[NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

Mi sesja działa od wczoraj - poszło pewnie około 2GB. Brawo ...
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

Szkoda, ze u mnie nadal zamraża. Jedyna róznice jaka widze nie mam już skoków pingu, tzn zdaży sie raz na jakis czas ale to akceptowalne, poprawa o jakies 30%

Kod: Zaznacz cały

C:\Documents and Settings\villain>ping onet.pl

Badanie onet.pl [213.180.141.140] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=48ms TTL=49
Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=50ms TTL=49
Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=42ms TTL=49
Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=45ms TTL=49

Statystyka badania ping dla 213.180.141.140:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 42 ms, Maksimum = 50 ms, Czas średni = 46 ms
W lolu stabilniej naz skokow do 600 lecz nadal 90ms :) w plusie mam 45

, sesje trzymaja dłużej miedzy, 1-5h. Jesli wszystkim już dobrze działa przyjmijmy , że to problem u mnie, mimo, że w innych sieciach tego nie ma i dodatkowo używam internetu 23h na dobe więc widze może troszke wiecej.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

atento pisze:Szkoda, ze u mnie nadal zamraża
U mnie jak na razie nie :ok:
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Orange Ekspert »

atento, w jakiej lokalizacji się znajdujesz (podaj nazwę miejscowości oraz ulicę). Dodatkowo w jakie pasmo częstotliwości masz wybrane w ustawieniach telefonu (2G, auto, 3G/HSDPA).
Sprawdzę działanie nadajników w tym rejonie.


Pozdrawiam,
Patryk
Orange Ekspert.
dylek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-07-15, 01:37

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: dylek »

Przeczytałem cierpliwie cały wątek i odnoszę wrażenie, że większość autorów postów w tym temacie nawet gdyby internet dostali całkowicie za darmo, z najszybszą możliwą prędkością i bez żadnych limitów to i tak szukali by dziury w całym. Tylko stękać i narzekać potrafią.

Kilka kilka słów ode mnie odnośnie tematu. Korzystam z net od kliku lat i to wyłącznie z pre paid, korzystam dużo i aktywnie, w kraju i za granicą z zagranicznych operatorów. Mogę tylko tyle powiedzieć, że u każdego operatora jest tak samo. Czasem super, czasem dobrze a czasem źle. W związku z tym, że nigdy nie wiąże się umową z żadnym operatorem to zawsze wybieram najlepszą w danej chwili dla mnie ofertę. Obecnie korzystam z oferty na wakacje w Orange i jestem bardzo zadowolony. Najdłuższa sesja to ponad 3Gb i 30godzin. Skończy się promocja przeskoczę znów na PLUS (15Gb/100zł/3G/LTE). Uważam, że normalne jest, że czasem coś nie hula ale nie ma takiego operatora u którego wszystko, zawsze jest super. Nawet kabel ma swoje widzimisie.

W zależności od potrzeb i sytuacji korzystam w różnej konfiguracji ze sprzętu: 5xIBM seria R i T, Nokia E52, Samsung Galaxy S2, 2xHuawei B970, Huawei E5776, Huawei E173, Samsung ACE, antena kierunkowa zewnętrzna, antena zewnętrzna mobilna.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

dylek pisze:(15Gb/100zł/3G/LTE)
100zł za 15GB? :szok:
Nie szkoda Ci kasy na pre-paidy?
dylek pisze:korzystam dużo i aktywnie
Według mnie to przy intensywnym korzystaniu to tylko abonament wychodzi najtaniej
dylek pisze:większość autorów postów w tym temacie nawet gdyby internet dostali całkowicie za darmo, z najszybszą możliwą prędkością i bez żadnych limitów to i tak szukali by dziury w całym. Tylko stękać i narzekać potrafią
Bo my Polacy i narzekać lubimy Tak to jest z dziada i pradziada ;)
dylek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-07-15, 01:37

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: dylek »

Andrzejz78 pisze:Według mnie to przy intensywnym korzystaniu to tylko abonament wychodzi najtaniej
Wolności ekonomicznej nie można w żaden sposób przeliczyć na pieniądze :D

