ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Bohan
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-22, 11:37

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Bohan »

Co jeszcze może być okrojone, w brandowanym ZTE MF286D, oprócz wyboru pasm? Są jakieś istotne funkcje, których może nie być?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1799
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Mig25 »

Bohan pisze:@Mig25
Rozumiem, że gwarancji się nie traci, przez ten dodatek do Chrome, modyfikujący niektóre funkcje routera?
Nie wiem ,nie czytałem warunków gwarancji. Tą matek mógł czytać, i może tam być jakieś nieautoryzowane ustawienia itp.
Nikt Ci nie jest w stanie udowodnić, że to uzywales ,a tym bardziej że akurat to uszkodziło router (bo to fizycznie niemozliwe) , jak się przyznasz ,że zmieniałeś bandy nie czymś, co jest wydane przez ZTE,to jasne ze gwarant pójdzie za ciosem.
Przywrócenie ustawien domyślnych ustawiarownie bandy domyślnie.
Ale ten sam problem jest Huawei i aplikacjami HManager czy HuaCTRL,a jak widzisz nikt się Cie nie pytal czy masz gwarancje ,tylko kazali ustawiać bandy i wstawiać screeny:)
_cheetah_

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: _cheetah_ »

Każde użycie urządzenia niezgodnie z jego przeznaczeniem, specyfikowanym przez producenta, może być powodem do nieuznania gwarancji. I oczywiście, serwis takowe zwykle wykorzysta z pełną bezwzględnością, bo pierwszym zadaniem każdego serwisu jest ciąć swoje koszty, a potem dopiero coś tam robić. A sterowanie urządzeniem poprzez zewnętrzne sterowanie jest nieautoryzowanym dostępem do urządzenia.

Inna sprawa, czy jest to wykrywalne dla serwisu. Może tak, może nie - zależy czy urządzenie coś tam sobie wewnętrznie loguje właśnie do celów serwisowych albo charakter uszkodzenia może sugerować albo świadczy o jakimś konkretnym działaniu albo skutkach jakiegoś działania.

W przypadku sterowania przez Chrome nie sądzą, aby mogło one coś tam namieszać czy uszkodzić jakoś router, podobnie do programów wymuszających pasma dla innych marek, które stosuje kupę osób i nie słychać, żeby coś się tam działo lego. O ile nie trafiłoby się na jakąś cholerę podstawioną za oryginalne rozszerzenie - znowu, dla mnie prawdopodobieństwo mniej niż znikome, ale dla formalności napisałem.

Co innego inne sytuacje, jak np. niedozwolone dla większości routerów wewnętrznych połączanie do nich anten umieszczonych na zewnątrz budynku czy wynoszenie routera na dach. Wtedy zwykle wyładowanie w anteny powoduje charakterystyczny obraz uszkodzeń, " z marszu" wyłączających gwarancję.

Z tym, że jest jeszcze coś takiego jak polityka firmy, która może w określonych okolicznościach, z sobie tylko wiadomych powodów, przymykać oczy na pewne sprawy i wtedy nieszczęsny i zestresowany użytkownik uszkodzonego z własnej winy sprzętu bywa happy.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: jfk »

matek451 pisze: Od osób które kilka lat temu nie miały pojęcia o produktach ZTE, dla przypomnienia więc dysponowałem jednym z 2 egzemplarzy WF860 w Polsce zanim po dwóch latach zaistniał na rynku jako MF258k.
Sorry to wielki błąd popełniło ZTE dając go w Twoje ręce na testy (pisałeś o nim praktycznie w samych superlatywach, a po trafieniu do klientów okazało się że sprzęt sprawia mnóstwo problemów/niedociągnięć [nie tylko z firmware Play] ), kolejny raz odwieczne powiedzenie "że milczenie jest zlotem" wyszło na wierzch. Co do gwarancji-jeżeli sprzęt nie ma widocznych ingerencji mechanicznych, nie śmierdzi spalenizną po burzy, to nikt się nie będzie bawił co i w jaki sposób zostało użyte software (to kosztuje/też musi być udowodnione/a nie słowo przeciwko słowu).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19211
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: matek451 »

