Dzielenie internetu radiowego - APC

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: tomx123 »

Przypisałem spray adres MAC do karty ethernet , wpisałem mój adres karty wifi w polu WAN i nic. Karta Wifi + antena = mój operator ISP
Aha a czy coś powinienem wpisać w polu Wireless MAC ?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: zDaleKi »

tomx123 pisze:Karta Wifi + antena = mój operator ISP
Jak chcesz się podłączyć w jednym czasie dwoma kartami do swojego ISP?
Możesz się połączyć albo kartą WiFi albo tym APC + router na którym teraz jest sklonowana Twoja karta WiFi. Jeżeli podłączysz je w tym samym czasie to będzie konflikt.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: tomx123 »

Przepraszam :oops:
Chce się połączyć przez APC + router z adresem MAC mojej karty wifi
Aha , w APC mam wyłączoną opcję DHCP , to dobrze ?
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: MaxFM »

napisz jakie ustawienia przydzielił Ci ISP i czy weryfikuje po MACu czy tylko sam WEP ?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: zDaleKi »

tomx123 pisze:Chce się połączyć przez APC + router z adresem MAC mojej karty wifi
Dokładnie tak i jak Ci to wychodzi? Bo już się zgubiłem :lol:
Odłączyłeś kartę wifi od swojego operatora, sklonowałeś MACka na routerze i co?
tomx123 pisze:Aha , w APC mam wyłączoną opcję DHCP , to dobrze ?
W APC Ci to nie potrzebne, potrzebne będzie na routerze.
MaxFM pisze:napisz jakie ustawienia przydzielił Ci ISP i czy weryfikuje po MACu czy tylko sam WEP ?
To już gdzies wcześniej się pojawiło i wynika z tego, że weryfikuje po MACku, bo po podłączeniu samego APC + komp nie poszło. Poszło dopiero po sklonowaniu.
WEP też powinien być już ustawiony, bo sam APC + komp w końcu poszedł. :D

Ale fakt, moża się już zgubić w tym wątku.
A wystarczyło krok po kroku trzymać się manuali, które podaliśmy na początku :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: zDaleKi »

Tomx123, jak tam Twój problem? Nic nie piszesz czy to znak, że wszystko już działa? :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: tomx123 »

BliSki pisze:Tomx123, jak tam Twój problem? Nic nie piszesz czy to znak, że wszystko już działa? :D
Bardzo bym chciał ale tak niestety nie jest :lol: Sorry że nie pisałem ale jakoś nie mogłem <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> czasu , dziękuje wszystkim za pomoc :wink:

Problem teraz jest tylko taki że nie mam neta jak się podepne kablem do routera. Nie wiem czego może to być wina , możliwe że złej konfiguracji albo APC nie udostępnia dalej połączenia czyli do routera.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: zDaleKi »

tomx123 pisze:Problem teraz jest tylko taki że nie mam neta jak się podepne kablem do routera.
Rozumiem, że zrobiłeś wszystkie punkty krok po kroku, o których pisałem?
tomx123 pisze:Nie wiem czego może to być wina , możliwe że złej konfiguracji albo APC
APC raczej nie, bo na kompie masz neta po podłączeniu sieciówki do APC.

EDIT:
Jeszcze raz podaj, co masz jak w tym poście pytałem:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=48548#48548
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: tomx123 »

Tak , zrobiłem wszystko co mówiłeś. A to co pisałem w tamtym poście to nic się nie zmieniło.

Tak apropo to normalne że jak mam już wszystko podłączone (kabel antenowy => APC => AP + router => mój komp ) to mogę na kompie dostać się do konfiguracji i routera i APC ?

Ja też się już pogubiłem :lol: bo normalnie wszystko już powinno chodzić a u mnie jakoś nie chce :evil:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: zDaleKi »

tomx123 pisze:Tak , zrobiłem wszystko co mówiłeś. A to co pisałem w tamtym poście to nic się nie zmieniło.
Jak nic się nie zmieniło?
Jeżeli nic się nie zmieniło, to znak, że któregoś mojego zalecenia nie wykonałeś do końca, np. zmiany MACka.

