[OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EmperorQ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2014-02-15, 09:55
Lokalizacja: Radomicko

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: EmperorQ »

Witam.
Wcześniej miałem internet Orange Freedom PRO CDMA i Router Axestell MV 410,
Ponieważ kończy mi się umowa przeszedłem na Orange Free i dostałem nowy router na UMTS.
Pytałem wyraźnie pani z obsługi czy nie musi mi wymienić karty SIM skoro wcześniej miałem CDMA a teraz przechodzę na UMTS..pani nie była sama przekonana i pewna ale powiedziała że nie musze i że stara powinna działać...
No ale oczywiście nie działa...Widnieje napis Rozłączono..Usługa ograniczona...modem jest ok bo wsadziłem zwykły SIM komórkowy ze startera Orange i działało.Więc podejrzewam że jednak obsługa w salonie była w błędzie i muszą mi wymienić karte SIM...W starym modemie CDMA karta oczywiście działa....


Więc pytanie.
Czy dobrze myślę że powinienem dostać do tego modemu nową kartę żeby działało na UMTS???
Czy Obsługa ma obowiązek taką kartę mi wydać od razu?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Karta raczej jest dualna i masz nieaktywną możliwość połączenia się w sieci 2G/3G. Kartę powinni ci dać nową, albo zaktualizować starą jeśli się da lub uruchomić dostęp gdzieś w centrali.
Proponuję, abyś zadzwonił pod 510800800 (*800 z telefonu Orange, dział od internetu) i przedstawił dokładnie sytuację. Jeśli potrzebna będzie wymiana karty to pewnie będziesz musiał za nią zapłacić. Wtedy warto napisać reklamację, aby zwrócili ci opłatę za kartę z powodu jak wyżej (brak możliwości korzystania z usługi).
EmperorQ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2014-02-15, 09:55
Lokalizacja: Radomicko

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: EmperorQ »

Na karcie jest napisane tylko CDMA2 więc nie wiem czy jest dualna...
Kartę tą dostałem chyba trzy lata temu i nie była wymieniana w tamtym roku podczas przedłużania umowy więc może jednak nie jest dualna.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Trudno mi powiedzieć. Najlepiej skontaktuj się z Orange. Wymiana jest płatna, ale w tej sytuacji powinni ci ją zrobić za darmo.
piotrekg3
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-01-13, 12:21
Lokalizacja: podkarpacie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: piotrekg3 »

EmperorQ pisze:Na karcie jest napisane tylko CDMA2 więc nie wiem czy jest dualna...
masz starą karte która obsługuje tylko CDMA, udaj się do salonu i wymień karte na nową dualna 3G/R-UIM, wymieniają za darmo :) też miałem ten problem, bo niedawno przesiadłem się na orange free net, mi wymienili dopiero w trzecim salonie bo nie mieli odpowiednich kart :D
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

Witam.Umowa na Internet Orange free pro kończy mi się w lipcu,ale już dziś dostałem telefon z orange że mogę już teraz przedłużyć umowe i korzystać z niej od zaraz na nowych warunkach.Teraz płace 49 zł za 9 GB limitu ,a zaproponowano mi 3 opcje:

1.Abonament 29zł w tym 21 GB na dwa lata bez modemu.
2.Abonament bodajże 59zł w tym 21 GB na dwa lata i modem na cdma i 3g za jakieś 30zł.
3.Abonament 49 zł limit 14 GB i chyba modem albo bez już nie pamiętam.

Powiedziano mi ,że 3g powinno działać u mnie.Mam się zastanowić i za kilka dni znów mają dzwonić czy sie zgadzam.
Gdy zapytałem czy dzwonią z działu utrzymania klienta odpowiedzieli,że tak.
Co dalej mam robić?Odmówić i powiedzieć ,że oczekuje lepszej oferty?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

To na pewno nie DUK . To oferta dla nowego klienta +40% GB . Tylko wypowiedzenie umowy otworzy drogę do rabatów od DUK. A jest o co walczyć : 80% rabatu na abonament bez modemu lub 30% rabatu ze sprzętem .
Proponuję wziąć w miarę możliwości ofertę bez modemu.

Co do 3G : w jakiej mieszkasz miejscowości ? Sprawdzę co tam dociera .

EDIT : Nie widziałem, że masz umowę do lipca, więc będzie ciężko z tym rabatem. Dodatkowo nowa taryfa nie musi się włączyć w nowym okresie rozliczeniowym . Na Twoim miejscu przecierpiałbym już na CDMA i przedłużał umowę w czerwcu .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

Miejscowość to Ruda, woj.podkarpackie, powiat. ropczycko - sędziszowski.

