ma swoje argumenty a ja mam swoje. Jedne i drugie mogą się przydać potencjalnym nabywcom ODU-100 a o tym jest ten wątek.
Rados
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2015-04-19, 22:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Rados »

matek451 pisze:Przyjemnego korzystania z tego zestawu
podziękował!

[ Dodano: 2015-04-20, 23:52 ]
matek451 pisze: na dzień dzisiejszy nie spełnia wymogów operatorów internetu mobilnego w Polsce i jego świadomych użytkowników
Gdyby nie spełniał wymogów to by nie działał, ale tu Cię pewnie zaskoczę - działa! ;-)

[ Dodano: 2015-04-20, 23:58 ]
matek451 pisze:Mielecka firma (kupiona ostatnio przez CP) przyznająca się do tego niedopracowanego pomysłu od 1,5 roku nie zrobiła nic w jego temacie o aktualizacji FW nie wspominając. Widać, ze projekt powędrował do lamusa a Plus/CP szuka takich jak ty aby im upłynnić zapasy złomu zamiast poddać nieudany sprzęt utylizacji.
Chociaż mogę mieć satysfakcję z tego że wspieram rodzimą produkcję a nie chińską, a zwłaszcza polecanego przez Ciebie producenta który jak zapewne wiesz ma już bana w kilku krajach na świecie za swoje niedozwolone praktyki. Po raz kolejny mówisz o niedopracowaniu tego zestawu, ale jakoś nie chcesz mi odpowiedzieć jakie błędy w nim wykryłeś. Chętnie się z nimi zapoznam. I jak już wcześniej wspomniałem nikt mnie nie szukał i nie wciskał niczego, to ja sam poszedłem i poprosiłem 3x właśnie o ten zestaw i nawet kiedy za trzecim razem zestawu zabrakło w salonie Plusa na Marynarskiej to zamiast wziąć router który był od ręki i który Ty polecasz ja wsiadłem w samochód i jechałem na drugą stronę Warszawy do salonu na Łubinową żeby jednak wejść w posiadanie tego złomu który według Ciebie powinien już dawno trafić do utylizacji.

[ Dodano: 2015-04-21, 00:00 ]
matek451 pisze:Mamy połowę 2015 roku a ty polecasz sprzęt bez obsługi UMTS900, UMTS2100 do 3G . Do tego brak LTE800 czy LTE2600, czyli częstotliwości, która będzie w miastach.
Tak jak mówiłem - zanim to nastąpi to moja umowa już będzie przeszłością więc spokojna moja i Twoja rozczochrana.

[ Dodano: 2015-04-21, 00:04 ]
matek451 pisze:Ograniczenie do 32Mb/s na LTE1800(na 20MHz pasma Mobylandu) wyraźnie wskazuje, że to zabytek.
Do normalnego korzystania z internetu zupełnie wystarczy. To że Twoje auto wyciąga 200km/h nie oznacza że cały czas jeździsz z taką prędkością. Dokładnie tak samo jest z internetem. Dla mnie przeciętnego użytkownika (średnia europejska wynosi około 15GB/ użytkownika/miesiąc) to co mam w zupełności wystarcza, zarówno jeśli chodzi o prędkość jak i wielkość pakietu na miesiąc.

[ Dodano: 2015-04-21, 00:08 ]
matek451 pisze:Anteny kupione przez ciebie są idealnym dowodem na poziom twojej wiedzy na temat technologii internetu mobilnego i sprzętu do niego.
Nie wypowiadam się na temat sprzętu którego nie wyjąłem jeszcze z folii, Ty za to już wiesz co w niej jest chociaż w ręku tego pewnie nawet nie miałeś. Być może to badziew i tylko marketingowy bełkot, bardzo chętnie spotkam się z kimś kto ma polecaną przez Ciebie antenę i porównam je w praktycznym działaniu - choćby z samochodu pod laptopem i moim E-3276 - wtedy będę mógł dopiero autorytatywnie coś powiedzieć, póki co pozostawiam to milczeniem.