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-08-13, 18:43 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-08-13, 17:43 przez dylek, łącznie zmieniany 1 raz.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

dylek pisze:Przeczytałem cierpliwie cały wątek i odnoszę wrażenie, że większość autorów postów w tym temacie nawet gdyby internet dostali całkowicie za darmo, z najszybszą możliwą prędkością i bez żadnych limitów to i tak szukali by dziury w całym. Tylko stękać i narzekać potrafią.
Ja jeszcze kilka dni temu pisałem w bardzo podobnym tonie, ale wtedy rozłączało mnie kilka razy w ciągu dnia, ale jakby Cię rozłączało co kilkanaście - kilkadziesiąt sekund przez kilka godzin w ciągu dnia, kilka dni z rzędu to sam też byś mógł się pewnej choroby na "k" nabawić, szczególnie gdybyś nie miał żadnej nadziei, że coś się poprawi.
Na szczęście ostatnio działa już normalnie, przynajmniej u mnie i oby tak zostało.
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: colombo »

Nie całkiem w temacie wątku, ale napiszę tu. Właśnie kończę bonus na karcie OF z zamiarem przejścia na ONE i pakiet wakacyjny i parę dni temu odkryłem przypadkiem, że niektóre sesje nie odliczały się od bonusu - jakby ich nie było. Zacząłem eksperymentować łącząc się i rozłączając co chwilę - sprawdzałęm jakie dostaję IP. Teraz wiem, że są to stale pewne określone zakresy i poznaję które IP z dużym prawdobodobieńśtwem da połączenie bez naliczania. Rozłączając i łącząc na przemian kilka, -naście razy można w końcu dojść do pożądanego IP. Jak przejdę na ONE to zobaczymy, czy jest podobnie.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: mcore »

Andrzejz78 pisze:Bo my Polacy i narzekać lubimy Tak to jest z dziada i pradziada ;)
Tu niestety muszę się zgodzić. Ktoś nawet z tego biznes próbuje zrobić

http://www.tvs.pl/45819,polska_przyjedz ... a_sie.html

""Polska. Przyjedź i Narzekaj." Pod takim hasłem ruszyła właśnie kampania reklamująca nasz kraj. W spotach promujących akcję możemy zobaczyć taksówkarza, przedsiębiorcę z sektora IT i kulturoznawcę. Wszyscy jak jeden mąż narzekają: a to na polską kulturę, a to na mentalność naszego narodu, a to na osiągnięcia technologiczne Polaków. Czy jest z nami aż tak źle?"
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Zgrywus »

Jasne bo lepiej morda cicho i się nie odzywać jak ktoś nas rżnie z góry na dół. Potem jęczeć Polacy nic się nie stało. Najlepiek to od razu dac kase operatorowi z góry i nic nie żądać w zamian bo jeszcze Cie obwinia żeś polaczek narzekaczek i że jestes z [POLITYKA WYCIETA]


Ale widze ze tylko pomaranczowi mają takie zapędy tłumienia jakiejkolwiek krytyki ich jedynego Mao.. tfu operatora Orange. :facepalm:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

Zgrywus pisze:Ale widze ze tylko pomaranczowi mają takie zapędy tłumienia jakiejkolwiek krytyki
A ja widzę że narzekanie dla samego narzekania jest też Twoim ulubionym sportem :dobani: , nie podoba się w naszej piaskownicy to idź do innej, tam jest szansa że będziesz sobie mógł narzekać, narzekać, narzekać ale wątpię czy to coś poprawi w realnym świecie.
Nie pomagam na PW!
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Zgrywus »

wojteks, a zawsze myślałem że tu jest rzeczowe bezstronne forum. Rozumiem że jak Ty za coś płacisz i tego nie dostajesz to się cieszysz, bo to że ktoś Cie oszukał jest Twoim ulubionym sportem. Ja zapłaciłem i skoro tego nie dostałem za co zapłaciłem to nie będę się uśmiechać i kłamać że to deszcz pada. Ot Polskie "nie podoba się to wynocha". Wot tiechnika
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Można wyrazić niezadowolenie, ale czy przez kilka postów ma to sens? No nie. Tu można się podzielić opinią, spostrzeżeniami, wymienić pomysłami, ale ostateczne miejsca zgłaszania problemu to jednak jest operator.