W czasach debiutu WF860 na rynku nie było zadnego podobnego CPE LTE z agregacją 3/4 pasm LTE, na tle konkurencji nie mozna mu było nic zarzucić a soft tworzony dla niego z dostępem do konta smartadmina pozwalał wymuszać pasma , nosne i PCI tak samo jak na WF830. Za jego powstanie odpowiadał Adam, na tym sofcie WF860 działa do dziś bez poważnych problemów, od ponad 3 lat, a twórca tego softu juz dawno poszedł do konkurencji. MF258K pojawił się ponad 2 lata po WF860 i za niego odpowiedzialna jest już nowa ekipa w ZTE, więc nie widzę powodu aby łaczyć bezposśrednio te dwa produkty tym bardziej z moja osobą, IDU dla WF830/860 był wspólny, na WF830 z kontem do smartadmina większość użytkowników nie miała problemów.
W tym samym czasie na rynku były dostępne konkurencyjne Huawei i kariery nigdzie nie zrobiły a Huawei szybko z nich zrezygnował i zostawił bez wsparcia.
I dziś trudno znaleźć CPE LTE z 4CC CA QAM256 za taką kasę jak produkty ZTE, ja korzystam z dwóch MF258k, soft bez brandu lub z T-mobile i nie narzekam.
Ty najchętniej wypowiadasz się na temat sprzętu którego nie masz, nie miałeś a jak powszechnie wiadomo jesteś specjalistą od muzealnych sprzętów. Zgłoś się do ZTE Polska, ma być nowa seria urzadzeń, moze załapiesz się na beta testera i dzięki tobie sprzęt będzie hulał aż miło.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1799
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Mig25 »

Jak masz takie znajomości w ZTE ,to daj im info ,że w sofcie MF286D NTTPL do poprawienia jest zapamiętywanie PINu ,i byłoby miło, żeby dodali nightmode (wyłączanie oczojebnych diod ).
Natomiast MF256 miałem i szybko się go pozbylem...Mimo ,że sygnal mial dużo lepszy ,to MF286D przewyższał go prędkością o głowę, nie mówiąc już o B818... jedyne co mogłoby być z niego dobre ,to antena ,bo podlaczona do B818 dawała jeszcze lepszą predkosc.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: jfk »

matek451 pisze: Ty najchętniej wypowiadasz się na temat sprzętu którego nie masz, nie miałeś a jak powszechnie wiadomo jesteś specjalistą od muzealnych sprzętów. Zgłoś się do ZTE Polska, ma być nowa seria urzadzeń, moze załapiesz się na beta testera i dzięki tobie sprzęt będzie hulał aż miło.
Ja kupuję na wolnym rynku pewny/sprawdzony przez user-ów w okresie minimum 6-miesięcznym sprzęt (nie dostaję za free i w dowód wdzięczności , nie wypisuję na forach jaki ten sprzęt jest ach/och...), Twoje pejoratywne wrzuty na temat muzealnych sprzętów... cóż nie jestem lekarzem... nie pomogę. Nie mam czasu na bycie beta testerem, a żaden z nich nie wpływa bezpośrednio na jego działanie, co najwyżej może pokazać jego mankamenty.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19211
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: matek451 »

A kto ci sprawdza ten sprzęt przez te 6 m-cy, wypisujesz bzdury jak zawsze. W internecie nie znam wielu osób które dysponowały by najnowszym sprzętem i dzieliłyby się opiniami o nich. Ty wydajesz opinie w kwestii sprzętu którego nie użytkujesz i znasz z opowieści. Nie ma idealnego sprzętu, idealnego softu na nim, w kwestii CPE LTE ZTE był prekursorem z 6 kat. LTE i wyższą ora z CPE 5g za rozsądna cenę, opinie o nim nie z wdzięczności a na podstawie własnych testów, relacja jakość do ceny tych ZTE bardzo dobra, w kwestii softu i aktualizacji już pisałem, stara ekipa na WF830/860 w krótkim czasie dokonała wielu aktualizacji FW w krótkim czasie a informacje zamieszczała na https://www.facebook.com/ztepoland/, uzytkownicy w tamtym czasie mieli tez wsparcie bo zaktualizowano soft do wszystkich routerów LTE MF283+/V, mf286/MF286r, brandowanych polskimi operatorami, oraz do mobilnych MF910 / MF921/MF971V. Dodano w nich wybór pasm LTE, dla MF283+ z Orange gdzie nie było aktualizacji OTA , koledzy zmieniali soft zainteresowanym w siedzibie firmy.
To sa konkrety a nie te twoje bajki, miałem przyjemność kontaktu z tymi ludźmi, zrobili kawał dobrej roboty ze sprzętem od ZTE.
Teraz jest nowa ekipa, nowe warunki dyktowane przez operatorów, inna sytuacja na rynku sprzętu ale o tym to trzeba mieć wiedzę a nie korzystać z muzealnych rozwiązań , tobie łatwo przychodzi krytyka pora więc potestować coś obecnego na rynku i podzielić się opinią a nie korzystać z pracy innych.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: jfk »

