Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Borg
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2007-05-15, 13:43
Lokalizacja: Stolica sadownictwa

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Borg »

przewaks pisze:To raczej sprawa oczywista. W miarę możliwości należy stosować jak najkrótsze kable.
Hmm pierwszy raz coś takiego słyszę - max długość kabla UTP kat.5 to 100 metrów - niektóre publikacje nawet podają i 150 metrów. Sam robiłem linki po 130 metrów na kartach 3com (były kiedyś takie czasy gdy nie było WIFI :) ) i przechodziły testy - jest kilka zasad które trzeba przestrzegać przy kładzeniu skrętki 5 kat. np:
1) Kabel nie powinien być mocowany "na sztywno". Powinien mieć pewien luz - nie należy dociskać maksymalnie "krawatek".
2) Minimalny promień zgięcia kabla wynosi czterokrotność średnicy kabla.
3) Kabla nie należy nadmiernie naciągać podczas układania w korytkach.
4) Pary przy wtyczce nie powinny być rozkręcone na długości większej niż 1,3cm.
5) Kable sieciowe powinny przebiegać dalej niż 30,5cm od skrętki. Od transformatorów i silników należy zachować odległość 1,02m. Jeśli skrętka została umieszczona w metalowym korytku prowadzącym, to minimalna odległość od przewodów zasilających wynosi 6,4cm.
6) Jeśli zaistnieje konieczność skrzyżowania kabli zasilającego ze skrętką, powinny one być ułożone prostopadle do siebie.
Z mojego doświadczenie wiem, że raczej lepiej omijać różnego rodzaju wynalazki typu łączniki, zamiast nich można zastosować np. switch który będzie działał jako wzmacniacz sygnału (na kolejne 100 m). Morsztyn nie napisał, że ma taki wynalazek na kablu więc tak jak pisze BliSki bez szklanej kuli trudno przewidzieć co komu na kablu dynda :lol: .
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: przewaks »

@Borg, cenne uwagi dot. skrętki. Niemniej uważam, że jeśli nie ma potrzeby nadmiernego przedłużania kabla ani stosowania różnego rodzaju przedłużek czy łączników - nie należy tego robić. Ewentualnie, jak napisałeś, użyć switcha.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

przewaks pisze:uważam, że jeśli nie ma potrzeby nadmiernego przedłużania kabla ani stosowania różnego rodzaju przedłużek czy łączników - nie należy tego robić.
Masz racie, kabla im mniej tym lepiej ale norma jest taka a nie inna i powinno działać bez względu czy jest 10m czy 100m :D

Co do przedłużek/łączników, to częstym błędem jest używanie przyjściówek typu "telefonicznego" ale ze złączem RJ45 do przedłużania kabla sieciowego. I oczywiście zgadzam się z tym, że nie należy tego używać w sieciach komputerowych. Potem są takie kwiatki jak powyżej o kolegi Morsztyna.
przewaks pisze:Ewentualnie, jak napisałeś, użyć switcha.
Dokładnie tak.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: przewaks »

BliSki pisze:Co do przedłużek/łączników, to częstym błędem jest używanie przyjściówek typu "telefonicznego" ale ze złączem RJ45 do przedłużania kabla sieciowego.
Odpowiem tak - zdarzyło mi się takiej przejściówki używać kiedy musiałem podpiąć laptopa do sieci na uczelni. Gniazdka były tak sprytnie pochowane za biurkami, że nie dało się w prosty sposób podłączyć tam kabla. Natomiast przewody do komputerów były tak krótkie, jakby robione na wymiar, że również nie dało się nic z tym zrobić. Wówczas używałem takiej właśnie przedłużki i sieć działała. Ale przy tworzeniu sieci w domu czy firmie nigdy bym czegoś takiego nie użył.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

przewaks pisze:Wówczas używałem takiej właśnie przedłużki i sieć działała.
I właśnie o to chodzi, na chwilkę można ale na dłuższą metę potem są takie kwiatki jak powyżej miał kolega.
przewaks pisze: Ale przy tworzeniu sieci w domu czy firmie nigdy bym czegoś takiego nie użył.
Dokładnie tak.