Właśnie mi zależy żeby dostać w miare tanio sprzęt na 3g i cdma w razie jak by 3g kiepsko hulało to zawsze cdma sie poratuje.
Czyli co jak będzie dzwonił to powiedzieć że się nie decyduje.I ewentualnie kiedy złożyć wypowiedzenie?Umowa dokładnie kończy mi się 14 czerwca a nie lipca jak myślałem.
Ostatnio zmieniony 2014-03-06, 19:33 przez daman0629, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26159
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

daman0629 pisze: Ruda.woj.podkarpackie. powiat,ropczycko
Może łaskawie wstawisz tam gdzie trzeba spacje!
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19212
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Branie modemu z obsługą 3G i CDMA to podstawowy błąd jaki chcesz popełnić. Sprzęt do CDMA już masz, jeśli chcesz korzystać z 3G to bierz router lub modem do jego obsługi. Masz u siebie zasięg 3G w Orange. Zasięg zapewniają BTS-y NetWorks UMTS900 w Leszczach lub Sędziszowie. W tym ostatnim jest też UMTS2100 i można próbować HSPA+DC na antenie 2100MHz. Składaj wypowiedzenie. Ta oferta, którą otrzymałeś jest słaba i oczywiście był to BOK a nie Dział Utrzymania. Na forum masz dużo informacji na temat ofert z DUK po złożeniu wypowiedzenia.
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

Dzięki matek451.A powiedz kiedy mogę zacząć składać wypowiedzenie ,rozumiem że pismo z wypowiedzeniem do nich wysłać tak?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19212
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Wypowiedzenie możesz złożyć najpóźniej na miesiąc przed końcem umowy. Najlepiej zrobić to w salonie Orange i poprosić konsultanta o kontakt z DUK( nie BOK). Z reguły łączy od razu z konsultantem z DUK , z którym prowadzisz negocjacje. Oczywiście wcześniej przygotowujesz się do rozmowy i przedstawiasz mu swoje oczekiwania. W twoim przypadku migrujesz na FreeNet.
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

W takim razie złoże wypowiedzenie w salonie, będę informował w miarę możliwości o postępach.
Aha i jeszcze jedno, prowadząc negocjacje o jakie urządzenie się domagać ?Chciałbym router ale chyba nie mają w ofercie, tak że jaki modem byście polecili? Dobrze, żeby był stabilny i nie awaryjny.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: zurek »

daman0629 pisze:Chciałbym router ale chyba nie mają w ofercie, tak że jaki modem byście polecili? Dobrze, żeby był stabilny i nie awaryjny.

Mają router... Huawei B593s-22
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

No faktycznie ale trochę drogi jest. Zobaczymy co zaproponują jak złoże wypowiedzenie. Na razie mam trochę czasu 3 miesiące do końca umowy tak że pewnie dopiero za miesiąc złoże wypowiedzenie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19212
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Pisałem , do negocjacji trzeba się przygotować aby przedstawić swoje oczekiwania. Dlatego przed nimi warto poczytać na forum o migracji z CDMA na FreeNet oraz wątki o ofertach z DUK Orange po złożeniu wypowiedzenia. Przyjemnej lektury.
robert197456
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-08-12, 15:14
Lokalizacja: Pisz

Przedluzenie umowy

Post autor: robert197456 »

Dzisiaj zadzwonila pani z DUK ,umowa konczy mi sie 26.04 .2014 wypowiedzenie wyslane ,oferta jaka otrzymalem to 49.gb za 17,98 plus SzGodz..00-12 za 9.90 umowa na 24 mies.. bez sprzetu, i wszystko bylo by pieknie, gdyby nie fakt ze nowa umowa miala by wejsc z dniem 26.05 .2014 ,mialbym jeszcze 2 miesiace jechac na CDMA i zaplacic jeszcze za maj a place 69 zl , jakas paranoja,sam nie wiem o co im chodzi, oferte odrzucilem ,pozdrawiam
robson
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: hitmack »

mialbym jeszcze 2 miesiace jechac na CDMA
Myślałem, że przy przejściu na free net dają kartę dualną, albo odblokowują tryb 3g w starej jeśli się da. Wystarczy dokupić stosowny modem i można śmigać. Co prawda jeszcze pomęczysz się ze starym limitem i abonamentem, ale tego już się chyba nie przeskoczy. Daj nam znać jeśli zadzwonią z lepszą ofertą. Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19212
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Z tą lepszą umowa to trochę przesadziłeś. To co mu zaproponowali to max. Ja bym brał i wyjaśnił sprawę starej umowy.
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: hitmack »

Ja bym brał i wyjaśnił sprawę starej umowy.
A sorry, przeoczyłem że umowa kończy mu się w 26 kwietnia, a nowa miała zacząć się miesiąc później :szok: . Warunki korzystne , tylko ta miesięczna rozbieżność w terminach faktycznie dziwna....
robert197456
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-08-12, 15:14
Lokalizacja: Pisz