[ Dodano: 2015-04-21, 00:11 ]
matek451 pisze:Ponad 500 stron na forum Plusa, mnóstwo informacji i filmów w internecie pozwala ci twierdzić, że u tego operatora nie ma problemów z Power LTE
Ja tylko odpowiadam za siebie - ja w moim domowym zestawie nie mam Power LTE, ale w zestawie rodziców już mam i wiem że 2-3 tygodnie w miesiącu internet ten chodzi poza limitem i chodzi póki co tak jak miało być czyli do 10Mbit/s. Więcej mi nie potrzeba.

[ Dodano: 2015-04-21, 00:15 ]
matek451 pisze:To oferta dla użytkowników, którym wystarcza 30-40GB/m-c.
Tyle to ja osobiście w życiu nie nakręcę. Mając www bez limitu nie przekraczam 10GB/miesiąc i może właśnie to czyli korzystanie z internetu w granicach rozsądku pozwala mi spać spokojnie i nie przejmować się limitami czy lejkami? Może to jest klucz mojego sukcesu?

[ Dodano: 2015-04-21, 00:17 ]
matek451 pisze:Za 1 zł zafundowałeś sobie sprzęt, którego już dziś nie chce i to 3x . Za te pieniądze miałbyś B593s-22, który od 1,5 roku dzięki Plusowi/CP zdominował rynek routerów z wbudowanym modemem LTE/3G.
Wiesz co, to może umówmy się że ja Ci daję po 10 zł za każdy taki zestaw i biorę każdą ilość. Będę sprzedawał po 20 zł na allegro żeby nie być pazernym a i tak wyjdę na swoje.

[ Dodano: 2015-04-21, 00:25 ]
matek451 pisze:O Play i jego LTE nie masz zielonego pojęcia. Ten operator w ciągu roku zbudował sieć LTE1800, którą Plus budował 3 lata. Korzysta tylko z pasma 10MHz i max DL to 70Mb/s. Realne transfery http://www.speedtest.net/my-result/4290607990, w nocy 60Mb/s. No i najważniejsze operator pozwala na transfery 300-400GB/m-c bez lejka. O cenach i różnorodności jego oferty nie wspomnę bo to nie ten temat.
Ten operator nie za wiele zbudował. Jego infrastruktura polega głównie na umowach z innymi operatorami. W miastach coś tam postawili na granicy katastrofy budowlanej - widziałem te budżetowe instalacje, ale poza miastami korzystają z sieci innych operatorów. 300-400GB/m-c to dla mnie abstrakcja. Jak już wspomniałem - nie zgrywam internetu na HDD, ale wciskanie ludziom takiej ciemnoty jak nazywanie HSPA+ 4G to już trochę przesada. LTE to u nich pewnie 5G a LTE Advance które tak naprawdę jest właściwym LTE będzie u nich pewnie 6G. Póki co o tym mogą jeszcze pomarzyć i czymś muszą nadrabiać to że są w tyle, jak nie ściemą marketingową to dając takie limity.

[ Dodano: 2015-04-21, 00:27 ]
mrtur pisze:Piszesz tak bo jeszcze tego lejka nie doświadczyłeś i tyle.
To widocznie farciarz jestem. Super!

[ Dodano: 2015-04-21, 00:30 ]
mrtur pisze:Nigdy nie mam drastycznego spadku w godzinach wieczornych jeżeli mam w dalszym ciągu niewykorzystany transfer. Problemy zawsze zaczynają się w momencie wyczerpania wykupionego limitu 30GB.
No i jak mówiłem wcześniej - ja z limitem nie mam problemu, dlatego też i z transferem. Może i to są naczynia połączone, w sumie bym się nie dziwił. Projektując zasoby sieciowe i ich podział na użytkowników właśnie tak bym to skonfigurował.

