Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

Dziwna sprawa. Dzisiaj lejka nie mam. Ktoś wie o co chodzi? ^^ Tzn. zazwyczaj w godzinach porannych prędkość jest około 80mb/s, teraz 25mb/s więc działa wolniej ale i tak lejka brak. Pakiet 0mb, wykorzystanie w strefie domowej przekroczyłem. Okres rozliczeniowy kończy się za 2 dni.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: onken »

Moze Twoją reklamacje uwzgledniono :-) ?
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

Niestety nie. Mieli jakąś awarie, ponieważ nie wyświetlały się pakiety i w ogóle Mój Orange pokazywał błąd i nieaktualne dane. Jak wszystko wróciło do normy to powrócił i lejek :/ Chamstwo. Reklamacja od 5.04 i w miejscu gdzie światło nie dociera mają klienta.
remospl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-12-23, 22:53

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: remospl »

Witam ! :) W czwartek wziąłem umowę 2w1 za 60 zł z tabletem Lenovo A8 i ZTE MF283+ . Transfer nalicza prawidłowo, szczęśliwe godziny działają. Aktualnie modem stoi na parapecie za oknem ( zabezpieczony aby nie spadł), moja miejscowość to Witonia, łódzkie, wyniki po 18, w szczycie
Obrazek
Dla porównania plus w tych godzinach
Obrazek
I teraz moje pytanie, jest sens kupować antenę dualną 15 dbi ? Będzie 5m kabla.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: onken »

Zalezy jaki masz poziom sygnału, sprawdź, ale moim zdaniem w 90 % przypadków warto.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: adziu82 »

Ja wziąłem dwie anteny jak pisał mi @ja.michal, ATK 10 i nie narzekam, zysk mam 35dBm. Czyli z 97 dBm skoczyło na jakieś 67dBm, a czasem przy ładnej pogodzie mam 63dBm.
RAW
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: Brylant19 »

remospl pisze:Witam ! :)
Obrazek

I teraz moje pytanie, jest sens kupować antenę dualną 15 dbi ? Będzie 5m kabla.

Upload masz bardzo niski, co wskazuje, że jest jeszcze dużo miejsca do poprawy sygnału. Ale lepiej, tak jak napisał Onken, podaj parametry sygnału z rutera.
adziu82 pisze:Ja wziąłem dwie anteny jak pisał mi @ja.michal, ATK 10 i nie narzekam, zysk mam 35dBm. Czyli z 97 dBm skoczyło na jakieś 67dBm, a czasem przy ładnej pogodzie mam 63dBm.
On pewnie lata po 1800, bo w Witonii niby jest pozwolenie na tę częstotliwość, więc ATK 10 się nie nadają.
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
remospl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-12-23, 22:53

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: remospl »

Brylant19 pisze: On pewnie lata po 1800, bo w Witonii niby jest pozwolenie na tę częstotliwość, więc ATK 10 się nie nadają.
O ile pozwolenie jest tak chyba tylko pozwolenie, nadajnik prawdopodobnie nie nadaje :)
Siła sygnału to -83 dBm, zamówiłem Cybertecha dualnego 15 dBi ;> Użyte będzie 4 m kabla + złącza ( poprosiłem żeby kabel nie był zintegrowany bo muszę przełożyć go przez komin ) więc stracę z 3 - 3.5 dBi zapewne ;/
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: adziu82 »

@Brylant19, pewnie masz rację, patrzyłem wg siebie, ja ,,latam'' na LTE800.
A teraz mam pytanie, do tych którzy korzystają z tej oferty i mają na androidzie apkę ,,mój orange''.
Czy ta apka zlicza ,,szczęśliwe godziny'' i strefę domową razem? Tam są dwie opcje, które możemy monitorować, ,,poza strefą'' 20GB albo 60GB i 150GB,,strefa domowa'' i mi chodzi o tą drugą opcję.
Teraz nie jestem w stanie sprawdzić sam, żona pobiera ( widzę jak wchodzę na apkę na tablecie ) 300-500 MB dziennie, ale nie wiem czy to jest liczone w nocy, bo także wchodzi z nudów do sieci, mamy małe dziecko i jak karmi, to zerknie na coś.
RAW
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: astrin »

Tak, strefa domowa oraz szczęśliwe godziny są zliczane razem.
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

remospl pisze:Witam ! :) W czwartek wziąłem umowę 2w1 za 60 zł z tabletem Lenovo A8 i ZTE MF283+ . Transfer nalicza prawidłowo, szczęśliwe godziny działają.
U mnie też wszystko działało prawidłowo przez pierwsze 2 tygodnie czyli do momentu wystawienia pierwszej faktury.


