[NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

matek451 pisze:klienci biznesowi mający telefon w T-Mobile
A zwykły szaraczek płaci 20 razy tyle. Zresztą pre-paid vs 2xabonament to jednak dwie inne bajki.
rethas
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2012-05-14, 20:00
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: rethas »

Odnoście "zamrażania" połączeń. U mnie zjawisko to nie występowało nigdy przed konsolidacją. Teraz połączenie zamiera co kilkadziesiąt minut zarówno w T-Mobile jak i w Orange.Ostatnio coraz częściej.Daje się również odczuć pogorszenie w usługach głosowych.Telefon włączony,pokazuje pełny zasięg a nie można się dodzwonić.W/g mapy prace jeszcze trwają.Zobaczymy po zakończeniu czy się poprawi.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

rethas pisze:U mnie zjawisko to nie występowało nigdy przed konsolidacją. Teraz połączenie zamiera co kilkadziesiąt minut zarówno w T-Mobile jak i w Orange.
Korzystam ze "starej" sieci Orange i zjawisko też istnieje.
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Zgrywus »

U mnie to samo, po modernizacji T-Mobile jak i Orżnąć co jakiś czas transfer zamiera mimo dobrego sygnału(pomaga rozłączenie i ponowne połączenie się lub czekanie parę minut). Telefony też głupieją, nastaje cisza podczas rozmowy, rozłącza się, szumi jak cholera w słuchawce bez względu na model telefonu. Wszystko dzieje się losowo :(
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

No to ciekawe to zamieranie. Na karcie prepaid Orange, z pakietem jak w temacie, faktycznie od jakiegoś czasu są problemu z połączeniem. Piszę o EDGE. Natomiast przy karcie T-Mobile na abonament nie ma problemu z połączeniem. Stacja bazowa ta sama, po modernizacji (czekam, aż nacisną guzik OK dla UMTS 900).
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ra-v »

Ja kupiłem pakiet, aby sobie przetestować. Nadajnik Orange 3G jest w tym samym miejscu co nadajniki t-Mobile, Plus i Play.
T-Mobile nie testowałem jescze, Play ma najlepszy zasieg od Plus, a Orange.... nie ma 3G nawet gdy z modemem po szafach czy po suficie biegam. To jest żenada po prostu.

No żeby chociaż 2G chodziło dobrze - ale nie.
Na telefonie gdy połączę się w roamingu krajowym z Orange pingi mam podobne (800-1200 ms to norma), podczas gdy np. w Plus czy Play wynoszą jakieś 250-400 ms.
Wpisałem w Google hasło "Orange internet". Czas wczytywania strony z wynikami - ok 1.5 minuty :szok:
Orange EDGE - pingi


Można mówić że Plus się tnie, można mówić że Play czasem świruje, ale to co w Orange zobaczyłem uświadomiło mnie, że tego badziewia już nie tknę.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Modernizację sieci w twojej okolicy już zakończyli?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ra-v »

Nic mi nie wiadomo o żadnej modernizacji.

A z tymi pingami na roamingu Orange to było od zawsze, nie dało się pracować. Myślałem że to jakiś ogranicznik roamingu a jednak nie.

Znajomemu dałem internet przetestował go - nadajnik jest w tym samym mieście w którym mieszka.

Kod: Zaznacz cały

37.47.217.188
rozwiń twojeip
Szybkość
2,39Mb/s
Więc jest marnie.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

@ra-v - Na starej sieci Orange takie wysokie opóźnienia w EDGE były od zawsze, po modernizacji są już na normalnym poziomie, zbliżonym do innych operatorów.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ra-v »

Pierwszy raz słyszę, że Orange jest jakieś "przestarzałe". Jakby nie patrzeć to najstarsza sieć komórkowa na rynku przecież... Spróbuję to sprawdzić w kilku lokalizacjach na telefonie.

Ale co do 3G - jak wytłumaczyć fakt, że Plus ma 25-40% zasięgu (nie mam na teraz danych w dBm), Play ok 40-60%, a Orange 0 (słownie zero)? Nadajniki są na tym samym kominie.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

ra-v, jest w sieci mapka postępu prac. Możesz sprawdzić czy modernizacja za czy przed tobą.