matek451 pisze:A kto ci sprawdza ten sprzęt przez te 6 m-cy, wypisujesz bzdury jak zawsze.
Od lania wody to Ty jesteś tutaj expertem, jak się ma wiedzę to się wie z jakich danych można korzystać (raczej nikt nie bierze abonamentu na 2 lata/nie płaci za sprzęt w tysiącach aby komuś zupełnie obcemu robić testy...).
matek451 pisze: To sa konkrety a nie te twoje bajki, miałem przyjemność kontaktu z tymi ludźmi, zrobili kawał dobrej roboty ze sprzętem od ZTE.
Teraz jest nowa ekipa, nowe warunki dyktowane przez operatorów, inna sytuacja na rynku sprzętu ale o tym to trzeba mieć wiedzę a nie korzystać z muzealnych rozwiązań , tobie łatwo przychodzi krytyka pora więc potestować coś obecnego na rynku i podzielić się opinią a nie korzystać z pracy innych.
To nie są konkrety w Twoim wykonaniu/Ty nie robiłeś żadnych testów, bo przecież podstawowym parametrem tj. zachowanie sprzętu w czasie-status sesji, ciągła praca całego urządzenia..., stare komputery przemysłowe "w chwilach słabości" podnosi się je restartem... , także czego ta świetna ekipa mogła się dowiedzieć-niczego.
matek451 pisze: Ty wydajesz opinie w kwestii sprzętu którego nie użytkujesz i znasz z opowieści.
Używam 2szt. ZTE 286D w sposób ciągły od 1,5 roku (jeden od roku pracuje w obudowie na maszcie/osobiście go testowałem przez 6-cy zanim tam trafił bo to musi być pewny sprzęt/montaż i dostęp utrudniony). Mam też jako backup Netrear LBR20 (nie zmieniam ZTE bo osiąga 2x wyższy upload, a że mam mnóstwo sprzętu sieciowego, część ze sporym apetytem na upload).Skąd ja to znam?! Kłamać, kłamać... .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19211
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: matek451 »

Ty i wiedza to dwie sprzeczności, swego czasu radziłeś się mnie w doborze Orange i sprzętu, ja nie biorę abonamentu na 2 lata , mam praktycznie każdy router LTE wart uwagi i CPE LTE/5g i chętnie dzielę się doświadczeniami z nimi. Ty nie masz czym się dzielić bo kogo interesuja te twoje wstawki np. z E398.
Co ty możesz wiedzieć o moich kontaktach z konkretnymi ludźmi z ZTE, o MF286d piszesz non stop a chwalić się nie ma czym bo to stary sprzęt i już mocno poznany, LBR20 to inna liga i na tym twój dorobek się kończy, nie byłeś ,nie jesteś i nie będziesz żadnym autorytetem w tej kwestii. Nikt jakoś nie bierze cię na poważnie, jesteś za cienki więc zarzucasz mi jak zawsze kłamstwa.
Psy szczekają a karawana jedzie dalej.
To temat porównania MF286d z B628-350 więc niech się wypowiadają ich uzytkownicy, ja mam 3 sztuki MF286d i kilka B628-350 , w testach stoją po sztuce teraz obok mnie , nie sprawiają żadnego problemu w kwestii stabilności połaczenia, nawet nie sprawdzam bo mi się nie chce lub nie mam czasu.
ZTE miewał rózne pmysły, z reguły chipsety MT, modemy Qualcomm i soft oparty na OpenWRT, czasmi jakiś wynalazek , lepszy sprzęt na chipsecie Qualcomm ale i modem jakiś wynalazek.
Seria WF830/860/MF258/MF256 to wszystko na MT7621, OpenWRT ale najsłabszy element to egzotyczny modem w nich. Nowe wersje sprzetu maja być już oparte na QUALCOMM, chipsety i modemy.
Huawei szedł
zawsze swoja drogą , teraz to Soyealink i tak naprawdę to nie wiadomo co siedzi w środku ale B535 i B628 po tuningu do wersji 333 i 350 wygladaja obiecująco, QAM256 robi swoje.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: jfk »

