[OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michcio123
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-10-01, 19:30
Lokalizacja: Dołhobyczów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: michcio123 »

A orientuje sie ktoś jak to jest jesli po wypowiedzeniu chciało by się przedłużyć umowe na 6 miesięcy czy też można coś wytargować?
Huawei B618s-22d -- ZTE MF286D
Braymer
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-27, 21:50
Lokalizacja: mazowsze

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Braymer »

Raczej niewiele utargujesz przy tak krótkiej umowie, ale nie zaszkodzi spróbować. Napisz potem co wynegocjowałeś jeśli już zdecydujesz się składać wypowiedzenie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

@Braymer jak by nie liczył istotna jest cena końcowa a to jest to niecałe 12 zł :) . Plus te 40% limitu i masz megaofertę :ok: . Aż sam żałuję , że kończy mi się umowa w T-Mobile a nie Orange :( . Oba BTS-y pod nosem wprawdzie jeszcze bez NetWorks. Dla stałych klientów Orange jest naprawdę łaskawe o ile oczywiście upomną się o swoje- czytaj złożą wymówienie ;) Obawiam się, że przy umowach 6-miesięcznych nie ma co liczyć na jakikolwiek upust.W zamian za duże rabaty Orange stara się przywiązać klienta na kolejne dwa lata. Operator za taką ofertę dla nowych klientów w umowie bez modemu liczy sobie tyle samo co w dwuletnich umowach ze sprzętem w myśl zasady chcesz na krótko to płać.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Braymer pisze: - no i ostateczny abonament 11.98zł :)
Nie wiem dokładnie jak się liczy te rabaty Open (taki czy siaki), ale jeśli od głównej kwoty, przed obniżką to wyjdzie wtedy 1,98 zł. ;) Nie jestem tylko pewien.
JacekGrab
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-25, 22:15
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: JacekGrab »

Dzisiaj w salonie chciałem wynegocjować tego e5776 za 1 zł w umowie na 12 miesięcy, ale za 1 zł był tylko w umowie na 24 miesiące, więc wziąłem tego mf63 i w piątek ma przyjechać kurier z umową.

Jaką antenę kupić do tego MF63? Mam 2 km do BTSa, więc nie potrzebna jest jakaś mocna antena, będzie zamontowana jakieś 6 metrów nad ziemią, cena najlepiej w okolicach 60 zł.
Mierzyłem prędkość na telefonie i wyciągało 10 Mb/s, więc na modemie z anteną powinno być 20 Mb/s
Obrazek
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

Dzsiaj miałem Etap1 negociowania nowej umowy z Orange OFN. Mama jest właścielem. Proponowali jej 49 zł na 2 lata i za 1zł router( nie wiem który ale chyba Huawei E5776 moja mama sie tego nie dowiedziała bo nie miała czasu - była w pracy).
Odmówiła.
Wiecie jaka będzie nastepna opcja umowy, która poda DUK i co z nią zrobić ? Czy odmówić i czekać na kolejną opcje umowy ???

Moja mam powiedziała że chce, lepszą, tańszą umowe i że czeka na przedstawiciela INEI, by negocjować z nim umowe po swiatłowodach jeżeli nie dostanie lepszej umowy od nich.

NIE BYŁO ZŁOŻONE WYPOWIEDZENIE
Braymer
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-27, 21:50
Lokalizacja: mazowsze

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Braymer »

matek451, w sumie to mógłbyś wziąć w Orange online coś z umową na 6m-cy ze sprzętem. Sprzedałbyś ten np. modem powiedzmy za 80-90zł a potem za 2-3 m-ce przedłużył np. z 12 zł 21GB. Dużo zachodu z tym i nie wiadomo czy nadal będzie to dostępne.
Ale oferta t-mobile tak jak mówisz raczej nawet nie zbliża się do tej z Orange :)

Rudder , jeśli połączyliby cię z DUK to tam dają abonament ze sprzętem na 12-24m-ce z rabatem 30% na abonament (długość umowy zależna od klasy sprzętu).
W ofercie bez sprzętu masz umowę na 2 lata i np. te słynne już 21GB za niecałe 12zł :)
To jest tak jakby ten dawny etap 2 i etap 3 połączone razem. Tego rabatu 50% przy umowie ze sprzętem już niestety niema najprawdopodobniej. :/

ja.michal, z tymi rabatami to jest właśnie tak, że najpierw masz zniżkę procentową a potem zniżkę 10-15zł z Open naliczaną już od tej niższej kwoty, czyli tak jak piszesz (59,9 zł- 80%) minus 10 lub 15zł ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