Ja używam czasami takiego wynalazku zamiast kabelka krosowanego :) Zmieniłem kolejność w tym wynalazku i dorobiłem mały kabelek ;) Druga wersja już była zrobiona z połowy przejściówki i zaciśniętego RJ45 ;) dzięki temu nie muszę nosić z notkem dwóch kabli tylko jedne i taki mały reduktorek :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
user
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-24, 19:54
Lokalizacja: stad

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: user »

Borg pisze: Hmm pierwszy raz coś takiego słyszę - max długość kabla UTP kat.5 to 100 metrów - niektóre publikacje nawet podają i 150 metrów.
w jakiejs publikacji pisało że 105 metrów maksymalnie

co do tematu - D-Link DI 524 nie lapie mi sygnału z osiedlowki; antena nadaje z sąsiedniego bloku ok 30 metrów w linii prostej, laptop wykrywa siec i dziala a wspomniany d-link nie widzi zadnej sieci radiowej, wystawianie go za okno nic nie daje, ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

Borg pisze:Hmm pierwszy raz coś takiego słyszę - max długość kabla UTP kat.5 to 100 metrów - niektóre publikacje nawet podają i 150 metrów.
Oficjalna wersja to jest jednak 100m (IEEE zdaje sie). A ze potrafi dzialac na wiecej to owszem, udokumentowane i powszechne przypadki. Ale tak jak mowil Borg - np. na kartach 3COM, ktore maja podlaczone ekranowanie. 100m to gwarancja.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

Jo_gurt pisze:Ale tak jak mowil Borg - np. na kartach 3COM, ktore maja podlaczone ekranowanie. 100m to gwarancja
Na 3comach to mi się udało nawet 130m stabilnie uzyskać. :]
user pisze:aptop wykrywa siec i dziala a wspomniany d-link nie widzi zadnej sieci radiowej
Rozumiem, ze D-link ustawiony jest jako APC? Czym sprawdzasz, że nie widzi żadnej sieci?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
user
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-24, 19:54
Lokalizacja: stad

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: user »

BliSki pisze:
user pisze:aptop wykrywa siec i dziala a wspomniany d-link nie widzi zadnej sieci radiowej
Rozumiem, ze D-link ustawiony jest jako APC? Czym sprawdzasz, że nie widzi żadnej sieci?
Otóż jest pewien problem.
Administrator powiedział że wystarczy mieć dowolne urządzenie wireless (wbudowaną karte w notebooka, wapa itp.) tyle że zaopatrzyć się w zewnetrzną antene by mieć dobry odbiór sygnału.
Notebook z wbudowanym wifi łapie różne sieci. Natomiast w desktopie jest tylko sieciówka więc podłączyłem tego D-linka, komunikacja z nim jest bezproblemowa, jako swich dziala bez problemu. Ale D-link nie łapie niz z eteru.
Czy administrator miał w ogóle racje? W kreatorze routera są kolejne kroki:
1. podłączyć zasilanie
2. podłączyć PC przewodowo z routerem do portu LAN
3. podączyć kabem z internetem do portu WAN
No właśnie - ja nie chcę podzielić sygnału z kabla tylko go złapać z powietrza... Kroku 3. nie da się pominąć co by sugerowało że to urządzenie nie potrafi odbierac neta radiowo tylko go tak udostepniać. Albo ja czegos nie rozumię, nie widze opcji ustawienia jako APC.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

user pisze:W kreatorze routera są kolejne kroki:
Kreator sluzy do mocno standardowych ustawien, wiec nie ma co go uzywac.