Po dużej ilości reklamacji gdzie na koncie widać dokładnie, że transfer naliczany jest kilkukrotnie dostałem w końcu odpowiedź od orange, która jest zabawna :D Pisałem, że wnoszę skargi do UKE i UOKiK o stosowanie nieuczciwych praktyk i oto ich odpowiedź:

"Dzień dobry, W odpowiedzi na zgłoszenie, dotyczące usługi Szczęśliwe godziny informuje, że zostało ono rozpatrzone. Analiza konta abonenckiego nie wykazała żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu usługi Szczęśliwe godziny. Mimo, że na rachunku szczegółowym jest informacja, że pakiet pobierany jest ze Strefy Domowej - internet, rozliczany jest on poza pakietem danych. Chcielibyśmy przypomnieć, że usługa daje możliwość korzystania z bezpłatnej i nie odliczanej od limitu danych transmisji danych w godzinach 00.00 - 08.00. Mając jednak na uwadze naszą dobrą współpracę postanowiliśmy doładować konto główne wartością 150 GB. Mamy nadzieję, że podane informacje będą pomocne. Pozdrawiamy, "

Czyli nie przyznali się do winy, odpisali gotową formułkę w ogóle nie korelującą z treścią zgłoszeń ale 150gb doładowali do pakietu strefy poza domem. Czyli wiedzą, że jest nie tak i chyba boją się mimo wszystko zgłoszeń zgłoszeń. Jak na razie jestem usatysfakcjonowany takim rozwojem rzeczy. Prosiłem o dodatkowe 20gb ale 150 brzmi nieźle :P
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: Patryk56 »

Ja jakiś czas temu już prawie chciałem brać internet Play z NetGearem. Ale ogólnie złapałem wątpliwości przez narzekania użytkowników, że sieć jest niestabilna, niepewna agregacja (czyli bajer monachium), no i rozdawanie sieci za pół darmo (RBM)...

W telefonie mam Nju Mobile czyli Orange i jakoś tydzień temu coś mi nie pasowało, bo zasięg się pogorszył. W swoim miejscu zamieszkania miałem bardzo słaby zasięg sieci , a jak poszedłem 200 metrów do znajomego to w ogóle nie miałem kresek. Zawsze miałem internet H+ i prędkość na poziomie 8-10Mb/s. A tu nagle wczoraj wskoczyło mi LTE i jeden pomiar wieczorem dał już 20Mb/s downloadu :hurra: Wychodzi więc na to, że chwilowy brak zasięgu był związany z modernizacją nadajnika.

Tak sobie myślę, że z routerem LTE będzie jeszcze lepiej , a nie wspomnę już o antenie kierunkowej :) Moja miejscowość to Michale koło Grudziądza. A nadajnik znajduje się 5.7Km w linii prostej od mojego domu w miejscowości Nowe Marzy. Do nadajnika puste pola i otwarta przestrzeń więc nie powinno być problemu z przeszkodami.

Czy ktoś mi potwierdzi jakie częstotliwości działają w tym BTS'ie ?