@JacekGrab wziąłeś słaby router więc nie licz na lepsze transfery. To co osiągasz na telefonie to max i nie pomoże żadna antena. Ten router nie obsługuje HSPA+DC. Poprzednik MF63 czyli MF60 sprawiał użytkownikom wiele problemów i oby nie było tak z tym MF63.@Rudder bez złożenia wypowiedzenia umowy nic nie ugracie. Nie kontaktuje się z wami DUK tylko zwykły BOK i oni nie mają żadnych korzystnych propozycji.
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

Rozwiń skrót BOK.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

@Braymer nieźle kombinujesz :) Ale wiesz ja nie mam parcia na ten Orange. Przez rok mam jeszcze jedną kartę T-Mobile( zięcia , który jest w Anglii). Do tego internet z CP( dodatek do TV sat), testuję LTE z Play na kartę- 6 miesięcy bez limitu w LTE. No i jeszcze darmowe Aero2. Nie wspominając ,że Orange co jakiś czas raczy mnie pakietem kilku GB za parę złotych na telefon.Ogólnie kłopot bogactwa i spokojnie mogę rezygnować z mojej umowy w T-Mobile :D

[ Dodano: 2013-12-12, 18:13 ]
BOK czyli biuro obsługi klienta. Dzwonią z niego konsultanci przed końcem umowy i proponują klientom przedłużenie umowy na identycznych warunkach jak dla nowych klientów , takich samych jak na stronie Orange czyli słabych. Nie mają dostępu do lepszych ofert utrzymaniowych. Te posiada tylko Dział Utrzymania po złożeniu umowy. Dotyczy to wszystkich operatorów. Było o tym na forum ze 1001 ;) razy. Ludzie ogarnijcie się, tylko realna groźba odejścia klienta czyli wymówienie działa na operatora.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Braymer, zaczynam się zastanawiać czy jednak nie są dobre te zniżki. Trzeba się w temat zagłębić. :)
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

ja.michal Przecież Braymer ma internet z Orange jak za paluszki....
Braymer
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-27, 21:50
Lokalizacja: mazowsze

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Braymer »

@matek451 w sumie to w twoim przypadku kolejny abonament jest faktycznie zbędny :)

Ogólnie to nie jestem pewien czy do np. Open Family wlicza się abonament bez sprzętu, czy musi być to umowa z urządzeniem.

Z tymi paluszkami to kilka paczek mógłbym kupić za te 12zł, przez to, że Open Family puki co jeszcze nie mam :( bo w Orange mam tylko internet
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Widzę, że coraz więcej osób zaczyna intrygować ;) oferta przedłużeniowa Orange :) Oby szybko się z niej nie wycofali, wszystko co piękne nie trwa wiecznie, a szkoda :cry:
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

matek451 pisze:wszystko co piękne nie trwa wiecznie, a szkoda
To będzie trwać wiecznie bo to oferta przedłużeniowa dla dobrych klientów.
JacekGrab
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-25, 22:15
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: JacekGrab »

Przyszedł dzisiaj ten mf63, wkładam do niego kartę (z mv410) i wyświetla się "ograniczony dostęp" na tym routerze i na laptopie. Co może być nie tak? Może ta karta SIM nie obsługuje 3g,bo mam ją od stycznia 2008 roku?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

W ofertach branych na nowo bez modemu faktycznie Open nie działa. Nie wiem jak przy przedłużeniu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

JacekGrab pisze: Może ta karta SIM nie obsługuje 3g,bo mam ją od stycznia 2008 roku?
Zakładam że ma nie aktywny profil SIM, telefon do BOK powinien sprawę rozwiązać, jeżeli nie to wymiana SIM/RUIM na inną w salonie z aktywnymi oboma profilami.
Nie pomagam na PW!
areczek396
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-12-13, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: areczek396 »

Witam, właśnie dobiegł końca okres umowy który dotczył OFP. Chciałbym przedłużyć umowę a nie chcę zobowiązać się do płacenia za coś co nie będzie spełniało swojego zadania. Obecnie mam router AXESSTEL MV 410 i podłączoną do niego antenę zewnętrzną ,oferta ograniczona jest limitem 3 GB. Zaoferowano mi zmianę: przejście na OFN z limitem 13 GB i router Axesstel MV610. Mieszkam w okolicy otoczonej lasami, dociera tu zaledwie orange CDMA (tak myślę że tylko CDMA). Moja miejscowość to Siwianka (mazowieckie), czy mógłby ktoś mi pomóc odnośnie podjęcia decyzji czy zostac przy obecnym sprzęcie czy warto coś zmienić dla poprawy osiągów?
Braymer
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-27, 21:50
Lokalizacja: mazowsze

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Braymer »

