Fritz!Box Fon WLAN 7240/7270 CD-ROM

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

jonyb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-31, 13:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fritz!Box Fon WLAN 7240/7270 CD-ROM

Post autor: jonyb »

Witam wszystkich. Model FritzBox 7170 to router z wbudowaną bramką VoIP, ma też możliwosć ustawienia serwera STUN, ale nawet po ustawieniu tego serwera - nie pomaga. A Zaznaczenie Keep port forwarding pomaga, niestety jak wcześniej pisałem po wyłączeniu zasilania ta opcja się samoczynnie odhacza.
Ostatnio zmieniony 2013-08-02, 11:19 przez jonyb, łącznie zmieniany 1 raz.
Jan B
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz!Box Fon WLAN 7240/7270 CD-ROM

Post autor: key »

Dziwne rzeczy piszesz - keep port forwardnig nie ma najmniejszego wplywu na wewnetrzna bramke VOIP.

Czym jest frytka wiem - spojrz w profil.
Nie pomagam na PW.
jonyb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-31, 13:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fritz!Box Fon WLAN 7240/7270 CD-ROM

Post autor: jonyb »

Witaj
Czemu dziwne rzeczy, nawet w bramce ta opcja jest opisana przekierowanie portów dla telefonii voip. Przesyłam screny.

[ Dodano: 2013-08-02, 15:59 ]
Mam operatora na wychodzące NONOH, a na przychodzące actio, gdy wpisałem u opa actio stun też nie pomogło, dzwoniac na bramkę miałem przerywany sygna. Natomiast po załączonym kep port forwarding połaczenie przychodzące działa prawidłowo. Miałem już kiedyś taki problem z innym fritzem po wgraniu nowego upgrade, ale po jakimś czasie pojawiło się nowsze upgrade i po wgraniu ten problem zniknął. Problem jest w tym dlaczego te ustawienia po zaniku napięcia się zmieniaja. Czy jest jakaś możliwość zaingerowania w oprogramowanie by to wymusić na stałe i ustawić np. 30s. Słyszałem że był kiedyś taki program którym się otwierało plik zapisany uprzednio z fritza jako "ustawienia" a następnie zmieniony plik wgrywało się do fritza ponownie z nowymi ustawieniami - mozna było sobie też wybrać kodeki. Ale cos nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Menu we fritz mam spolszczone (takiego kupiłem na allegro). Leżał fritz prawie rok i teraz chciałem go uruchomić a tu klapa, działa dopuki ktoś go nie wyłączy spod napięcia. W przypadku gdy fritz jest podpięty przez wbudowany modem (np. do Neostrady) to niema problemu bo ta opcja kep port forwarding jest <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> ukryta. Czkam na jakieś informacje załanczam scren ze strony głównej fritza.
Jan B
ZlyPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-25, 09:38
Lokalizacja: opolskie

Re: Fritz!Box Fon WLAN 7240/7270 CD-ROM

Post autor: ZlyPL »

Odgrzebie stary temat.
Witam proszę o informacje posiadam FRITZ!Box Fon WLAN 7240 Firmware version 73.04.81 obecnie Netia w związku z aneksem do umowy bedzie mi dostarczać internet w technologi vdsl. Pytanie czy mój router bedzie współpracował z vdsl ewentualnie czy wchodzi w grę zmiana fimware w tym routerze aby był w stanie obsługiwać vdsl?

Przy okazji do posiadaczy routera netia spot i usługi vdsl jak wam się to sprawuje na co dzień ten router oraz usłga w technologii vdsl ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz!Box Fon WLAN 7240/7270 CD-ROM

Post autor: key »

Nie - 7240 nie mam modemu VDSL. Mozesz uzyc frytki jako routera sterujacego zewnetrzny modem.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