[ Dodano: 2015-04-21, 00:54 ]
ja.michal pisze:Zła, ale nie ze względu na producenta, a na charakterystykę. Ta antena ma kołową, a w Polsce żaden operator takiej nie stosuje. U nas jest skośna.
Kolego - raczysz mylić pojęcia. Skośna to jest u nas polaryzacja a nie charakterystyka. Nie istnieje takie pojęcie jak charakterystyka kołowa, no chyba że mówimy o mikrofonach a nie antenach, to wtedy jak najbardziej. Dla laika może to wszystko jedno, ale dla kogoś kto wie w czym rzecz jasnym się staje że myląc te 2 pojęcia śmiem domniemywać że nie do końca wiesz o czym piszesz.
Co do anteny - mogę tylko teoretycznie bo nie sprawdziłem w działaniu tego co kupiłem, w każdym razie bezspornym jest fakt iż anteny o polaryzacji kołowej mają tą dużą zaletę że praktycznie eliminują sygnał odbity. Im częstotliwość jest wyższa tym zysk z tego faktu jest bardziej zauważalny i to jest główna przewaga tych anten nad innymi.
A co do polaryzacji skośnej u naszych operatorów to jest to efekt redukcji dwóch anten na sektor pracujących w układzie Space Diversity w jedną antenę. Aby wyciągnąć z jednej anteny (jednego panela) efekt dwóch anten stosuje się weń przesuwniki fazowe dzięki którym uzyskuje się przesunięcie w fazie o 90 stopni pomiędzy anteną główną a pomocniczą i tym samym otrzymujemy efekt podobny do dwóch anten ale w jednym panelu. Zysk w odzyskanym miejscu na powieszenie 2 anten bezcenny.
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

Rados pisze:Tyle to ja osobiście w życiu nie nakręcę. Mając www bez limitu nie przekraczam 10GB/miesiąc i może właśnie to czyli korzystanie z internetu w granicach rozsądku pozwala mi spać spokojnie i nie przejmować się limitami czy lejkami? Może to jest klucz mojego sukcesu?
No właśnie. Nie nazwał bym tego sukcesem a po prostu Twoim zadowoleniem z usługi operatora.
Tyle potrzebujesz i tyle zużywasz, mieścisz się w limicie więc oferta jest w punkt dla Ciebie. Cały czas przecież piszę o tym,że kłopoty zaczynają się po wyczerpaniu limitu.
Miało być 30GB na pełnej mocy a potem do 20MB/s a jest "lejek" który to został sprytnie ukryty w dalszych punktach umowy.
Nie mam zamiaru siebie rozliczać z tego jak używam neta i do czego ale u mnie 30GB jest wykorzystane w granicach 10-12 dnia od początku okresu rozliczeniowego i wierz mi, że "legalnie" i moim zdaniem również w granicach rozsądku.
Rados pisze:Projektując zasoby sieciowe i ich podział na użytkowników właśnie tak bym to skonfigurował.
Dokładnie, a potem sztab prawników by stworzył sprytną umowę a drugi sztab odpowiedzialny za sprzedaż wykreował piekną zachętę reklamową i kasiora płynie. W sumie też się nie dziwię: biznes to biznes.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Tak jak pisałem zadowolony klient Plusa wykorzystujący 10GB/m-c jak ty może sobie zainstalować to cudo i świata poza nim nie widzieć. Na fora trafiają jednak ludzie, którzy korzystają normalnie z internetu i w dzisiejszych czasach taki transfer jest dla nich po prostu śmieszny. Potrzebują do tego zaawansowanego sprzętu w pełni wykorzystującego możiwości sieci. Powtarzasz slogany konsultantów Plusa , że każdy kto zużywa 200GB kopiuje internet. Play pokazał, że można uruchomić sieć LTE i świadczyć usługę na normalnym poziomie z limitem minimum 100GB i jasnym regulaminem. A wszystko za normalną kasę. Powtarzasz obiegowe opinie, wypowiadasz się o operatorze, którego kartę pre-paid nie miałeś pewnie w ręku. Nie wypisuj bzdur na temat sieci LTE1800Play , z której nigdy nie korzystałeś. Poczytaj na forum ilu ludzi korzysta z Play na 3G i LTE bez limitu i jakie są o niej opinie. A twój produkt wcale nie musi być taki polski jak sądzisz, brak informacji, dokładnej specyfikacji urządzenia wskazuje ze mielecka firma to monter lub handlarz tego wynalazku a jego korzenie są w Chinach. Zajrzyj na stronę http://www.interphone.com.pl/index.php?p=inne i wskaż gdzie ten 'producent" pokazuje dane dotyczące tego IDU-ODU. Zero informacji, dokładnych danych technicznych. Postępowanie charakterystyczne dla no-name produktów made in China . Brak jakiegokolwiek wsparcia, aktualizacji. Nic, po prostu czarna dziura a jedyna informacja to http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/i ... h-v2.2.pdf A porównanie tego z produktami Huawei to profanacja tematu. To nie ta liga. Na szczęście CP sam zrozumiał , że tym produktem nie zawojuje rynku i w ofercie ma porządny sprzęt w tym B315 w przystępnej cenie. I to jest największy plus tego operatora. Klienci będą go brać na przedłużenie, w SmartDom za 3 zł i sprzedawać. Skorzystają na tym podobnie jak na B593s-22 użytkownicy Play, którzy kupią je na Allegro aby korzystać z Darmowego Internetu LTE z porządnymi limitami :) Z IDU-ODU niech korzystają zwolennicy jednego kabla dla których 25GB w Plusie/CP jest szczytem potrzeb. Tylko niech pamiętają sprawdzić jak daleko najbliższy, czynny BTS LTE1800Mobylandu. Wielu wzięło nie biorąc tego pod uwagę i znalazło się w ciemnej d...e.
Rados
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2015-04-19, 22:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Rados »

