[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Dekalog
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2007-02-04, 18:52
Lokalizacja: Koszalin

TNI i modem F3507g

Post autor: Dekalog »

Szanowni koledzy! Mimo ignorowania moich wypowiedzi uporczywie poszukuję optymalnego rozwiązania dla uzyskania stabilnego połączenia dla mojego modemu Ericsson F3507g. TNI niestety nie pracuje tak jak powinien o czym kilka razy już pisałem. W trybie RAS najczęściej jest to tylko GPRS/EDGE. Trybu NDIS nie udało mi się za pomocą TNI osiągnąć. Zdarzają się także zrywania połączenia. Niestety ten problem męczy mnie od 2 miesięcy ale wygląda na to, że udało mi się znaleźć rozwiązanie. Przypadek braku stabilnego połączenia na modemie F3507g opisywany jest także na forum Lenovo http://forums.lenovo.com/t5/T400-T500-a ... d-p/113751 już od roku a rozwiązania jak nie było tak nie ma.
Połączenie NDIS można uzyskać za pomocą komend AT. Połączenie jest stabilne i gładko przechodzi na HSDPA.
połączenie:
AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
AT*ENAP=1,1
rozłączenie
AT*ENAP=0
Czy jest możliwe wpisanie w program powyższych komend taka aby można było sie łączyć poprzez naciśnięcie przycisku połącz? W tej chwili muszę nawiązać połączenie w trybie RAS, rozłączyć i ręcznie wpisać komendy AT do połączenia NDIS. Jednak wówczas TNI nie monitoruje połączenia ani nie podaje mocy sygnału. Służę listą komend AT obsługiwanych przez modem.
Pozdrawiam :)
nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TNI i modem F3507g

Post autor: Chris-Kr »

Dekalog pisze:Mimo ignorowania moich wypowiedzi
Brak odpowiedzi nie wynika z chęci ich ignorowania, lecz z tego, że masz nietypowy modem, w dodatku z nietypową listą rozkazów.
Trybu NDIS nie udało mi się za pomocą TNI osiągnąć.
Tam jest wyraźnie napisane, że tryb NDIS działa tylko z niektórymi modemami firmy Option, więc trudno oczekiwać, że będzie działał w Twoim nietypowym modemie.
Połączenie NDIS można uzyskać za pomocą komend AT. Połączenie jest stabilne i gładko przechodzi na HSDPA.
połączenie:
AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
AT*ENAP=1,1
rozłączenie
AT*ENAP=0
Czy jest możliwe wpisanie w program powyższych komend taka aby można było sie łączyć poprzez naciśnięcie przycisku połącz?
Autor programu musiał się zająć zarabianiem pieniędzy na utrzymanie rodziny i - tak jak tu niedawno napisał - dalszym rozwojem programu będzie się mógł zająć najwcześniej w styczniu.
Z tego względu radziłbym Ci zrobić próbę, czy przypadkiem nie okazałoby się skuteczne wpisanie stringu:

Kod: Zaznacz cały

AT+CGDCONT=1,"IP","internet" AT*ENAP=1,1
do pola "Dodatkowe polecenia inicjujące" z jednoczesnym zaznaczeniem opcji "Zainicjuj modem podczas próby połączenia" w oknie "Komunikacja AT i PIN".
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Chris-Kr widzę że wiele wyjaśnił, wszystko się zgadza jednakże zawalając inne rzeczy wersja 3.42a test: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip do testów, plik exe z archiwum do podmienienia ręcznego (katalog programu).
Zmiany:
1. Dodano Ustawienia -> Połączenie -> Tryb modemu -> NDIS (tylko niektóre modemy Sony Ericsson).
2. Dodano Ustawienia -> GPRS/UMTS -> Wybierz modem -> Sony Ericsson NDIS...