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: robert197456 »

hitmack pisze: Myślałem, że przy przejściu na free net dają kartę dualną, albo odblokowują tryb 3g w starej jeśli się da. Wystarczy dokupić stosowny modem i można śmigać. Co prawda jeszcze pomęczysz się ze starym limitem i abonamentem, ale tego już się chyba nie przeskoczy. Daj nam znać jeśli zadzwonią z lepszą ofertą. Pozdrawiam
Router mam nowy huawei B683 + Antena ATK-20 16,5dBi ,karte mieli by tez przyslac dualna a takie warunki mi by pasowaly niczego innego sie nie spodziewalem,(tak jak tu pisaliscie to Max co daja ) ,tylko ten termin przejscia mnie wnerwil ,mam jeszcze ponad miesiac wiec zobaczymy czy cos sie zmieni,jak nie to biore co daja ,pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-03-21, 18:24 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-03-21, 18:23 przez robert197456, łącznie zmieniany 3 razy.
robson
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

A proponowali ci jakąś opcję ze sprzętem?
robert197456
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-08-12, 15:14
Lokalizacja: Pisz

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: robert197456 »

daman0629 pisze:A proponowali ci jakąś opcję ze sprzętem?
Nie ,Bo nie interesowala mnie taka ,ja tanio kupilem router na Tablicy ,150 zl z przesylka
robson
lolapaloza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-28, 11:06
Lokalizacja: lubuskie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: lolapaloza »

Proszę mi polecić ruter wifi i antenę do Orange FreeNet. Z racji tego, że migrowałem z CDMA, posiadam Axestel MV610 z podpiętą anteną kierunkową, ale systematycznie spadająca prędkość, doprowadza mnie na skraj cierpliwości.
Jako, że na dachu łapię sygnał 3G w komórce (odrobinę niestabilny), a do btsa 3G mam 2 km w linii prostej, pomyślałem, iż spróbuję pociągnąć neta, właśnie przez 3G. Potrzebuję tylko porady, jaki ruter wifi i antenę (wzmacniającą sygnał) zakupić.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Internet ma działać tylko stacjonarnie? Jeśli tam to opcje są dwie - router np. jakiś TP-Link + modem USB, lub router z modemem 3G B593, D-Link DWR-921 (mają już LTE), ewentualnie jakiś starczy model bez LTE (Huawei, Option).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19212
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Ten BTS to UMTS2100 z HSPA+DC czy UMTS900 z HSPA+? Chodzi ci oczywiście o router stacjonarny z modemem czy MiFi( mobilny). Ewentualnie modem+router. Wybór zależy od BTS-a i częstotliwości oraz budżetu.
lolapaloza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-28, 11:06
Lokalizacja: lubuskie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: lolapaloza »

Internet ma działać tylko stacjonarnie. Wolałbym wydać mniej, niż więcej. Choć na antenie oszczędzać nie będę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Mój BTS:
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19212
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Na tym BTS-ie UMTS2100 i UMTS900 to tylko pozwolenia. Pewnie działają bo jesteś z lubuskiego a tam modernizacja NetWorks dawno zakończona, łącznie z UMTS900. Ten BTS w Trzcielu ma na pewno UMTS2100 więc możesz korzystać z routera/ modemu z HSPA+DC do 43,2Mb/s. Antena na 2100MHz http://www.cybertech.com.pl/p55,antena- ... fme-z.html Jeśli chodzi o router z HSPA+DC to mam dla ciebie fajna tanią propozycję http://allegro.pl/modem-router-wi-fi-pl ... 32242.html To odpowiednik DWR-921 tylko nie obsługuje LTE1800, którego u siebie nie masz w żadnej sieci. Do tego routera i anteny konektor http://www.cybertech.com.pl/p33,konekto ... fme-m.html Całość za 290 zł z przesyłkami. Taniej już nie można.
lolapaloza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-28, 11:06
Lokalizacja: lubuskie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: lolapaloza »

Serdecznie dziękuje. Zamówię taki zastaw z nadzieją, iż będzie lepiej niż teraz.
het
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2014-03-29, 21:26
Lokalizacja: Tursko

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: het »

Witam,
24 marca złożyłem wypowiedzenie umowy orange freedom pro, a sam czas umowy zakończył mi się w tamtym roku i nikt nawet do mnie nie zadzwonił. W salonie nie mogła mnie skontaktować z DUK. Opisałem problem na faceeboku orange i dzisiaj do mnie zadzwonili zaproponowali 49zl i 14gb limitu, do tego umowa na dwa lata i router mv650h za 90zl. Do tej pory mam mv410 i szczerze prędkość mnie nie zadawala, ale w mojej miejscowości chyba tylko cdma daje rade. Mieszkam w miejscowości tursko powiat pleszew woj. wielkopolskie. Co mogę jeszcze zrobić i wywalczyć czy brać co dają. Mają ponownie dzwonić we wtorek lub środę. Powiem szczerze liczyłem na rabat na abo i jakiś tablet. Proszę o pomoc i z góry dzięki.
ODPOWIEDZ