Podaj jeszcze raz nowe wyniki dla:...
Cytuję jeszcze raz swoje słowa:
1) Co masz po wpisaniu IPCONFIG /ALL na kompie?
2) co masz jak robisz ping 10.0.1.1?
3) zamień może jeszcze (chociaż to już mniej istotne) maskę na 255.255.0.0
4) nie rozumiem dlaczego skoro adres routera masz 10.0.1.1 to dla DHCP jest 192.168.1.x - zapisałeś konfigurację?
5) dla pewności wpisz też gatewaya w Network setup
6) sklonowałeś adres MAC o którym wcześniej Ci pisałem?

EDIT:
Pokaż jeszcze co masz w zakładce routera odpowiedzialnej za klonowanie adresu MAC.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: zDaleKi »

Chyba kolega tomx123 już się poddał :)
A wynik tego wszystkiego może być podobny jak tu: >KLIK<
:D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: tomx123 »

Kolega tomx123 wcale się nie poddał tylko trochę roboty mu się zwaliło na głowę :lol:
MAC karty zmnieniłem na ten poprzedni :)
Dobra to jeszcze raz :
1) http://img511.imageshack.us/img511/5815/ipconfigci5.jpg
2) http://img403.imageshack.us/img403/2450/pingko6.jpg
3) zmienione
4) zapisane
5) zrobione ( ale nie wiem czy wpisałem dobry adres )
6) sklonowałem , działało no i teraz przywróciłem do starego adresu MAC ( karty sieciowej )

Zakładka klonowanie MAC :

http://img511.imageshack.us/img511/7003 ... niedy0.jpg

Tutaj jeszcze zdjęcia APC :

http://img510.imageshack.us/img510/1548/apced7.jpg

( skanuje w poszukiwaniu sieci ponieważ chwilowo miałem odłączony kabel )
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: zDaleKi »

1) Co do punktu pierwszego. Nie wiem czy dobrze widzę, ale dlaczego cały czas w wyniku tego IPConfig na karcie sieciowej WiFi masz przypisany IP, bramę itd.?? Znaczy, że korzystasz już z tego połączenia do swojego ISP? Przecież nie możesz korzystać jednocześnie z tego połączenia i z tego na APC.
2) OK
3) jak zmienione, skoro wynik IPconfig na kompie podaje 255.255.255.0 ;) ale jeżeli taka maska jest na routerze, to już to zostaw, bo na 99% to nie to. Ale muszą być takie same maski na routerze i na kompie.
4) ok
5) ok, no tego też tu nie widzę, wiec nie wiem.
6) Ale ja dalej widzę na pierwszym screenie (punkt 1) http://img511.imageshack.us/img511/5815/ipconfigci5.jpg ten sam adres MAC na karcie co w routerze http://img511.imageshack.us/img511/7003 ... niedy0.jpg jeżeli tego nie zmienisz, a pisałeś że zmieniłeś, to może być jedna z przyczyn, że router głupieje. Ma dwa takie same MACki w różnych podsieciach.

To chyba tyle co mam do powiedzenia. Jeżeli te wskazówki nic nie dadzą, to nie ma innego wyjścia, jak wezwać jakiegoś specjalistę i mu zapłacić :lol: bo chyba przez neta tego nie ustalimy. Może się okazać jak to ostatnio w innym wątku było, że przyczyną nie była konfiguracja routera ale łącznik na kablu sieciowym :lol: a szklanej kuli niestety jeszcze na forum nie mamy :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dzielenie internetu radiowego - APC

Post autor: tomx123 »

Hehe dzięki za odpowiedź :) Co do punktu pierwszego to oczywiście wiem że nie mogę korzystać z dwóch połączeń naraz od mojego ISP i ten screen zrobiłem jak byłem podłączony przez karte a nie przez router :oops:
A co do tych adresów MAC to ja już sam się pogubiłem a sądze że to właśnie w tym tkwi problem , BliSki czy mógłbys mi napisać ( tutaj lub na PW ) jaki adres MAC ma być :
- właśnie w zakładce routera
- na kartach w kompie
- no i w APC
Jakby były potrzebne jeszcze jakieś screeny to oczywiście podeśle :)

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