Obrazek

Nawet wiem dokładnie, gdzie to jest więc po pracy tam podjadę obadać :hyhy:

Obrazek

Spróbuję też posprawdzać za pomocą LTE Discovery na smartfonie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: ja.michal »

Jeżeli do tej pory nie było w ogóle LTE, a teren mało zurbanizowany, to na 90% jest LTE800. Szczególnie, że dystans nie jest mały, a Orange aktualnie uruchamia właściwie wyłącznie LTE800 tam gdzie nie było do tej pory LTE. Może za dzień, dwa będę wiedział co tam "świeci".
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: Patryk56 »

Byłem pod nadajnikiem i pierwsze co zrobiłem test prędkości akurat w godzinach szczytu (18:45) :

Obrazek

Potem LTE Discovery. Lecz muszę się przyznać, że nie potrafię się posługiwać tą aplikacją :facepalm:

Obrazek

Jeśli można liczyć na taką prędkość z odpowiednim sprzętem, to byłbym wniebowzięty w porównaniu z obecną neostradą 5Mb/s...


Taka ciekawostka - każdy BTS jest tak pilnie strzeżony? W budce nawet siedział stróż :zdziwko:

Obrazek

Obrazek
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: MKwiatusz3K »

A ja zadam pytanie troszke z innej beczki. Telefon pewnie tobie zapiął sie na 1800
A co sytuacji jak telefon obsługuje wszystkie czestotliwosci a nadajnik posiada LTe 800, 1800, 2100 i 2600?
Z którym sie połączy?

Pytam sie bo jak umnie by wprowadzili LTE 800 to wolał by kupic antene pod to pasmo i mieć spokój ze spadkami predkosci skoro wiekszość na 1800 to telefony
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: onken »

Ja bym nie liczyl na dluzsza mete na szybsze predkosci na LTE800 niz na 1800
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: Brylant19 »

Panowie ja mam problem ze strefą domową. Mam ten internet LTE Domowy (ten sam czort chyba co 2w1).

Moj problem polega na tym że limit ze strefy domowej działa mi tylko na internecie 3G. Kiedy Połącze się w HSPA+ dobrze liczy pobrane dane jako ze strefy domowej (z tych 150GB).
Natomiast kiedy włacze w ruterze LTE to już tak jakbym łączył się poza strefą domową i żre mi pakiet dodatkowy.

Obrazek

Miał ktoś z was taki problem? Udało się z tym zawalczyć? Na forum o taki problem ale już martwy wątek viewtopic.php?t=44927
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: dzejk »

może Ci się łączy z innym, dalszym nadajnikiem ?
remospl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-12-23, 22:53

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: remospl »

Zadzwoń na infolinie, poproś z działem technicznym i powiedz im jak wygląda sytuacja, prawdopodobnie nakłada się sygnał z dwóch nadajników na Twoja lokalizacje i po lte masz inny nadajnik , przez co strefa domowa świruje :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: ja.michal »

Patryk56 pisze:Byłem pod nadajnikiem i pierwsze co zrobiłem test prędkości akurat w godzinach szczytu (18:45) :
Patrząc po uplinku wygląda na LTE800. Maksymalny uplink przy 10 MHz w Orange to 25 Mbps. Przy LTE1800 i 15 MHz koło 38 Mbps.
Patryk56 pisze:Potem LTE Discovery. Lecz muszę się przyznać, że nie potrafię się posługiwać tą aplikacją :facepalm:
Wygląda na to, że telefon nie podaje aplikacji wszystkich danych. Z wieloma smartfonami tak jest niestety. Z telefonów najlepsze do śledzenia i wymuszania pasm są te na procesorach Mediatek.
Patryk56 pisze:Jeśli można liczyć na taką prędkość z odpowiednim sprzętem, to byłbym wniebowzięty w porównaniu z obecną neostradą 5Mb/s...
Wypadałoby namierzyć dokładnie jakie to pasmo. Tzn. jeśli chodzi o sprzęt to modem lub router jaki ci pasuje. Właściwie wszystko ma już LTE800 i LTE1800. Z antenami lepiej się wstrzymać. Myślisz o sprzęcie stacjonarnym czy mobilnym? Jesteś otwarty na kombinacje? :) Pytam bo np. z modem USB (Huawei) łatwiej robić wiele manewrów z częstotliwościami, a biorąc pod uwagę zakupy zagraniczne można dorwać tanio router, który wyrobi z modemem LTE na USB.