PS. Nie mam pojęcia co może zadziałać a co nie jeżeli chodzi o modem Sony Ericsson w trybie NDIS. Nie mam takiego, dlatego nie mogłem osobiście przetestować.
Proszę o spisanie i umieszczenie tu na forum nazw interfejsów związanych z Sony Ericssonem: Okno główne programu -> menu górne -> Sieć -> Interfejsy.
Oczywiście jak się nie dowiem jak przebiegły testy to nie będę w stanie nic poprawić.
Pozdrawiam
Janek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zDaleKi »

Dodam, że obydwie nowe wersje czyli 3.42 i 3.42a test są dostępne także z naszego forumowego serwera - info w pierwszym poście.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Dekalog
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2007-02-04, 18:52
Lokalizacja: Koszalin

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Dekalog »

Chris-Kr dziękuje za podjecie tematu. Jednak wobec tak szybkiej reakcji Janka twoje sugestie odkładam do testowania na później. Chociaż nie mogę znaleźć pola "Dodatkowe polecenia inicjujące". Jakoś tak gdzieś się schowało albo źle szukam.

Janek dziękuję, że mimo nawału zajęć chciało Ci się zająć moim problemem i to tak szybko! Doceniam to bo sam w natłoku zajęć łapie każdą wolna chwilę i wiem jak trudno pogodzić wszystkie rzeczy:) Program inicjuje połączenie jednak pojawia się komunikat "Uwaga! Przynajmniej jedno polecenie AT nie zostało wykonane poprawnie" Chociaz modem łączy się pracuje stabilnie. W oknie głównym programu sesja jest aktywna i są pokazywane wartości odebranych i wysłanych bajtów. Nie pracuje miernik mocy sygnalu i ikona programu jest jak dla nieaktywnego połączenia.
janek222 pisze: Proszę o spisanie i umieszczenie tu na forum nazw interfejsów związanych z Sony Ericssonem: Okno główne programu -> menu górne -> Sieć -> Interfejsy.
Jest tylko jeden interfejs związany z Ericssonem:
indeks 65541, interfejs Ericsson F3507g Mobile Broadband Minicard Network Adapter - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów, typ Ethernet, prędkość 7,20 Mb
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za błyskawiczną reakcję.
P.S. Chyba należy używać pojecia Ericsson F3507g bez Sony? W wyswietalnych nazwach Sony nigdzie nie wystepuje.
Ostatnio zmieniony 2009-12-04, 21:42 przez Dekalog, łącznie zmieniany 1 raz.
nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Dekalog pisze: Chociaż nie mogę znaleźć pola "Dodatkowe polecenia inicjujące". Jakoś tak gdzieś się schowało albo źle szukam.
Czasami najtrudniej znaleźć coś, co leży na samym wierzchu ;)
Ustawienia->Połączenie i na samym dole okienko "Dodatkowe polecenia inicjujące".
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Dekalog pisze:pojawia się komunikat "Uwaga! Przynajmniej jedno polecenie AT nie zostało wykonane
jak tylko znajdę chwilę to to zmienię.
Dekalog pisze:Nie pracuje miernik mocy sygnalu i ikona programu jest jak dla nieaktywnego połączenia.
Gdybyś znalazł komendę AT (napisał także jaka jest odpowiedź modemu), która to realizuje w twoim modemie to postaram się zaimplementować, standardowo jest AT+CSQ
Pozdrawiam
Janek
Dekalog
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2007-02-04, 18:52
Lokalizacja: Koszalin

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Dekalog »

janek222 pisze:pojawia się komunikat "Uwaga! Przynajmniej jedno polecenie AT nie zostało wykonane

jak tylko znajdę chwilę to to zmienię.
Ok poczekam :)
janek222 pisze:Nie pracuje miernik mocy sygnalu i ikona programu jest jak dla nieaktywnego połączenia.