matek451 pisze:Ty i wiedza to dwie sprzeczności, swego czasu radziłeś się mnie w doborze Orange i sprzętu, ja nie biorę abonamentu na 2 lata , mam praktycznie każdy router LTE wart uwagi i CPE LTE/5g i chętnie dzielę się doświadczeniami z nimi. Ty nie masz czym się dzielić bo kogo interesuja te twoje wstawki np. z E398.
Co ty możesz wiedzieć o moich kontaktach z konkretnymi ludźmi z ZTE, o MF286d piszesz non stop a chwalić się nie ma czym bo to stary sprzęt i już mocno poznany, LBR20 to inna liga i na tym twój dorobek się kończy, nie byłeś ,nie jesteś i nie będziesz żadnym autorytetem w tej kwestii. Nikt jakoś nie bierze cię na poważnie, jesteś za cienki więc zarzucasz mi jak zawsze kłamstwa.
I vice versa, akwizycja to Twoja specjalność, czujesz mój oddech i już od dawna nie oferujesz ludziom sprzętu z modemem cat.15-20 do pakietu danych 100GB m-c (nie było wówczas darmowych pakietów startowych w których można tasować karty SIM, lecz czysty abonament).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19211
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: matek451 »

Ta wystarczy poczytać te twoje bzdety by się śmiać , nie przeceniaj się. Ode mnie ludzie od lat mają wsparcie a polecam różny sprzęt, w zależności od potrzeb, , infrastruktury, wymagań i budżetu. Niezmiennie zaś od lat dzielę się z ludzmi najlepszymi promocjami na pre-paidy aby nie tracili kasy, to co jest dla ciebie solą w oku, od czasów Play na RBM. Zmiana nicka nie pomogła, nadal masz obsesję na tym punkcie.
To tyle , bo szkoda mi czasu na jałowe dyskusję z Tobą, ludzi to nie interesuje, czekaja na wsparcie w wielu tematach, od ciebie go nie dostaną.
Bohan
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-22, 11:37

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Bohan »

Panowie, nabyłem ten router ZTE MF286D, podobno z niezmodyfikowanym oprogramowaniem i teraz wybieram sobie pasma do agregacji, a tu zonk, okazuje się, że w zakładce "4G Band Lock" wybrać mogę sobie tylko 2 a nie 3. Trzy częstotliwości, to router sam sobie wybiera, jak się w tej zakładce "4G Band Lock" wybierze opcje "All".

Router wybiera mi domyślnie do łączenia 3 pasm: 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz (widać to w zakładce "Basic Status"), a ja chciałem sobie zamiast 2600 MHz wybrać 800 MHz i się nie da?

Do samych prędkości osiąganych przez router nic nie mam, widać, że agregacja działa. Urządzenie na razie stoi w starym miejscu, nie pod oknem.

Obrazek

Prędkości wahają się od 45 Mb/s do ponad 90 Mb/s, co dla starego B315 było niewyobrażalne w tych godzinach.

Druga sprawa, według specyfikacji ten router (Cat. 12) agreguje też 2 pasma w uploadzie, nigdzie nie widzę opcji podglądu, które to pasma, ani tym bardziej wyboru pasm do agregacji, jest gdzieś taka opcja?

Ostatnia rzecz, urządzenie na samej górze ma takie "żeberka", myślałem, że to tylko jakaś maskownica, ale wygląda na to, że są tam otwory i kurz będzie wpadać do środka, można to czymś zakryć?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26159
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: wojteks »

No ale co ma cudownego do agregacji dodać pasmo 800MHz?

Otworów wentylacyjnych bym nie zakrywał.
Nie pomagam na PW!
Bohan
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-22, 11:37

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Bohan »

Chodzi o zasadę, myślałem, że można wybierać wszystkie możliwe kombinacje częstotliwości, a tu się okazuje, że trzy opcje są niedostępne:

1. 800 MHz + 1800 MHz + 2100 MHz
2. 800 MHz + 1800 MHz + 2600 MHz
3. 800 MHz + 2100 MHz + 2600 MHz

Jeśli dobrze liczę, to możliwa jest tylko jedna z czterech możliwych kombinacji, łączenia 3 częstotliwości (25%).

Czy w HUAWEI B628-350, jest taka sama sytuacja z wyborem 3 pasm?