Musisz sprawdzić czy działa u ciebie 3G - włóż kartę Orange do telefonu lub modemu obsługującego UMTS900 i przetestuj jego działanie.
Po złożeniu wypowiedzenia dostaniesz za niecałe 42 zł 21GB i router ZTE MF63 w umowie na 12 miesięcy. Oferta bez modemu jest jeszcze korzystniejsza, co możesz przeczytać kilkanaście postów wcześniej :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Dołączyłeś do grupy osób , z którymi konsultanci lecą w kulki. Wypowiadaj umowę i przejdź na OFN ale ze sprzętem do 3G. Grzecznie podziękuj za MV610 i ten limit, który ci dają. Na twoim terenie trwają prace NetWorks i jesteś lub wkrótce będziesz w zasięgu sieci 3G( mapa zasięgu Orange pokazuje, ze masz już 3G). Poczytaj co można wytargować w DUK po złożeniu wymówienia.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

areczek396 pisze:dociera tu zaledwie orange CDMA
A telefon co łapie ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Możesz wziąć internet na próbę z Orange i sprawdzić zasięg 3G. Jeśli NetWorks jeszcze nie działa to nastąpi to wkrótce i nie warto pakować sie w CDMA z MV610 na dwa lata. Do czasu uruchomienia NetWorks możesz korzystać ze starego MV410 na CDMA a później korzystać z 3G.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

matek451 pisze:Do czasu uruchomienia NetWorks możesz korzystać ze starego MV410 na CDMA a później korzystać z 3G.
:ok: bardzo dobra propozycja , moim zdaniem nie warto pchać się w umowę na kolejne 2lata :facepalm: Ciekawi mnie tylko jak chodzi CDMA w rev,A (tak chyba to się zwie) ja 3lata temu przeszedłem do Plusa to nie miałem okazji wypróbować ;)
areczek396
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-12-13, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: areczek396 »

Czy mogę sprawdzić zasięg przy pomocy telefonu i karty z routera? Macie rację, niech zostanie tak jak jest, cierpliwie zaczekam na lepszy zasięg jeśli coś ma się w niedalekiej przyszyszłości włączyć. Gdzie moge dowiedzieć się czegoś więcej o NetWorks?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Potrzebujesz karty dualnej aby sprawdzić zasięg za pomocą telefonu, który musi obsługiwać UMTS2100 i UMTS900( nie GSM900). W przypadku przejścia na OFN nowa karta obsługuje 3G i CDMA. Możesz spróbować uaktywnić 3G na starej karcie i potestować na telefonie. Ewentualnie można wziąć internet Orangena 14 dniowe testy i oddać .Podstawą do dalszych działań jest wypowiedzenie obecnej umowy i negocjacje z Działem Utrzymania.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

areczek396 pisze:Czy mogę sprawdzić zasięg przy pomocy telefonu i karty z routera
Jeśli masz kartę dualną to tak :D wyżej pytałem co ''łapie'' telefon? A więc w jakiej sieci jesteś ? jaki masz zasięg? jaki telefon? I na co chcesz
areczek396 pisze: cierpliwie zaczekam
jeśli kończy Ci się umowa na CDMA a jesteś w zasięgu 3G , i nie jesteś zadowolony z działania CDMA , to nie warto podpisywać kolejnej umowy na 2lata , można np. przedłużyć na rok bez sprzętu z niższym abonamentem i więcej GB ,albo zobaczyć jak działa 3G i wtedy pomyśleć co dalej! Jeśli masz kartę dualną to kupisz jakiś modem usb , antenę itd.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

DejaVu pisze:Jeśli masz kartę dualną to tak
Jeżeli to karta z OFP to prawdopodobnie nie działa w niej profil SIM więc z telefonu nie zaloguje się do 2G/3G Orange.
Nie pomagam na PW!
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

wojteks pisze:Jeżeli to karta z OFP to prawdopodobnie nie działa w niej profil SIM więc z telefonu nie zaloguje się do 2G/3G Orange.
nie rozumiem :zdziwko: to karty dualne są obsługiwane tylko w modemach dualnych Orange ?
matek451 pisze:Potrzebujesz karty dualnej aby sprawdzić zasięg za pomocą telefonu, który musi obsługiwać UMTS2100 i UMTS900
kolega też się myli?
edit. doczytałem że kolega ma Orange Freedom Pro :facepalm: sory :padam:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Wstępny obraz czy jakieś 3G jest da skanowanie eteru telefonem (wybór ręczny operatora) z dowolną kartą SIM. Wtedy pojawi się lista sieci, które "dolatują" i mają 3G. Oczywiście nie będzie wiadomo jaki sygnał jest i czy się telefon zaloguje. No, ale coś tam będzie już wiadomo. ;)
ODPOWIEDZ