Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Jesteś pewien? Ja nie.

Kod: Zaznacz cały

4.8 Niewykorzystane w danym Cyklu dane Klient ma prawo wykorzystac w Cyklu nastepujacym
bezposrednio po nim, po uprzednim wykorzystaniu danych z Pakietu z biezacego Cyklu.
Nie jest to standardowe przechodzenie gdzie najpierw korzysta się z tego co zostało.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

sp6huk pisze:lepsza będzie oferta mBankMobile gdzie za pakiet 100MB zapłacisz 5zł a w Heyah wychodzi 20zł za 100MB
Tak. Ale w terenie straszny Plus (na którym mBank chodzi) bywa. Z tego co korzystałem w terenie w woj. mazowieckim to Era (na której siedzi Heyah) dużo lepiej chodzi.
No i pilnowanie pakietów.
krystianb pisze:Nie jest to standardowe przechodzenie gdzie najpierw korzysta się z tego co zostało.
No właśnie dziwnie sformułowany ten punkt.
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: michał »

ja.michal pisze:No i pilnowanie pakietów
jeden woli córkę drugi teściową, jeden pakiety, drugi niską stawkę bez pakietów. Najważniejsze, że jest już jakiś sensowny wybór w obu przypadkach (heyah i mbank i ew. plus i gg air, reszta to dziadostwo póki co) :ok:
ja.michal pisze:Ale w terenie straszny Plus (na którym mBank chodzi) bywa
tym bym się raczej nie kierował, bo każda sieć ma słabe i mocne strefy zasięgu, a chodzi przecież o dostęp w telefonie gdziekolwiek się jest, no chyba że ktoś będzie korzystał w określonym miejscu, ale takie zakładanie z regóły się nie sprawdzi bo nikt nie wie gdzie akurat przyjdzie mu skorzystać
UWAGA LIMIT TRANSFERU!!!
"stałe"=Play Online na kartę (E160, T43); mobilne=będzie mbank mobile(N95)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:Ale w terenie straszny Plus (na którym mBank chodzi) bywa.
To może u Ciebie - to są bardzo subiektywne oceny.
W Polsce południowej tragedia w terenie to Era (ta sieć to masakra nie tylko w terenie) i Orange :]
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

Patryk_, zgadza sie, ze subiektywne. Jak 90% ocen internetu komorkowego.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: adixm »

Patryk_ pisze:To może u Ciebie - to są bardzo subiektywne oceny.
W Polsce południowej tragedia(...)Orange :]
A moze jednak nie??Wielokrotnie slyszalem tu na forum ze w Polsce poludniowej np. w GOPie Orange jest najsprawniej dzialajaca siecia, jesli chodzi o internet mobilny:)
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: miko24 »

sp6huk pisze:Oferta heyah jest rewelacyjna, ale dla osób dużo korzystających z internetu lepsza będzie oferta mBankMobile gdzie za pakiet 100MB zapłacisz 5zł a w Heyah wychodzi 20zł za 100MB. ;)
No właśnie, bardzo ładna wizualizacja :). Heyah jest dobra jeśli chodzi o głos+pakiety (aczkolwiek simPlus też ma 29 gr. do wszystkich w taryfie Twój Profil no i korzystniejsze pakiety).
A skoro wspomniany został mBankmobiile, to ciekawi mnie, dlaczego stosunkowo cicho jest o tej ofercie. Mam wrażenie, że niewielki procent użytkowników tego forum korzysta z mBankMobile - jest w tej ofercie jakiś haczyk? W końcu to najtańsze pakiety internetowe na rynku: Piątaka za 100MB > 50 PLN za 1GB. To się już zbliża do ilości transferu dostępnego w najgorszych ofertach post-paid.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: Chris-Kr »

miko24 pisze:Mam wrażenie, że niewielki procent użytkowników tego forum korzysta z mBankMobile - jest w tej ofercie jakiś haczyk? W końcu to najtańsze pakiety internetowe na rynku: Piątaka za 100MB > 50 PLN za 1GB.
Utrzymanie karty jest dość kosztowne, bo co najmniej 50 zł na 3 miesiące, więc do samego internetu raczej się średnio nadaje.
Krzysztof
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: marens »

miko24 pisze:jest w tej ofercie jakiś haczyk?
Nie ma przypadkiem limitu 3 pakietów na miesiąc, gdzieś mi się obiło o uszy?

adixm pisze:Wielokrotnie słyszałem tu na forum ze w Polsce poludniowej
Ostatnio poprawiło się w moich rejonach z Orange'm i Plus'em. Orange usprawniło EDGE a Plus zrobił upgrade do EDGE. Subiektywnie Orange ma lepszy potencjał a Plus ofertę.