Co z tym uploadem?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1799
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Mig25 »

Poszukaj na forum, jest dokładnie jak ustawić agregacje trzech pasm ,i to kilkoma sposobami.
Co do uploadu ,to chyba tylko orange ma agregacje pasm w UL ,i router to wspiera. Sek w tym,że jeśli jest agregacja w UL to ten router również w DL ma agregacje dwoch pasm ,wiec trzeba wybrać co lepsze (i do tego też jest opcja w oprogramowaniu Nordic)
Bohan
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-22, 11:37

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Bohan »

@Mig25
Podobno mam ten z oprogramowaniem Nordic.

Jednym ze sposobów ustawienia agregacji, jest ten filmik od Włochów na YouTube? Jeśli tak, to co to za słabe oprogramowanie ten Nordic, skoro miał mieć wszystkie opcje, których nie mają brandowane rotuery?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26159
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: wojteks »

Oddaj i kup b628 w czym problem?
Nie pomagam na PW!
Bohan
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-22, 11:37

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Bohan »

Ja go nie chcę oddawać, chcę znać odpowiedzi na postawione w tym wątku pytania, a z tym jest na razie krucho, jak widzę.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1799
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Mig25 »

Tak to jest jak się wprowadza zamęt z wykastrowanym /okrojonym oprogramowaniem dla MF286D...

Tak ,jednym ze sposobów ustawienia wszystkich możliwych kombinacji bandów jest to co na filmiku od Włochów.
Bohan
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-22, 11:37

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Bohan »

Jeśli, pomimo posiadania oprogramowania Nordic, i tak muszę stosować jakieś sztuczki, żeby agregować wybrane 3 pasma, to czym się różni ZTE MF286D brandowany, od niebrandowanego? :mur:
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1799
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Mig25 »

Może tym ,że debrandowanego nikt nie widział :)
Nordic to też chyba jakiś brand dla krajów skandynawskich.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: jfk »

Bohan pisze:Jeśli, pomimo posiadania oprogramowania Nordic, i tak muszę stosować jakieś sztuczki, żeby agregować wybrane 3 pasma, to czym się różni ZTE MF286D brandowany, od niebrandowanego? :mur:
Nie wiem jakiego cudu oczekujesz od L800? LTE-A to nie jest beta test u operatorów komórkowych-agregacja działa grubo ponad połowę dekady i poza nielicznym % stacji bazowych których obciążenie jest bardzo małe, operatorzy stosują QoS i agregacja nie ma nic wspólnego z czystą matematyką 1+2+3 (też pod kątem takich rozwiązań operatorzy rezygnują w firmware z opcji sterowania pasmami-wyciął to Play a pewnie następni wkrótce zrobią to samo...). Mam full opcję pasm na na obciążonym nadajniku Orange i ZTE 286D/soft Nordic który testowałem we wszelakiej opcji agregacji (w manualu tylko 2) i zostawiłem na auto (agreguje B1+B3+B7) tylko z tego powodu że po godzinie 23, do wczesnych godzin porannych wyciągam więcej. A w godzinach szczytu to QoS tnie transfer tak że między auto a B1+B7 nie ma żadnej różnicy. https://www.speedtest.net/result/13561956179 (rzeczywisty transfer jest praktycznie symetryczny-bo na download C+ zużywa do 20Mbps). Na działce gdzie mam dostępne tylko pasmo B20 i B7 w dzień przerzucając ruch na 2 karty SIM mam około 50Mbps transferu download, jak użyję agregacji mam około 10-15% więcej transferu od samego pasma B7/także to LTE-A ładnie wygląda na znaczku w GUI modemu i poprawia placebo.
Automaciek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2022-04-24, 08:12

Re: ZTE MF286D czy HUAWEI B628-350

Post autor: Automaciek »

matek451 pisze:A robiłeś jakies testy Orange, skad wiesz ze korzystasz z tego BTSa, masz B315 z Orange wiec na FW jakie ma nie pokaze tych danych. Stacja działa w agregacji LTE2600+2100+1800+800, kluczowe to sa testy w domu z karta Oramge m kazdym z tych pasm lub na telefonie i screen z aplikacji NetMonster. Najtaniej to kupuje się MF286d od baby z Kalinowej w Jaworznie, na Allegro po 349 zł, mają soft z Nordic czyli OK ale na ten router to jest wiele alternatyw.
O co chodzi z "Babą z Kalinowej"? Aktualne?
ODPOWIEDZ