Plus i Play mogą "świecić" w 900 MHz, a Orange w 2100 MHz i zwyczajnie nie łapiesz sygnału. Druga możliwość to zupełnie inne ustawienia anten (mniejsze pokrycie). Trzecia opcja to po prostu - Orange nie odpalił stacji.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ra-v »

Nie wiem czy dobrze trafiłem z tymi modernizacjami, ale ten pakiet na wakacje to jakiś niewypał;-) "W późniejszym terminie" coś będą modernizować.
http://www.orange.pl/lepszy_zasieg.phtml
Plus i Play mogą "świecić" w 900 MHz, a Orange w 2100 MHz
Play 900, Plus i Orange 2100. Dlatego Play może ma lepszy zasięg niż Plus.
Trzecia opcja to po prostu - Orange nie odpalił stacji.
Ww. wynik 2.39 Mb/s to był pomiar dokonany w mieście w którym mieszka - ale nie w miejscu w którym mieszka. Tam gdzie mieszka, czyli wg mapy Google 2km od nadajnika, nie ma 3G -,-
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

ra-v pisze: ten pakiet na wakacje to jakiś niewypał
Celowe działanie operatora. Idealna sprawa to sprawdzenia wydajności sieci.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

Potwierdzam, że pakiet od Orange to wydmuszka, demo internetu. Rozłącza regularnie co jakieś 300 mega - mam równolegle abonament w orange free to samo miejsce, sprzęt problem nie występuje. Uważam, że takie ograniczenia bez informowania klienta to robienie sobie jaj. Chciałem skorzystać z VOD, ale niestety trzeba biegać do routera bo mój EDIMAX jakoś sam nie chce wznawiać połączenia.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ra-v »

W tygodniu będę miał czas i możliwość wpadnięcia w inną lokalizację z zasięgiem Orange ok 500-600m od miejsca w którym będę używał Internetu. Spróbuje zrobić z 2-3 testy na telefonie na roamingu Orange i o ile będzie możliwość to na modemie na osobnej karcie.
Potwierdzam, że pakiet od Orange to wydmuszka, demo internetu. Rozłącza regularnie co jakieś 300 mega - mam równolegle abonament w orange free to samo miejsce, sprzęt problem nie występuje.
Na logikę rzecz biorąc chyba lepiej jest przyciągnąć klientów szybkim "demem internetu", niż takim czymś co jest;-) A tak pięknie te reklamy w TV wyglądają..... Aż szkoda że nie ma TV interaktywnej, w której można komentować reklamy i ostrzegać klientów przed bublami.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: matek451 »

Reklamy w TV przeznaczone są dla półgówków, którzy łykną każdy kit. Orange z góry założył taki scenariusz i takie działanie tego pakietu. Łosie i tak nie zauważą jak on działa a reklama robi swoje. Byłoby zbyt pięknie gdyby chulało bez ograniczeń.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: key »

matek451 pisze:Byłoby zbyt pięknie gdyby chulało bez ograniczeń.
A moze jest inaczej - orange zaklada ze mobilny internet nie ma byc suplementem kabla?

Nie wiem jak z reszta swiata, u mnie w zupelnosci wystarcza nawet net "po lejku" - 56 kbps. Co wielce jest potrzebne w necie na komorce, poza mailem, whats-app i mapami?
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Patryk »

key pisze:A moze jest inaczej - orange zaklada ze mobilny internet nie ma byc suplementem kabla?
Szczególnie w ofercie za 6 zł.
Kto korzysta z tej promocyjnej paczki tak, jak się z niej powinno korzystać (na smartfonie, ew. tablecie) w większości nie zauważy podnoszonych w tym wątku problemów.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: matek451 »

Dlatego ja potraktowałem go jako ciekawostkę i do potestowania, za 6zł-6GB trudno wymagać cudów. Ot taka letnia efemeryda. Z drugiej strony nie dziwię się tym, którzy chcieli kupić kilka pakietów i mieć tani , "pełnowymiarowy" net mobilny. Realia w Polsce trochę odbiegają od standardów a kabel w wielu miejscach to marzenie i gdyby Orange je realizowała to takie pakiety byłyby wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem. ( Ja mam 8km do centrum Łodzi i o kablu z Orange mogę zapomnieć :( ).
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

matek451 pisze:o kablu z Orange mogę zapomnieć
A ja mam od kilku lat lecz nie podłączony bo nie chcę go jak na razie ;)
Zakładali u nas wszędzie i wszystkim Do staruszków, do rozpadającej się świetlicy nawet do pojedynczych gospodarstw w polach i to wszystko bezpłatnie Myśleli że fortunę zrobią na kablu a tu 70% jest nadal wolnych przyłączy
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: matek451 »

Sąsiad obok ma kabel 512Kbps, oczywiście jak działa ale z tym bywa różnie :) Tyle to ja mam w BDI Aero2 i za free. Więc jakby były techniczne możliwości( wolna para ) to też bym im podziękował, jak ty ;) .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Ten pakiet jest na wakacje. Sprawdzić pocztę, wrzucić "słitaśne focie na fejsika" i wyłączyć się z sieci. Dalej czas spędzać na wypoczynku, piwie, pływaniu czy co tam kto robi w wolnym czasie.