Patryk56 pisze:Taka ciekawostka - każdy BTS jest tak pilnie strzeżony? W budce nawet siedział stróż :zdziwko:
Niektóre tak. U mnie ochrony nie ma, ale "zasieki" i monitoring są. U ciebie to pewnie jakiś punkt węzłowy i dlatego jest ochrona. Kilka takich miejsc jest w kraju.


[quote="MKwiatusz3K"A ja zadam pytanie troszke z innej beczki. Telefon pewnie tobie zapiął sie na 1800
A co sytuacji jak telefon obsługuje wszystkie czestotliwosci a nadajnik posiada LTe 800, 1800, 2100 i 2600?
Z którym sie połączy?[/quote]
Tym steruje stacja bazowa. Generalnie zasada jest taka, że upycha się klientów na wyższych częstotliwościach bo są pojemniejsze (w tym przykładzie LTE2600), ale jak napisałem na początku, tym steruje stacja bazowa. Może się okazać, że pomimo dobrego zasięgu wyższej częstotliwości stacja przerzuci terminal klienta na niższą bo jest więcej wolnych zasobów, albo generalnie rozłoży obciążenie terminalami klienckimi po wszystkich możliwych częstotliwościach na danej stacji, aby jakoś połączenia była możliwie wysoka. Wszystko zależy od konfiguracji stacji. Jeśli terminal klienta zwraca cały zakres częstotliwości na jakich może pracować to stacja wybiera z tego zakresu. Jak wymusisz na urządzeniu np. tylko LTE800, a będzie ono zapchane na stacji to i tak na stacji zostaniesz do tej częstotliwości zalogowany bo stacja bazowa ma informację, że twoje urządzenie działa tylko na tej częstotliwości.
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: Patryk56 »

ja.michal pisze:
Patryk56 pisze:Jeśli można liczyć na taką prędkość z odpowiednim sprzętem, to byłbym wniebowzięty w porównaniu z obecną neostradą 5Mb/s...
Wypadałoby namierzyć dokładnie jakie to pasmo. Tzn. jeśli chodzi o sprzęt to modem lub router jaki ci pasuje. Właściwie wszystko ma już LTE800 i LTE1800. Z antenami lepiej się wstrzymać. Myślisz o sprzęcie stacjonarnym czy mobilnym? Jesteś otwarty na kombinacje? :) Pytam bo np. z modem USB (Huawei) łatwiej robić wiele manewrów z częstotliwościami, a biorąc pod uwagę zakupy zagraniczne można dorwać tanio router, który wyrobi z modemem LTE na USB.
Jeśli chodzi o pasmo to na razie nie dysponuję odpowiednim sprzętem do pomiarów, a Galaxy Note 4 jak stwierdziłeś - nie dał pełnych danych w LTE Discovery. Nawet jak się zdecyduję na Orange to jest te 14 dni do testowania w razie czego, a oferty mają najbardziej kuszące ze wszystkich sieci. Jak jeszcze miesiąc temu testowałem LTE różnych operatorów to na moim terenie Orange wypadł najgorzej, a teraz sprawa się odwróciła :)

Co masz na myśli aby wstrzymać się z anteną ?

Internet ma być typowo stacjonarny do małego domku. Mobilny internet to ja mam w smartfonie (pakiet 20Gb), a laptopa wszędzie ze sobą nie taszczę ...

Kombinacje czyli masz na myśli jakieś małe grzebanie i wgrywanie softów itp ? Nic nie stoi na przeszkodzie , jeśli można poskładać bardzo dobry sprzęt ;) Chociaż nigdy nie brałem pod uwagę zestawu Router + Modem bo wydaje mi się to trochę prowizorycznym rozwiązaniem. A większe zaufanie darzę Routerami już z obsługą LTE, gdzie tylko wystarczy włożyć SIM. A w urządzeniu dodatkowo są dwa solidne gniazda antenowe. Bo docelowo chciałbym zakupić jak najlepszą antenę i uzyskać maksymalnie dobry sygnał LTE :hyhy:
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: jarek7714 »

Brylant19 pisze:Panowie ja mam problem ze strefą domową. Mam ten internet LTE Domowy (ten sam czort chyba co 2w1).