Musisz recznie poszukac ustawienia w tryb APC (Access Point Client), czyli tryb klienta. Ale nie musi go byc.
sonic soul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-05, 15:13
Lokalizacja: Pi?tek

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: sonic soul »

odświeże temat

znajomy osttanio kuupil router di524 w celu podzielenia lacza na pc i laptopa, podlaczony jest do sieci lokalnej od prywatnego dostawcy ktory dostarcza internet droga radiowa....ma stale ip wewnetrzne brak publicznego.(ustawienia ip.10.1.1.74,maska 255.255.255.0,dns i brama 10.1.1.1)
Zabieramy sie do instalacji postepujemy i podlaczamy zgodnie z tym co nam okienka pokazuja. Na koncu zaznaczamy static ip i wpisujemy dane od naszego dostawcy)

po chwili wyskakuje
" problem occurs with connecting in proxy server please check your proxy settings
your http proxy settings 10.1.1.74"

nie wiem co zle robimy? rowniez wchodze na 192.168.0.1 i nie moge odpalic tych ustawien dlinka,w firefoxie sie odpala okno wpisania logoinu czyli Admin i hasla ,ktore zostawiam puste ale tez nie daje rady wejsc


przeczytalem troche postow na temat konfiguracji tego routera no i zis ze znajomym chcemy to w koncu ruszyc....pytanie czy mam zrobic tak jak opisal to Borg czy moze probleme jest cos innego
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

sonic soul pisze:dostarcza internet droga radiowa....ma stale ip wewnetrzne brak publicznego.(ustawienia ip.10.1.1.74,maska 255.255.255.0,dns i brama 10.1.1.1)
Chwila, czyli chcecie, zeby D-Link pracowal jako klient radiowy? A w ogole ma taka mozliwosc? Jesli tak to wtedy kompy bedize mozna podlaczyc tylko kabelkiem, WiFi odpada.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

sonic soul pisze:podlaczony jest do sieci lokalnej od prywatnego dostawcy ktory dostarcza internet droga radiowa.
Rozumiem, że Wy jesteście wpięci poprzez ethernet (RJ45)?
Bo raz piszesz o sieci lokalnej a raz o radiowej...
sonic soul pisze:. Na koncu zaznaczamy static ip i wpisujemy dane od naszego dostawcy)
A dostawca nie blokuje dostępu po MAC adresie? Moze wystarczy sklonować to co było na karcie sieciowej?
sonic soul pisze:po chwili wyskakuje
" problem occurs with connecting in proxy server please check your proxy settings
W którym dokładnie momencie, bo tego do końca nie rozumiem.
sonic soul pisze:w firefoxie sie odpala okno wpisania logoinu czyli Admin i hasla ,ktore zostawiam puste ale tez nie daje rady wejsc
Chwila, puste jest hasło ale użytkownika admina wpisałeś, tak? Poprzednio w takim razie jak konfigurowaliście router? Za pomocą dołączonej płyty?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: wojteks »

Di524 nie pracuje jako Acces Piont Client, może być tylko AP więc musicie zakupić jakiś AP który ma funkcję APClient, nim odebrać sieć i dopiero dołączyć DI524 jako router/AP żeby zbudować sieć wewnętrzną/domową. Aby sie zalogować to: user: admin password: "pisze w instrukcji, doczytajcie"

i jeszcze pytanie co na laptopie/PC dostajecie jako odpowiedź na ping, czy przypadkiem ttl=1???
Nie pomagam na PW!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

wojteks, ale ja mam wrażenie, że oni tam mają APC wcześniej i potem jakąś sieć lokalną np na switchu. Ale mogę się mylić.
sonic soul pisze:podlaczony jest do sieci lokalnej od prywatnego dostawcy
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

BliSki pisze:ale ja mam wrażenie, że oni tam mają APC
Wlasnie nie wiadomo, moze tylko karte sieciowa w PC a lapek nie podlaczony. Kto wie.
sonic soul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-05, 15:13
Lokalizacja: Pi?tek