Także Panowie, proszę o spokój i zachowanie granic. :) Nikt nikogo nie wygania.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

Dla rozluźnienia atmosfery dodam, że Orange oferuje promocję dla osób korzystających z pakietu 6GB/6zł w której można otrzymać 100 sms-ów do wszystkich ważne 30 dni, żeby otrzymać bonus po aktywacji pakietu trzeba podać swój numer w aplikacji na Facebooku https://apps.facebook.com/grupowe-zakupy/ i czekać, aż uzbiera się 1000 osób (jest już ponad 600, a zostało jeszcze ok. 5 dni).

A jeśli chodzi o działanie Internetu, to u mnie już 3 dzień działa niemal idealnie, praktycznie brak rozłączania przez cały dzień.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Kurcze, kupiłem sobie kartę Orange Go specjalnie dla pakietu, aktywowałem go i chyba zużyłem 300 MB, a koniec promocji się zbliża. :roll:
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:koniec promocji się zbliża
No to kup pakiet pod koniec sierpnia to bedziesz miał promocję do listopada ;)
gacu007
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-21, 11:32
Lokalizacja: lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: gacu007 »

ja.michal pisze:Kurcze, kupiłem sobie kartę Orange Go specjalnie dla pakietu, aktywowałem go i chyba zużyłem 300 MB, a koniec promocji się zbliża. :roll:
Ja kupiłem przez przypadek 2 pakiety i zostało mi 11773.40 MB.Jak to wykorzystać przez 46 dni w technologi EDGE? :facepalm:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Heh. Zastanawiam się czy jest sens. Mam T-Mobile na abonament a to teraz ta sama sieć więc różnicy mi nie robi czy T-Mobile czy Orange. Ba, nawet w T-Mobile lepiej bo brak kompresji jeśli jej nie chcę. Do tego mam Orange Day by Day więc coś tam z Orange jest. ;)

Chyba że... doładuję kartę i oddam rodzinie, której we wrześniu skończy się umowa na net od CP. :)

[ Dodano: 2013-08-14, 18:47 ]
gacu007, też siedzę na EDGE z abo 20 GB. Dopiero 2 dzień okresu rozliczeniowego a już prawie 1 GB poszło. :P Transfer rozpędził się do szalonych 25 KB/s. Tak normalnie to 2,5-5 KB/s.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

Orange Ekspert pisze:atento, w jakiej lokalizacji się znajdujesz (podaj nazwę miejscowości oraz ulicę). Dodatkowo w jakie pasmo częstotliwości masz wybrane w ustawieniach telefonu (2G, auto, 3G/HSDPA).
Sprawdzę działanie nadajników w tym rejonie.


Pozdrawiam,
Patryk
Orange Ekspert.
Od kilku dni dziala dobrze. Na razie nie ma potrzeby.


dylek pisze: Najdłuższa sesja to ponad 3Gb i 30godzin.
Miewalem sesje i po kilka tygodni, zapewne na forum znajdzie sie wiecej takich osob. Dziennie zużywam od 1GB do 2Gb i to nie na yt czy siorbanie filmow a www i przesylanie danych na serwer ewentualnie pare gier w lol'a, nie ważne czy to plus play czy orange, w promocji czy bez. Wiec wiem co komu jak działa i kiedy nie działa. Narzekam jak już sie nie da używać i nie patrze jak mi nie dziala np 1h bo maja awarie czy tez przez 1h rozlacza, tylko gdy nie dziala dlugo lub rozlacza co chwile
jonowaty
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 172
Rejestracja: 2009-07-03, 10:35
Lokalizacja: z Polski

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: jonowaty »

czy mi się wydaje, czy jest kompresja zdjęć ? można to jakoś wyłączyć?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

jonowaty pisze:czy mi się wydaje, czy jest kompresja zdjęć
W OFree jest kompresja i to nie tylko zdjęć.
jonowaty pisze:można to jakoś wyłączyć?
Można ale sposoby musi opisać ktoś inny (modify headers dla FF).
Nie pomagam na PW!
jonowaty
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 172
Rejestracja: 2009-07-03, 10:35
Lokalizacja: z Polski

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: jonowaty »

poszukałem w internecie i modify headers dało radę :)
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

Orange Ekspert pisze:atento, w jakiej lokalizacji się znajdujesz (podaj nazwę miejscowości oraz ulicę). Dodatkowo w jakie pasmo częstotliwości masz wybrane w ustawieniach telefonu (2G, auto, 3G/HSDPA).
Sprawdzę działanie nadajników w tym rejonie.