Moj problem polega na tym że limit ze strefy domowej działa mi tylko na internecie 3G. Kiedy Połącze się w HSPA+ dobrze liczy pobrane dane jako ze strefy domowej (z tych 150GB).
Natomiast kiedy włacze w ruterze LTE to już tak jakbym łączył się poza strefą domową i żre mi pakiet dodatkowy.

Obrazek

Miał ktoś z was taki problem? Udało się z tym zawalczyć? Na forum o taki problem ale już martwy wątek viewtopic.php?t=44927
Ta aplikacja w telefonie i rozliczanie przez serwer ww jest mało transparentne i nie pewne (z tego co zauważyłem to przez konto ww rozlicza prawidłowo dane poza "Strefą Domową")- jedyne w miarę konkretne dane mamy na bilingu z fakturą.
dzejk pisze:może Ci się łączy z innym, dalszym nadajnikiem ?
Tu nadajnik nie ma znaczenia, lecz pozycja geostacjonarna "Strefy Domowej" (dane są przypisane na serwerze operatora https://www.youtube.com/watch?v=kzIsHMsMNs8).
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: onken »

lokalizacja geostacjonarna niby skąd brana, z kosmosu ??

Oj oj oj, wyliczana jest z lokalizacji miedzy sygnałami z BTSów, więc w roznych sytuacjach moze byc niescislosc jak się połaczy z BTSem kilka km dalej.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:lokalizacja geostacjonarna niby skąd brana, z kosmosu ??
Nie jesteś w "temacie" a się wymądrzasz-korzystam z tej oferty i miałem na początku problemy z rozliczaniem "Strefy Domowej" (do 2-giej rozmowy z BOK i wprowadzeniem przez konsultanta dokładnej szerokości geograficznej-na podstawie map Google Earth, od tej pory zero problemów z rozliczaniem "Strefy Domowej").
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: onken »

Jarku, wytłumacz mi w takim razie na jakies zasadzie brane jest połozenie geolokalizacyjne danej karty SIM i skad operator nie ma pewności ze dana karta nie zmienia połozenia skoro łączy sie czasem z innym, dalszym BTSem.

Troche logiki wystarczy by to zrozumiec :)
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: jarek7714 »

onken pisze: wytłumacz mi w takim razie na jakies zasadzie brane jest połozenie geolokalizacyjne danej karty SIM
W ogóle tego nie ogarniasz-podajemy te dane osobiście (tą strefę też możemy odpłatnie zmienić), sama karta SIM służy do autoryzacji usług na serwerze operatora. Natomiast modem jako urządzenie radiowe komunikuje się z BTS informując również o swoim położeniu-na podstawie tego rozliczane są dane przypisane do karty SIM (telefon w mieście na podstawie danych ze stacji bazowej informuje mnie o odległości do przystanku komunikacji miejskiej, oj przysnęło się :) ).
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: onken »

Modem podaje swoje polozenie ?? Niby jak ?? Kosmiczne rzeczy ;)
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:Modem podaje swoje polozenie ?? Niby jak ?? Kosmiczne rzeczy ;)
A telefon jak?! Tylko nie pisz mi o GPS! Na podstawie komunikacji radiowej (poziomu sygnału, opóźnień etc. ), "Strefa Domowa" jest rozliczana z dokładnością do 500m.
jareq
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: wojteks »

jarek7714 pisze:A telefon jak?! Tylko nie pisz mi o GPS!
Ani modem ani telefon nie podaje pozycji, to sieć wylicza pozycję terminala z kartą SIM na podstawie poziomu sygnału z kilku stacji bazowych w okolicy (na wsi mniej dokładnie, w mieście dokładnie). Tak samo smartfony (android, usługa google) określają swoją pozycję na podstawie okolicznych sieci WiFi itp. informacji.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: onken »

Wlasnie to caly czas staram sie Jarkowi wytlumaczyc... a co do WiFi, obawiam sie ze to malo dokladne bo wiele IP ktore identyfikuje dana siec tak naprawde moze byc w zupelnie innym miejscu.
ODPOWIEDZ