Powiem, że Orange ma największe dziury w zasięgu z W3 wg. moich obserwacji.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

marens pisze:Nie ma przypadkiem limitu 3 pakietów na miesiąc, gdzieś mi się obiło o uszy?
Jest to niejasno napisane trochę. Jest w regulaminie, że mogą być jednocześnie 3 pakiety aktywne.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: marens »

ja.michal pisze:Jest w regulaminie, że mogą być jednocześnie 3 pakiety aktywne.
Ktoś musi empirycznie sprawdzić.
Tylko nie wiem, czy Plus dałby komuś stworzyć lepszą ofertę na jego infrastrukturze.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: Chris-Kr »

ja.michal pisze:Jest to niejasno napisane trochę. Jest w regulaminie, że mogą być jednocześnie 3 pakiety aktywne.
I to jest chyba jedyne ograniczenie.
Przeczytałem Regulamin pod tym kątem i nie znalazłem nic, co mogłoby stanowić podstawę do ograniczenia ilości tych pakietów w miesiącu.

[ Dodano: 2009-08-29, 02:55 ]
krystianb pisze:
Chris-Kr pisze:W części dotyczącej Orange przydałaby się informacja o tym, że pakiety sumują się oraz przedłuża się okres ich ważności:

To jest naturalne dla każdej sieci.
Mam potwierdzenie swoich przypuszczeń, że jednak nie jest tak w każdej sieci.
Przed chwilą odkryłem, że w GA właśnie zniknęło mi 10 MB z posiadanego pakietu. Dokładnie po 30 dniach od aktywacji, chociaż następny pakiet MB został kilka dni temu aktywowany.
Krzysztof
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: adixm »

marens pisze:.
Powiem, że Orange ma największe dziury w zasięgu z W3 wg. moich obserwacji.
Chodzi Ci o sam zasieg gsm mam rozumiec?
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: przemox.1 »

Patryk_ pisze:W Polsce południowej tragedia w terenie to Era (ta sieć to masakra nie tylko w terenie)
Co do tego to się nie zgodzę :]. Jak byłem nad morzem to miałem cały czas zasięg -89dBm na HSDPA i jakoś transfery do 4Mb/s były ;)
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: lubczyk »

Kolega chyba kierunki pomylił. Południe to góry, morze to północ :zdziwko:
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: MAREKMAREK »

Co do tego to się nie zgodzę :] . Jak byłem nad morzem to miałem cały czas zasięg -89dBm na HSDPA i jakoś transfery do 4Mb/s były
Co do tego to się zgodzę, na południu jest wiele miejsc, gdzie plus ma nędzny GPRS, a era dawno ma tam edge. Na 3G ery też złego słowa nie powiem, w mojej okolicy Era ma większe pokrycie 3G, a plus za to stawia HSDPA w miejscowościach kilkutyśięcznych i to nie wszędzie.
Ale mówię - to tylko w mojej okolicy, nie wiem jak jest gdzie indziej. Co do oferty na kartę to mBank wypada najlepiej, ale duża też zasługa plusa, który wprowadził kiedyś te pakiety 50 MB za 10 zł, to była wtedy w miarę normalna oferta netu na kartę.
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: przemox.1 »

No rzeczywiście :roll:
W końcu ja mieszkam na północy polski :D
Nie dawno odpalono u mnie HSDPA ale nie łapie go :(
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: DJ1910 »

Ostro Panowie rozmyliście temat...bo wszystko zeszło na zasięgi poszczególnych operatorów
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: marens »

przemox.1 pisze:No rzeczywiście :roll:
W końcu ja mieszkam na północy polski :D
Nie przypadkiem na południu?
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: przemox.1 »

Pomyliłem kierunki w poście powyższym :)
Miałem napisać południe a nie wiem czemu północ napisałem :niepewny:
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: michał »

DJ1910 pisze:Ostro Panowie rozmyliście temat...bo wszystko zeszło na zasięgi poszczególnych operatorów
No właśnie chyba OT się zrobiło z tymi zasięgami, dodam tylko, że to temat nie do wyczerpania, w różnych miejscach sieci różnie działają i już. Proponowałbym wrócić do dyskusji na temat pakietów etc.