No i wreszcie doszliśmy do jak mi się wydaje konsensusu.
Wątek ten choć dotyczy (lub raczej powinien dotyczyć) hardware IDU-ODU zszedł na wiele innych wątków pobocznych, jednak w wielu przypadkach od tego zestawu niezależnych. To nie ograniczenia tego zestawu stanowią największy problem. Największym problemem stanowią dla Was właśnie limity operatorskie. Gdyby nie one to byście się czuli wolni, a tak męczycie się w ich bezlitosnych okowach. Uzbrajacie się w sprzęt który co prawda jest szybszy od tego zestawu, ale niestety dzięki a może raczej przez tą prędkość Wasze limity jeszcze szybciej kruszeją. To dlatego zapewne przez większość miesiąca kiedy jesteście poza limitem chodzicie sfrustrowani. To taka Wasza odmiana cyber-napięcia pozalimitowego. Nie wiem co gorsze - czy ta, czy jednak babska odmiana napięcia przedmiesiączkowego. Znając niektórych apetyt na Gigabajty może się okazać że trwa ono przez większą część miesiąca ;) Maskara!

Policzmy coś takiego:
16 Mbit/s - czyli połowa możliwości prędkościowych zestawu IDU-ODU
razy 3600 sekund w godzinie
razy 24 godziny na dobę
razy 30 dni w miesiącu
podzielić na 8 (bajt ma przecież 8 bitów)
Wychodzi jak dobrze liczę 5,184 TB - do wykręcenia z połową maksymalnej prędkości i tylko na pobieraniu na tym zestawie, gdyby oczywiście nie te cholerne limity!