Gdybyś znalazł komendę AT (napisał także jaka jest odpowiedź modemu), która to realizuje w twoim modemie to postaram się zaimplementować, standardowo jest AT+CSQ
No chociaż tym razem komenda jest taka sama a odpowiedź modemu jest następująca:

Polecenie:
AT+CSQ
Odpowiedź:
AT+CSQ
+CSQ: 99,99

OK
Chris-Kr pisze:Czasami najtrudniej znaleźć coś, co leży na samym wierzchu

Oj to prawda. Potestuję jutro w koncu to sobota:)
nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Dekalog pisze:+CSQ: 99,99
To oznacza że jest coś nie tak lub konieczne jest użycie innej komendy:
AT+CIND=?
+CIND: ("battchg",(0-5)),("signal",(0-5)),("batterywarning",(0-
1)),("chargerconnected",(0-1)),("service",(0-1)),("sounder",(0-
1)),("message",(0-1)),("call",(0-1)),("roam",(0-1)),("smsfull",(0-
1)),("callsetup",(0-3)),("callheld",(0-1))

Przykład:
AT+CIND?
+CIND: 5,5,0,0,1,0,1,0,1,1,0,0
OK

Jak byś mógł to przetestować z i bez znaku równości przed znakiem zapytania.
Dekalog pisze:Potestuję jutro w koncu to sobota:)
:szok: Przecież to jest jedno, góra dwa kliknięcia myszką, czas około jednej sekundy.

[ Dodano: 2009-12-04, 23:17 ]
Jutro będę niedostępny a w tej chwili jeszcze jestem.

[ Dodano: 2009-12-05, 02:52 ]
Wersja 3.42b test: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip do testów, plik exe z archiwum do podmienienia ręcznego (katalog programu).
Zmiany:
1. Dodano Ustawienia -> GPRS/UMTS -> Zastosuj, zmieniono nieznacznie opis w Ustawienia -> GPRS/UMTS -> Informacje.
2. Dla modemu Ericsson w trybie NDIS zmieniono sprawdzanie siły sygnału z AT+CSQ na AT+CIND?.
3. Poprawiono Edycję kodów USSD.
4. Do kodów USSD dla Playa dodano *124# - sprawdzanie salda w abonamencie.
5. Do ikonki w trayu, gdzie w ostatniej wersji pojawiła się siła sygnału, "dolutowano" małą diodkę sygnalizującą stan połączenia.
6. Zmieniono łączenie się z internetem (Połącz) jeżeli używa się modemu Sony Ericsson w trybie NDIS.
7. Zmieniono ikonkę przycisku: menu górne -> Plik -> Zamknij
Pozdrawiam
Janek
Dekalog
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2007-02-04, 18:52
Lokalizacja: Koszalin

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Dekalog »

Janek jeszcze raz dziękuje bardzo za zainteresowanie tym tematem. Odpowiedzi modemu są następujące:

Polecenie:
AT+CIND?
Odpowiedź:
AT+CIND?

+CIND: 4,3,0,0,1,0,1,0,0,0,0,0

OK

-----------------------------

Polecenie:
AT+CIND=?
Odpowiedź:
AT+CIND=?

+CIND: ("battchg",(0-5)),("signal",(0-5)),("batterywarning",(0-1)),("chargerconnected",(0-1)),("service",(0-1)),("sounder",(0-1)),("message",(0-1)),("call",(0-1)),("roam",(0-1)),("smsfull",(0-1)),("callsetup",(0-3)),("callheld",(0-1))

OK

-----------------------------

Testuje wersję 3.42b test. Łączy się pięknie, wyświetlają się wszystkie informacje (siła sygnału także!), nowa ikonka z dolutowaną diodą jest super i fajnie zmienia się przy braku sygnału.
1. Jednak wystepuje ciekawa sprawa - po uruchomieniu programu ikonka pokazuje aktywne połączenie a w oknie głównym programu - stan sesji jest - opis aktywna a jeszcze nie dokonałem połączenia. To samo jest po rozłączeniu połączenia przyciskiem rozłącz. Połaczenie jest rozłączone ale TNI pokazuje wszystkie informacje jakby było połączonie było aktywne. No i w związku z tym nie można zmieniać typu połączenia RAS/NDIS - okna są nieaktywne.
2. Żeby połączyć się z siecia trzeba nacisną przycisk połącz dwa razy. Za pierwszym razem komendy AT przelecą w oknie głównym i nic się nie dzieje dopiero za drugim ikona połączenia sieciowego w trayu zaczyna sygnalizować rozpoczęcie połączenia.