Fakt, nawet 300 MB w sesji jest ok. Średnia MB/czas/prędkość wychodzi na poziomie Aero2.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

Ja korzystam z tego pakietu bardzo intensywnie od początku jak się pojawił, owszem rozłączanie bywa trochę denerwujące, ale ogólnie nie można narzekać, wolę takie rozłączanie i wysoką prędkość niż Aero2, które wieczorami działa u mnie niczym modem 56kbps. Najbardziej denerwująca jest zmiana IP, co oznacza konieczność ponownego zalogowania w niektórych serwisach, ale z drugiej strony wielkość pakietu jest zgodna z umową i za tę cenę można to przełknąć.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

matek451 pisze:Sąsiad obok ma kabel 512Kbps
Ja mam możliwość 20Mb/s wyciągnąć z kabla ale jak sobie kiedyś policzyłem koszty to im grzecznie podziękowałem ;)

Kiedyś policzyłem że cena chyba za 1Mb/s + utrzymanie łącza + aktywacja podzielona na 12m-cy to wyszło mi około 100zł miesięcznie
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze:Kiedyś policzyłem że cena chyba za 1Mb/s
To już chyba dawno dawno temu było.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

wojteks pisze:To już chyba dawno dawno temu było
Jak tylko założyli kabel Jakieś 3 lata temu i to była najtańsza opcja jeśli chodziło o sam net
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

Trochę z wami się nie zgadzam. Tak jak pisałem również mam Orange Free (abonament) i nie zakładam, że za 6 zł człowiek dostanie coś super jednak... Jednak usprawiedliwianie operatora, że to i tak fajna promocja itd jest nie koniecznie uzasadnione. Ja się zgadzam cena jest śmieszna wręcz świetna jednak skoro nie informują, że pakiet jest przeznaczony tylko do użytkowania w telefonach, tabletach (tutaj też się nie zgadzam bo coraz więcej osób korzysta z vod na tabletach a to też duże zużycie) to takie rozłączanie nie powinno mieć miejsca. Ogólnie można powiedzieć za tę cenę jest ok - ale skoro nie ma informacji o owych ograniczeniach takich być nie powinno i kropka.

A skoro jest opcja sumowania pakietów to jest komunikat, że proszę korzystać na innych urządzeniach. Gdyby chcieli promocję ograniczyć do telefonów udostępniliby możliwość zakupu np max 3 GB i kropka. W telefonie mi wystarcza i 300 Mega na miesiąc.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adziu82 »

key pisze:Co wielce jest potrzebne w necie na komorce, poza mailem, whats-app i mapami?
Są osoby co potrzebują więcej ( może graja na smarcie online w jakąś gierkę ) ja np może nie potrzebuję szybkości ,ale dobrego pinga, chcę żeby stronka otworzyła się szybko, wiem na pewno że w EDGE nie otworzy się szybko, bo 2 lata miałem Orange w abonamencie pod kompa.
Także używałem jakieś 4 lata w moim smartfonie internetu w EDGE,ale od jakiś 8miesięcy mam 3G i to jest duża różnica, jak dla mnie.
matek451 pisze:Ja mam 8km do centrum Łodzi i o kablu z Orange mogę zapomnieć
matek451 aż nie mogę uwierzyć, że mając 8 km do centrum Łodzi i Ty nie masz kabla ( chyba że to tylko i wyłącznie z Orange? ) myślałem że to ja żyję na końcu świata. 5km do granicy Niemieckiej okolice Żar a ja tu mam chyba początek świata :szok:

A co to tej promocji z Orange, ja używam jej tylko i wyłącznie pod kompa stacjonarnego i to do grania w Fife 13, na radio mam za wysoki ping od około 12 godz w południe do 22 wieczorem, ale jak już mi się dobrze gra to nawet tego Orange nie rozłączam. Jedna gra ciągnie z wysłaniem i pobraniem danych około 20-30 mega i zdarzyło się że wywaliło mnie z serwerów EA,najgorsze że wtedy jest moja wina i mecz 3-0 w plecy :dobani:
RAW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: matek451 »

Dla mnie też jest to niezrozumiałe ale to co napisałem to fakt. W moim rejonie Orange ogranicza się do wymiany kabli regularnie kradzionych przez amatorów Cu :D . Sieć telefoniczna została zbudowana 25lat temu dzięki wkładowi własnemu mieszkańców i od tamtej pory niewiele się zmieniło. Na moje zapytania o montaż netu Orange odpowiada: "Brak technicznych możliwości" :( Co do promocji 6GB za 6 zł to ci co chcieli ją wykorzystać do pobierania z sieci mogą być trochę zawiedzeni ale jak mawiał klasyk :" to jest miś na miarę naszych czasów" :D . Trudno było oczekiwać , ze szacowny Orange( TP ) będzie tak chojny i nie przytnie, to nie w ich zwyczaju.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ra-v »

Sieć telefoniczna została zbudowana 25lat temu dzięki wkładowi własnemu mieszkańców i od tamtej pory niewiele się zmieniło.
No jak, marka Orange, której właścicielem jest France Telecom (szanowana spółka na świecie) ma jakieś 25-letnią, niemodernizowaną strukturę?

BTW - jak wygląda w takim razie sprawa CDMA w takich rejonach? Podobnie? Lepiej skorzystać np. z Nordiska?
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ODPOWIEDZ