Pozdrawiam,
Patryk
Orange Ekspert.

Cytuje post 2 ;) Prosze sprawdzic wasz system bilingowy bo od wczoraj połaczenie jest lecz zawiesza sie ! Mam karte playa w laptopie ktora laczy sie z tym samym nadajnikiem i transfer jest caly czas. Tym razem nie rozlacza lecz zamiera transfer i odwiesza sie, na karcie play dziala cały czas, problem wystepuje od około 2:30 w nocy dnia 22 sierpnia. Dzis od godziny 11:00 zamarlo z 6 razy

LAC:E808 (59400)CID:48BE (18622) nr telefonu podaje SWIADOMIE jest tylko do internetu wiec moga spami c ;) 518604064

To samo tyczy sie kupienia pakietów 6Gb ani przez SMS ani przez WWW tylko musze wydzwaniac po BOA w tym to juz trafilem na jedna osobe co nie potrafila pakietu właczyc ;/

Ps. Nie nad używam 2 pakiety kupilem przez okolo miesiac...
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: eddie »

U mnie przez ponad tydzień nie dało się normalnie używać pakietu.
Prędkość ok 230 Kb/s a ping powyżej 200 ms.
Dzisiaj włączyłem i jest ponad 4 Mb/s a ping 60-90 ms.
Nie wiem jak długo to się utrzyma.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: mcore »

eddie pisze:U mnie przez ponad tydzień nie dało się normalnie używać pakietu.
Prędkość ok 230 Kb/s a ping powyżej 200 ms.
Dzisiaj włączyłem i jest ponad 4 Mb/s a ping 60-90 ms.
Nie wiem jak długo to się utrzyma.
W warszawie na Targówku akurat robi Orange swap sieci z NSN na Huawei stąd też problemy z 3G (było wyłaczane na czas rozbudowy - ping >200ms i słabe prędkości). Były rozsyłane SMSy o tym fakcie, może nie dostałeś. Poczekaj jeszcze z tydzień będziesz miał predkości >20Mbps na chinczyku
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: eddie »

@ mcore
Dzięki za info.Otrzymywałem jakieś dziwne SMS-y, ale nie do odczytania.Jakieś krzaczki.
Myślałem nawet, że to spreparowane SMS-y wykorzystujące niedawno ujawnione luki w oprogramowaniu Huawei.
W takim razie wykupię jeszcze ze dwa pakiety przed końcem sierpnia.
Awatar użytkownika
kill649
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-03, 19:45

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: kill649 »

Piaseczno ul. Energetyczna.....szlag człowieka może trafić.

Kupiłem specjalnie kartę prepaid i uruchomiłem wakacyjną promocje 6GB i nie da się z tego korzystać. Od dwóch tygodni pingi są idealne 60-90 ms, jeżeli jest "działające połączenie" to up i down w granicach 2Mbps. Szału nie robi ale starczy.
Ale co z tego jak co kilka minut zanika mimo aktywnego połączenia internet. Nic nie idzie, nawet ping. Rozłączenie i ponowne połączenie rozwiązuje problem....teraz max 5 minut i znów powtórka.

Mój sprzęt to Huawei B593, różne ustawienia sprawdzałem. bez efektu, Inne karty (play,plus) działają dobrze. A chciałem zakupić w promocji orange abonament na orange free ale to widzę po tym poście na forum nie jest jedyny przypadek problematyczny.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

kill649, to jest "wakacyjny" problem prepajdów Z tego co wiem w abonamencie to nie występuje
Awatar użytkownika
kill649
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-03, 19:45

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: kill649 »

Andrzejz78 dzięki za info. Myślałem, że wakacyjny problem o którym wcześniej pisano i zliczaniu danych to przeszłość.
ODPOWIEDZ