Janek to o sobocie to było do Chris-Kr, który pisał o dodatkowych poleceniach inicjujących. Nie byłem online kiedy pisałeś swój post :(
nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

John82 pisze: Jak sprawdzić jakie komendy obsługuje ten modem ?
Wracam do tego pytania, bo przed chwilą znalazłem komendę, która zwraca listę komend obsługiwanych przez dany modem:
AT+CLAC
Chciałem tutaj podać przykład odpowiedzi mojego modemu na to polecenie, ale zrezygnowałem, bo naprawdę dużo jest tych komend :)
Krzysztof
Awatar użytkownika
KlonAdam
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-15, 15:40
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: KlonAdam »

Chris-Kr pisze:Nie o to mi chodzi.
To nie do Ciebie było... ogólnie znalazłem literówkę w programie i chciałem zgłosić


Powtarzam: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=233260#233260
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Wersja 3.42c test: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip do testów, plik exe z archiwum do podmienienia ręcznego (katalog programu).
Zmiany:
1.
Opis został zmieniony AT a nie APN dlatego że APN jest w Połączenie. AT ze względu na komendy AT.
2.
Dekalog pisze:Chyba należy używać pojecia Ericsson F3507g bez Sony?
Zostało zmienione.
3. Zostało dodanych kilka pozycji do Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT -> Różne.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
KlonAdam
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-15, 15:40
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: KlonAdam »

Ja mam jeszcze takie małe życzenie :)

Podczas uruchamiania systemu ustawiłem sobie Autostart programu i Autopołączenie do sieci. Lecz modem nie zdąży się rozgrzać i połączenie nie nawiązuje się, może gdyby wstawić jakiś przedział czasowy do ręcznego wpisywania że po kilku sekundach dopiero się połączy z siecią ;]
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

KlonAdam pisze:Podczas uruchamiania systemu ustawiłem sobie Autostart programu i Autopołączenie do sieci. Lecz modem nie zdąży się rozgrzać i połączenie nie nawiązuje się, może gdyby wstawić jakiś przedział czasowy do ręcznego wpisywania że po kilku sekundach dopiero się połączy z siecią ;]
1. Tu można wydłużyć otwieranie się programu:
Ustawienia -> Start programu -> Opóźnienie otwarcia programu.
2. Ustawienia -> Ogólne -> Autoconnect -> Próbuj automatycznie...
Jeżeli połączenie się nie powiedzie to po minucie program będzie ponawiał próbę.
3 Wersja 3.42h test: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip do testów, plik exe z archiwum do podmienienia ręcznego (katalog programu).
We właściwościach skrótu w autostarcie w element docelowy po exe należy dodać spację i wpisać ilość sekund po których program ma się uruchomić (jest to pierwszy parametr).
Pozdrawiam
Janek
zmechu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-11-19, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zmechu »

Chris-Kr pisze:[...]
Przecież format bazy danych chyba się nie zmienił?
Ja mam bazę z dnia 26.11.09 i działa mi normalnie, nazwy miejscowości także normalnie się wyświetlają.
Hmmm... to znaczy, ze zamiast LAC i CID pojawia Ci się *nazwa* BTS? Jak to zrobić?

Mam włączone AT, ściągnięte btsearch.xls, ściągniętą bazę btsearch.clf i... i nic. Dalej tylko LAC i CID. Można ręcznie w bazie przeszukiwać, ale chciałbym żeby mi to się samo pokazywało w głównym okienku :-)

Dziękuję!