Swoją drogą wydaje mi się, że operatorzy obniżając coraz bardziej cenę internetu w komórce na kartę będą się skłaniali w stronę pakietów, bo je chyba po prostu łatwiej rozliczać. Np w mbank mobile jest 100MB za 5 zł czyli 100kB za 0,5 gr i jeszcze przy taktowaniu 1kB który wynosi 0,005 gr niech ktoś sobie wyobrazi rozliczanie tego w klasyczny sposób. W pakiecie chyba prościej, bo z góry jest określona ilość do wykorzystania za którą już zapłacono. A rozliczanie sprowadza się do zliczania złużytych kB, co np. w przytoczonym mbanku zliczanie i zaokrąglanie odbywa się raz na dzień (chyba o północy).
Ogólnie pakiety przypominają trochę abonament bo z góry płacimy za określoną ilość MB (GB) a potem to już tylko liczy ile złużyto.
UWAGA LIMIT TRANSFERU!!!
"stałe"=Play Online na kartę (E160, T43); mobilne=będzie mbank mobile(N95)
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: przemox.1 »

mbank na dobrą oferte heyah też ale TT mnie dobija 5zł za 5MB :dobani:
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: miko24 »

Chris-Kr pisze:[....]
Utrzymanie karty jest dość kosztowne, bo co najmniej 50 zł na 3 miesiące, więc do samego internetu raczej się średnio nadaje.
Nie bardzo rozumiem. Jak najtańsze pakiety internetowe mogą się nie nadawać do samego internetu? Czy 50 zł (1GB) na 3 miesiące to dużo w porównaniu z heyah (100MB = 20zł) lub pakietami simPlusa (np. 250MB za 20 zł albo 500MB = 35 zł)?

Kod: Zaznacz cały

Doładowanie 50 PLN w mBankMobile przedłuża możliwość wyk. połączeń wychodzących na 90 dni
- o to chodzi?

Jest jeszcze darmofon, w którym numer ma ważność dobry rok na połączenia wychodzące/przychodzące (ale za ten bonus płaci się za to na wstępie 45PLN).

A taki scenariusz: nie mam dostępu do stałego łącza, łąduje konto mBankMobile np. za 5 PLN, aktywuję pakiet 100MB, surfuję godzinkę, dwie. Za tydzień podobne zachowanie. Za dwa tygodnie z kolei ładuje za 30 PLN i aktywuję 3 pakiety po 5PLN (100MB), wykańczam je, a potem następne 3 pakiety i wykorzystuje w ciągu tygodnia te 600 MB - no bo akurat takie mam zapotrzebowanie. Przesłałem ca. 800MB danych na przestrzenii miesiąca.

Koszty mBankMobile* to (pomijając starter za 10PLN) są takie = 5 PLN (100MB) + 5 PLN (100MB) + 30 PLN (6x5PLN = 600MB) = 40 PLN w miesiącu, gdzie korzystałem z netu w kilku sesjach.
W heyah (której nota bene właśnie awaryjnie używam) 800MB kosztowałoby mnie 160PLN!!!
W simplusie korzystając z pakietów: 500MB = 35PLN + 250 MB = 20PLN = czyli ponad 55PLN.

*przy założeniu, że można aktywować w miesiącu więcej niż 3 pakiety.

Do samego internetu najlepsza jest taryfa post-paid z umową na czas określony, ale te są dla ludzi, którzy cały czas są w terenie (względnie żyją poza zasięgiem innych dostępów do inetu), a oferty na kartę są dla tych, którzy potrzebują od czasu do czasu dostępu do internetu. Im rzadziej i im mniejszy transfer, tym bardziej oferta na kartę (pakiety) jest dla nich.

[ Dodano: 2009-08-30, 13:03 ]
Chris-Kr pisze:[....]
Utrzymanie karty jest dość kosztowne, bo co najmniej 50 zł na 3 miesiące, więc do samego internetu raczej się średnio nadaje.
Jak napisałem wcześniejszego posta, to zrozumiałem co możesz mieć na myśli: PLAY :)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-08-30, 16:18 ]
Wycinam wielopoziomowe cytowanie => [....]
Ostatnio zmieniony 2009-08-30, 15:18 przez miko24, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: Chris-Kr »