I jestem pewien że gdyby operator powiedział tak - macie no limit z pełną dostępną prędkością ale warunek jest jeden - korzystając tylko i wyłącznie z zestawu IDU-ODU to jestem święcie przekonany że byście czym prędzej rzucili w kąt swoje mniej lub bardziej wypasione routery z całym ich okablowaniem i zestawami potężnych i zaje....ych anten kierunkowych i pobiegli do salonów po ten zestaw, a potem tu i na wszystkich innych forach wychwalali go w niebogłosy. Niestety, tak się nigdy nie stanie.
Wracając do zestawu IDU-ODU.
Wypowiadający się w tym wątku szybcy i wściekli pożeracze Gigabajtów już pewnie definitywnie odwiedli od zakupu tego zestawu nie tylko podobnych sobie, ale również takich jak ja, czyli tych na potrzeby których ten zestaw został stworzony. Dlatego też postanowiłem swoją osobą dać świadectwo temu że ten zestaw to nie jest taki skończony badziew i wielu przypadkach może się sprawdzić dając pełna satysfakcję z jego posiadania i użytkowania. Zaryzykuje nawet stwierdzenie że takich jak ja, czyli użytkowników mieszczących się w przyznanych limitach jest statystycznie znacznie więcej niż wcześniej wspomnianych pożeraczy Gigabajtów i to właśnie im chcę zakomunikować żeby wbrew temu co niektórzy tu wypisują nie bali się chociaż wypróbować tego zestawu, a dopiero potem ewentualnie podjęli decyzję czy spełnia ich oczekiwania czy też nie. Jeśli nie to zwrot, wiertara w rękę i ciągniemy na dach dwa kable - im dłuższe tym gorsze ale za to im grubsze tym lepsze, tak więc do boju. Jeszcze tylko kilka stówek na dobrą antenę kierunkową, skrzętne w miarę możliwości ukrycie tych przewodów, nakierowanie anteny na najbliższy nadajnik a potem już tylko ssanie do woli... No dobra, do końca limitu, a potem płacz i wypisywanie jaki to operator jest "be". Jak on śmiał tak drastycznie ograniczyć mi prędkość. Przecież zapłaciłem mu... 60 zeta.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Brak argumentów zastąpiła kpina i sarkazm. W jednym zgoda , wybór operatora i sprzętu idealny dla takich jak ty. Mały limit, słaby sprzęt nie działający w 95% lokalizacji jest dla nich idealny. Jeden kabel i to od anteny sat. to główny argument za, no i przecież działa więc co się czepiać. Zamiast konkretów czyli diagnostyki sygnału, odległości od BTS-a LTE1800Mobylandu czy screenów choćby speedtesta( wiadomo limicik cieniutki a testy go pożerają) uraczyłeś nas ckliwą historią jak to CP i ich IDU-ODU odmienił życie twoje i twojej rodziny. Ja takich bajek nie kupuję. Co do limitu to użytkownicy Play i to na 3G i LTE nie mają z tym żadnych problemów. Korzystając bez patrzenia na licznik transferu, jak dostaną po 300GB lejek to 2Mb/s i nie muszą czekać 2 minuty aż im się strona otworzy. Takie rzeczy to w Plusie/CP i twój opis idealnie pasuje do użytkowników ich Power LTE gdzie FUP jest panem i władcą. A jeśli chodzi o koszta to odkąd zrezygnowałem z CP nie muszę płacić 60 zł aby mieć internet. Za równowartość jednej flaszki mam dwie karty głosowe Play z no-limit na LTE . Nie wspominam o dwóch kartach RBM, gdzie od półtora roku mam LTE bez limitu i to za darmo. Reasumując za 20 zł/m-c mam 4 karty , na każdej po 300-400GB z pełną prędkością. Klienci Plusa mogą o tym tylko pomarzyć. Internet u tego operatora dla tych co przeglądają pocztę, zajrzą na FB czy NK czy przeczytają wiadomości. Po 22 grzecznie wyłączają komputer i idą spać. Wszak limit a FUP czuwa.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

matek451 pisze:na każdej po 300-400GB z pełną prędkością.
I co z tego wynika? Backupujesz internet że 1.5 TB danych ściągasz? Bo normalnym użytkownikiem zdecydowanie nie jesteś.

Szkoda ciągnąć tę dyskusję bo zaczyna przypominać udowadnianie wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi i na odwrót.

Skoro Rados jest zadowolony z osiągów i działania posiadanego internetu to w czym problem, podzielił się swoją opinią z nami i w zasadzie na tym powinno się to zakończyć a nie rozwlekaniem dyskusji z której i tak nic nie wynika bo każdy ma swoje zdanie.
Nie pomagam na PW!
Rados
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2015-04-19, 22:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Rados »