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-12-10, 11:34 ]
Wycinam cytat wielopoziomowy.
Ostatnio zmieniony 2009-12-10, 11:34 przez zmechu, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

zmechu pisze:Hmmm... to znaczy, ze zamiast LAC i CID pojawia Ci się *nazwa* BTS? Jak to zrobić?
Takiej możliwości nie ma żadna wersja TNI i już tłumaczyłem Ci dlaczego.
Nazwę miejscowości widzisz dopiero po otwarciu bazy BTS-ów, a nie w głównym oknie programu.
Krzysztof
zmechu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-11-19, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zmechu »

OK, dziękuję za info. Zasugerowałem się wypowiedzią poprzednika, i miałem wrażenie, ze pisze on o głównym oknie.

Choć oczywiście, bardzo fajnie byłoby mieć nazwę BTSa w głównym okienku :-)

A.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Jak już jesteśmy przy bazie BTS-ów, to chciałbym się podzielić pewną informacją, którą uzyskałem od Janka.
Gdy wyświetlamy w TNI bazę BTS-ów, w rekordach niektórych stacji pole "Pasmo" jest puste.
Zjawisko to występuje przy tych nadajnikach, gdzie w polu "Pasmo" jest wpisane coś innego niż wartość liczbowa, czyli np. jest wpisane "UMTS", "900/1800" lub cokolwiek innego.
Ten problem można ominąć na dwa sposoby:
- albo przeprowadzając pewne zmiany w Rejestrze systemu (nie próbowałem),
- albo edytując arkusz btsearch.xls (spróbowałem i działa).
W tym drugim przypadku wystarczy w jednej z pierwszych linii bazy danych zamienić wpisaną tam wartość liczbową "900" na jakąkolwiek wartość tekstową (np. "GSM900") i wówczas cała kolumna "Pasmo" będzie traktowana jako tekstowa, a TNI będzie poprawnie wyświetlał wszystkie wpisy z tej kolumny, bez względu na ich zawartość.
Krzysztof
Awatar użytkownika
crahd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-10, 09:15
Lokalizacja: Shell

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: crahd »

Ten program to rewelka ! Działa mi bez problemu pod modemem ZTE MF100 na usłudze netii. Standardowy "Netii" to kompletna szmira.
angels83
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-05-26, 10:25
Lokalizacja: Mokówko

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: angels83 »

W Top_netinfo ver 3.42 po zaktualizowaniu najnowszej dzisiejszej bazy BTS nie wyświetla się lokalizacja. Dlaczego?
Angels
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.43
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
angels83 pisze:W Top_netinfo ver 3.42 po zaktualizowaniu najnowszej dzisiejszej bazy BTS nie wyświetla się lokalizacja.
W najnowszej wersji powinno już być dobrze.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-12-10, 22:33 ]
Dodałem tę wersję także na nasz serwer.
Pozdrawiam
Janek
angels83
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-05-26, 10:25
Lokalizacja: Mokówko

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: angels83 »

Dzięki Janek, rzeczywiście po zaktualizowaniu do wersji 3.43 jest ok.
Angels
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.43
[..]
Zmiany:
[...]
Janek nie napisał o najistotniejszej zmianie wprowadzonej w tej wersji:
w oknie Ustawienia->GPRS/UMTS dodano nowy modem "Huawei universal".
Użytkownicy modemów marki Huawei wybierając ten modem uzyskują możliwość pełnej kontroli nad wymuszaniem dowolnie wybranej kombinacji pasma (850, 900, 1800, 1700, 1900 MHz) oraz trybu połączenia (GPRS/EDGE lub UMTS/HSDPA).
Co prawda przy tym modemie jest ostrzeżenie, że "niezalecane, może zawiesić modem", ale mnie to zawieszenie modemu zdarzyło się tylko 2 lub 3 razy i to tylko przy wybraniu jakiejś egzotycznych kombinacji, chyba nieobsługiwanej przez mój modem. A w razie zawieszenia się modemu, wystarczy zresetować modem oraz TNI.