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: sonic soul »

jeden blok ma jedna badz dwie puszki na dachach, kabelki sa pociagniete do kazdego kto ma internet wiec to chyba (<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> ?) radiowka

blad wyskakuje gdy router podczas instalacji jzu na koncu sprawdza czy jest polaczenie z siecia i wtedy ten blad sie pokazuje

no a w tym firefoxie sprawdzalem wpisalem admin haslo pozostawiam puste i koniec nie moze sie polaczyc

czyli istnieje mozliwosc ze ten router nie podzieli łącza?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: wojteks »

sonic soul pisze:kabelki sa pociagniete do kazdego kto ma internet wiec to chyba (»»na pewno«« ?) radiowka
to jest radiowy dosył do bloku, w puszce/puszkach są pewnie APC (w trybie Client albo WDS albo co tam dostawca wymyślił). Tam jest wszystko rozdzielane na kable i do każdego klienta (usera) idzie kabel ethernet więc jest to sieć kablowa.

poczytaj!
http://www.pcworld.pl/artykuly/49419.html

sonic soul pisze:czyli istnieje mozliwosc ze ten router nie podzieli łącza?
jeżeli dostawca stosuje zabezpieczenie po "ttl" to ten router nie podzieli łącza chyba że dogadasz się z dostawcą. Jak się dogadasz to dostawca skonfiguruje Ci dostęp.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

sonic soul pisze:jeden blok ma jedna badz dwie puszki na dachach, kabelki sa pociagniete do kazdego kto ma internet wiec to chyba (»»na pewno«« ?) radiowka
Aha, czyli na koncu jest normalnie RJ45? W sumie co na dachu to nas malo interesuje, bardziej interesujace jest co ze sciany wystaje :mrgreen:
sonic soul pisze:blad wyskakuje gdy router podczas instalacji jzu na koncu sprawdza czy jest polaczenie z siecia i wtedy ten blad sie pokazuje
A nie masz tam jakiegos haselka od ISPa czy czegos?
sonic soul pisze:no a w tym firefoxie sprawdzalem wpisalem admin haslo pozostawiam puste i koniec nie moze sie polaczyc
Czego uzywasz do konfiguracji? Jak jakis kreatorow z plyty dolaczonej do D-Linka to... przestan ;) Zresetuj dziada i sprobuj od nowa ze standardowym IP, uzytkownikiem i haslem - juz z przegladarki.
sonic soul pisze:czyli istnieje mozliwosc ze ten router nie podzieli łącza?
No jesli np ISP limituje TTL to D-Link jest zbyt prymitywnym routerem zeby sobie z tym poradzic.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

wojteks pisze:do każdego klienta (usera) idzie kabel ethernet więc jest to sieć kablowa
Czyli jednak moje podejrzenia były prawidłowe ;)

I czekam sonic soul, na odpowiedzi uściślające, bo koledzy zadali już pytania.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
sonic soul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-05, 15:13
Lokalizacja: Pi?tek

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: sonic soul »

kabel standardowy rj45

z tego co ja wiem hasla nie ma, konfiguruje sie ustawienia tcp/ip i śmiga bez żadnego łączenia przez haslo czy cos (jelsi o to chodzi)

no znajomy na samym poczatku sam instalowal z plytki no i pod koniec wyskoczyl ten blad co zaznaczylem wyzej, za drugim razem chyba tez, pozniej zrobilsimy reset ustawien i wlasnie probowalem ustaiwc w tcp/ip numer ip domyslny dla routera 192.168.0.1 i logowac sie przez przegladarke ale tez nic

da sie w jakis sposob sprawdzic czy jest ten limit ttl> na wiki jest napisane ze domyslna wartosc to 128 i w rejestrze to sie samemu zmienia?chyba ze musi zmienic to dostawca
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

sonic soul pisze:wlasnie probowalem ustaiwc w tcp/ip numer ip domyslny dla routera 192.168.0.1
Nie mozesz ustawic IP tego samego co router. Ustaw 192.168.0.2.
sonic soul pisze:da sie w jakis sposob sprawdzic czy jest ten limit ttl> na wiki jest napisane ze domyslna wartosc to 128 i w rejestrze to sie samemu zmienia?chyba ze musi zmienic to dostawca
jesli ogranicza dostawca to i dostawca tylko moze to ograniczenie zdjac
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: wojteks »

sonic soul pisze:a sie w jakis sposob sprawdzic czy jest ten limit ttl>
tak, Start, Uruchom, wpisz cmd, potem w oknie wpisz >ping www.onet.pl , przedstaw co dostaniesz w wyniku tego polecenia, trzeci raz o tym piszę!