Dziękuję szanowna Administracjo za zajęcie stanowiska z którym zgadzam się w 100%
A zdecydowałem się zabrać głos w dyskusji własnie dlatego że chciałem pokazać drugą stronę medalu.
Wyrażając swoje opinie w internecie należy to robić w taki sposób, aby zarówno użytkownicy pokroju:
matek451 pisze: Na fora trafiają jednak ludzie, którzy korzystają (...) z internetu i w dzisiejszych czasach taki transfer jest dla nich po prostu śmieszny. Potrzebują do tego zaawansowanego sprzętu w pełni wykorzystującego możiwości sieci.
jak i użytkownicy pokroju:
matek451 pisze:dla tych co przeglądają pocztę, zajrzą na FB czy NK czy przeczytają wiadomości. Po 22 grzecznie wyłączają komputer i idą spać.
Znaleźli coś dla siebie czytając obiektywne opinie innych użytkowników.
Kolega nie patrząc ani na potrzeby ani na możliwości czytającego każdemu bez wyjątku stara się narzucić swoją wizję świata jako jedyną słuszną drogę. Nazywa swój sprzęt wyższą ligą i sam do takiej próbuje się zaliczyć, traktując wszystkich innych z góry. Otóż kolego dla Twojej wiadomości - nie każdy musi nawet chciej w tej lidze grać. Są na świecie ludzie którzy spełniają się w zupełnie innych dziedzinach życia i dla których internet jest tylko dodatkiem. I własnie takim ludziom POŚWIĘCONY JEST ZARÓWNO TEN SPRZĘT JAK I TEN WĄTEK NA FORUM, który swoją wizją świata raczysz trolować. Poszukaj sobie wątku o sprzęcie ze swojej ligi i tam do woli z sobie podobnymi możesz wrzucać mnóstwo
matek451 pisze:konkretów czyli diagnostyki sygnału, odległości od BTS-a LTE1800Mobylandu czy screenów choćby speedtesta
Tam róbcie sobie zawody kto większą prędkość danego dnia wyciągnął, kto więcej GB danego miesiąca zassał, kto ma bardziej bezstratny przewód do anteny, kto ma lepszą czułość modemu czy wreszcie dłuższą antenę kierunkową. Jeśli w tym się właśnie spełniasz to życzę Ci abyś był najlepszym zawodnikiem w swojej lidze. A ten sprzęt i ten wątek na forum pozostaw ludziom
matek451 pisze:którzy korzystają normalnie z internetu
bo jak słusznie zauważył kolega Wojtek Ty
wojteks pisze:normalnym użytkownikiem zdecydowanie nie jesteś.
A wszystkich normalnych użytkowników internetu zapewniam że jeśli zdecydują się na ten sprzęt to nie powinni żałować tego wyboru i z uwagi na to iż sprzęt ten pracuje może tylko w jednym paśmie i jednej technologii, ale za to jest to sieć póki co najbardziej rozbudowana w naszym kraju, co więcej nadal rozwijana równolegle z LTE800, tak więc śmiało można w to wchodzić i w przeciwieństwie do kolegi uważam że w 95% urządzenie powinno spełnić swoją rolę pod warunkiem oczywiście bycia choćby na granicy zasięgu nadajnika. 5% pozostawiam na przypadki losowe, ale na pewno nie jest prawdą że
matek451 pisze:Wielu wzięło nie biorąc tego pod uwagę i znalazło się w ciemnej d...e.
no chyba że z własnej woli, gdyż operator daje możliwość zwrotu urządzenia które nie spełni pokładanych weń oczekiwań, co kolega wylewający cały czas pomyje na ten sprzęt jednak potwierdził słowami
matek451 pisze:Oczywiście zwrot i szybka wymiana
To był mój ostatni post w
wojteks pisze:dyskusji z której i tak nic nie wynika
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Jeśli polecasz urządzenie to podaj potencjalnym użytkownikom co rozumiesz przez pojęcie " bycia choćby na granicy zasięgu nadajnika" ? Konkretnie jakie mają być parametry sygnału LTE 1800 w ich lokalizacji aby mogli bezproblemowo korzystać z internetu. Jak to przekłada się mniej więcej na odległość od BTS-a LTE1800Mobylandu? To technika radiowa i decydują konkrety a nie ślepy los. Istotne jeśli ktoś zachęcony przez ciebie zdecyduje się wziąć ODU nawet na próbę, pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=18711. Na tym forum użytkownicy dzielą się doświadczeniami ale oprócz subiektywnych odczuć decydujące znaczenie mają parametry.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