miko24 pisze:Jest jeszcze darmofon, w którym numer ma ważność dobry rok na połączenia wychodzące/przychodzące (ale za ten bonus płaci się za to na wstępie 45PLN).
To jest jakieś wyjście, ale i tak efektywnie nie zejdzie się poniżej 10 zł/m-c (wliczając koszt aktywacji Darmofonu). A za tę sama kwotę to ja utrzymuję możliwość korzystania ze swoich pakietów Orange Free, ale w rzeczywistości nie płacąc ani grosza, a tylko przelewając sobie SMS-em 10 zł ze swojego zamienionego w skarbonkę konta w Orange ;)
W Orange za 10 zł mam co prawda tylko 20 MB, ale za to one nie przepadają i już mi się tego trochę tam uzbierało.
Jak widać, opłacalność głównie zależy od indywidualnego profilu użytkowania.
Poza tym, należy pamiętać, że w mBanku te pakiety 100 MB są promocją, która może zostać w każdej chwili zakończona, a za Darmofon jednak płacimy z góry.
A taki scenariusz: nie mam dostępu do stałego łącza, łąduje konto mBankMobile np. za 5 PLN, aktywuję pakiet 100MB, surfuję godzinkę, dwie. Za tydzień podobne zachowanie.
Ale cały czas jesteś na styk z ważnością konta, bo doładowanie za 5 zł przedłuża ten okres tylko o 2 dni, a jeśli jeszcze jesteś w okresie ważności, to nic nie przedłuża.
Podsumowując, oferta mBanku byłaby fantastyczna, gdyby nie te ograniczenia związane z ważnością konta.
Krzysztof
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: miko24 »

Chris-Kr pisze:A za tę sama kwotę to ja utrzymuję możliwość korzystania ze swoich pakietów Orange Free, ale w rzeczywistości nie płacąc ani grosza, a tylko przelewając sobie SMS-em 10 zł ze swojego zamienionego w skarbonkę konta w Orange
Przelewy SMS w Orange to fajna sprawa. Tez korzystałem.
No tak, ale jak to nie płacąc ani grosza? Te 10 PLN przelewasz z konta promocyjnego w Orange? przecież te 10PLN nie masz za darmo :)
Chris-Kr pisze:Poza tym, należy pamiętać, że w mBanku te pakiety 100 MB są promocją, która może zostać w każdej chwili zakończona, a za Darmofon jednak płacimy z góry.
No tak, może zniknąć, ale wygląda na to, że konkurencja robi swoje i pakiety są coraz korzystniejsze (nie we wszystkich sieciach, np. nie w Erze).
W skali miesiąca opłata za aktywacje darmofonu to 3,75 PLN (45 PLN / 12 mies.) i nie martwisz się wtedy ważnością konta. Doładowujesz kiedy chcesz i zjadasz kiedy chcesz. Możesz spożywać 100MB przez miesiąc za 5 PLN + 3.75 PLN >> to by przeczyło temu, że poniżej 10 PLN/miesiąc zejśc nie można.
Chris-Kr pisze:Podsumowując, oferta mBanku byłaby fantastyczna, gdyby nie te ograniczenia związane z ważnością konta.
To faktycznie zależy od profilu użytkowania - ja poprostu z korzystam z internetu mobilnego na żadanie/ w takich sesjach, tu dwa dni, tam trzy, tam znowu tydzień, na początku takiego okresu "w terenie" szacuje ile danych mogę zużyć (niestetyt nie jestem w tym bezbłędny) - zwykle mi brakuje, ale tutaj w sukurs przychodzi pakiet 100MB. Zawsze można doładować. Nawet przy starterze. W dwa dni przecież można przesurfować 100MB i nic nie przepada.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: Chris-Kr »

miko24 pisze:No tak, ale jak to nie płacąc ani grosza? Te 10 PLN przelewasz z konta promocyjnego w Orange? przecież te 10PLN nie masz za darmo :)
Oprócz Orange mam jeszcze drugi telefon w Play, z którego dzwonię poza Orange, a w sieci Orange dzwonie tylko ze środków promocyjnych.
Tak jak napisałem, Orange zrobiło mi z telefonu skarbonkę, bo żeby utrzymać ważność konta, musiałem płacić chociaż nie byłem w stanie tego wydzwonić. Więc teraz te środki z konta głównego zużywam na pakiety Orange Free na mojej drugiej karcie Orange, której używam tylko do internetu.
W skali miesiąca opłata za aktywacje darmofonu to 3,75 PLN (45 PLN / 12 mies.)
Nie policzyłeś kosztów przesyłki. Nie wiem ile on w tym konkretnym przypadku wynosi, ale nie sądzę żeby był niższy niż 10 zł. A wtedy miesięczny koszt wyjdzie co najmniej 9,58 zł, co ja zaokrągliłem do 10 zł.
Krzysztof
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: miko24 »