prawdopodobnie jeszcze dostawca stosuje ograniczenie dostępu po MAC adresie karty sieciowej ale to da się obejść prosto.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: mar_kow »

Po kolei:
1. Tak jak w instrukcji podłączamy RJ-45 "z internetem" pod gniazdo WAN routera;
2. Gniazdo switcha "2" łączymy z komputerem stacjonarnym;
3. Wchodzimy przez przeglądarkę (najlepiej IE, inne czasami generują błędy) 192.168.0.1 i wchodzimy w ustawienia routera;
4. Klonujemy mac adres karty sieciowej komputera stacjonarnego i sprawdzamy że DHCP jest uaktywnione.

Na komputerze stacjonarnym powinien być internet. Jeżeli go nie ma tzn że "dawca" filtruje dostęp dodatkowo po IP więc we właściwościach trzeba ustawić właściwe.

WiFi posiada własny mac adres i po uaktywnieniu DHCP automatycznie przydziela IP z zakresu 192.168.0.1 - do chyba 200.


To chyba najprostszy w konfiguracji router jaki widziałem.
sonic soul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-05, 15:13
Lokalizacja: Pi?tek

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: sonic soul »

ttl jest 56

jutro bedziemy kombinowac i dam znac co i jak wyszlo...za wszelka pomoc dzieki
sonic soul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-05, 15:13
Lokalizacja: Pi?tek

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: sonic soul »

dzis zrobilem reset routera ip w moim miejscu sieciowym zmienilem na dynamiczne mimo iz mamy static no i 192.168.0.1. w firefoxie odpalilo sie...wzialem run wizard i tam ustawilem wsjo czyli podalem nasze ip dns brame od dostawcy i sklonowalem mac adress karty tak jak na zdjeciach (bodajze 4 kroki w tym wizardzie sa )

no i net dalej nie prazy w pc , w laptopie wykrywa polaczenia ale siec rowniez nie dziala

ogólnie to czy jesli mam wew. ip to powinienem miec tak jak zrobilem dynamiczne ip bo z ustawieniami to juz chyba dobrze zrobilem ( ? )

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: wojteks »

jak masz wszystko połączone tak jak na screenach to napisz w oknie poleceń na PC podłączonym kablem: >ipconfig /all ---przedstaw to na forum
potem >ping www.onet.pl -----przedstaw to na forum
potem >ping 213.180.130.200 ----przedstaw to na forum

pokaż screen z routera STATUS
Nie pomagam na PW!
sonic soul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-05, 15:13
Lokalizacja: Pi?tek

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: sonic soul »

na takich ustawieniach co w print screenach z poprzedniego postu:

1. ping www.onet.pl

Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta www.onet.pl/ Sprawdź nazwę i ponów próbę

2.

zakładka status

Obrazek

3. ipconfig /all

Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: wojteks »

a gdzie >ping 213.180.130.200 ??????

1. nie masz sklonowanego adresu MAC karty sieciowej na interfejs WAN routera
2. wpisz jakieś inne DNSy (np tpsa 194.204.159.1)
Nie pomagam na PW!
sonic soul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-05, 15:13
Lokalizacja: Pi?tek

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: sonic soul »

no w tym pingu wyskakuje ze upłynął limit czasu żądania

sklonowac mac adres tez o tym myslalem bo roznil sie ale to w zakldce dhcp mam zrobic bo jesttam taka mozliwosc ( ??? )....wszystkei trzy mac adresy musza byc te same???
ODPOWIEDZ