Z kronikarskiego obowiązku czuję się zobowiązany poinformować, że opisane powyżej zmiany były możliwe dzięki temu, że kolega kszaq zdobył i w tej wiadomości zamieścił szczegółową dokumentację polecenia AT^SYSCFG=.
Krzysztof
Awatar użytkownika
CrazyJack
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-09, 18:43
Lokalizacja: Mikołów - Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: CrazyJack »

Genialny program jest to :super:

Gratuluje autorowi wytrwałości :super:

Nareszcie jest program gdzie mogę naprawdę dużo...
Używam co prawda MAC OS X jednak jest i virtual Win na którym chodzi prawie szwanku.

Mam jednak pytanie czy podczas połączenia modemu z siecią nie da się wyświetlać informacji o mocy sygnału itp.???
Przy próbie ustanowienia połączenia oraz uruchomionej komunikacji AT wyskakuje błąd: ...prawdopodobnie w [...] ustawiono modem, Aby się połączyć należy ustawić inny port...

Niestety na innym porcie nie działają komendy AT:
- COM6 - info programu: Nie otrzymano prawidłowej odpowiedzi z portu
- COM7 - info programu: Nie udało się otworzyć portu

Działa tylko COM5 dla AT no ale wtedy modem nie łączy się z siecią.

Czy jest jakiś sposób aby to obejść? Używam modemu Huawai E169.

Mieć aktywne połączenie i pełną informację o sieci, sile sygnału itp???

Na koniec takie moje małe marzenie: ....gdyby powstała kiedyś wersja na Mac OS X.....

Z góry dziękuję za ewentualne porady.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: ja.michal »

CrazyJack, należy wybrać Diagnostic Interface (coś takiego powinno być). Niestety jeśli przez jakiś emulator to robić to nie wiem czy się uda.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

CrazyJack pisze:Na koniec takie moje małe marzenie: ....gdyby powstała kiedyś wersja na Mac OS X.....
Raczej czarno to widzę.
Chyba, że ktoś Jankowi sprezentuje Maka ;)
Ostatnio zmieniony 2009-12-16, 02:23 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
Awatar użytkownika
CrazyJack
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-09, 18:43
Lokalizacja: Mikołów - Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: CrazyJack »

Dzięki ja.michał :ok:

Poszperałem i znalazłem przyczynę za Twoją sugestią:

W Virtual Win, a dokładnie Parallels Desktop na którym XP stoi nie był zainstalowany sterownik do Huawai na COM7, który właśnie odpowiada za komunikację AT i nazywa się: UI INTERFACE

Automatycznie sterownik zainstalował się z COM5 i COM6. Ciekawe dlaczego pominą COM7?
Generalnie to go nie pominą, ponieważ był widoczny lecz nie komunikował się z modemem.
Po ponownej instalacji, tzn: usunięciu i ponownym wyszukaniu sterowników tylko na COM7 - sam odszukał i zainstalował.

Tak czy inaczej już działa i jest pięknie.

Dziękuję za pomoc
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

CrazyJack pisze:Genialny program jest to :super:
Dzięki :)
CrazyJack pisze:Niestety na innym porcie nie działają komendy AT:
Modem nie może być ustawiony do komunikacji AT jeżeli jest ustanowione połączenie z internetem. Nie można się połączyć z internetem jeżeli modem jest ustawiony jako port do komunikacji. Może port jest blokowany przez inny program. Dwa programy w tym samym czasie nie mogą korzystać z tego samego portu.
ja.michal pisze:Diagnostic Interface
Wydaje mi się że Huawei PC UI Interface...

[ Dodano: 2009-12-16, 02:21 ]
CrazyJack pisze:Tak czy inaczej już działa i jest pięknie.
Widzę że się trochę spóźniłem ze swoim postem, cieszę się że działa :)
Chris-Kr pisze:Chyba, że ktoś Jankowi sprezentuje Maka ;)
Oj nie, dzięki, wtedy to już w ogóle bym nie miał czasu na sen :)
Pozdrawiam
Janek
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: mały73 »

Czy tak samo można zrobić z modemem Axesstel MV140A ?Niby jest taki port COM31 Axesstel Port Diagnostic ale nie otrzymano prawidłowej odpowiedzi z portu
Zablokowany