Chris-Kr pisze:Nie policzyłeś kosztów przesyłki.
Koszt przesyłki startera/darmofonu? Byłem już o krok od kupna tego mBankMobile, jeśli dobrze zapamiętałem to było jakieś 6 PLN (to przecież tylko karta sim + papiery). I to przecież jest jednorazowa opłata. To by powiększało miesięczne koszta o 50 gr.
Czyli łącznie transfer 100MB w mBankMobile przy opcji Darmofon zbliża się do pakietu 100MB w simPlusie :)

Ale na starterze mBankMobile pewnie wychodzi taniej (hihi), tylko "jest się bardziej na krawędzi" (że środki na koncie przepadną)
Chris-Kr pisze:Więc teraz te środki z konta głównego zużywam na pakiety Orange Free na mojej drugiej karcie Orange, której używam tylko do internetu.
rozumiem. Szkoda, że nie można sobie "wypłacić" pieniędzy, których nie mozną zużyć...
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: michał »

miko24 pisze:W skali miesiąca opłata za aktywacje darmofonu to 3,75 PLN (45 PLN / 12 mies.) i nie martwisz się wtedy ważnością konta.
... i co 30 dni aktywujesz pakiet 20 MB za darmo rozliczany co 1kB , co do sporadycznego korzystania z internetu w komórce pewnie wystarczy, więc cały koszt takiego internetu to koszt aktywacji darmofonu i przesyłka (ok. 4,25/m-c)
miko24 pisze:Za dwa tygodnie z kolei ładuje za 30 PLN i aktywuję 3 pakiety po 5PLN (100MB), wykańczam je, a potem następne 3 pakiety i wykorzystuje w ciągu tygodnia te 600 MB
można też za 20 zł doładować bo od 20 do 49 zł przedłuża ważność o 30 dni :cwaniak:
UWAGA LIMIT TRANSFERU!!!
"stałe"=Play Online na kartę (E160, T43); mobilne=będzie mbank mobile(N95)
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: miko24 »

michał pisze:co 30 dni aktywujesz pakiet 20 MB za darmo rozliczany co 1kB , co do sporadycznego korzystania z internetu w komórce pewnie wystarczy, więc cały koszt takiego internetu to koszt aktywacji darmofonu i przesyłka (ok. 4,25/m-c)
zapomniałem! dokładnie. sprytne!
darmowe 20MB nie przedłuża ważności konta na poł. wychodzące w mBankMobile?
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Pakiety internetowe w taryfach na kartę [dyskusja]

Post autor: michał »

miko24 pisze:darmowe 20MB nie przedłuża ważności konta na poł. wychodzące w mBankMobile?
nie przedłuża, aby aktywować ten pakiet trzeba mieć aktywne wychodzące, to już byłoby przegięcie, starter za 10 zł i w nieskończoność co 30 dni pakied 20 MB za darmo :cfaniak: aktywacja tego pakietu przedłuża natomiast ważność wcześniej kupionych pakietów internetowych, np. kupiłeś pakiet 100 MB za 5 zł ważny 30 dni no i zostało ci jakieś 37 MB i tylko 2 dni na ich wykorzystanie i pech chciał, że nie masz środków by kupić nowy pakiet za 5 zł i przedłużyć o 30 dni ważność poprzedniego, no i co przecież szkoda stracić te 37 MB. No to zakładając, że masz aktywne wychodzące, bo to warunek nawet dla tych płatnych pakietów, aktywujesz darmowy pakiet 20 MB ważny 30 dni i jednocześnie przedłużasz ważność wcześniejszego, czyli masz 57 MB i 30 dni na ich wykorzystanie.
Obiektywnie patrząc mbank bije konkurencje z każdej strony, a ci co się martwią, że te pakiety to promocja to pragnę nadmienić, że ważna do odwołania, czyli w gruncie rzeczy do wprowadzenia nowych jeszcze korzystniejszych gdy konkurencja jakimś cudem zbliży się z ceną i warunkami do mbanku (co prędko się pewnie nie stanie) :cwaniak:
UWAGA LIMIT TRANSFERU!!!
"stałe"=Play Online na kartę (E160, T43); mobilne=będzie mbank mobile(N95)
ODPOWIEDZ